Şimdi Ara

Nerelerdesiniz ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
8
Favori
18.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef oyle.gelse bile dovus cekis olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

Hocam yani soğutmak için mi yapıyorlar forumdan anlamış değilim

Ben de tam olarak onu demiştim. Adam 30 gün ceza veriyor. Anlam vermek güç. Böyle yapa yapa bir sürü adamı soğuttular, bizzat biliyorum. Hatta ben de 2010'da bırakmıştım buraya girmeyi. 4-5 yıl sonra buradan başka pek bir yer kalmayınca tekrar döndüm. Ama iyice tadı kaçmış durumda. Eskisi gibi olması da söz konusu değil artık.
  • M@U kullanıcısına yanıt
    Öncelikle önümü ilikliyorum hocam saygılar Çok güzel anlatmışsınız durumu elinize sağlık.
    Pc piyasası son 1 yıldır daha hareketli ama işte bizim değerli hocalarımız buralarda değiller. Eski haline tam olarak dönemeyeceğimiz aşikar ama şu ankinden çok daha iyi bir duruma gelmesi zor değil bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle örnek dh konuları (temsili):
    Diyelim 8700k o.c. denemesi ile ilgili
    Altına yorum:
    Vay efendim soba gibi işlemci.
    O ne öyle intel yine bilmem ne etmiş işin içine.
    O kadar işlemciye para ver sonra böyle doğru dürüst o.c bile yapama takoz işlemci.
    Amd olsa
    Biosları ile deli eden dandik işlemci
    0.2ghz bile o.c. olmuyor
    Ram problemleri vs vs diye güzelim konuların içine eden fanboy ve kavgacı çocuklar yüzünden böyle tartışmalar dönecek ve o konu leş olup gitcektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 16 Ocak 2018; 19:21:05 >
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Tamamen eski haline dönmesi bence de zor ama iyileştirebiliriz bence hala çok geç değil diye düşünüyorum ben
    Bilmiyorum adminlerin artık bir şeyler yapması gerek oturup düşünsünler fikir alsınlar falan burdaki eski üyelerden ..

• Arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam 2008 yıllarında Firebal bilgisayar vardı modifiyeli kasalar satan overclok ürünleri satan . Biraz araştırma yaptım sitesine ulaşamdım. Bilgisi olan var mı ?
  • En icten dileklerimle diyorum ki ne guzel bir konu. Boyle bir konuyu ne zaman gorebilirim diye dusunuyordum.

Hacettepe Pc Muhendisi bu arkadasiniza yer zaman farketmeksizin donanim konusunda yazilim konusunda bilgiye ihtiyaci olan her konuda elimden geldigince yardim ederim. Bilgi paylasimi cok onemlidir. Ekleyin benim adimida listeye. Elimden geldigince yardim ederim.

Vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasap11 -- 16 Ocak 2018; 20:24:42 >
  • 13 yıllık üye olarak adım adım forumun nasıl çöplüğe döndüğünü bizzat yaşadım.Aslında bu kalitesizlik sadece bu bölümde değil kültür bilim bölümü gibi değeri olan birçok bölümde mevcut.Ergen salgını ne yazıkki teknolojinin son 5-10 yılda hızlı bir şekilde gelişmesinden ve ufacık çocukların bile cebinde son model telefonlar olduğundan dolayı youtube ağırlıklı olarak forumlardada cirit atıyorlar.Sonuçta ergenler artık çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor.Bu zaten ana sebep denilebilir.Ayrıca adminlerin ve moderatörlerinde kalitesi yerlerde.Mimledikleri belli üyeler hakkında en ufak bile şikayet gelse hemen en ağır cezayı yapıştırıyorlar.Bunu son zamanlarda çok ileri götürdüler.Ayrıca bölümlerde hiç ağırlıklarını koyamıyorlar.Bariz bir şekilde aktroll ve amd trolleri hamamböceği gibi çoğaldılar.Bunlarla ilgili o kadar şikayet ediyoruz ama hiçbirşey yapıldığı yok.Bakın herkes bir partiyi veya bir markayı sevebilir ama körü körünede saçmalamak ve milleti tahrik etmekte bir yere kadar.Ondan sonra birşey dediğimizde de ceza yiyen biz oluyoruz.Hep dediğim gibi forum artık zevk alarak girdiğim bir yer değil tamamiyle alışkanlık olmuş durumda.Düşünün sevdiğiniz takıldığınız bir mekan var bi bakmışsınız çöplüğe dönmüş.Ayrıca amazon fiyaskosu ile iyice suyunu çıkardı forum yetkilileri.Gözleri paradan başka birşey gördüğü yok.Tabiki masrafları olacak çıkarmaları lazım ama her harf sonuna artık reklam koyacaklar o hale geldi.3 tane reklam engelleme kullanıyorum anca baş ediyorlar reklamlarla.Bu arada forum yazılımcıları bu programları kullananları bilerek yavaşlatıyorlar.Eskiden hatırlıyorum en ufak ürün bile alınca herkes detaylı incelemelerini yayınlardı ve birçok güzel yorumlarla süslenirdi konular.Şimdi saatlerce uğraştığın konulara bakıyorsun ne tebrik var ne güzel yorumlar var nede laf lafı açan tatlı tartışmalar.Forum öleli çok oldu zaten.Uzun zamandır kokuyor forum.
  • madem kaliteyi bu başlıkta topladık o zaman ana konusunda sorduğum gümbürtüye giden soruyu burada sorayım,

meltdown açığını update ile bir nebze kapadığımıza inanıyoruz, ancak spectre için bios güncellemesi gerekmekte.

ancak mesela asus en son x99 a kadar geri hizmet vermiş. sandy bridge ve sandy bridge-e gibi halen değerli performanslar veren sistemlere bios vermemiş.

arkadaşlar performans düşürecek zaten yükleme daha iyi dese de ben güvenliği performanstan önde tutan biriyim.

acaba asus un gelecekte eski anakartlara bios yazma gibi bir planı var mıdır?
  • İnsanlara yardım etmek için sayfa sayfa yazılar yazardım. Tavsiyelerde bulunup gece gündüz yardım etmeye çalışırdım. Gel gör ki ne anlattığını anlayan var nede sözünü tutup dinleyen. Ne ekersen onu biçersin demişler ama yardım konuları artık kendini boş yere yorduğun platformlara dönüşmüş birşey biçebilende yok.

Benim gençlere saygım var lakin ne söylediklerini dahi anlamadığım bir nesille çok fazla muhattao olmamayı tercih ediyorum.

Eskiden bol bol yazdığım konuları bırakın yazmayı okumayı bile istemiyorum.

Forum bozulmadı ahalisi nesil değiştirdi ve bu nesil benim hiç ilgimi çekmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    kardeşim sana da acil şifalar dilerim.
  • kasap11 K kullanıcısına yanıt
    Evet kaç zamandır aklımdaydı artık cidden sıkıldım forumun son durumundan. Nedir durum merak ettim. Açtık konuyu bakalım devamı gelir umuyorum. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim hocam. İnşallah bir işe yarar da belki adminler olaya el atar veya eski üyelerimize birden bir şevk gelir bilemiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 16 Ocak 2018; 21:46:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

madem kaliteyi bu başlıkta topladık o zaman ana konusunda sorduğum gümbürtüye giden soruyu burada sorayım,

meltdown açığını update ile bir nebze kapadığımıza inanıyoruz, ancak spectre için bios güncellemesi gerekmekte.

ancak mesela asus en son x99 a kadar geri hizmet vermiş. sandy bridge ve sandy bridge-e gibi halen değerli performanslar veren sistemlere bios vermemiş.

arkadaşlar performans düşürecek zaten yükleme daha iyi dese de ben güvenliği performanstan önde tutan biriyim.

Yeni bios boşuna bekleme derim.Nette Microcode lar var.Onlardan işine yarayan varsa kullanabilirsin.Gördüğüm kadarıyla intelde son 2 nesile yeni bios gelmiş.Hatta bu 2 nesildeki hala her anakartta yeni bios yok.
  • YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler.

bu arada YoğunBelKası kardeşim pek dile getirilmeyen ama forumdan soğutan bir başka şey de; sayfa scroll larının sonsuza dek kayması. eskiden ne güzel sayfa sayfa gidiyorduk.
  • üyeler yazmamakta haklılarda G4560 tan sonra yazacak 1 şey mi kaldı ? ama sıkı durun
    ryzen 2200g efsane olmaya aday liderliği alıcak sanki ,
    gelsin gelsinde kapıştıralım geleceği varsa göreceğide var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

madem kaliteyi bu başlıkta topladık o zaman ana konusunda sorduğum gümbürtüye giden soruyu burada sorayım,

Hocam girisin güzel olmus

Her ne kadar bu basliga davetli olmasamda sorunun gördüm ve cevap vereyim dedim, ayni anakart bende de var.

meltdown ve spectre ile alakali bir cok konu oldu, bir kacinda konusuldu bu microcode konusu; bir arkadas kendisi biosa microcode u entegre ettigini söylemisti. Fakat bunu arastirirken (almanca agirlikli) (http://www.pcgameshardware.de/Mainboard-Hardware-154107/News/Spectre-BIOS-Updates-1247555/ ) x79 lara update gelecegini ögrendim.

"Update 2 vom 11.01.18: Asus
    Es gibt gute Nachrichten für alle Besitzer eines Asus-Mainboards der 9er-Serie und auch X79. Asus hat uns soeben mitgeteilt, dass auch für Mainboards mit diesen Serien Spectre-BIOS-Updates erscheinen werden. Bereits in Kürze sollen erste Betaversionen verfügbar sein. Bis dahin sollen aber erst die Arbeiten an den Mainboards mit 100er-Serie aufwärts abgeschlossen werden."

bizler icin iyi haber var diyorlar özetlersek, beta versionu gelicek ama genel öncelik yeni anakartlaraymis.. 100ler bitince sira bize gelecek deniyor.
  • Suanki baslikla alakali olarakta sunu söylemek istiyorum, eger donanimin "demirbas"lari diyorsaniz, demirbas suan hala forumda olandir, forumu onun yüzünden bunun yüzünden terk eden degildir. Ha sunu anlarim; is, aile, okul, cocuk, es (bazen eslerde bu forum olayina kiziyor, bu) gibi durumlar sebebiyle foruma ara verilmistir, ya da zamanini farkli hobilerle gecirmek isteyebilirsiniz.. Ama bahaneniz, üc-bes fake hesap olmasin. Dogru söyleyeni 9 köyden kovarlarsa, burasi 10. köy; yani devam edin..
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Hahaha süper mesaj

• Forum saygısız veletlerle doldu, liseli bebelerin dayanışma platformuna döndü.

Tavsiye veriyorsun, başarılar diliyorsun karşılığında sana verilen cevap; 'boş konuşmuşsun .....' E böyle saygısızlar olunca da insan yazı yazmak istemiyor, haliyle de bu ve buna benzer veletlere kalıyor forum...

Hele şu artı eksi olayı çıktıktan sonra iyice berbat oldu, sırf artı almak için laf sokmaya çalışmalar kılıktan kılığa girmeler...

Link

Burdan da görebileceğiniz gibi 2013'den sonra acı bir şekilde foruma yazılan mesaj sayısında azalma var.
    Azalma olması da çok normal, önceden bir konu açtığında veya bir konuya girdiğinde bilgiler, tecrübeler havada uçuşurdu, şimdi ise tam tersi her tarafta laubali cevaplar.

Öte yandan, teknik yardım&dahili bileşenler topicinin altında konu açtığımda çoğu zaman cevap bulamıyorum artık.
  • Donanımhaber, ekşisözlüğün yan şubesi gibi oldu. Adminlerin de yöneticilerin de çok büyük hatası var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.