B

Yüzbaşı
07 Ekim 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 91 (Bu ay: 1)
Gönderileri
IBB’nin yöneticilerine, maaşlarının yanında yılda yaklaşık 1.000.000 ₺ ile 1.500.000 ₺ arasında "huzur hakkı" ödenmiş...

https://twitter.com/SunaVarol_/status/1169557515425787904
Guncelleme 2 : Yuz ve kafa yapilari olarak ayni Anadolu insani diyebilirim. Sehirlesmeleri bire bir tipa tip bizim yapilara benzer. insanlari yardim sever ve cok meraklilar. soruya soru ile cevap veren var. yoldan gecen bir dayiya , Ataturk`un evini sorduk. dayi bize evi bilmediginin kendisinin de bir kafe aradigini ogrenmis olduk. adam bize sordu kafeyi. ulan selanik`i bilsek neden Ataturk`un evini soralim ?

Sari isik yandiginda direkt kornaya basiyorlar. Birader taksici ile kavga edecekti. cikardi kafayi turkce sovdu., adam basti gitti yandan. yol verme diye bir kural yok. yayalara da yol vermiyorlar sanirim. biz bir yayaya yol verdik (hatta espiri yaptim kizin tipine, nevsehirli kezo ayik zeynep vs. tipler cok benziyor. esmer tenliler cok fazla) kiz afalladi. plakaya bakti sonra gecmeye karar verdi.

sehirlesme dedigim gibi cok berbat. adami boguyor. birkac foto atayim.

Iflas etmis yunanistandan bir foto...

hatta bir ara yoldan gectik, kaldirim tasli. arac giremez. baktik asagidan araba geliyor. yolda yuruyen hic bir yunan tepki vermedi, biz verdik. ayni anadolu tipiler. hic bir farki yok dinleri disinda.

Guncelleme 1: Bazi arkadaslar yazmis, villa cektip de mi kiyasliyorsun vs vs. bu kisiler sanirim okumayi bilmiyorlar. Orada yazdim, yunan koylusunun evi orasi. adam 3 gunu geldi bahceyi sulamaya hatta biz kim ulan bunlar moduna girdik. adam koylu. herifin araba dacia ama arkada takmis botunu geziyor. nerden baksam 5000 8000 euroluk tekne tipi botu var adamin. koylu lan bu. o manzari cektigim ilk katin terasinda adam wifi baglatmis ses sistemi. kacininzin bahce terasinda wifi hoperlor baglantisi var diye sormuycam, kacinizin evinde wifi ses sistemi var? kac koylu taniuyorsunuz villa da oturan deniz manzarali ve botu , atv si olan ?

akpli arkadaslar bosuna algi kasmayin!

------
1 haftadir yunanistanda tatildeyim. Yarin son gun ve ertesi gun almanyaya donus.

Lakin bu iflas etti denilen yunanistandan bir foto atmak istedim.

8 gece bu villaya 800 euro odedim. Burasi normal bir koyluye ait aslinda ama bizim icin villa. Adamlar bu hayati yasiyor. Bu bolge yani halkidiki fakir yunanlilarin mekaniymis. Zengin ve iyi gelirliler orta ve alr kisminda yasiyorlarmis.

Bu adamlar calismiyor. Sadece zeytinlikler var uzun uzun siralar halinde. Buguday veya aycicek ekimi gormedim hic.

Kral gibi yasiyor adamlar. Ingilizler bunlara cok guzel sahiller birakmislar. Tek kursun atmadan makedonya bolgesini verene kizmak lazim... Makedonya bolg3si bugun ki ulke makedonya degil. Guney trakyayi kapsayan bolge imis.

Fakir dediginiz yunana gelin bakin. En kral dediginiz hayati yasiyorlar.

Konuyu daha detayli olarak konu disinda acicam ayrica market fiyatlarini da cektim. Almanyaya gore %15 20 arasi daha ucuz geldi.
Selamlar.

4 ay oncesinden ayarladigim yunan tatilime dun aksam kiraladigim villaya yerleserek basladim.

Burada insanlarin tipleri ic anadolulardan farki yok.

Bir suru yan benzin isletmesi var. Onermem. Dun aldik yolda olk geldifimizden, araba kavramamaya basladi. Benzin koyduk 2 lt kadar shellden. Topladi kendisini.

Yemekleri igrenc. Bizden caldiklari yani. Lakin balik yemekleri guzelmis. Bu aksam deniycem.

Almanyaya gore %15 daha ucuz. 2 kg koyun peyniri 10 euro idi.

Yol yapilari cok dandik. Tabelalar mesela bastan savma. Bir cok keskin viraj tabelasi ya yok idi yada agac arasinda kalma hasat gorme idi. 100 lik cift serit yoldan birden sola keskin sekilde donerek aharladiginiz villaya gitmeniz gerek yoksa 10 km oteden donuluyor.

Denizi cok temiz. Halkidiki harika dogasi var. su an icin kiraladigim villada hersey var. Centine kadar hak ediyor.

Bu sene Turkiye yaomak istedi hatun. Lakin ben karsi cikmistim. Cok hakli oldugumun farkina vardim.

Yol paralari cok ucuz mesela.iki defa 2 euro odedim 300 km icin.

Birileri kendi ormanlarini yakar. Birileri tvlerde surekli ormanlarini koruma reklami yapar.

Zaten 1 centim bile gitsin istemedim o padisahin hazinesine!

Yarin tekrara super marketten alisveris yapicam. Resim atarim.

Harika bir cennet. Dusunun bu topraklari babasindan kalan mirasla beceriksizce yonetmis bir zaatin karari yuzunden kaybetmisiz. Gerci pek de uzulmedim. Apaci yok suri yok fahis fiyattan kazik yok. Plaj mafyasi yok. Ama tembeller cok.
BBC’nin aktardığına göre Türkiye, Kasım 2017 - Ekim 2018 döneminde sadece İngiltere’den 80 bin ton plastik çöp aldı. Bir yıl öncesine kıyasla yüzde 33’lük bir artış vardı.

WWF’nin 2019 Akdeniz Plastik Atık Raporu’na göre 2018 yılında Çin’in plastik atık alımını kesmesi, pazarı farklı ülkelere kaydırmıştı. Türkiye’nin çöp ithalatı, dünyadaki atık ticaretinin yüzde 3 buçuğunu oluşturuyordu. Böylece Türkiye, çöp ithalatçılarında ilk 10’a girdi. Greenpeace’in 2016-2018 Plastik Atık Ticareti Raporu’na göre ise 2018’in sonunda Türkiye, toplam 436 bin tonla dünyanın en büyük 8. plastik çöp alıcısı oldu.

Türkiye’ye en fazla plastik çöp ihraç eden 10 ülke ise tanıdık: İngiltere, Belçika, Almanya, ABD, Hollanda, İspanya, İtalya, Slovenya, Fransa, Japonya.

AKP klasigi : ÇÖP İTHAL EDİYORUZ!

AKP klasigi : ÇÖP İTHAL EDİYORUZ!

Kaynak : BBC Turkce
....
neyse vazgectim.
https://www.amazon.de/Transcend-128GB-NVMe-MTE110S-TS128GMTE110S/dp/B07CXC32T2/ref=sr_1_1?keywords=Transcend+SOLID+STATE+DRIVE+3D+Nand+Flash+Chip+128gb&qid=1565205923&s=computers&sr=1-1

yukaridaki ssd yi aldim ve ana karta yerlestirdim ( ab 350m pro Asrock ). Windows`u sorunsuz yukluyorum. Fakat ne zaman erkan karti drvierini kursam (rx 560 powercolor) kurulum sirasinda %57 de kaliyor ekran gidiyor ve sonra ssd de gidiyor. tekrar bios`a girdigimde ssd nin listelenmedigini goruyorum.

sorun sizde ne dir ? ne kaynakli ?

develt bildigin vatandasini yoluyor. gerci akpli secmenin alabielcegi aletler degil bunlar... yine karsit kesimden vergi kemirme calislamari.
AKP’li Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın geçtiğimiz günlerde 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili “halkın genelini ilgilendirmiyor” sözlerine MHP’den tepki geldi: 30 Ağustos birilerini hiç ilgilendirmeyebilir, hatta onlar için yas günü bile olabilir!

MHP’den AKP’ye: 30 Ağustos onlar için yas günü bile olabilir!

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, “30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” sözlerine tepkiler sürüyor. Aktaş’a Cumhur İttifakı ortağı MHP’den de sert yanıt geldi.

“30 Ağustos onlar için yas günü bile olabilir”
MHP’nin asker kökenli Genel Başkan yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu şu açıklamayı yaptı:

“30 Ağustos; yabancı askerlerin işgalinden Türk topraklarının geri alındığı günü, namusu, şerefi, bayrağımızın dalgalanmasını, ezanların okunmasını yani Zafer’i temsil eder. 30 Ağustos birilerini hiç ilgilendirmeyebilir. Hatta onlar için 30 Ağustos yas günü bile olabilir.”

CHP Genel Başkan yardımcısı Faik Öztrak, Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı sözler için ” İktidarın küçük ortağının bu sözler hakkında ne yorum yapacağını büyük bir merakla bekliyoruz” demişti.

CHP Sözcüsü Öztrak: Ahlaksızın soyuna bakmalı!
CHP Genel Başkan yardımcısı Faik Öztrak, Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı sözler için “İktidarın küçük ortağının bu sözler hakkında ne yorum yapacağını büyük bir merakla bekliyoruz” demişti.

Öztrak “Bu zat Uğur Mumcu’ya, Nazım Hikmet’e, Türkan Saylan’a, Bahriye Üçok’a hakaret eden bir kendini bilmezdir. Şimdi de Ormancılık Günü ile 30 Ağustos’u aynı kefeye koymaya çalışıyor” açıklaması da yapmıştı.

İYİ Parti’li Özdağ: Bu ahlaksızların soylarına iyi bakmak lazım
İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ da Aktaş’a sert çıktı ve ise “30 Ağustos’un Türk milletinin en büyük bayramı olduğunu anlamayan bir zihniyet işgalci Yunan ordusunun Osman Gazi’nin türbesini kirletmesinden de rahatsız olmaz. Bu ahlaksızların soylarına iyi bakmak lazım. Bir yerden Yunan dölü bulaşmış olmalı” dedi.
İBB’nin yaptığı bina seçimden 3 gün önce Diyanet Vakfı’na devredilmiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Ağustos 2016 tarihinde ihalesini yaparak inşa ettirdiği Bahçelievler’deki binanın Diyanet Vakfı’na devredildiği ortaya çıktı.

Akepe`nin imamoglu`ndan Bina kacirmasi !

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; İBB tarafından Bahçelievler Kocasinan Gençlik Merkezi olarak duyurulan bina kız öğrenci yurdu olarak kullanılmaya başlandı. İBB’ye ait bina 22 yılığına ücretsiz olarak Diyanet Vakfına verildi.

İBB’nin açtığı ihaleyi AKP’li belediyelerin çok sayıda inşaat işini üstlenen Teknik Yapı kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde “İstanbul Kız Yurdu” olarak kullanılmaya başlanan binanın tanıtımı “toplam 180 kişi kapasiteli 62 odalı öğrenci yurdu, 70 kişilik konferans salonu, çalışma odaları ve yemekhane bulunuyor” diyerek yapıldı.

Açılışını Erdoğan yapmıştı
İBB’nin ihale bedeli 11 milyon TL olan ve Diyanet Vakfı’na devrettiği binanın açılışı, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçiminden üç gün önce yapıldı. Yurdu 20 Haziran’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açtı.

Amacı dışında kullanıldı
Binanın Diyanet Vakfı’na verilmesini BirGün’e değerlendiren CHP’li İBB Meclis Üyesi Seyit Ali Aydoğmuş, “Teknik Yapı tarafından yapılan ve yaklaşık 12 milyon TL harcanan binanın Diyanet Vakfı tarafından kullanılmasını doğru bulmuyoruz. Diyanet Vakfı tarafından binanın karşılıksız olarak kullanılmasını da doğru bulmuyoruz. Burası gençlik merkezi olarak inşa edildi ve o amaçla kullanılmalı. Söz konusu bina eğer yurt olacak KYK tarafından işletilerek KYK Yurdu olarak kullanılmalıydı” dedi.

https://indigodergisi.com/2019/07/ibb-bina-secimden-3-gun-once-diyanet-vakfina-devredilmis/
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.083
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 62)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.800 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.