Şimdi Ara

Neta 6400 HD (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
44
Favori
352.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
Giriş

Sorun kumandada degilmis.

Kardeşim cihazin icinden bir iki parça degistirdi, ayrica besleme kartimdaki kondansatörü değiştirdi sorun düzeldi. Yani bizimki kumanda kaynakli arıza değilmiş.

Yazılım olarak ben degistirmedim. Tkgs den onceki yazılım da duruyor yükseltme yapmadım.

Eğer yazılım lazım ise bakayım duruyorlar ise hangini istersen atarim sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivirzivir35

Sorun kumandada degilmis.

Kardeşim cihazin icinden bir iki parça degistirdi, ayrica besleme kartimdaki kondansatörü değiştirdi sorun düzeldi. Yani bizimki kumanda kaynakli arıza değilmiş.

Yazılım olarak ben degistirmedim. Tkgs den onceki yazılım da duruyor yükseltme yapmadım.

Eğer yazılım lazım ise bakayım duruyorlar ise hangini istersen atarim sana.

Aynen hocam kumanda arızası değil maalesef. Boşuna kumanda almış oldum. Firma ile görüştüm, işlemci arızası olabilir veya kondensatörlerden şişen olabilir dediler. Florasan varsa sinyal çakışması da olabilir dediler. Benim TV hem uyduya hem de PC'ye bağlı. Boş bir vaktimde PC'nin fişi takılı değil iken yalnızca TV ve uydu olarak deneyeceğim. Eğer yine takılırsa sizdeki gibi donanım arızası demek ki. Bi vakit yine içini açar bu sefer şişme yapan var mı diye bakarım. Kardeşinize sorar mısınız, değiştirdiği parçalar veya uydunun içindeki parçalar her yerde kolay bulunabilecek parçalar mı acaba?

• Bu uydudan bizde iki tane var ve genellikle hep beslenme kartı ariza verdi ve biz kondansatör leri değiştirerek kullanmaya devam ettik.
    Bu parçaları tv tsmircilerinde bulabilirsiniz sanırım. Kardeşim karakoyde ki elektronik pasajindan almisti.
    Biz TV tamircisi, Pc tamir eden internet cafe, ve bahsettigim pasajdan temin ettik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim cihazında hdmi soketi içine kaçtı tamirciye verdim yapamadı ve soketide kaybetmiş bunu yaptırma şansım varmıdır yoksa bunun muadili ve kaliteli bir cihaz önerebilirmisiniz.

• s.a arkadaşlar neta 6400 hd uydu alıcım var sorunsuz çalışıyor

yalnız teleteks açtım mı yazıları eksik çıkıyor normal uydularda teleteks dil ayarından düzeliyor neta 6400 da tleteks ayarı yokmu dil türkçe olarak düzelmiyor mu

• lokmantas L kullanıcısına yanıt

Bende de aynı arıza var. Anten kablosunu çıkardığımda bile ekranda bu yazı çıkıyor. Kanal değiştirince değiştiriyormuş gibi gözüküyor, tabi anten kablosunu takar takmaz bu yazı çıkıyor. Zaten ön tarafta Shrt (short) yazıyor kısa devrenin oldğu açık. Siz servise falan verdiniz mi? Çok pahalıya patlarsa değmez belki yaptırmaya.

• 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.