E

Yüzbaşı
25 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Sevgili Gençler, elime Creative SB0010 kodlu bir cihaz geçti. Bu cihaz ses kartı olarak tek başına kullanılabilir mi yoksa dahili bir ses kartı ile birlikte mi kullanmak gerekir.

İnternette bu cihazla ilgili bilgi bulamadım, bu nedenle konuyu bilen genç arkadaşlara ihtiyacım oldu.

Beni bilgilendirirseniz sevinrim.


Saygılarımla...

Merhaba genç arkadaşlar. Ben 76 yaşındayım ve bir sorunum var bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Benim bilgisayarımda Core Duo E8400 işlemci var ve ana kartım da Gigabyte EP45-UD3LR.

Ben elimde bulunan DVD filmleri HandBrake programını kullanarak MKV formatına çevirip hard diske kopyalıyorum.

Ancak bu işlem ortalama 2 saat sürüyor ve bu sırada işlemci sıcaklığı 130 dereceyi buldu. CPU üstünde Bakır borulu iyi bir soğutucu var ama yetersiz kaldığı için dışardan fan kullanarak ısıyı 101 dereceye düşürebildim. Extra fan kullanmadan bu işlemi tamamlayamadım.

Eşimin bilgisayarında E6600 işlemci var ve aynı operasyonu hiçbir ilave fan kullanmadan max 71 derece sıcaklıkta tamamlıyorum. Böylece arka arkaya 4 film convert edebildim.

Soru şu neden benim bilgisayarımda ısı bu denli yükseliyor. Ya da neden eşimin makinasında aynı işlemi yaparken ısı yükselmiyor. Lütfen yardım edin çünkü kafayı yiyeceğim.

Sevgili Genç Arkadaşlar,

Uzun yıllardır skype kullandım ancak son 1 yıldır tüm çabalarıma rağmen skype kuramıyorum. İşletim sistemim Win XP Pro. Bilgisayarımda 2. işletim sistemi olarak win 7 pro var ve orada skype çalışıyor. Ancak ben mevcut programlarım ve outlook express nedeniyle Win XP kullanmak zorundayım. Bu nedenle skype Win Xp de kurmak istiyorum. Tecrübeli bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Saygılarımla...
Sevgili genç arkadaşlar.
Evde kablolu yayın teledünya ve netflix var. Apartmanda kurulmuş çift çanaklı bir uydu sistemi mevcut. Biz kablo yayın kesildiğinde uydu üzerinden yerli ve yabancı kanalları seyretmek istiyoruz. Film resim benzeri medya uygulamaları yapmayacağız. Sadece yerli ve yabancı kanal televizyon seyredeceğiz.
75 yaşında emekli bir kişiyim, fazla zorlanmak istemiyorum. Biraz araştırma yaptım ve keseme uygun aşağıdaki ürünleri buldum. Bu konuda ilgili ve bilgili gençlerin tavsiyesine ihtiyacım var. Bana yardım elinizi uzatır mısınız?
1. Humax HD Nano..................189.00 TL
2. Humax HTR 1000S(FillBox yok)...211.00
3. Next YE-18500 HD CX Plus.......235.00
4. Next YE-2000 HD CX Full HD.....290.00

Tavsiyelerinizi bekliyorum
Hepinize sevgiler ve saygılar...
Sevgili Genç Arkadaşlar, aşağıda gösterdiğim 2 adet anakart var. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Elimde Q 9400 işlemci ve Xeon X5460 var.

1. Asus P5 G41T-MLX
2. Gigabyte GA-G41MT-S2

Ayrıca şu an bilgisayarımda takılı olan GA-EP45-UD3LR ana kart yukarıdaki kartlardan iyi midir.
Kusura bakmayın bunlar size fındık fıstık gibi gelir ama bana göre biraz zor konular (Yaş 75 çünkü)
Son cuma indiriminden bir adet WD 2.5 Inch 1 TB Element modeli disk aldım. Disk kargodan geldi, hemen sisteme taktım, sistem yeni donanım bulundu diyerek diski gördü. Ancak bilgisayarımda disk görülmüyor. Yönetimsel araçlar/disk yönetiminden baktığımda diski görüyorum. Bilgisayarım ise görmediği için içine data atamıyorum. İşletim sistemim WinXP Pro. (Diski televizyona bağladığımda içeriğini görüyorum yani dik sağlam) Sorun winXP neden görmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim...
Merhaba Genç Arkadaşlar,

Konu ile ilgili diğer yazıları çok dikkatli okudum. Bu nedenle sizlere bilgisayarımda yeni oluşan bir sorunu aktarmak isterim. Şöyleki Bilgisayarımda P4 E6000 işlemci kullanıyorum. Ana kartım Gigabyte GA-EP45-UD3LR. Modemim ise Uydu net kullanıyorum ve CBW383Z4 modeli. İnternet hızım 25Mb/sn(150GB AKK). Modem ile bilgisayar arasında bağlantıyı Cat5 -RJ45 kullanarak yaptım. Yaklaşık mesafe 2 oda arası dolaşmalarla 20 metre civarı. Eşim wireless kullanıyor ve adapterle 65 Mbps bağlantı hızı alıyor.
Şimdi bende oluşan soruna gelirsek düne kadar bilgisayarımda 1Gbps bağlantı hızı alırken, bugün 100 Mbps alıyorum. Modemimi defalarca reset yaptım. Bilgisayardaki RJ45 kablosunu kontrol ettim. Sorunu çözemedim. En son çare ethernet driveri yeniden yükleyeceğim.Sorun hakkında bir ipucu verebilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla...
Sevgili genç arkadaşlar,
Babalar günü nedeniyle kızım bana WD marka 2.5 Inch 2 TB taşınabilir disk almış. Bilgisayarıma taktım hemen yeni donanım olarak gördü. Ancak "Bilgisayarımda" disk görülmüyor. Televizyona taktığımda disk ve içeriği görülüyor. Ben Windows XP Pro 32 bit sistem kullanıyorum. Disk kutusunda ise "Compatibility : Operating Win 7 - 8 - 10" yazıyor. Bende XP olduğundan bu diski kullanamayacak mıyım? Bunun bir çözümünü bilen var mı?
Lütfen acil olarak yardım...

Edit: Yönetimsel araçlardan diskin GPT olduğu görülüyor. Diğer disklerim MBR , bu diski MBR'ye çevirsem Windows XP 32 bit görür mü? MBR çözüm olacaksa Çevirimi neyle yapabilirim?
Sevgili genç arkadaşlar,
Babalar günü nedeniyle kızım bana WD marka 2.5 Inch 2 TB taşınabilir disk almış. Bilgisayarıma taktım hemen yeni donanım olarak gördü. Ancak Bilgisayarımda disk görülmüyor. Televizyona taktığımda disk ve içeriği görülüyor. Ben Windows XP Pro 32 bit sistem kullanıyorum. Disk kutusunda ise "Compatibility : Operating Win 7 - 8 - 10" yazıyor. Bende XP olduğundan bu diski kullanamayacak mıyım? Bunun bir çözümünü bilen var mı?
Lütfen acil olarak yardım...
Arabamı sattığım için çok severek kullandığım Oto radyo/teyp cihazımı satmak istiyorum.

Cihaz ALPINE CDE-9870R modelidir. Bu marka ve model cihazı bilenler bilir zaten. Bu cihazla beraber kullandığım 2 adet SONY 100W04 model hoparlörümü de birlikte vereceğim. Hoparlörün üst kapakları daha sevdiğim için Pioneer TS G1030 kapakla değiştirilmiştir. Cihazın kullanım kitapcığı mevcuttur. Hiçbir arızası söz konusu değildir. Herhangi bir tamir işlemi de görmemiş, her şeyi orijinaldir. Satışı birlikte yapacağım.

Hoparlörlerle birlikte 150.00 TL istiyorum.

İstanbul Küçükyalıda oturuyorum. Tercihim elden test edilerek alınmasıdır. İstanbul dışı önce para sonra kargo şeklinde alışveriş yapılacaktır.

Bu ilan hertürlü olumlu olumsuz görüşe açıktır.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
İlgi Alanları: Bilgisayar - Fotograf
Forum İmzası:
Ertie
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz alışverişlerim
Falling ; Sercany ; Trusen ; Güven 35; Onefootingrave,Demircibu, FATALIST,pashha27,Kuntayalpay,ulashh1907,Fibroin,AAAragorn, Mustafanbt,wheaston, knnkpln,06_vuslat_58,xbarisx,emrebo, Fahri85,day_walker83, geforcemx
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Mesaj Sayısı: 327
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 686
İkinci El Bölümü Mesajları: 320
Konularının görüntülenme sayısı: 6.808 (Bu ay: 138)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.