Şimdi Ara

NEDEN HALA XP KULLANILIYOR ??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

Bnde xp de mozilla firefox kullanıyorum yıllardır

Hocam, chrome daha önce denediniz mi hangisi daha iyi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agentwho kullanıcısına yanıt
    firefox daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

firefox daha iyi

Teşekkür ederim hocam.

• Valla windows 7 de bile kasılan pcyi xp yaptım uçuyor.

windows 7 de forumda bile kasıyordu,şuan xp de maşallahı var.
    umarım böyle hızlı devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Valla windows 7 de bile kasılan pcyi xp yaptım uçuyor.

Kesinlikle hocam, ama maalesef herkes bunun farkında değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Agentwho

quote:

Şunu farkettim hocam hoparlörden cızırtı geliyor,önceki işletim sistemi 7 idi ondan yoktu bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben Xp kurayım diyorum ama bilgisayarım izin vermiyor.CD takıp boot ediyorum mavi ekranda ilerlerken CD den dosya hatası filan veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piyade Asker -- 2 Temmuz 2016; 1:02:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piyade Asker

Ben Xp kurayım diyorum ama bilgisayarım izin vermiyor.CD takıp boot ediyorum mavi ekranda ilerlerken CD den dosya hatası filan veriyor.

Hocam, belki geçerli işletim sisteminiz bunu engelliyor olabilir. Bir winpe cd si ile işletim sisteminizin kurulu olduğu diski temizleyip yeniden deneyebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Şunu farkettim hocam hoparlörden cızırtı geliyor,önceki işletim sistemi 7 idi ondan yoktu bu.

Muhtemelen sürücülerdendir. Ses kartı sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Muhtemelen sürücülerdendir. Ses kartı sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.

yapamadım,halen cızırdı var ses sürücüsü realtek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    driver booster 3 yükle en güncel sürücüyü netten indirip otomatik kurar
  • son kullanıcılar için, yeni bir sisteme geçiş yapmak kolay olsa da, büyük sistemler için, bu kadar kolay bir şey değildir. çünkü sadece işletim sisteminin değiştirilmesi, diğer yazılımları ve donanımlarında buna uyarlanması, bunların güvenlik testler gibi uzun süren işlemler ve büyük maliyetler getirebiliyor. sistem ne kadar büyükse bu değişim o kadar zorlaşır. bu sadece xp ile sınırlı değildir. 90'larda pek çok bilgisayar sistemi, 50'lerin ve 60'ların teknolojisini kullanıyordu. 2000'de milenyum sorununa kadar, bozulmadıysa değiştirme mantığıyla korunmuşlardı. bu yüzden navy hala açıktan para ödeyerek, winhdows xp için teknik destek alıyor.
  • Sonunda xp pazar payı %10'un altında!

• quote:

Orijinalden alıntı: Audi383848

Sonunda xp pazar payı %10'un altında!

Windows 10 piyasa payının 1 yılda xp yi geçtiği bilgisi ne kadar doğru bilemem ama, yıllarca bitirilemeyen, "2001" den beri kullanılan bir sistemin "2016" da piyasa payının %10 un altında olması normal. Bakalım Windows un diğer sürümlerinin piyasa payı ilk çıktığından 15 yıl sonra nasıl olacak, ya da grafiklerde görebilecek miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agentwho -- 3 Temmuz 2016; 17:59:49 >
    Bunda etkili olan unsur Vista faciasıydı.Artık bir daha facia gelmez.Dolayısıyla win 10 hariç kimse dayanamayabilir.

Yeni xp Windows 10 olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 3 Temmuz 2016; 18:02:52 >
  • Audi383848 kullanıcısına yanıt
    Aslında 7 vistadan sadece 2 yıl sonra çıktı. 2 yıl içerisinde olan bir değişimin 15 yıl ya da daha fazlasını etkilemeyebilir.
    MS Win10 dan sonra yeni bir sürüm çıkarmayacağını söylüyor ancak bir kaç yıl sonra win10 arayüzünden sıkılınca çıkarmak zorunda kalabilirler. Hatta çıkarırlar bence.
    Bencecede Windows 10'dan itibaren işletim sistemi çıkmıcak denildi.Ama en fazla olsa olsa 5 10 Yıl maximum sonra windows 11 çıkar.Çünkü Windows 10 dan sıkılanlar arayüzünden sıkılanlar çok olucak
  • Microsoft'un yapmış olduğu en iyi işletim sistemiydi XP, düşünün taa 2000 yılında betadaydı ve 2001'de çıkış yaptı, 20. yılına gelecez nerdeyse, zamanına göre kesinlikle en iyi işletim sistemiydi.
  • Ben bir ev kullanıcısıyım. Bilgisayarımı 1991 yılında 80386 olarak aldım ve DOS 3.0 ile başladım. O seride en son DOS 6.0 kurdum ve Windows 3.0 geçtim.
    Daha sonra Win 3.11, Win 95, Win98, Win 98SE, Milenyum ve son olarak Win XP Pro 32 bit geçtim. Tüm bu geçişlerim kolay oldu çünkü sistemler birbirini destekliyordu. Ama Win 7'ye geçemedim. 500 GB bir diske Win7 kurdum ve inceledim. Birçok yeri değişmiş ve garipsedim. Manuel ayarların çoğu otomatik ayarlara dönmüş. Fakat en önemlisi son 15 yıllık e-posta arşivimi sakladığım Outlook Express Win 7 tarafından desteklenmiyor. Şimdi ben Outlook Express arşivinde olan eski e-postalarıma nasıl ulaşacağım. Başka bir e-posta prog eski arşivimi tanımayacak.

Sonuçta Win7'yi sildim ve tekrar XP kurdum. Belki e-posta sorunumu çözseydim win7'de kalabilirdim. Çünkü 3 GB ile sınırlanmış memory 16 GB çıkacak, 2TB ile sınırlanmış disk alanlarım 3 - 4 hatta 6 TB çıkacak. Bunlar Win 7'nin avantajları. Bu arada e-posta çözümü bilen varsa çok sevinirim. Bazı paralı programlar varmış indirdim ama sağlıklı değil. Önemli olan Outlook Express dosyalarının Win7 'de görünmesini sağlamak...

• Ertie E kullanıcısına yanıt
    Sırf outlook express için win7 kullanmıyorsan çözümü var...https://sites.google.com/site/simpledotnet/outlook-express-6 adresinden indirip windows 7-10 arası herhangi bir sürü-mde kulanabiliyorsun...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.