Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o savunduğun foto animasyon gibide duruyor gerçeklik payından bile şüphe var gibi...tozunu bile geçtim gerçekçi durmuyor...git arabanın koputunu aç motoruna bak bir buna bak avatarın 2017 versiyonu gibi...yabancı forumlarda tozu değil animasyon olup olmuycağı tartışılıyor açıkça bilimsel olarak...çünkü fotolar yüksek bütçeli bir animasyon filminide andırıyor açıkça...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Kasım 2018; 2:34:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktorun

Işık elektromanyetik (em) dalgadır ve ve diğer tüm em dalgalar gibi boşlukta ışık hızında yani yaklaşık olarak saniyede 300 bin kilometre hızla seyahat eder. Radyo dalgaları da elektromanyetik dalgadır ve boşlukta ışık hızında hareket eder. Ve önüne bir engel çıkmadığı müddetçe uzayda sonsuza kadar o hızla hareket eder. Yani zamanla yorulup, yavaşlamaz :)))

Mars ile Dünya arasındaki mesafe yörüngelerindeki konumuna göre değişkenlik gösterir. Insight aracının Mars a ulaştığı esnada Dünya-Mars arasındaki mersafe (haberde de belirtilmiş) 146 milyon km civarında imiş.

Basit bir matematikle radyo dalgaları ile gönderilen mesajın Dünya ya kaç dk sonra ulaşacağını hesaplayabilirsin. (t = V/x)

Ama yukarıda mesajından anladığım kadarıyla kafan biraz karışık. Bu konularda biraz okuma yaparsan daha doğru anlayabilirsin meseleyi.

Şöyle düşün : Mars aslında kapı komşumuz sayılır. Plüto'ya yakın geçiş yapan New Horizon dan aldığımız bilgiler Mars'a göre kat be kat uzaktan iletildi bize. Veya şu an Voyager 1 Dünya'dan 144 AU (21 Milyar KM) uzakta ve hala bize radyo sinyali yolluyor.
    https://voyager.jpl.nasa.gov/

Teleskoplarla takip ettiğimiz uzak galaksiler de aynı şekilde bize değişik dalga boylarında elektromanyetik radyasyon gönderiyorlar aslında. Prensipte aynı şey. Sadece onlardan gelen radyasyon doğal. Bizim haberleşmek için kullandığımız yapay.
    http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRWxla3Ryb21hbnlldGlrX2RhbGdh
    http://www.odevsel.com/bilim/1693/uzay-haberlesme-sistemleri.html
    https://www.everythingrf.com/tech-resources/frequency-bands

kullanılan frekans bandları

çanakla izlediğin tv yayınları ku band örneğin .. 12-18 ghz

https://www.digisat.org/cpi-satcom-ka-band-outdoor-twtas

ku band twt anfi

mars için hangi frekans bandını hangi cihaz ile kullanıyorlar

• İçine insan koyup gönderselermiş diyen var , bunlar yalan Nasa dolandırıcı diyen var... Ah.. ah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yayın geçmişi var şurada:

• bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Git yat.Bu saatte ışığı annen açık görmesin,kızar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Hocam bu mars Insight aracının bütçesi $828 Milyon, stüdyoda birkaç resim hazırlayarak 828$ Milyon kaldırıyorlar. Bu işin içindeki kapıcı, güvenlik görevlisine bile senede $200 bin ve iş garantisi verirler, senede $200bin alan güvenlik görevlisini ölümle tehdit etsen bile bu sırrı ifşa etmez. Stop.

Alıntıları Göster
    sen bu teoriyi inanarak mı söylüyorsun.
    yahu uzaya araç göndermek zor değilki. şu an yörüngede 2500-3000 arası uydu var (2015 yılı). şimdi daha fazla vardır.
    nasa nın burada yaptığı daha uzun menzilli uydu üretmek. adamların teknolojisinde bu zor değil. ki yalan olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin350

Git yat.Bu saatte ışığı annen açık görmesin,kızar.
    quote:

Ben ilkokul 1. sınıfa giderken hoca tahtaya 1997 li tarih atiyordu.

yahu haftalik 50 liraya gecinmeye calisan ergenin ettigi laflara bak yahu ....
  • 1960larin teknolojisiyle sozde ay inisini canli yayinlayan adamlar 2018de marsa inerken ortada birsey yok. indimi evet indi aha inmiş hadi coşalım. ne çok sazan varmış dünyada arkadaş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Açıkcası ciddi bir cevabın sandım: duygularla sanıyorum öyle sankilerle bu iş olmaz açıkca şöyle demelisin hiç bir bilimsel ve mantıklı kanıtım olmadan ben böyle diyorum o zaman ben sana derim ki bu senin özgürlüğün kardeşim istediğin kadar mesnetsiz atabilirsin. Ayrıca bilimsel tartışılan hiç bir şey yok "yabancı adnan hocaların" sitelerinde takılıyorsun sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluedevil866

birkac plastik ile prototip yapip ....

Alıntıları Göster
    Hiç bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan bir teknoloji sitesinde atıp tutmak...
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Ah canım benim.Bugün komplo sütünü içip ve top secret kurabiyeni yedin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Açıkcası ciddi bir cevabın sandım: duygularla sanıyorum öyle sankilerle bu iş olmaz açıkca şöyle demelisin hiç bir bilimsel ve mantıklı kanıtım olmadan ben böyle diyorum o zaman ben sana derim ki bu senin özgürlüğün kardeşim istediğin kadar mesnetsiz atabilirsin. Ayrıca bilimsel tartışılan hiç bir şey yok "yabancı adnan hocaların" sitelerinde takılıyorsun sadece...
    fotonun bilgisayarda oluşturulmadığına dair senin somut kanıtın varmı : hayır, nasa biatçılığı yapmak ne ara bilimsellik oldu
    fotoların animasyona benzediğini sadece burda değil, tüm dünyada tartışılıyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Kasım 2018; 10:51:1 >
  • Nasa 2019 icin 19.9 milyar dolar butce talep etmis bagis yapan buyuk firmalar haricinde paraya bak be

https://www.nasa.gov/press-release/nasa-acting-administrator-statement-on-fiscal-year-2019-budget-proposal

Bu arada amerika hala uzaya astronot firlatamadigi icin rusyanin uzay kapsulleriyle astronot firlatiyor ve astronot basina 81 milyon dolar oduyor. Hala astronot firlatacak bir kapsul gelistiremediler.

https://m.donanimhaber.com/ABD-uzayda-Rusyaya-muhtac-kaldi-SpaceX-yine-bekleneni-veremedi--101418

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolkiensPipe -- 27 Kasım 2018; 11:14:23 >

• Ya yıl olmuş 2018 hala böyle yalanlara mı inanıyorsunuz. Kurtulun artık şu antik çağ hurafelerinden. Yok uzay varmış yok dünya küreymiş falan. Dünya düzdür üzeri gök kubbe ile kapalıdır bu kubbe aşılamaz. Sizin gördüğünüz gök cisimleri adı üstünde gök cisimi gökte gözlemlediğimiz muhteviyatını bilmediğimiz soluk ışıklar. Bazı bilgilerimiz var tabi özellikle satrun çok önemli zira etrafında tavaf ediliyor. Hocam şu satrun hakkında bizi bir bilgilendirsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Ya yıl olmuş 2018 hala böyle yalanlara mı inanıyorsunuz. Kurtulun artık şu antik çağ hurafelerinden. Yok uzay varmış yok dünya küreymiş falan. Dünya düzdür üzeri gök kubbe ile kapalıdır bu kubbe aşılamaz. Sizin gördüğünüz gök cisimleri adı üstünde gök cisimi gökte gözlemlediğimiz muhteviyatını bilmediğimiz soluk ışıklar. Bazı bilgilerimiz var tabi özellikle satrun çok önemli zira etrafında tavaf ediliyor. Hocam şu satrun hakkında bizi bir bilgilendirsen.
    Uydu haberleşmesini nasıl yapıyorsun kubbeci ? Hele anlatın bi bakalım. Ayrıca dünya düzse denizde giden gemi neden belli bir süre sonra kayboluyor ? Dini bahane ederek boş işlerle uğraşmamanızı tavsiye ediyorum.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    videoyu biraz izledim komedi
    200 metredeyiz 100 80 60 30 10 ve

confirm yeaaaaaaaaaaaaaaahhh yarım tonluk ufomuz serbest düşüşle parasüt ile indi

insanlarla dalga geciyorlar
  • Krone K kullanıcısına yanıt
    Gemilerin kaybolduğu felan yok hepsi cgi iyi bir dürbünle baksan görürsün. Uydu diye bir şeyde yok. Bütün iletişim yer altından çekilen sistemler ile ve nikola teslanın bulduğu kubbeden yansıtma teknolojisiyle yapılıyor. Sizin çarpıştırma merkezi sandığınız cern aslında bu işlerin merkezi.

• Krone K kullanıcısına yanıt
    geminin bir küre üzerinde uzaya düşmemesi mucize cünkü yer hem gemiyi cekiyor hem suları

arthur clarke yer eşzamanlı yörüngeyi bulmuş ufo benzeri uydularımız saniyede 3-7 km hız ile hergün 1 tur atmakta dünya cevresinde

sana bir soru ;

yer eşzamanlı yörünge kac km dir cevresi ? yani bir tv uydusu 35.700km uzakta 1 günde kac km lik bir yol kateder
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

videoyu biraz izledim komedi
    200 metredeyiz 100 80 60 30 10 ve

confirm yeaaaaaaaaaaaaaaahhh yarım tonluk ufomuz serbest düşüşle parasüt ile indi

insanlarla dalga geciyorlar
    Kardeşim o kadar hızlı olmadı. Ayrıca son bir kmde paraşütü bıtaktı geri itiş füzeleri ile indi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.