Şimdi Ara

Muz silecek lastik değişimi Bol Fotoğraflı....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
4
Favori
23.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2011 avensis aracımın silecekleri ses çıkarmaya başladı bende sileceği söküp eve getirdim incelerken nasıl açılıp silecek lastiğinin çıkarıldığını buldum.Çok kolay herkes yapabilir.Malzeme olarak hiçbir şeye gerek duymadım elle hepsi halloluyor.Benim sorunum silecek lastiği bulamamak sadece söktüm ve size göstermek istedim

Bu sayede:

Orijinal silecek demirleri vs değişmiyor silecekler orijinal kalıyor.
    Daha az para ödüyorsunuz.Ortalamai 20/1 fiyatına yeni sileceğiniz oluyor...

Şimdi ayrıntılar....

1-Sileceği sökün...

2-Sileceğin bir tarafında çentik var hangi taraf bilmiyorum.Fotoğrafta nereye doğru açılacağı ok ile gösterdim....Tırnağınızla hafif zorlayın açılıyor..

3-Sökülmüş hali

4-Plastik kısım elle çekince çıkıyor.Hafif yukarı aşağı sağa sola kasarak çıkarın...Sökülmüş hali.........

5-Lastik kısmı elle çekip çıkarıyoruz hemen çıkıyor zaten lastik ray üzerinde hareket ediyor...

6-Elle çekip çıkarın yeni lastiği tekrar oraya sürerek takın ama ben yeni lastik bulamadığım için takmadım.Bu konuda da ben de sizden yardım bekliyorum

Selametle.....
    Umarım işinize yarar...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 1 Nisan 2014; 20:07:35 >

• ben sileceklere 5 lira veriyom muz tipi 6 ayda bi değiştiriyom pahalı olmadığından
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

ben sileceklere 5 lira veriyom muz tipi 6 ayda bi değiştiriyom pahalı olmadığından

Üzerindeki metal kısmı orijinal ya daha iyi baskı yapıyor ve siliyor.Yoksa 5-10 lira bir şey gerçi silecek lastiklerinin çifti de 3-5 lira bir şey ben bulamadım yaşadığım yerde yok ama nette var.
    Birde benm aracın silecekleti biraz farklı en dandiğine çifti 40 tl istiyorlar
  • Pahalı olabilir bizim burda her tipe uygun aparatı olanı var hepsine oluyo oda 7.5 lira ama dediğiniz gibi pahalı olabilir sizin silecekler. Ayrıca silecek lastiklerini bi ara kipa ve diğer büyük marketlerde görmüştüm sadece lastik kısmı satılıyordu.
  • bugün orjinal silecek için 1 saat lastik aradım. sonunda würth silecek lastiği 084814750 buldum. 65+40 cm 40 tl'ye hallettim. würthshop sitesinde daha pahalı. bu arada serviste sadece lastiğe 80 tl istiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

bugün orjinal silecek için 1 saat lastik aradım. sonunda würth silecek lastiği 084814750 buldum. 65+40 cm 40 tl'ye hallettim. würthshop sitesinde daha pahalı. bu arada serviste sadece lastiğe 80 tl istiyorlar.

nereden buldunuz bana da lazım aslında. 40 tl sadece 40+65 cm lastik için mi?yani 2 adet lastik
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    evet arkadaşım sadece lastik. ben izmir 3. sanayiden aldım. aşağıdaki adreste de mevcut.
    http://shop.wurth.com.tr/0848-silecek-lastigi-750
  • Eski tip silecek kullanıyorum, hem çok güzel siliyor hem silecek lastiği çok kolay değişiyor hem de sileceğin kendisi de pahalı değil.
  • şimdi İNCELEDİM.
    ne kadar basitmiş.
    lastikleri nereden bulacaz?
  • Servis 90 lira istedi silecek değişimi için, herhalde sadece lastik için istediler o fiyatı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

şimdi İNCELEDİM.
    ne kadar basitmiş.

netten bulunur olması sanayi yakınsa ucuza bulşunur.
    silbak bosch würth bulursanız biraz pahalı olur ama en az 2-3 yıl sileceklere el değmezz.
    ben kore malı dandik 3 liralık ürünlerden aldım 1 yıldır sessiz siliyor. ses yaparsa 2 dakikada değiştirirm 2-3 liralık şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

şimdi İNCELEDİM.
    ne kadar basitmiş.

silbak bosch würth bulursanız biraz pahalı olur ama en az 2-3 yıl sileceklere el değmezz.
    ben kore malı dandik 3 liralık ürünlerden aldım 1 yıldır sessiz siliyor. ses yaparsa 2 dakikada değiştirirm 2-3 liralık şey

Hepsiburada da silbak 29 lira.
    sadece lastik alacak olursak, telli mi olacak. telsiz mi?
    http://www.hepsiburada.com/liste/silbak-toyota-avensis-01-2009-muz-silecek-sag-sol-set-47s088/productDetails.aspx?productId=otm47s088&categoryId=60003680
    http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=S%C4%B0LECEK+LAST%C4%B0%C4%9E%C4%B0
    http://www.hepsiburada.com/liste/carub-telli-silecek-lastigi-2-adet-71cm-1351162/productDetails.aspx?productId=otmbrkbr1351162&categoryId=60003680&SKU=OTMBRKBR1351162#Gorseller

• quote:

quote:

quote:

şimdi İNCELEDİM.
    ne kadar basitmiş.

Hepsiburada da silbak 29 lira.
    sadece lastik alacak olursak, telli mi olacak. telsiz mi?
    http://www.hepsiburada.com/liste/silbak-toyota-avensis-01-2009-muz-silecek-sag-sol-set-47s088/productDetails.aspx?productId=otm47s088&categoryId=60003680
    http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=S%C4%B0LECEK+LAST%C4%B0%C4%9E%C4%B0
    http://www.hepsiburada.com/liste/carub-telli-silecek-lastigi-2-adet-71cm-1351162/productDetails.aspx?productId=otmbrkbr1351162&categoryId=60003680&SKU=OTMBRKBR1351162#Gorseller

o 3 liralık modacarlardan almıştım hocam ben

ama telsizdi benimki yani elle kolay kıvrılıyordu sırf lastik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 17 Nisan 2015; 18:34:14 >

Bir yıldır memnun musunuz. Nereden bulabilmiştiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hb den aldım. tam bir yıl olmadı bir kış atlattım işte 8 ay falan oldu kışın aşırı soğukta biraz ses yaptı ama şimdilik gayet sessiz
  • quote:

quote:

hb den aldım. tam bir yıl olmadı bir kış atlattım işte 8 ay falan oldu kışın aşırı soğukta biraz ses yaptı ama şimdilik gayet sessiz

60 ve 40 cm lik yok değilmi. Buyuk alıp kesiyoruz. Değil mi

• quote:

quote:

quote:

60 ve 40 cm lik yok değilmi. Buyuk alıp kesiyoruz. Değil mi

evet büyük için 65 cm olması lazım hocam birazcık kesip takıyorsun kısayı unuttum
    Bugün bir kaç mağaza gezdim. Tek lastik satmıyorlar. Sıkıntı oluyormuş!!! Güler misin ağlar mısın.
    Muz silecek alıyım lastiğini çıkarayım kullanayım dedim. Ama çıkmaz dediler.
    Dediğin gibi denemek için lastiği çıkarıp taktım. Çok pratik.
    Piyasada avensis lastiği satan mağaza yokmuki. Tekel mi bu meled.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 18 Nisan 2015; 22:27:28 >
  • quote:

Bugün bir kaç mağaza gezdim. Tek lastik satmıyorlar. Sıkıntı oluyormuş!!! Güler misin ağlar mısın.
    Muz silecek alıyım lastiğini çıkarayım kullanayım dedim. Ama çıkmaz dediler.
    Dediğin gibi denemek için lastiği çıkarıp taktım. Çok pratik.
    Piyasada avensis lastiği satan mağaza yokmuki. Tekel mi bu meled.

memlekette herkes işinin p*ştu.
    silecek nasıl satacak lastik satarsa.
    Allahtan internet varda her şeyi öğrenebiliyoruz..
    bu arada adam yalan söylemiş.
    3 liralık muz silecek al lastiği çok kolay çıkar. ben birini öyle yaptım.
  • Nasıl iş ya sadece lastik satılmıyor mu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.