Şimdi Ara

NASUS - Madalyonun İki Yüzü ( Rehber, Taktik ve İpuçları ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
20
Favori
40.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • atma's impaler gereksiz gibi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

quote:

Orijinalden alıntı: CastellonA

1)ellerine saglik guzel olmus
    2) kabiliyetlerde utility e de verilebilirmiydi o dusundur du beni(m.s ye ozellikle + ordaki cdr ye%10boru degil:D )
    3) q stacklemeye earlyde nasil mana yetistiriyorsunuz ya
    4)Wğer karşısınızda melee bir şampiyon varsa
    '' S '' tuşuna basarak az canlı minionun
    yanında bekleyebilirsiniz. bu kismi biraz izah edermisin bilmediyim bi ozellik saniri m s basica ne oluyor
    .
    5) :( daha 10dk once nasusun skinini iade ettim:( belki bi ihtimal bana duser(gerivermek icin indirimsiz almistim -rework gelene kadar kullaniyim diye)

2) Yeni masteryler çok sıkıntı, bu yüzden 1 puanın bile değeri var.

CDR eşyaları zaten fazlasıyla yetiyor.

3) Eskiden 60-50-40-30-20 diye iniyordu. Şimdi ise 20'de sabit mana harcıyor.

Bu yüzden mana sıkıntısı olmuyor.

4) S tuşu karakteri durdurur. Ne hareket eder, ne saldırır.

Minionlara oto atak yaparsanız bazen vuruş kaçabiliyor.

Canı azalana kadar S ile bekleyin, Q ile indirin.

Aynı zamanda minionları çok seri keserseniz lane ileri kaçar.

İstemeden yapacağınız pushlama sizi ganglara karşı korumasız hale getirir.

S mantiksiz geldi onun yerine minonun etrafinda ileri geri yaparak dolansak hem ani bir skillshottankacma sansimiz olur
    .
    .
    q olayi super olmus :O burdan cikmazsa bisey infernal nasus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel konu rehberi okudum bazı yanlışlarım varmış onları düzeltirim gelecek oyunlarımda ve size göre bir Nasusta dk 20de ne kadar q stack bulunmalı ?
    Bir oyunumda 25 dkda 400 yapmıştım adam bana 500 olmalı demişti 400 bana yeterli gelmişti sizce ne kadar bulunmalı ?
    İnternette bulmuştum hoşuma gitti paylaşayım dedim
     NASUS - Madalyonun İki Yüzü  ( Rehber, Taktik ve İpuçları )
  • Late gamede trinity çıkıyorum q'dan sonraki vuruşa eklediği hasar için.

Nasus ilk herolarımdan, kastığım zaman 4 kişinin bana dalması ve o arada takımımın kule, inhi vb alması paha biçilemez

• emeklerine sağlık güzel konu
  • Daha öncedende bu rehberle oynuyordum güncellemen çok iyi olmuş rehber çok iyi zaten her ayrıntıyı yazmışsın
  • Çok geniş ve güzel rehber olmuş okuduğum en iyi türkçe rehber eline sağlık.

• JackGhosen J kullanıcısına yanıt
    Mainim sup ve soloda iyi oynayabildiğim birkaç karakterden birisi Nasus. Stack konusu ciddi emek istiyor. Teemo gibi karakterler varsa karşınızda Q sunu harcadıktan sonra stack yapmak için Q ile minyona vurun derim ıskalayabiliyorsunuz çünkü. Kulenizi çok erken almamaya çalışın. Oyunda ap karakter fazlaysa özellikle soloda AP varsa ilk item Ruh Gömleği çıkmanızı öneririm. Verdiği CDR sayesinde daha seri stack yapabilirsiniz. Stack=Win bu kadar basit bir eşitlik var. Oyunun erken safhasında buzdoğan eldiveni çıkacaksanız bu oyun sonuna fazlasıyla yansıyıp stack sayınızı düşürür bu yüzden bolca gang isteyin ve agresif oynayın Buzdoğan çıkarsanız. Üçlü Kuvvet olayına ben de birçok kişi gibi katılmıyorum daha güzel itemlar çıkılabilir yerine fakat duruma göre de değişebilir Üçlü Kuvvet de iş görüyor ama arkadaşın rehberde yazdığı gibi saldırı hızı gibi şeyler yerine vurduğunuzda tam vuracağınız atak eşyaları ya da benim en sevdiğim şekliyle tank eşyaları çıkın. Ruh Gömleği / Buzdoğan / Merkür veya Atiklik bot olarak ve Warmog çıkıyorum genellikle ben ana itemlar yani core build olarak. Kalan slotları da duruma göre ve yaptığınız stack sayısına göre doldurabilirsiniz. Oyun başında fazla stack yapamadıysanız ve takımınızda Sup ve Jungle olarak Leona/Jarvan gibi şampiyonlar varsa atağa yönelebilirsiniz. Onun dışında ben genelde dediğim gibi tam tank olarak çıkıyorum core buildin üzerine Günateşi ve yine karşıdaki şampiyonlara göre Çivili, Randuin ve yine stack sayıma göre bazen GA çıkıyorum. Takım çok kasamadıysa ve siz kastığınız için takım savaşlarında odaklanan kişi sizseniz GA son item olarak baya işe yarayabiliyor. Banshee veya Civalı Kuşak da tercih edebilirsiniz yerine. Ultinizi de girerken atmayı unutmayın hem yeteneklerinizin kullanım menzilini arttırır hem de DPS hasar verdiği için daha çok can yakarsınız. Karşınızdakini yemlemek için son ana kadar da saklayabilirsiniz kulenizin altına girmeye niyetlendiyse veya size yaklaşan ormancınız ya da başka takım arkadaşlarınız varsa son ana kadar saklayabilirsiniz aynı Renekton'da yapılabildiği gibi.
    Son olarak ne yaparsanız yapın oyunun erken safhalarında ezilirseniz bile oyundan kopmayın kulenizin altında stack kasmaya çalışın çünkü oyun başında dereceli oyunlarda karşınıza çok gelmese de Teemo, derecelilerde de Jayce, şampiyona hakimse Riven ve özellikle benim en çok çektiğim Garen sıkıntı yaratıyor.
    Rehber hem çok güzel olmuş hem de bolca emek var elinize sağlık. Katılamadığım tek nokta Atma'nın mızrağı kısmı. Bence o kadar erken safhalarda Hırs Kılıcı yerine CDR veren bir eşya ya da koridorda zorlanıyorsanız karşınızdaki AD/AP şampiyona göre Negatron Pelerini/Zincir Yelek tercih etmek daha doğru olabilir.

• Rehberin kalitesi yüksek ama içerdikleri malesef okadarda değil

nasusun top soloda 1-5 level arası zorlanır item almaya döndüğünde çıkacağı zırh ve mr sayesinde istediği kadar lanede durur hele ultisin açtıktan sonra gang yediği halde 2v1 yapabilcek bi kapasiteye ulaşıyor renekton gibi

2. olarak rune ve masteriesler nasusda offense buildine vermek küfür gibidir hele yeni masterieslerle defense kısmı cidden aşırı iyi oldu .CC karşı güçsüz yazmana rağmen defence kısmının en iyi passiveine vermemen şaşırttı.runelerde ise mavi olanları karşıdaki herolara göre düzenlemek daha mantıklı çoğu oyunda 4ad 1 apc şeklinde gittiği için mr yerine cdr runelerınıda ekleyebilirsin.

http://j1311.hizliresim.com/1h/y/v1cnm.jpg buda benim masteries bi göz gezdirmeni tavsiye ederim.

item kısmında ise tri force+frozen heart her türlü atma+iceborndan iyidir heronun slow gereksiniminden çok movement speede daha çok ihtiyacı var

item başlangıcı olarak o itemlerla başlarsanız o lane size dar olur nasusdan soğursunuz kesinlikle ilk item olarak doran shield+pot her zaman garanti bi seçimdir lanede ne kadar uzun durursak okadar çok q ve okadar çok farm yaparız

ve baseye ilk dönceğimiz zaman hırs kılıcı filan almayın kesinlikle karşı rakibe göre 1350lik frozen heart parçı yada visagein parçasını çıkın bizim amacımız o lanede durmak ve q farmlamak adam kesmek filan değil.Eğer durumunuz kötüyse 720lik zırh ve 1 tane daha doran alın

Nasus early yada mid game herosu değil hardcore late game herosudur gerekirse dk 25e kadar o laneden çıkmayın küfürde yiyeceksiniz lafta yiyeceksiniz ama dk 35-40 da oyunu taşıdığınızda o tatlı egonuzun arttıgına şahit olcaksınız ve en az 400-500 stack yapmadan çıkmayın laneden.

Yapıcı eleştiri yapmaya çalıştım.Yanlışım varsa affola

• JackGhosen J kullanıcısına yanıt
    bana kalırsa iceborn yerine trinity force kat kat daha iyi hem daha iyi hasar hem daha mobil hem atma's ile uyumlu hem de 400gold fark var ki bu da bir long sword parası(bana kalırsa long sword çok da ahım şahım bir fark değil) üstelik health bence nasus burstlenmemesi için daha önemli bir stat armordan zaten 150armordan sonra pek bir şey fark etmiyor (%lik hasar indirgeme olarak)
  • Tank kasarsan tek bir stunla gitmez ama diğerleri güzel olmuş başarılı.
  • Ellerine sağlık çok güzel olmuş sezon 1 ve 2'de main olarak kullandığım nasusu çok güzel anlatmışsın.
    Son gelen nerfler ile rünlerde kırmızılar 5 ad pen 4 ad sarılar ve maviler aynı ve nerf yüzünden 3 cevheride can çalma yaparak kullanmak en iyisi diyebilirim.
    Ayrıca Trinity RULEZZZ
  • vayne solo topta cok zorluyor bence

• Benim item rotam şu genelde: frozen > spirit visage > randuin > last whisper > allah kerim
  • Çok güzel taktikler çıkıyor
  • Trinity > Iceborn.
  • E skillinin mana bedelini yanlış yazmışsın.
    Çekilişe katılmak istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla müthiş olmuş rehber. insanın cidden nasus oynayası geliyor. süper emek var helal olsun
  • Nasus bana Avea'nın kod dağıtımından gelmişti. Kendine has bi oynanış tarzı olduğundan pek üstüne düşmemiştim. Aram'da denk geldiğinde farkını ortaya koyuyordu. Rift'te buna q stack'in de eklendiğini görünce (özellikle turnuvalarda) saygı duyduğum bi karakter oldu.

Hatırladıkça güldüğüm bi gif paylaşayım:
  • dostum güzel rehber fakat counterlara karşı nasıl oynanması gerektiğini daha detaylı olarak yazabilirdin.genel olarak iyi rehber ama ben atmas impaları gereksiz olarak düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.