Şimdi Ara

Nerelerdesiniz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
8
Favori
19.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne günlerdi, güzeldi ve şimdiden daha iyiydi...

@dJ_bLoW
    geçmiş olsun hocam, acil şifalar.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Sağ ol dostum gerçekten üzüldüm ben de. 1 sene önce toplamıştım ve amazondan ya da ikinci el forumdan ucuz ama kaliteli bileşenleri alıp uzun bir zamana yayarak, istediğim her parçayı alarak toplamıştım. O neyse de saatlerim, gözlükler vs de gitti evin dağıtılması da cabası. Kötü bir durum, kimsenin başına gelmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun hocam üzüldüm valla
    Çoğu kişi hala farkında değil durumun ciddiyetinin. Ve dediğiniz gibi ben de merak ediyorum firmanın yükümlülüklerini. Bu da önemli bir konu.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duydum hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Premier2007 P kullanıcısına yanıt
    Sizlerin de burda olması bizi sevindirdi hocam inşallah diyelim keşke

• wallahi hocam verilmiş sadakanız varmış evde biri filan olsaymış mazallah bıcaklar öldürür başka şeylerde yapardı bu adilerden herşey beklenir yaşayan bilir bizim evede girmişlerdi allahtan bişi bulamadılar polis desen 10 sene sonra yazı gönderiyor süpeli bulunamadı diye olan senin malına oluyor
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Hayal ediyorum sadece eski durumuna döner mi diye ama haklısınız maalesef.. tek güzel yanı var hayali bile güzel ya

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum parmak izi vs alındı ama bişey çıkmaz. Yurtdışında tatilde olduğumuz için de evde durmadık bi süre ve geldiğimizin ertesi günü ev soyuldu. Dediğiniz gibi bir sadaka konusu mevcut teşekkürler duyarlılığınız için.

• önemli degil hocam bizim ülkede hırsızlara gerekilen ceza verilmezse daha çok yaparlar adamın 100 lerce sucu var bidaha yapmıcam diyor sonra bir bakıyorsun serbest sonrada gene senin malını çalıyor böyle adamları idam edicen olucak biticek bak bidaha yapabiliyormu
  • Eskiden tartışmalar keyifli oluyordu.Herkes bir şeyler öğreniyordu.Şimdi bakıyorum sürekli bir şey sorsalar direk donanımsal diyerek kestirip atıyorlar.Yazılımsal sıkıntı olunca açıklama yapacak ekipler artık yazmıyor.Çünkü sözde bilgili olanlar sürekli donanımsal sorun bu diyip üste çıkmaya çalışıyorlar.Ben de diğer arkadaşlarım gibi yazma gereksinimi bile duymuyorum.Sistem tavsiyelerinde bile saçma sapan tavsiyeler görüyorum.Ben de üstüne tavsiye vermiyorum.Anakartın özelliklerini sorsan cevap veremeyecek insanlar ürünü bilmeden savunuyorlar.Böyle konu görünce tavsiye vermek içimden bile gelmiyor.Bizleri bilenler biliyor ismimizi hatırlayan veya gören kişiler özelden yazıyor eminim diğer arkadaşlarıma da yazıyorlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

@Tuoni
    Çok haklısınız insanları bıktıran tipler var şu an etrafta. Ve dediğiniz gibi hep bir kavga ortamı şuna cevap vereyim de ağzının payını alsın sussun kessin sesini tarzında. Hep bir gerilim var. Nerde o eski yardım dayanışma ortamı nerde şimdiki forum çok çok fark var arada.
    @mamad
    Hocam geçmiş olsun 30 gün çokmuş Adminlere bişeyler yazsak bu konuda acaba işimize yarar mı ? Önerisi olan varsa güzel olurdu aslında
    @_dominic_toretto_
    Evet hiç eskisi gibi değil yakın bile değil. Durumu son bir yıldır gözlemliyorum ve artık dayanamadım konuyu açtım. Çünkü bilgi yok saygı yok inceleme yok. Anca fanboyluk var. Gerçekten gözlerim bu üyeleri çok arar oldu artık
    İncelemeleriniz olursa paylaşın hocam gerçekten forumun ihtiyacı olan bişey şu an bu.

Daha 2 yıl öncesine kadar foruma 5dk uğrasam neler neler öğrenirdim. Bilgi de paylaşınca çoğalıyor malum. M@U hocamın paragraflar halinde detaylı anlatımları B.M.W hocamın ekran kartlarını deli gibi kırbaçlaması ve hepsine ait konusunun bulunması. rezes hocamın katkılarını say say bitiremem o imzasında yazan konu linkleri o kadar işime yaramıştı ki vakti zamanında. dJ_bLoW hocamı kafama bişey takıldığında anında rahatsız ederdim valla hiç üşenmez hep yardım ederdi Redstone hocamın paylaşımlarından bahsetmeye gerek bile yok sanırım onunla gigabyte gtx770 anakonusunda tanıştık diye hatırlıyorum :)

Bir süre daha böyle giderse bu durum sadece oyunumu oynar kasamın ışıklarını seyreder geçerim. Çünkü buralar gerçekten boş ve kimse de bir şey yapmıyor bu konuda.
    Geçen onetreehill hocamın yeni ml120 fan inceleme konusunu gördüm. Girdiğim anda işte bu dedim. Babalar gibi inceleme. Kalite akıyor konudan. Ellerine sağlık valla.

Peki o zaman ,
    Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz ? Eski günlere döner miyiz ? Yoksa imkansız mı ?

Zaten 4 günlük ceza verilince şikayet ettim, admin de sağolsun çok anlayışlıymış, al o zaman 30 gün dedi. Forumun kalitesi ortada falan demiştim. Günden güne ne hale geldiğini görüyoruz falan... Zoruna gitti heralde.

Rubisco bir ara cursedhardware'de de yazıyordu. Ama orda da görmez oldum.

• Bunun bir cok sebebi var. Bende artik cok yazmiyorum. Dolar almis basini gitmis millette para yok konu acan yok yazacak biseyde yok

Birde su sorun var ben bir sistem yaziyorum icine ssd ekliyorum veya baska bisey cok bilmisin biri gelip dalga gecer gibi cevap veriyor. Sanane yani ben boyle daha iyi buluyorum

Eskiden olsa hocam ona gerek yok falan yazardi millet o yuzden benimde yazasim gelmiyor artik. Cogu uye donanimci babaya kacti

Birde benim en gıcık oldugum postcular var burada herkesi tanirim. Biri gelir 1 ay burdan cikmaz 1000 mesaj 2000 mesaj yapıp gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHIHAD -- 16 Ocak 2018; 18:26:4 >
  • son fiyatlardan sonra istifa etti bir çoğu, konsola geçti

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Ama dolar kısmı her zaman geçerli değil. O kişinin merakı ilgisi hep devam eder donanıma. Belki alamaz o ürünü ama bilgisi vardır burda yardım eder mesaj atar vs. Bana kalırsa fiyatlar 2. sebep gibi duruyor. 1.sebep ise kesinlikle çoluk çocuk/fanboy tayfa, herkes bıkmış bu durumdan.
    Sinirli kavgacı tartışmacı yapıdaki insanların sınırsız yemesi lazım ama işte..
    Ben bilirim havasındaki çoğu kişi aslında fos, hiç biri bu konudakilerin (ismini yazmayı unuttuğum değerli kişiler de dahil) tırnağı olamaz açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 16 Ocak 2018; 18:50:37 >
  • Hocam ilgili alakali fazla kisi yok zaten burda herkes almak icin yaziyor

Normal kullanıcılar için evet ama donanım gurularımız eski üstadlarımız için böyle değil. Benim bahsettiğim onlardı. Zaten çoğunun en büyük ilgisi hobisi donanım. O yüzden dolar ve fiyatlar tabiki etkiler ama bu sevda ilgi sevgi ölmez diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 16 Ocak 2018; 18:54:17 >
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Hocam yani soğutmak için mi yapıyorlar forumdan anlamış değilim

• Anliyorum da onlarda kendileri konu acmiyor ki sistem alan olmayinca nereye yazacaklar kendi sistem test konulari falan acsalar.da ilgi gormuyor

• moonquad kullanıcısına yanıt
    Olan da sizin ya da diğerleri gibi bilgili üyelerle tanışmamış isimlerini dahi bilmeyenlere oluyor ve olmaya devam edecek. Öğrendikleri üç beş yanlış bilgiyi başkalarına yaycaklar ve 10 sene sonra kim bilir ne tür bir yer olucak burası

• quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

quote:

Orijinalden alıntı: Steve Dogs

Ne olacak, benim islemcim seninkini dover, g4560 r7'den iyi, amd isiniyor, intel %30 performans kaybedecek diye diye eskileri kaybettik. Techpowerup falan hicbir sey bilmeyip her seyi bizim arkadaslar bilince boyle oldu ne yazik ki.

Ayrica R.I.P Dolores

Evet maalesef durum bu, eski durumuna geri dönse keşke buralar

Eski durumuna dönmesi imkansız. Zamanın ruhu diye bir şey vardır, inkâr edilemez. Ona hepimiz yenik düşeceğiz. Ben de son birkaç yıldır pek girip yazmıyorum. Biraz önce bir mesaj attım, birkaç ay önce yazdığımı sandığım şeyi 2016 Ağustos'unda yazmışım. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamıyoruz belli bir süre sonra. O sebeple forumlarda inceleme kasmak, analiz yapmak, mesaj atmak gibi işler çok zor. İş güç, evlilik, çocuk vs derken yalnızca buraya değil, daha önce yaptığımız hiçbir şeye vakit kalmıyor. Buna ek olarak donanım piyasasının yükselişi, döviz kurunun dengesizliği, 10 yıl önce bulabileceğiniz irili ufaklı bir sürü PC-OEM'cinin kapanmış olması gibi durumlar da söz konusu.

Aslında son 1-2 yıla bakarsak donanım dünyası son 10 yıldır yaşamadığı heyecanı yaşadı belki de ama insanların ilgi alanı çok farklı bir noktaya kaydı. Son 5-6 yıldır üzerine her gün bir şeyler yazılan mobil dünya özellikle 2017'de gündemden iyice düştü ve eski tip donanım işleri biraz daha gündemde kendine yer buldu. Ancak mining konusu sebebiyle olması gerektiği kadar gündem olamadı ne yazık ki. AMD'nin CPU tarafında iyi işler çıkarırken GPU tarafında yine batırması gibi bir durum var ki bu da rekabetsizliğe sebep oluyor. Ryzen öncesi CPU forumlarında gördüğümüz durgunluğu bu yıl GPU forumlarında gördük. Sebebi de yeni diyebileceğimiz pek bir şey olmaması.

Bunların hepsine bütüncül bir gözle bakacak olursak pek de şaşıracak bir şey olmadığını görebiliriz. Hatta donanım dünyasının son 1-2 yıldır daha hareketli geçtiğini söylemek de mümkün. Intel bile yeni işlemcilerinde daha iyi işler çıkaracağı sözünü veriyor, işlemcilerini duyurma gereği hissediyor. Önemli bir nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 30 Nisan 2018; 11:36:36 >

Haklısınız evet. Güzel bi inceleme ya da test konusu açılsa altına gelecek 10 15 yorumdan fazlası değil maalesef.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.