Yarbay
04 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 993 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Başka bir iss'den fiyatın artması sebebiyle fiyatını uygun görüp gıbırnet adlı firmaya geçiş başvurumu yaptım. 100 mb fibner internet paketi kullanıyordum. Firmadan memnun kaldığım tek nokta da başvuru işleminde kağıt kürek uğraştırmadan telefonda nfc varsa direk telefon üzerinden hallolmasıydı işlemlerin. Nitekim hızlı şekilde başvuruyu yaptım hizmet 2 gün sonra açıldı ve gıbırnet'e geçmiş oldum.

Bundan sonra şov başladı. Akşam 18:00'e kadar vaadedilen hızları sorunsuz verebilen firma akşam 18:00-24:00 arası resmen can çekişiyor. Böyle bir can çekişme yok ama 2 ile 50 mb arasında sürekli dalgalanma var. Ayrıca ping falan komple gidik online oyun asla oynayamazsınız ayrıca film vs internet üzerinden kesinlikle izleyemezsiniz. Bununla ilgili 1 hafta gözlem yaptıktan sonra destek kaydı açtım. Hat değerleriniz güncellenmiştir dedi kapattılar. Tekrar açtım kaydı tabi sorun devam edince suçu benim üstüme atıp uzun bir paragrafla geçiştirip kapattılar. Bu şekilde ittir kaktır 1 ay sabretmenin neticesinde değişen hiçbir şey olmadı ve benim şartel de attı. Temmuz ayında gelecek muhtemel devasa zammı da düşününce gidip altyapı sahibinden 2 senelik internet başvurusu yaptım ve ertesi gün kurulumum yapıldı. Bu aralıkta internetsiz kalmayayım diye gıbırnet e iptal dilekçesi göndermedim. Daha sonra kurulumum yapıldığında 9.06.2023 günü sabah 9.13 dolaylarında dilekçemi kendilerine ilettim. Firma iptal söz konusu olunca cidden kendinden geçiyor. Sadece dilekçeyi işleme almaları için akşam saat 19.00 a kadar bekledim ve çeşitli kanallardan sordum. Sonunda işleme aldık dediler ve sadece bu cümleyi yazdılar wp üzerinden.

Modem kiralık olduğundan gönderilmesi gerekiyordu tabi. Ben bu arkadaşlardan bir bilgilendirme bekliyordum modemi şu adrese şu kargoyla vs gönderin gibi. Bu işin normali budur yani. Ama 2 gün boyunca ses soluk çıkmadı kendilerinden. Bugün sabah itibariyle aradığımda modemi göndereceksiniz bize ulaşmadan faturalandırma kesilmez diyor hattaki arkadaş. Şimdi birincisi bu bilgiyi neden iptal dilekçesi işleme koyulunca karşıya iletmiyorsunuz illla biz mi soracağız. Bir ikincisi neden modemi size gönderecek olduğum halde arada geçen günler faturalandırılıyor? Normal olanı internetin kesilmesi ve modemin elinize ulaştırılmasıdır. Ama 2 kuruş için onu da fırsata çevirmişler. Üstüne bu arkadaşların herhangi bir kargo anlaşması yok. Siz ücreti kendiniz ödeyip modemi gönderiyorsunuz. Bunu ben daha önce hizmet aldığım hiçbir firmada görmedim. Sonuç olarak sırf bu arkadaşlardan kurtulmak için modemlerini bugün kargoladım gitti.

Şimdi sözün özü arkadaşlar bu firmanın başka firmalarla arasında 2 kat fiyat farkı olmasının sebebi tabiki var. İsimden başlayacak şekilde tasarlanmış hem de. Ben 200 küsür aylık vermeyeyim derken modemi aktivasyon ücreti cart curt 300 liralık oldum. Ve akşamları ne oyun oynayabildim ne film izleyebildim FİBER ALTYAPIDA. 3 senedir türlü firma kullandım aynı altyapıda böyle bir rezalet yaşadığımı hatırlamıyorum.Zaten bakır altyapıda olsam interneti muhtemelen whatsappdan mesaj atma dışında kullanamazdım. Fiyatı iyiymiş ya bir şey olmaz diye bu firmaya gelecek arkadaşlara net önerimdir. 2 katını verin başınızı ağrıtmayın. Para vermek gerçekten bunlarla uğraşmaktan kolay. Hiç internetim olmasa bunlardan alacağım hizmetten kötü durumda olmam. Aşağıdaki testler bir gün içinde toplamnda 4-5 saatte internetin gidip geldiği hızlar ve pinglerdir. VARIN SİZ DÜŞÜNÜN.

GIBIRNET GERÇEKLERİ! Yanından yöresinden geçmemeniz gereken İSS.


GIBIRNET GERÇEKLERİ! Yanından yöresinden geçmemeniz gereken İSS.


GIBIRNET GERÇEKLERİ! Yanından yöresinden geçmemeniz gereken İSS.


GIBIRNET GERÇEKLERİ! Yanından yöresinden geçmemeniz gereken İSS.

Arkadaşlar merhaba. 2 Ay önce mahalleye Türk Telekom fiber altyapı döşendi. Merak ettiğim bir iki şey var. Bugün itibari ile eve sarı fiber kablosu getirildi ve halihazırda bakır borular için kullanılan borulardan kablo geçirildi. Ancak bina içine fiber dolabı henüz konulmuş değil. Bu şekilde her eve kablo döşeniyor. Benim sorum şu internette bazılarında modemin yanında bir başka kutuya bu sarı kablonun takılıp modemin ona bağlandığını gördüm. Acaba binaya dolap gelmesi şart mı fiber için? Yani dışarda bir saha dolabı yapılıp ona bağlanması mümkün mü yoksa binaya saha dolabı yapılmak zorunda mı? Sadece her eve bu sarı kablo verilmesi ile vdsl ile farkını anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim


Fiber Bağlantı Süreci
Fiber Bağlantı Süreci
8-9 ay önce topladığım sistemimde Ryzen 2600x işlemci
Rx590 se ekran kartı
Msi b450m vdh pro anakart
Dual 16 gb 3200 mhz ramim var. 3070 çıktığında ekran kartımı yükseltmek istiyorum. Ama işlemci en az 3600 olmalı anakart da b450 olmaz diyorlar. Bilenlerden tavsiye bekliyorum. 3070 kullanabilmek için hepsini değiştirmem gerekecekse hiç girmeyeyim o topa?
2 hafta öncesine kadar sorunsuz 47-48 mbps download 3.70 falan da upload hızı aldığım hattım 2 haftadır 35 mbps download 3 mbps uploadı geçmiyor. Türk Telekom un upload hızları arttırmasından sonra da 6 mbps ye sabitlediler uploadı. Benim paketim 50 ye 4 paketi yani uploadın da 8 mbps olması lazımdı. Destek kaydı açtım 1 haftadır açık bugün TT'den bir eleman gelip dışardan bir şeyler yaptı 10 dakika falan internet gitti geldi yine aynı değerler değişen hiçbir şey yok.
Arkadaşlar sizden isteğim şu anlayan arkadaşlar bakabilir mi, eğer modem değerlerimde sıkıntı varsa benden kaynaklıysa sıkıntı yok ama Turknet kasıtlı yapıyorsa bunu başka iss ye geçiş talebinde bulunacağım hemen bugün. 35 mbps kullanmak istesem zaten 10 tl fark vermem üstüne paketimi yükselttirmem değil mi?


Turknet Hızı Kasıtlı Mı Düşürüyor?
Turknet Hızı Kasıtlı Mı Düşürüyor?Turknet Hızı Kasıtlı Mı Düşürüyor?
Arkadaşlar kaç aydır bu sorundan muzdaribim. Pc'yi toplayalı 3 ay falan oldu 2 aydır bu sorunu yaşıyorum. Uyku modundan çıkar çıkmaz ya da sadece tarayıcı açıkken pc kilitleniyor ekran 2-3 sn sonra sinyal yok diyor mause klavye ışıkları gidiyor kasa fanları çalışmaya devam ediyor. Oyun oynarken çok nadir yaşıyorum ama genelde ilk açıldığında veya uykudan döndüğünde bir veya iki dakika sonra yapıyor. Reset atmadan düzelmiyor hiçbir şekilde. Bilgisayar bileşenleri farklı mağazalardan toplandı yani alıp toplu garantiye gönderme durumum yok ancak sıkıntılı parçayı bulup göndermem mümkün görünüyor. SSD ye kurulu sistem ve seagate hdd takılı. İkisini de tarattım bad sector yok. Ramlerin yerini değiştirdim fayda etmedi. Geçen hafta format atıp temiz kurulum yaptım zaten hala aynı.

Sistemim şöyle
Ryzen 2600x işlemci (noctua u12s kule tipi soğutucuyla)
Sapphire rx590 se ekran kartı
16 gb 3200 mhz dual channel corsair venegance ram
Gigabyte sh2 B450m anakart
Corsair Spec Delta kasa ve yanında gelen 550w psu
Merhabalar arkadaşlar. Bilgisayarımı toplayalı 3 ay falan oldu. Ancak son zamanlarda bilgisayar zaman ve işlem farketmeksiniz birden donup ekran gidiyor ve fanlar hızlıca dönmeye başlıyor mecburen reset atıyorum. Dün sıfırdanws 10 kurdum ve temiz yaptım ancak bugün yine aynı şey oldu. Sanırım donanımsal bir sıkıntı var. Hazır garantileri de dururken parçaların ben bu sorunu nasıl bulabilirim veya yazılımsalsa nasıl çözebilirim yardım bekliyorum bilen arkadaşlardan.
Arkadaşlar dünkü konu alınmıyor diye kapatıldı ancak ben dün yaptığım yöntemle alabildim. Siz de deneyebilirsiniz ben gece 11:30 sularında aldım 4:30 da key gelmiş. Dediklerimi adım adım yapın çakarlarsa durumu keyi vermiyorlar bunu dün gördük.

1- Arjantin Fake adress generator yazın girin
2-Generate yapıp kafanıza yatan bir isim soyisim bulun. Bu isimle alakalı bir gmail, hotmail hesabı açın. Mesela isim Alberto Costa iste acosta12@gmail.com gibi
3- Bu hesapla birlikte bir social clup hesabı açın. Ama eski hesabınız kesinlikle olmayacak. Maili bunun için açıyoruz.
4-Bu işlemlerden sonra urban vpn açıp arjantin’e ayarlayın ve chrome gizli sekme açın. İşlemi yaparken kapatmayın hiçbir yerde.
5-Yeni hesapla rockstarwarehouse’a giriş yapın.https://www.rockstarwarehouse.com/store/rsg/search/rsgFranchise.%22Grand+Theft+Auto%22/

6-Oyunu sepete ekleyip adres kısmına gelin.
7- Fake adress generatordeki bilgileri buraya doldurun. Telefon numarası kısmına telefon numarası yazıp başına alan kodunu da unutmayın. Mesela +54 +2 gibi. Generatorde yazıyor. Başında + olmasın kabul etmiyor.
8-Sanal kartla değil kredi kartıyla alabildim ben. Denemek isteyen sanal kartla deneyebilir.
Oyun bu işlemlerden sonra key olarak gönderiliyor.
Not: Daha önce almaya çalıştığınız hesaplarla tekrar almaya uğraşmayın. O hesapları adamlar komple kara listeye alıyor heralde farklı isim ve adres girmeniz işe yaramıyor.
Keyler Geri Alınıyor Almayın ArkadaşlarBeraber oyuna girmek isteyen arkadaşlar için discord linki:
https://discordapp.com/invite/eHCe2P
Silinebilir.
Arkadaşlar merhaba. Corsair Spec Delta kasaya sistem topluyorum. Her şeyi taktım ancak bir çok kablo açıkta kaldı. Arkadaki fanı takacak giriş de bulamadım. Yardımcı olabilecek biri var mı?
Sistem Montaj Acil Yardım
Sistem Montaj Acil Yardım
Arkadaşlar bu lanet firmaya millenicom un fiyatını yüksek bulduğum için taşıma başvurusu yaptım 1 ay önce. 50 mbit interneti 70 liraya veriyorlardı sözde. Geçişim yapıldı ilk iki gün internet gelmedi dal sinyali veremediler. Aradığımda sürekli aynı kişiler açtı telefonu 3 kişi falan çalışıyor müşteri hizmetlerinde vardiyalı olarak muhtemelen. Ertesi gün sorunu çözdüler kullanmaya başladım. Oyunlarda akşam saat 5 ile 12 arası ping 200-300-600 civarlarında dalgalanıyordu. Hiçbir online oyunu bu saatlerde oynayamıyordum. Arayıp kaç kere bildirdim. En sonunda iptal edeceğim dedim dilekçe gönderince aradı biri 35 mbps yapalım hızı dedi. Yahu ne alaka kardeşim hızla ping? Yani hiç mi haberiniz yok dünyadan, nasıl bir firma? 35 e düşürdü hızımı ki altyapım 60 mbps ye kadar destekliyor. Baktım olacak gibi değil 3-4 gün daha kullandım online oyunları zaten bıraktım ping yüzünden. Açtım her gün yükseltin hızı diyorum mail atın diyorlar mail atıyorum dönen yok kimsenin umrunda dahi değil. İptal edeceğim demediğiniz sürece dönen insan evladı yok, iptal sihirli kelime. Dediğim gibi 3 kişi vardiyalı çalışıyor. Ctesi pazar bir kişi bırakıyorlar nöbetçi niyetine. Mini firma gibi bir şey. Bu firmaya oyun oynayan internete yoğun girwn biriyseniz asla ama asla bulaşmayın. İptal dilekçesi gönderdim bugün günün ortasında iptal etmişler. Portumu da bekleyen biri kapmış. Allah yedım etsin bu fitmayı kullananlara. Yakında batarsınız umarım bu hizmet anlayışıyla.
Hakkında
Konum: Malatya
Forum İkinci El İmzası:
Kayda Geçmemiş Referanslar
ahmet1001-Playstation 4 alındı.
clinteastwood1981-Kulaklık ve mp3çalar alındı. (600 tl değerinde)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
bilgsayar
Mobil cihaz
nokia
Operatör
Türk Telekom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 22 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Mesaj Sayısı: 2.188
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.974
İkinci El Bölümü Mesajları: 178
Konularının görüntülenme sayısı: 63.750 (Bu ay: 519)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.503 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.