Şimdi Ara

Neta 6400 HD (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
44
Favori
352.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim neta6400 de cortladı bir gün oncesindne haifif resim donmaları başlamıştı bugün lnb kısadvre diyip kanallara bile girmiyor servise gondercem mecbur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

benim neta6400 de cortladı bir gün oncesindne haifif resim donmaları başlamıştı bugün lnb kısadvre diyip kanallara bile girmiyor servise gondercem mecbur...

resim donmaları derken nasıl bir donma oluyor.
    bendeki iki cihazda da özellikle cnn turk - kanal d - trt belgesel kanalları ara ara görüntüde bozulmalar veya takılmalar oluyor.
    kanallar arasında ileri geri yapınca düzeliyor. sizinde böylemiydi acaba. ben antenden oluyor sanıyordum,
    benim cihazlarda cortlayacak mı yoksa..
  • ivirzivir35 kullanıcısına yanıt
    bir gün oncesinden hafif hafif donmaya başadı ozlelikle haber izlerken sabah kalktığımızda boottan hemen sonra lnb kısa devre hatasına düştü bişeyi uçtu ama neyi menülere giriyor hatta yazılım bile 0 dan atılıyor muhtemelen tuner veya besleme kaynağında bir arıza oldu...bakalım servis nediycek yarın arıycam ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Ağustos 2017; 23:15:26 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Cihazlar yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor galiba. İnşallah fazla masraf çıkartmaz.arizanin ne olduğunu ogrenince buraya yazarsan sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    servis 60-70 tl diyince bende yan tarafındaki elektronikçiye gosterdim abi toner tamamen gitmiş yanmış diyince uğraşmaya değmez diyip vestel codebox aldım boradcom işlemcisinden dolayı...
    malzeme kalitesi daha iyi tuneride taha iyi en büyük + sı hd sinin daha derin detaylı olması burda netanın hd sinden hep şikayet ederdik hd biraz soft diye...tabiki ali sun plus işlemcilerin detaysız ve karanlık görüntüsünden daha iyiydi neta...
    yalnız renkler biraz daha warm netaya gore..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Ağustos 2017; 15:54:42 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın codebox ınızı. NETA ya göre görüntü daha canlı ve daha net diyorsunuz.
    hd derinliği kesinlikle daha iyi...yalnız renkleri biraz daha warm...bizimkiler bile taktığımda görüntü iyi ama biraz kırmızımsı dediler zaten kullandığım panelde vividliğle ünlü tabi panel panel değişir mavi ağırlıklı veren bir panelse cuk oturur...o biraz kişisel...
  • Benim cihaz da gitti. Booting den sonra kapanıp tekrar başa dönüyor. Açılamıyor. 4,5 yıl olmuş alalı, garantisi yok. Servis de uzak kalıyor İzmir'de bana, üşeniyorum götürmeye. Acaba yaptırsam mı, yeni cihaz mı baksam. Severdim de makinayı. Kararsız kaldım. Daha çok annem kullanacağı için çok bir beklentim yok aslında. fullhd olsun, kanal geçişleri seri olsun, kumanda iyi çeksin, mini olursa daha hoş olur.
  • Benim cihazda bayramdan bu yana sinyal yok yaziyor. Menüden lnb gücünü kapat aç yapınca yayın geliyor.

geçen akşam ekrandaki ledlerde dalgalanmalar oldu ve sonrasında cihaz hiç çalışmadı.
    içini açtığımızda güç kartında 4 adet, ana kartta ise 1 adet kondansatörün şiştiğini gördük.
    şişen kondansatörleri yenileri ile değiştirdik ve şimdi cihaz eskisi gibi normal şekilde çalışıyor.
    aynı durumdan şikayet eden arkadaşlar servise vermeden önce cihazın içini açıp kondansatörleri kontrol etsin.
    şişen varsa değiştirin. böylece belki sizin sorununuzda çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ivirzivir35 -- 30 Eylül 2017; 20:44:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar, bizim netada bi anda yayinlar gitti. Sinyal yok deyip duruyordu. Yukarda arkadasin dedi gibi kanaldan kanala gecerken bazi kanallarda sinyal yok diyordu. Son kanallar arasi gecis yapinca duzeliyordur. Suansa tamamen gitti yayin. Kabloda sikinti vardir diye dusundum. Uc kabloyu birlestirerek yapmistim kablosunu ondan suphe ettim yeni kablo aldim geldim ama gene ayni toplasaniz 40kanali buluyor. Diger kanallari bir turlu bulamadim. Manuel frekanslari giriyorum ama genede kanallari bulmuyor. Sorun nedir sizce arkadaslar? Omrunumu tamamladi acaba? Acil yardimlarini bekliyorum

• MrC61 kullanıcısına yanıt
    hatta başka alıcı takıp test etmek zorundasın ondada aynıysa sorun tesisat..az kanal bulma genelde tesisat kaynaklı olur..lnb bozulması dönmesi vesayre..
  • Ama dune kadar tum kanallar vardi kardesim. Bi anda merkezi sistem nasil bozulurki. Bide komsulara sordum onlarda sikinti yokmus. Tabi cihazlar farkli hepsinin. Ama malesef baskasinda deneme sansim yok :(

• Birde OTA yazilim guncelleme ve OTA kanal listesi guncelleme yapincada "OTA kanalinda sinyal yok" diyor :(

• MrC61 kullanıcısına yanıt
    bozuk düşündüğün hatta başka cihaz takıcan uyduyu başkasına götür demedim...:)
  • Bende kablodanmi merkezi sistemdenmi yoksa uydundanmi ondan emin olamadim kardesim. Yeni uydu alcam ama oda bole olursa bosa almis olmak istemiyorum :) ondan sorunun nerde oldugunu netlestirsem onda gore aksiyon alacagim :)

• merhaba arkadaşım.
    bende de ilk başlarda ara ara kanal yok yazıyordu. zamanla pek çok kanal yok oldu ama bazıları çalışıyordu. en sonunda yukarıda ki gibi displayde daklagalanmalar oluştu ve hiç kanal göstermemeye başladı.
    bizde içini açıp baktık.5 adet kondansatör şişmişti. onları aynı değerdeki yeni kondansatörler ile değiştirdik sorun düzeldi.
    sende içini açıp bak, belki sende de aynı sorun olabilir.
    benim ikinci NETA da da bu aralar yayınlarda takılmalar ve donmalar başladı.
    garantisi bittiği günden sonra cihazlar bozuluyor.
  • Benim Neta maceram sona erdi , çok uzun süredir tuner hatası veriyordu , sonra sinyal yok hataları başladı , tamir ettirmek istemedim emektarı , yeni bir receiver sipariş ettim gittigidiyordan magbox best hd diye . Bu da konudaki son mesajım , kendinize iyi bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem271

Benim Neta maceram sona erdi , çok uzun süredir tuner hatası veriyordu , sonra sinyal yok hataları başladı , tamir ettirmek istemedim emektarı , yeni bir receiver sipariş ettim gittigidiyordan magbox best hd diye . Bu da konudaki son mesajım , kendinize iyi bakın

valla ben vestel codeboxun caf caf goruntusune dayanamadım tamire verdim içindeki mofset yanmış 35 tl tamir ettiler netanın renkler daha güzel doygun gerçekçi, o uyduda elimde var küçük tvde görüntü karanlık ve hd derinliği yok kalitesi vestel codeboxdan kötü bulankımsı kanal geçişleri vasat burdan netaya seleniyorum lütfen sti li üretimlerinize geri donun....
    vestel codeboxda hd derinliğini veriyor ama renkler bir garip kırmızılar patlıyor yüzler soluk bence yazılımla düzelir ama işte vestel yazılım ne gezer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ekim 2017; 17:10:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrC61

Merhaba arkadaslar, bizim netada bi anda yayinlar gitti. Sinyal yok deyip duruyordu. Yukarda arkadasin dedi gibi kanaldan kanala gecerken bazi kanallarda sinyal yok diyordu. Son kanallar arasi gecis yapinca duzeliyordur. Suansa tamamen gitti yayin. Kabloda sikinti vardir diye dusundum. Uc kabloyu birlestirerek yapmistim kablosunu ondan suphe ettim yeni kablo aldim geldim ama gene ayni toplasaniz 40kanali buluyor. Diger kanallari bir turlu bulamadim. Manuel frekanslari giriyorum ama genede kanallari bulmuyor. Sorun nedir sizce arkadaslar? Omrunumu tamamladi acaba? Acil yardimlarini bekliyorum

Bendeki 2-3 günde bir 15 20 dakika kanalların çoğunda (hepsinde olmuyor bazılarında oluyor) sinyl yok uyarısı veriyor, ekran simsiyah.

15 20 dakika sonra kendiliğinden düzeliyor, açılmayan kanallar açılıyor.

apartmanın ortak kullanımındaki hattan alıyoruz görüntüyü, kimsede benzer sorun yok.

Tamiri mümkünse fuzuli masraf edip yeni alıcı almayayım.

alacaksam goldmaster 1050 hd düşünüyorum, netayla aynı görüntüde veya daha iyi görüntüde öneriniz varsa max 300-350 lira civarı açığım.

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.