Şimdi Ara

NEDEN HALA XP KULLANILIYOR ??? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sütyen_Teli

İş yerinde yaklaşık 250-300 bilgisayar var
    Hepsi olmasada en az 200 tanesi Windows Xp dir.
    Xp kullanmamızın en temel sebebi kullanmış olduğumuz otomasyon programının onunla uyumlu olması.
    İkinci olarak da zamanında para verilerek alınmış bu lisanslar yeni sisteme geçiş yapıldığı zaman tekrardan ücret ödenecek ki bunu da bizim patronlar kabul etmez ;)

Ayrıca şimdi Xp makine sonuçta eski hemen hemen çoğu donanımı rahatlıkla ikinci el bulunabiliyor ve ucuza değiştirebiliyoruz

Açıkçası Xp bizim işimize yarıyor en az bi 5-6 yıl daha gider böyle
    Peki güvenlik açısından sıkıntı olmuyor mu ? Yeni nesil virüslere karşı XP zayıf durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XP guzel bir sistemdi ama gercekten xp ye ihtiyac yoksa biran once yenilemek lazim fakat bende yakin zamanda kendime bir xp makinasi toplayacam sirf soundblaster live ses karti ile mp3 dinlemek icin😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Windows'u 1992-1993 deki 3.1 sürümünden beri kullanıyorum. Hemen her sürümünü kullandım. Efsane sürümleri Windows 98SE, Windows XP SP2, Windows 7 ve 8.1 ile 10.

8.1 diyorum çünkü ilk defa "şişme" olayı, kullandıkça zaman geçtikçe sistemin yavaşlayıp tekrar temiz kurulum yapılması gereği bu sürümde kalktı. Windows 10 ise artık hem şişmeyen, hem esnek, hem hızlı olarak en iyi Windows sürümü diye düşünüyorum. Onun sorunları genelde büyük updatelerle birlikte gelen sorunlar oluyor. En rezil sürümleri ise; Windows ME, Windows XP service packsiz (internete bağlanınca hiçbir şey yapmasanız bile virüs girip geriye sarıp Windowsu kapatıyordu) Windows Vista ve Windows 8 (başlat olmadığı için).

Bundan sonra artık en iyi Windows en kötü Windows olayı artık Windows 10'un büyük update, sürümleri arasında olacak sanırım... 1809-1903 vb.

• verdikleri paranın acısından yeni işletim sistemine geçemiyorlardır... buradada konulara cevap yazanın ne kullandığını gösterseler çok iyi olurdu... technopat yapmış...

VISTA, 8 + 7 başlat yok sanan var... Win tuşu + R bas gör... 10, 9 içinde geçerli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detanaoq -- 21 Temmuz 2019; 15:18:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

verdikleri paranın acısından yeni işletim sistemine geçemiyorlardır... buradada konulara cevap yazanın ne kullandığını gösterseler çok iyi olurdu... technopat yapmış...

VISTA, 8 + 7 başlat yok sanan var... Win tuşu + R bas gör... 10, 9 içinde geçerli...
    xp'ye para vermiyoruz

• Virüs programımız zaten var lisanslı şekilde.
    Ayrıca kullanıcıların her şeyi kontrol altında kimse keyfi bir şey yapamaz gerekli bütün önlemler alınmış durumda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sütyen_Teli

Virüs programımız zaten var lisanslı şekilde.
    Ayrıca kullanıcıların her şeyi kontrol altında kimse keyfi bir şey yapamaz gerekli bütün önlemler alınmış durumda :)
    Ben de bugün eski dizüstü bilgisayarıma birkaç saatliğine kurup nostalji yaptım. Gerçekten özlemişim. SSD'ye kurunca açılış kapanış süresi birkaç saniyeye düştü. Microsoft'u tebrik etmek lazım. 2001 yılında XP denilen sistemi nasıl yazmışlarsa halen daha stabil şekilde çalışabiliyor :)
  • xp'ye virüs yazılmıyordur her halde ben hep ücretsiz antivirüs kullandım avast,avg,antivir..vs . güvenlik sorunu olmamıştır her açılışta hoş geldiniz yazısını görmek güzel

• sistemim desteklese hala xp yüklerim ama üniversite yüzünden şimdi 7 den win 10 a geçeçeğim zira office 2019 kullanmam gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

xp'ye virüs yazılmıyordur her halde ben hep ücretsiz antivirüs kullandım avast,avg,antivir..vs . güvenlik sorunu olmamıştır her açılışta hoş geldiniz yazısını görmek güzel
    Özellikle bu sesin çoğu kişide ayrı bir yeri var. Daha iyisi gelmedi, gelmeyecek.. https://www.youtube.com/watch?v=7nQ2oiVqKHw&feature=youtu.be

• Hoş geldiniz yazısı olmalı

https://www.youtube.com/watch?v=JI9ZVp4YAJk&app=desktop

• quote:

Hoş geldiniz yazısı olmalı

https://www.youtube.com/watch?v=JI9ZVp4YAJk&app=desktop
    Bir de XP açılmadığı zaman şöyle yardımcı bir ekran geliyordu bu da hoşuma giderdi Bir keresinde benim XP çökmüştü. Normal başlatsam da güvenli modda da denesem mavi ekran verip reset atıyordu. Ancak "en son iyi yapılandırma" seçeneğinden açıyordu. Bu da çok ilginç bir durumdu.

NEDEN HALA XP KULLANILIYOR ???

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• en sevmediğim ekran. bu çıkınca bazen uğraştırıyordu
    şu anda böyle bir sorun yok laptopumda. kullanmaya devam

• quote:

en sevmediğim ekran. bu çıkınca bazen uğraştırıyordu
    şu anda böyle bir sorun yok laptopumda. kullanmaya devam
    Laptop'un marka modeli neydi ? Çok mu eski ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Laptop'un marka modeli neydi ? Çok mu eski ?

Alıntıları Göster
    hp compaq presiaro cq61
    tarihi eser değil ama eski sayılır
  • quote:

hp compaq presiaro cq61
    tarihi eser değil ama eski sayılır

Alıntıları Göster
    O kadar da kötü değilmiş aslında 4 GB RAM takılarak Windows 7 kurulabilir. Gerçi onun desteği de Ocak ayında bitecek ama en azından güncel tarayıcı ve programlar 2 sene daha destekler. Bir de SSD takarsan füze gibi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

O kadar da kötü değilmiş aslında 4 GB RAM takılarak Windows 7 kurulabilir. Gerçi onun desteği de Ocak ayında bitecek ama en azından güncel tarayıcı ve programlar 2 sene daha destekler. Bir de SSD takarsan füze gibi olur

Alıntıları Göster
    orijinali windows 7, ama 7'de ağır çalışıyor.ilk aldığımda 2gb ram vardı, ram'i 3 gb yapıp Xp'ye çevirdim. xp'de performansı iyi.

• quote:

orijinali windows 7, ama 7'de ağır çalışıyor.ilk aldığımda 2gb ram vardı, ram'i 3 gb yapıp Xp'ye çevirdim. xp'de performansı iyi.

Alıntıları Göster
    Microsoft keşke Windows 10'un mini sürümü gibi bir şey yapsa. Yani XP gibi az RAM tüketecek ve işlemciyi yormayacak. O zaman eski bilgisayar kullananlar 2001 model XP'den yeni nesil işletim sistemine geçebilirdi. Gerçi bu sefer de işin sürücü desteği boyutu var. Yani bilgisayar üreticilerinin Windows 10'a göre sürücü çıkarması gerekir. 10-15 senelik cihazlar için de bununla uğraşmak zaman kaybı olur.

• Xp için güncel sürücüler olsa bu bile yeter

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    en büyük sorun zaten yeni çıkan ürünlere sürücü desteği verilmemesi
    win98 de bayağı inatlaşmıştım ama yeni cihaz eklediğimde sürücü kurulamadığı için mecbur kalıp xp ye geçmiştim ,daha sonra xp için aynısını yaşadım :)
    win7 yine aynı şekilde uzun süre direndim ,win8 hiç sevmedim ,win7 den win10 geçince win7 yi çok aradım ama dediğim gibi yeni ürünler için destek olmayınca mecbur kalınıyor

lakin microsoft'un hiç değişmeyen politikası ise ,bir sistemi güncellemelerle mükemmel hale getirdikten sonra ,çok sorunlu yeni bir sistem getirmesi
    işin kötü yanı artık birde milleti yeni yapıya geçirmek için zorluyor olması

win10 da ise bazı eski donanımların sürücülerini kurdurmaması büyük sıkıntı çıkartıyor

arada vista yı unutmuşum ,tam facia idi kendileri :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 7 Eylül 2019; 3:34:41 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.