Şimdi Ara

Neden AMD ekran kartı almamalısınız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
2
Favori
14.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sapphire Pulse RX580 4GB modeli bilgisayarda takılı. Kasada sadece arkada çıkış fanı var. Boşta şu an 40 derece gözüküyor. Fanları devrede bile değil. Fakat boşta güç tüketimi 30 Watt olarak gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

Merak ettiğim millet neden bu sorunları yaşıyor ? Yaklaşık 8 ay önce R5 2600 Cpu ile upgrade ettim sistemi Önceden FX4100 ile birlikte kullandığım Rx470 Hala çatır çatır çalışıyor. Dün Sekiro denedim 1080p60fps sabit %60-65 arası kullanımdaydı. Strix Kart olduğundan fan bile açmadı.

Bu arada Linux ile opensource Amd driver deneyenler varmı ? İki adet sistemim var birisini tamamen Linux için kullanmayı düşünüyorum.
    Hocam Amd opensource driverlar closedsource driverlardan daha iyi çalışıyor. Kullandığınız distroya göre mesa driverlarını aktive ettikten sonra sıkıntısız kullanırsınız. Desktoplarla uyum konusunda da Amd daha iyi. KDE ile nvidia devamlı görüntüde kırılma sorunları oluyordu.
  • Swell© kullanıcısına yanıt
    Yıl 2020 ve hala bu soru.

Tebrikler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilotaFerrari kullanıcısına yanıt
    Yaşı küçük olabilir, ilk defa bilgisayar işlerine girmiş olabilir, daha önce bilgisayarlarla alakası olmadığı için amd adını duymamış bile olabilir.

Ben de şöyle diyeyim yıl 2020 hala insan gibi cevap vermek yerine insanlarla dalga geçen saygısızca davranan insanlar var.

• Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Daha önce ubuntu kullanırken laptopta ciddi sıkıntılar yaşamıştım nVidia driverları ile. Son zamanlarda oyunlarda linux çok yok katetti diyorlar. Bir deneme hevesim var açıkçası.

• Burda sana ömründe 2 kere amd ürünü satın almış insanlar amd savunabilirler. Ben şimdiye dek belki 50 veya daha fazla farklı amd ürünü kullandım. Rafta 3 tane amd işlemci 2 tane eski amd ekran kartı yatıyor kullanmıyorum. Tecrübeye sahip insanları dinleyecekseniz söyleyim konuyu açan adam haklı.

Amd alırken potansiyel minör problemleri göze alacaksınız. Çalışır, iyi performans da verir ama bazı defektleri olabilir zamanla bu defektler update'ler ile düzeltilebilir. Zaten bu yüzden ucuzdur. Her şeyi kusursuz olan bir ürün çıkartsalar fiyatı da ona göre şişirirler merak etmeyin.

Arkadaşın bahsettiği sorun aslında sorun değil. Kart öyle çalışıyor. Isınmayan amd ürünü görmedim şimdiye dek.

• alexsis83 kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum, ben Sapphire nitro 3800 liraya satılıyorken neden 1300 daha verip 2070 Super alayım ki? Bu kartları karşılaştırsak 5700xt ya önde dir ya kafa kafayadır ya maks 10 FPS vardır? Mantık AMD diyor zaten, 2080super alınır ama onun için fazladan kaç bin lira daha ekleyeceksin düşün, FPS farkı da 30 olur, ben bu işin alım gücüne gerek duymadan gerek mantık olduğunu düşünüyorum, amdnin bu kartlara yazık etmesi üzücü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce başka bir forumda da aynı konu açılmıştı. Benzer şekilde 144hz ekranlarda mem full kullanımda oluyor denmişti. Bu durum tahminimce 5700'lere ve/veya daha alt modellere has bir durum. Kimse laf atmadan söyleyeyim AMD savunmuyorum bende hayatımda ilk defa kullanıyorum hem işlemcisini hem ekran kartını. 5700xt pulse modelini 3600x işlemci ile kullanıyorum. Ben bu sorunu yaşamadım yaptığım ayarlardan mı bilmiyorum. Boşta sıcaklıklar düşük oluyor ve mem 200 mhz'de çalışıyor. Bu kadar düşük çalışamaz demişlerdi foto ve video atmıştım. Bazı arkadaşlar mem full hızda çalışıyor dolayısıyla sıcaklıklar yüksek oluyor diyor. Daha da önemlisi fanlar devamlı çalışıyor. Bende oyun dışında 35-40 arası sıcaklıklar ve fanlar da çalışmıyor. Yazılımsal bir sorun var tahminimce. Umarım en kısa sürede çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asaidb -- 17 Haziran 2020; 11:47:53 >
  • Amd kart kullananların ana problemlerı su sekılde

Sıyah,beyaz,kırmızı,yesıl,mavı ve hatta mor ve pembe ekran hataları
    1.1 drıverı x oyunda sorunsuz calısırken yenı cıkmıs guncel surum olan 1.2 drıverı aynı oyunda hata verebılıyor veya takılmalara neden oluyor

NOT: Amd kartların oyle sorunları var kı sorun kesın karttan dıyemıyorsun.Mısal oyundan atmıyor ekran hatası vermıyor ama bazı oyunlarda stutterıng yapıyor.Drıverı eskıye dondurunce sorun cozuluyor yenı drıverı kurunca sorun baslıyor.Bazı oyunlarda gpu usage sorunu yasatıyor.Gpu usage bır anda 0 olabılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 17 Haziran 2020; 12:50:28 >
  • Susun arkadaşlar kova konuşuyor, konuş kova.

• quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

Garantisiz GTX1080 i sattığım paraya sıfır, 2 yıl garantili RX5700 aldım üstüne de cebime 150 TL para kaldı

Mantıksız mı bir daha düşün.

Alıntıları Göster
    Selamünaleyküm hocam, Tam olarak ben de sizin gibi yaptım zamanında:)

Size bir şey danışmak istiyorum konu hakkında bilginiz varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Rx 5700 ile Battlefield 5 te Oyun ayarları fark etmeksizin yüksek değerler almama rağmen oyun Battlefield bire göre akıcılık hissiyat olarak çok büyük sorun yaşatıyor bana , Sizde de böyle bir sıkıntı mevcut mu tecrübe edebildiniz mi acaba
    Battlefield beşte genel olarak akıcılık ve hissiyat kaybı mı var acaba tam olarak çözemedim size danışmak istedim

• Kartlarda henüz daha yeni atıyorum 5600 xt bu sene çıktı. Ben zamanla düzeleceğini düşündüğüm için 5600 xt aldım. Umarım dediğim gibi olur. Yoksa Nvidia kalitesi bariz bunu kimse inkar edemez. Ancak pahalı olduğuda bir gerçek..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swell©

Peki işlemci AMD olursa ekran kartıda AMD olmak zorunda mı ?
    İşlemcim ryzen 7 2700x, ekran kartım rtx 2060 super, 2x16 gb corsair vengeance 3000 mhz ram var. Sistem sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Burda sana ömründe 2 kere amd ürünü satın almış insanlar amd savunabilirler. Ben şimdiye dek belki 50 veya daha fazla farklı amd ürünü kullandım. Rafta 3 tane amd işlemci 2 tane eski amd ekran kartı yatıyor kullanmıyorum. Tecrübeye sahip insanları dinleyecekseniz söyleyim konuyu açan adam haklı.

Amd alırken potansiyel minör problemleri göze alacaksınız. Çalışır, iyi performans da verir ama bazı defektleri olabilir zamanla bu defektler update'ler ile düzeltilebilir. Zaten bu yüzden ucuzdur. Her şeyi kusursuz olan bir ürün çıkartsalar fiyatı da ona göre şişirirler merak etmeyin.

Arkadaşın bahsettiği sorun aslında sorun değil. Kart öyle çalışıyor. Isınmayan amd ürünü görmedim şimdiye dek.
    İşlemciler sorunsuz oluyor hocam. Driver falan gerektirmiyor çünkü. Tak kullan. Ekran kartları ise hep sorun çıkarmaya meyilli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

Selamünaleyküm hocam, Tam olarak ben de sizin gibi yaptım zamanında:)

Size bir şey danışmak istiyorum konu hakkında bilginiz varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Rx 5700 ile Battlefield 5 te Oyun ayarları fark etmeksizin yüksek değerler almama rağmen oyun Battlefield bire göre akıcılık hissiyat olarak çok büyük sorun yaşatıyor bana , Sizde de böyle bir sıkıntı mevcut mu tecrübe edebildiniz mi acaba
    Battlefield beşte genel olarak akıcılık ve hissiyat kaybı mı var acaba tam olarak çözemedim size danışmak istedim

Alıntıları Göster
    BF5 baştan aşağı sorunlu bir oyun. Uzun zamandır oynamıyordum geçenlerde update ile yeni harita gelmiş denemek için gireyim dedim 140 fps alıyorum ama hissiyat 50 fps gibi. Yerli yersiz shutterlar, donmalar, droplar 5dk zor sabrettim sildim oyunu.

• Swell© kullanıcısına yanıt
    intel ekran kartı çıksın onu kullancam 3600üm ile :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Amd kart kullananların ana problemlerı su sekılde

Sıyah,beyaz,kırmızı,yesıl,mavı ve hatta mor ve pembe ekran hataları
    1.1 drıverı x oyunda sorunsuz calısırken yenı cıkmıs guncel surum olan 1.2 drıverı aynı oyunda hata verebılıyor veya takılmalara neden oluyor

NOT: Amd kartların oyle sorunları var kı sorun kesın karttan dıyemıyorsun.Mısal oyundan atmıyor ekran hatası vermıyor ama bazı oyunlarda stutterıng yapıyor.Drıverı eskıye dondurunce sorun cozuluyor yenı drıverı kurunca sorun baslıyor.Bazı oyunlarda gpu usage sorunu yasatıyor.Gpu usage bır anda 0 olabılıyor.
    +1

Öyle garip sorunları öyle saçma şekilde ortaya çıkıyor ki şaşıp kalıyorsun. Dün 3 kişi warzone oynuyoruz normalde 130-140 fps stabil alıyorum oyun gayet akıcı neyse bir arkadaş daha geldi 4 olduk ben davet atmak için alt-tab yaptım discorda geçtim adama davet attım oyuna döndüm 140 fps aldığım oyun 80-90 fps i geçmyiyor. Bug gibi düşündüm yine alt-tab yaptım düzelmedi, tam ekranı pencere moduna aldım yine düzelmedi, oyun içinden hz ayarını değiştirdim yine düzelmedi en son dedim herhalde gpu tam yüke girmiyor oyun arka plandayken msi afterburner açtım baktım gpu %99 çalışıyor kafayı yiyecektim en son oyunu kapatıp açtım sorun düzeldi.

Ne sistemimde ne warzone da hiç bir sorun yok. Sorun tamamen AMD nin vasat yazılımı ile alakalı.

• Alırsın nvidia olursun vezir,
    Alırsın amd olursun rezil...
    (nokta)
    :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

BF5 baştan aşağı sorunlu bir oyun. Uzun zamandır oynamıyordum geçenlerde update ile yeni harita gelmiş denemek için gireyim dedim 140 fps alıyorum ama hissiyat 50 fps gibi. Yerli yersiz shutterlar, donmalar, droplar 5dk zor sabrettim sildim oyunu.

Alıntıları Göster
    Tam olarak ben de bu sıkıntıları yaşıyorum hocam size danışmak istedim , Yüksek değerler almama rağmen bende de hiç akıcılık hissiyatı yok insan çıldıracak gibi oluyor

Hocam bu oyundaki problem Amd Ekran kartlarına mı has yoksa nvida da böyle mi acaba

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.