Şimdi Ara

Neta 6400 HD (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
43
Favori
352.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

fatih hoca nerdeyse her ay üşenmeyeip kanal listesi hazırladığın ve sunduğun için teşşekürederiz.! turksat 4 muhabbeti nedir temmuz filan diyolar kanallar ona geçicekmiş filan bilgin varmı? çanağa ayar çekçezmi?

turksat 4a suan 42.3 derecede yavaş yavaş
    42 dereceye oturacak ve devreye girecek çanak yönü degişmiyecektir
    ama frekansları ne olucak bılmıyorum

bildigim sey tkgs modelı kullananlar hiç etkılenmıyecekler
  • Selam arkadaslar,
    Bir yakınıma hediye olarak HD uydu alıcı almayı düşünüyorum.
    Alıcınin kanal geçişleri hızlı olması, biss şifresini hızlı çözümlemesi yeterli. Bir de HD olmalı elbette.
    Dün birkaç elektronikciye gittim,
    Next 18000 modelini 175 TL'ye
    Next 20000 modelini 200 TL'ye bıraktılar.
    Nette de hemen hemen aynı fiyatlarda.

Neta 6400 modelini elektronikcilerde bulamadım. Internette hb da satıyor. 190 TL.
    Ama kargo ile 5 gün sonra gelecek. Tabi burada sıkıntım eğer neta 6400 alırsam yakınım uydu kanallarını aratma filan yapamayabilir. Menüleri cok karmasiksa da kullanması zor olur.

Yakınımin su an kullandığı uydu alıcı modeli nextstar Yf 5000 fta.

Sizce hangi uydu alıcısını almalıyım?
    Cevaplar icin şimdiden tesekkurler.

Önceki sayfalarda belki geçmiştir ama mobilden bağlandığım icin araştırmam zor oluyor. O yüzden tavsiye almak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kulanimdan yana korkma oldukca basit
    Herkes kanal arama vs yapabilir
    Duz fta cihaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.4.14 yazılımını yükledim fakat cihaz "uydu" bulamayınca tekrar eski yazılıma döndüm, bunun çözümü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

2.4.14 yazılımını yükledim fakat cihaz "uydu" bulamayınca tekrar eski yazılıma döndüm, bunun çözümü var mı?

üstüne yeni güncel kanal listesini yuklüycen kanal bulmayla alaka yok...
  • meceng M kullanıcısına yanıt
    Selam
    sanalpazardan 159tl ayni gun kargo

http://www.sanalpazar.com/Neta-Hd-6400-Tkgs-Usb-Player-full-Hd-Uydu-Alicisi__isp18808572

kullanimi basittir okye bas kanallari dolas
    bissleri yukleyerek gonderiyorum
    degisse bile yenilemek 10 saniyeni alir

ayrica neta 6400 tkgs ozelliklidir

kanallari otomatik yukler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 15 Haziran 2014; 20:08:02 >
  • tcebeci kullanıcısına yanıt
    Uydu kanal listesini cihazin hafizasina kaydedin.. Uydu patlasa-catlasa kanal sistemini tekrar cagirabilirsiniz..

• ben neta 6400 ü görüntü kalitesi olarak tüm arkadaşlarıma dostlarıma bile aldırıyorum f/p ürünü olarak bazı kişiler üstüne çekmişte kasti olarak algılamışta en küçük eleştiriyi yazmak istedim saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2014; 1:35:07 >
  • 2.4.14 yazılımıyla beraber tüplü televizyonda görüntüler hafif atlamalı gelmeye başladı, bilmiyorum benim cihazdan da olabilir. Eski yazılıma geri döndüğümde bir müddet sonra TRT1 HD kanalında "sinyal yok" hatası aldım. Eski yazılımı tekrar yükledim sorun düzeldi. Kanal kaybı yaşayan arkadaşlara belki faydası olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

2.4.14 yazılımıyla beraber tüplü televizyonda görüntüler hafif atlamalı gelmeye başladı, bilmiyorum benim cihazdan da olabilir. Eski yazılıma geri döndüğümde bir müddet sonra TRT1 HD kanalında "sinyal yok" hatası aldım. Eski yazılımı tekrar yükledim sorun düzeldi. Kanal kaybı yaşayan arkadaşlara belki faydası olur :)

onla alaka olduğunu sanmam dediğin olay geç saatelerde turksatta oluyor zaten ozellikle trt hd sinyalin zayıfsa gece gidiyodur...(eğer iyi sinyalse 5-9 puan azalıyor aman yalnış anlaşılmazısn yine olay turksatın gece sinyal kısması biraz) 2.5.13 ü kuzene gostermek için döndüm dönüşümüz 20 dk bulmadı 3-4 gün once siyah tonu bi garip kumluluk biraz fazla heryerde yazılyolar zaten..2.3.20 2.4.14 tavsiyedir kişiel zevktir tabi unutmamak lazım .

siyah tonun patladığı satıcı arkadaşların koyduğu fotodan belli zaten...hele 2.5.6 ı bundan bile kötüydü...
    http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=719248#.U57jOUDDCUk
    yorumlarına burdanda bakabilirisiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2014; 15:38:59 >

• tcebeci kullanıcısına yanıt
    selam ben usttekı kanalları ozellıkle cektım çünkü

biri hd digeri sd bu star kanallından görüntü kalitesi düşük

sınyal olarak
    yazılım yukleme ıle kanal gıtmez ama frekanslar farklı olabılır frekansları kontrol edınız
  • fatih bey merhabalar
    öncelikle şunu belirtiyim 14 sene digiturk kullanıcıydım ayrıldım.suan hd uydu alıcısı ıcın arastırıyorum fakat uydu terminolojisi hakkında hicbir bilgim yok..benim icin bir kanalı ızlerken diger kanalı kayıt yapabilmem ve hd kalıtesının iyi olması önemli...bunların dısında modul kart oyun flash gibi seyler benim icin gereksiz.

yorumlardan okudugum kadaryla neta6400 tkgs den herkes memnun..

ben digiturkplus da bir kanalı ızlerken diger kanalı kayıt edeblıyordum

1-Bu cihazda aynı olanak varmı
    2-Bu cihazda kac tuner var..1 mi 2mi...TP sorunu olmadan bir kanalı izlerden digerini kayıt yapabiliyormuyuz.
    mutlaka cift tuner olması lasım diyorsanız sizin sattıgınız aynı fiyat aralıngda hangi chazı onerırsiniz.

cunku okudugum kadaryla 2 tuner olunca aynı anda 1 kanalı ızlerken digeri kayıt yapılıyormus.veya tek tunerden aynı tp oluyormus da ben bu tp olayınıda anlamadım.. tek tuner cihazlarda kanald ızlerken atv yi kaydedebliyormuyuz nasıl oluyor?

İyi çalısmalar

cvplarınız için simdiden tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fanatik85

Bahsettiğiniz şekilde izleme be kayıt işleri için çift tuner'li cihaz kullanımı şarttır.

http://www.aliexpress.com/item/2014-new-Vu-Solo2-Mini-with-WiFi-Built-in-Support-Black-Hole-Openli-Openvix-Hot-Selling/1855385499.html

http://www.mixeshop.com/new-version-no-software-problem-no-brick-with-new-original-latest-software-mini-vu-solo-2-dvbs2-hd-sat-receiver-linux-os-twin-tuner-with-1300-mhz-cpu-decoder_p3796.html

Bu cihazın işlendiği konu başlığı ;http://forum.donanimhaber.com/getQuotes_ajax.asp?rd=yes&t=82781823

Fiyat/performans ürünü olması nedeniyle, bu ürünü tavsiye ederim. Tabi getirtme zahmetine de katlanmak gerekmektedir.

Kolay gelsin.

• fanatik85 F kullanıcısına yanıt
    merhaba

evet mdu lnb ıle cogaltıcı takılarak dıgıturk yayını cogaltılabılıyor dıgı plus arkasınan takılan spittir tap ıle 2 tunere verıyorlar

fakat
    neta 6400 ıle kanalı kayıt ederken aynı frekanstakı kanalları ızlıyebıırsınız

KANAL D kayıt ederken atv ızlıyemezsınız maleseef

mesela o frekansta 11862 h 27500 23 tv kanalı var bunlardan bırını ızleyebılırsın gb gb

atv kayıt edersen ahaber ızlıyebılırsın gb
  • fanatik85 F kullanıcısına yanıt
    dostum bu sade bir cihaz sadece turksatta sadece tv izlemek isteyenler içindir media player yada çok gelişmiş kayıt özellikleri yoktur sade ve yalın görüntü kalitesi iyi olan bir cihaz..biss hariç şifreli kanal açmaz..
  • Beyler azerspace uydusu için lnbyi değiştirmeyi düşünüyorum.Kerimbeyin dediği gibi jameson lnb takacağım.lnb değiştirince frekans aynı mı kalır?

Daha önce yumatu hd1000 varken azerspace te sorun yoktu.neta 6400 de azeri kanalların hemen hepsinde sinyal yok diyor.sadece az tv ve idman tv tpsinde kanal bazen var çoğunlukla sinyal yok...
  • vardar 052 next lnb tercih edin dedim

formuller verilmıs hıc gerek yok öyleydı böyleydı şöyleydi hıc ugrasma şip şak operasyonu geleyım yapayım

2 lnbyı gelıp degıstıreyım toplam malıyetın 100 tl yuzde 95 sınyallerı al maçı izle keyfıne bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 23 Haziran 2014; 20:45:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vardar052

Beyler azerspace uydusu için lnbyi değiştirmeyi düşünüyorum.Kerimbeyin dediği gibi jameson lnb takacağım.lnb değiştirince frekans aynı mı kalır?

Daha önce yumatu hd1000 varken azerspace te sorun yoktu.neta 6400 de azeri kanalların hemen hepsinde sinyal yok diyor.sadece az tv ve idman tv tpsinde kanal bazen var çoğunlukla sinyal yok...

jameson lnb next gold da vardı elimde netada jamesondan daha iyi verim aldım turksatta bazı kanallarda 5 puan + sı oldu nexte gore frekeans değişmesi diye birşey yok yalnız azerspace için sanırsam 2.5.13 yazılımı gerekiyor netanın yazılımsal bugu vardı herhalde öyle hatırlıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Haziran 2014; 19:42:00 >
  • Arkadaşlar,

LNB 'leri kıyaslama suretiyle, uydu cihazının tuner'inde yarattığı sinyal seviyesine bakarak, performansı iyidir denilemez.

LNB'nin performansı iki şekilde anlaşılabilir !

* Kullanıcı boyutunda ; sinyali alt eşik seviyesinden gelen frekans'larda( yani kimi zaman kırılmalı alınan yayınlar ) LNB'lerin bir birine göre sinyal kazancı kolayca anlaşılabilir. Bu tespit kabaca yapılan bir tespittir.

* Spectrometre kullanımı ile ; Frekansa ve LNB'ye tüm değerler spectrometre ile ölçülebilir. Özellikle LNB'nin gürültü oranı( ber ) rahatlıkla ölçülebilir. Gürültü oranı düşük LNB'ler, alt eşik seviyesinden ulaşan frekanslarda daha iyi performans gösterirler. Orta kalite slim( ince ) tip LNB'lerin gürültü oranı, önceki LNB'lere göre daha iyidir. Bu nedenle slim tip LNB'ler, DVB-S2 transponder'lerinde daha başarılıdır.

Kolay gelsin.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    haklısın hocam hocam zaten bugün kanalturk haberturk kanalrrıda düşük sinyal ve kırılma sorunu yaşıyordum orj sharp lnb le diğer taktığım uydu cihazlarında hiç bir problem yoktu netaya özeldi sinyal olarak, sadece netada iyi verim aldığım lnb yi yazdım...
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.