Şimdi Ara

NEDEN HALA XP KULLANILIYOR ??? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O zaman Linux kullansaydınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onu da defalarca denedim ama bir türlü ısınamadığım için dönüş yaptım :)
    hele ki yıllar öncesi çoğu donanımın sürücüsünü bulamıyordum
  • bugün Peppermint 10 LXDE ile deneyin... @C.CEMİL
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Üçüncü taraf sürücülerini/yazılımını yükle” seçeneği seçiliyse, artık özel NVIDIA grafik sürücülerinin otomatik olarak kurulduğu bildirilirken, buna Optimus kurulumlarının otomatik olarak yapılandırılmasının da dahil olduğu ifade ediliyor.

bunu windows da yapıyor ama ekran kartının kendi yazılımını kurmadan tam randıman alınamıyor ,eğer böyleyse pek bir şey ifade etmiyor

zaten sonraları çoğu donanım için sürücüler çıkartıldı ama dediğim gibi ben alışamadım
    sistem kötü olduğundan değil ,yıllardır windows kullanmaya alışmışım yeni yapı gelip bir şeyleri değiştirseler dahi bir müddet ona bile ısınamıyorum
    biraz takıntılı mıyım nedir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

Xp için güncel sürücüler olsa bu bile yeter
    XP'nin 2019 yılına uyarlanmış konseptini yapmışlar ama bence orijinal 2001 modelinin yanından dahi geçemez.

NEDEN HALA XP KULLANILIYOR ???

• windows 10 üstüne xp ikonları eklenmiş hali mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2001 modeli daha iyi bencede.

• quote:

windows 10 üstüne xp ikonları eklenmiş hali mi?
    Birebir aynı ikonlar olmasa da evet benzetmeye çalışmışlar. Bu arada bir şey sormak istiyorum siz XP'de hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ?
  • opera,firefox ve chrome var
    chrome'da xp desteği kesik olmasına rağmen vpn kurdum, chrome daha hızlı olduğu için kullanıyorum

• quote:

opera,firefox ve chrome var
    chrome'da xp desteği kesik olmasına rağmen vpn kurdum, chrome daha hızlı olduğu için kullanıyorum
    Hocam buyrun akşam akşam XP nostaljisi yaptım sanal makinede. Gerçekten çok özlemişim.

• teşekkür ederim. benim için standart bir ekran görüntüsü

• quote:

teşekkür ederim. benim için standart bir ekran görüntüsü
    Windows XP'nin en sevdiğim tarafı kullanımının son derece kolay olmasıydı. Şimdiki Windows 10 gibi fazla süslü ve karışık değildi, basit ve sade bir arayüze sahipti. Ve çok düşük seviyede işlemci, RAM kullanımına sahipti bilgisayarı zorlamıyordu. Kelimenin tam anlamıyla bilgisayara hayat veren bir Windows sürümüydü. Sanırım ömrüm boyunca XP'yi unutamayacağım. Tahminen 2030 yılına kadar sanal bilgisayarda yaşatmaya devam ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Windows XP'nin en sevdiğim tarafı kullanımının son derece kolay olmasıydı. Şimdiki Windows 10 gibi fazla süslü ve karışık değildi, basit ve sade bir arayüze sahipti. Ve çok düşük seviyede işlemci, RAM kullanımına sahipti bilgisayarı zorlamıyordu. Kelimenin tam anlamıyla bilgisayara hayat veren bir Windows sürümüydü. Sanırım ömrüm boyunca XP'yi unutamayacağım. Tahminen 2030 yılına kadar sanal bilgisayarda yaşatmaya devam ederim

Alıntıları Göster
    Putin'de bizden alışan bırakamıyor XP'yi

• quote:

Putin'de bizden alışan bırakamıyor XP'yi

Alıntıları Göster
    Valla tek kelimeyle Microsoft'a helal olsun ne diyelim. Öyle bir yazılım yapmışlar ki 19 sene sonra bile kullananı var Keşke 2004-2008 arasına dönebilsek de ağız tadıyla Windows XP SP2 kullanabilsek. Benim en beğendiğim servis paketi ikincisiydi. XP Tadından yenmez oluyordu onu kurunca.

• O iş öyle değil.

Windows XP son zamanlarında çok iyiydi çünkü ilk çıktığı zaman piyasada Celeron 500MHz gibi makineler varken son zamanlarında makineler acayip hızlanmıştı. (inanmayan araştırabilir mesela https://www.tomshardware.com/reviews/benchmark-marathon,590.html )

Hızlı makine + çok düşük sistem gerektiren işletim sistemi = Müthiş hızlı, müthiş tepkili sistem.

Olay bence bu.

Bir de şöyle bir şey var, insanlar alışkanlıkları sever değişikliği pek sevmez. Hele ki elinde hazır çalışan işini gören bir sistem varsa niye değiştirsin ki? (Mesela millet neden yıllardır Windows 7'yi bırakıp 8'e onu da bırakıp 10'a geçmedi?)

• xp işimi görüyor. gittiği sürece kullanacağım
  • benim anakart ve işlemci xp destekliyor. ama ekran kartı imkansız :d yine de kurup maziyi hatırlamak için arada kullanıyorum
  • Çok güzel olduğu için ve çok kötü sistemlerde çalıştığı için

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.