Şimdi Ara

Neden artık adam gibi kasa üretilmiyor? Kasa bulamıyorum! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
19.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    INCA EMG-21XB 750W 80Plus bu kasaya bakmanızı tavsiye ederim. Parasını sonuna kadar hak ediyor. 3 ön fan var 1 arka fan. Kasanın içerisi aşırı soğuk. Ledler var onları kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Fan hızını da kontrol edebiliyorsunuz.
    Rtx2060
    amd 5 3600x
    2x8 3200 ram var.

Fakat dezavantajları şu;
    Kasa gerçekten küçük benim için biraz sorun teşkil etti. Belki başkasına karşı sorun teşkil etmeyebilir.

Kasanın içerisinde alüminyum tarzı bir şey ile donatılmış. Hafif olsun diye sanırım. Fakat aşırı derece de dayanıksız.

Cam diye aldım ama plastikmiş. Bu beni biraz üzdü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pellev kullanıcısına yanıt
    Ayni urun, koduna bakabilirsiniz. Birisinin sonunda /n11 yaziyor indirimli fiyat sadece.
  • Tesekkurler

• Cooler master mb150 zamanında 330 tl ye almıştım müthiş bir hava sülükasyonu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thermaltake kandalf güzel kasadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunacadirci

INCA EMG-21XB 750W 80Plus bu kasaya bakmanızı tavsiye ederim. Parasını sonuna kadar hak ediyor. 3 ön fan var 1 arka fan. Kasanın içerisi aşırı soğuk. Ledler var onları kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Fan hızını da kontrol edebiliyorsunuz.
    Rtx2060
    amd 5 3600x
    2x8 3200 ram var.

Fakat dezavantajları şu;
    Kasa gerçekten küçük benim için biraz sorun teşkil etti. Belki başkasına karşı sorun teşkil etmeyebilir.

Kasanın içerisinde alüminyum tarzı bir şey ile donatılmış. Hafif olsun diye sanırım. Fakat aşırı derece de dayanıksız.

Cam diye aldım ama plastikmiş. Bu beni biraz üzdü.
    Tüm bu olumsuz özelliklere rağmen sadece kendiniz kullanıyorsunuz diye tavsiye ediyorsanız; olmamış!
    -Dayanıksız
    -Küçük
    -Cam yerine pleksi

diyorsunuz.

Ayrıca içinden çıkan 750W PSU' ya çok güvenmeyin lütfen... Sisteminiz oldukça güzelmiş, Inca Psu' ya emanet etmeyin bence.
  • Sadece kendim kullanıyorum diye değil. Ayrıca saydıklarım bir olumsuzluk da değil. Kişiden kişiye değişebilir. Ağır kasa isteyen başka bir kasa seçsin diyorum. Cam tercih eden başka kasa tercih etsin diyorum. Ben bunlara takılmıyorum. Başkaları için sorun teşkil edebilir diye açıklama yapıyorum.

Dayanıksız fakat rakiplerine göre çok hafif. Sonuçta içine 20 kg koyulmayacak. Elle kuvvet uygulanınca sarsılan bir yapısı var sadece. Yoksa yamulup kırılan bir şey değil.

Küçük bence dezavantaj. Başkaları için olmayabilir. Adamın yeri küçük ise tam ona yakışır. Benim alanım çok büyük olduğundan kasa kendini gösteremedi. Ondan ben dezavantaj dedim.

Cam yerine plastik ise bana dezavantaj. Çocuklu aileler için avantaj olabilir. Bana avantaj olanlar başkasına dezavantaj olabilir. Bana dezavantaj çünkü o kasaya benden başkası müdahele edemez. Bu sebepten dolayı cam olmasını isterdim.

Kasaları çokça araştırdım. Aklıma yatan tek kasa buydu. İNCA psu yu kullanmıyorum. Benim psu vardı zaten. İyi forumlar..

• Yav egzozu ,hava akışı iyi olsa ne olur ? metali bükülmese ne olur kaldirip yerden yere mi çaliyosun kasayi ? En dandik kasa bile iş görür sıcakligi dert ettiysen,
    Artık sıcaklık sorunu olan işlemci, ekran karti kaldi mi gerçekten
  • https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-cooler-master-stacker-810-full-tower-kasa-716759226/detay

İçinde çift kale maç yapılır. Kesmeye biçmeye müsaittir. Fiyatı makul olduğu için acımazsınız.

Teker takılır. Altı yükselir. Tekeri takozla takarsanız altını çok yükseltip altına yatay vaziyette rahatlıkla 36cm radyatör takarsınız. Radyatör kasa ile yer arasında durur. Böylece içine de gerekir ise bir 36cm radyatör daha takabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken 3 HDD, 1 Blueray player, 1-2 SSD takabilirsiniz.

Tüm bunlar takılı iken ikinci PSU'yu koyacak yeri de vardır.

İkinci PSU da takılı iken bir de ikinci ekran kartını takabilirsiniz.

---------------------------

"Eama bunun USB 3.0'ı yok." Paneli içten söküp usb 3.0 ile değiştiremeyeceğini kimse söylemedi. Bir de ne gerek var? Bir Hub ile öne alırsın. Canın isterse CD-Rom kapağı olarak alırsın.

---------------------------

Krizde ıvır zıvır piyasası durur. Kasa bulamamanızın sebebi bu. Herkesin bir kasası üç aşağı beş yukarı olduğu için, krizde içini doldurmaya bakar millet. Kasa, pavyon fanlar falan lüküs kaçar. O yüzden satılmaz. Satılmadığı için de gelmez. Ancak biraz yaratıcılıkla her kaliteli büyük kasa işlevsel kılınabilir. Kaç yaşında olursa olsun.

Size linkini attığım kasa 15-16 yaşında.
  • Morphinz kullanıcısına yanıt
    Spec delta fp kasa zaten forumda öneriyordum ancak sonra neden hep aynı kasayı öneriyosun fanboy musun firma elemanı mısın filan diyenler oldu önermeyi bıraktım.

• L.J kullanıcısına yanıt
    Feel Hurricane. 2007'de kendi paramla topladığım ilk sistemimde kullandığım kasaydı. Yan tarafı şeffaf ve RGB diyebileceğimiz ilk kasa örneklerindendi. Üstten vurmayla tek yumrukta hurdalığa kavuşturmuştum bu kasayı 2 sene sonra.
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Bu kasanın içinde 4 tane 12cm fan, 2 tane 8cm fan takmıştım. İçinde kutu kola soğutup içerdim. Feel Hurricane kasalar. Bir zamanların f/p kasalarıydı. PSU hemen patlardı. PSU olarak termaltake, silverpower veya cooler master alınırdı 400-450w. O dönem çizgi elektronik Niyazi Saral sahte watt olayına savaş açmıştı. Sayesinde şimdi gerçek değerli psular kullanıyoruz. Yoksa 50.000watt 1 milyon watt peaklı PSU bile satardı bizimkiler. Bir de bunun ilk versiyonu vardı ki asıl efsane odur. Hatta onun bir de corby isimli çakması çıkmıştı. 3 kasanın da incelemesini Darkhardware ve PCLABS da yayınlamıştım. PCLABS porselen kupa yollamıştı teşekkür olarak.

Ve evet ben artık bir fosilim...

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Bu kasa gerçek bir efsane. Üstüne kasa tanımam.

Alıp kenara koyasım geldi. Ne diye karpuz kabuğu koydunuz ki şimdi.

• Bende sizin gibi önü mesh hava akışı güzel bir kasa arıyordum ve psu lu olursa daha iyi olur diye düşündüm ve Xigmatek Beast 650w 80+ psu lu kasasını sipariş verdim 775 TL ye sanırım şuan ki durumda uygun sayılabilecek bir kasa.

• ben corsair spec deltayı 3-4 ay önce türkiye de patlama yaptığı zaman 580 e aldım genel olarak güzel kasa ama ön tarafta sadece en altta mesh olduğu için diğer 2 fan boşa dönüyor gibi kapaklı kapaksız 3-5 derece oynuyor, redditde falan matkapla delik açanlar olmuş bu kasanın önüne rehber video vardı ama kötü duruyor tabi
  • Ben yıllardır son topladığım üç sistemde artık direk uzay montaj yapıyorum.. Bir platform yaptırdım marangoz da onun üstüne montajlıyorum..

• SFF
  • Feel Hurricane

• Derdinizi seveyim, kasa bulamıyormuş :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.