Şimdi Ara

MÜSTAKİL EVE FİBER BAĞLATMA ÖZEL PROJE HAZİRAN 2022

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
3
Favori
7.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaşlar 2009 yılında bölgeye fiber döşendi 160 metre ötede tip 7 dolap koydular son 3 yıldır 100 mbit kullandım eve kadar fiber için kaç defa müracat ettiysek cevap alamadık geçen yıl evin 55-60 metre yanına t23 kabin koydular internet ilk başlarda baya rahatladı snr değeri 19.2 db dı 1 yılda snr 7.8 db düştü sonra telekom ekipleri port değiştirdi 11.4 db oldu ama telekomcu 2-3 kişi daha 100 lük paket bağlatsa hızın düşer dedi burada özel proje fiber çektiren arkadaşları görünce kendim kas hastasıyım gidemediğim için babamı telekoma yolladım müdür yardımcısı ile görüşmüş oda erişim planlamaya mail atmış fiyat çıkarması için 4 gün sonra aradılar 20.650 tl çıkardılar düşündüm yaptırmaya karar verdim bugün babam ödeme için telekoma gitti 20.650 tl dedikleri tutarı çok büyük indirim yaparak 20.315 tl ye düşürmüşler ödemeyi yaptım belediyeden ruhsat alınıp 10 güne tamamlarız dediler resimde görünen A noktasından telekom tünelinden B Noktasına kablo çekecekler B noktasından C noktası olan benim eve 57 metre kazı yapılacak zaten B noktasında fiber kablo var neden uzaktan kablo gelecek dedim mecbur A noktasından çekmek zorundayız ana bağlantı noktası orası dediler

Arkadaşlar şunu da belirtmeden geçemeyeceğim fiber bağlatmak için bayağı bir uğraştım ama kimse oralı olmadı ağzının ucuyla konuşan vdsl neyine yetmiyor diyen insanlar parasını verince çay ısmarlayayım kahve ısmarlayayım moduna geçti Ülke gerçekten değişik bir durumun içinde Allah sonumuzu hayretsin

Detayları resimleri ileri günlerde buradan atarım

GÜNCELLEME 04.07.2022

Ödemeyi yaptıktan 13 gün sonra bugün ekip geldi kaldırım taşlarını söküyorlar 80 cm derinliğe kadar kazıp 40 lık boru döşeyeceklermiş 3 günde bitiririz dediler

Bugünlük çalışmaları bitti 10 metre kazı yapabildiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 4 Temmuz 2022; 20:43:57 >

• Herkese iyi akşamlar arkadaşlar bugün beklemediğim bir olay yaşadım gerçekten çok şaşırdım Benim projeyi takip eden mühendis arkadaş bugün evime ziyarete geldi zaten telefonda müsait bir zamanda uğrayıp kahveni içeceğim demişti Kazı işlemleri başladığında buraya gelip kontrol etmiş O sırada babamla görüşürken babam biz bunu parayla yaptırıyoruz 20.315 TL ödedik demiş mühendis arkadaş yazıklar olsun biz bu işlemleri bedava yapıyoruz bu çocuktan para istemeye utanmadılar mı demiş konuşma sırasında bugün yanıma geldi Sana bir süprizim var dedi hayırdır dedim ben üst birimdeki müdürlerimle görüştüm İzmir bölge müdürlüğü ile onlarda görüştü senin durumunu anlattık 12.735 TL geri ödeme onaylattırdık dedi IBAN numaramı aldı 15 gün içinde geri ödemen yapılır dedi gerçekten çok şaşırdım mühendis arkadaş gönülisterki parasız yaptıra bilseydik ama bu kadar elimden geldi dedi vallahi Telekom’un içinde de dürüst insanlar varmış hiç ümit etmezdim
    Arkadaş, kas hastasıyım, internet benim için herşey , 18 saat bilgisayar başındayım yazmış. Değer mi bilemedim falan gibi yazılar var halen çok enteresan.

Benim sağlık problemim yok, evime fiber çeksinler diye hemen 30 bin tl vereyim varsa öyle bir babayiğit hallederim diyen buyursun.

Konuyu açan arkadaşım, siz bakmayın, gayet iyi yapmışsınız atla deve değil bu zamanda bu para. Alacağınız keyif yada çalışıyorsanız yapacağınız iş ile ya maddi yada manevi olarak amorti eder kendini. Hayırlı olsun.

iyi akşamlar arkadaşlar benim projeyi bakan mühendis ekibi yollamış sabah 8 de geldiler binaya kutuyu koydular sonra telekom dan kurulum ekibi geldi kurulum tamamlandı 1000 mbit paket aktif oldu huawei marka 4 portlu ont ve tplink c5 marka modem kurdular onlar gidince kendi cihazım olan asus rt ax86u cihazımı taktım ve yıllardır hayalim olan fibere sonunda kavuştum tarif edemeyeceğim şekilde çok mutlu oldum 22 haziranda başlayan yolculuk bugün sona erdi Fiber bekleyen herkesin inşallah biran önce fibere kavuşmasını temenni ediyorum

sağol hocam teşekkür ederim yıllardır parayla bile yaptıramadım yılbaşından sonra özel projeyi açmışlar anca öyle onlara kalsa vdsl fiberden daha iyi ücret konusuna gelecek olursak 50 de isteseler verecektim çünkü bütün hayatım bu başkaları gibi özgür değilim bende herkes gibi gezmek tozmak isterim ama allah böyle uygun gördü benimde en büyük eğlencem 30 metre odamda bu internet o konuşan arkadaşlar bu olayı idrak edemiyor

• Bakır kabloyu firma kendisi çekiyor, f/o için neden 20.315 TL ödemek zorunda kaldığımızı anlamadım. Sağlam indirim yaptılar demişsiniz ancak yine de az bir para değil.

Sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz? Sizi bu ödemeyi yapmak zorunda bırakan ve bakır kablonun yetmemesine neden olan gereklilik ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tip7 saha dolabı evimin önünde. Apartman girişiyle 5 metre bile yok. Hattım 140'a kadar destekliyor full 100mbit alabiliyorum. Şahsen fiber bu kadar yakın olduğu için bende çekmeleri için uğraşıyorum ama oldu ki çekmediler, asla o gibi paraları bu firmaya vermem, verilmez. Şu devirde gerçekten yüksek bi ücret..

Tabi parayı veren yine sensin. Umarım ki, senden sonra sağına soluna beleşe fiber çekmezler ve için yanmaz.

• oklawa kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam öncelikle sağlam indirim yaptı dememin nedeni ironi yaptım yani 315 TL indirim yapıp indirim yaptık dediler mevcutta vdsl kullanıyorum İnternet benim için her şey kas hastası olduğum için hiç dışarı çıkmıyorum günün 18 saati bilgisayar başında geçiyor Bakır alt yapıda yağmur yağdı mı rüzgâr oldu mu internet gidip geliyor hızda düşme yaşanıyor ama fiber internette böyle bir sorun söz konusu olmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de güle oynaya ücreti vermedim üç senedir uğraştım hiçbir şekilde fiber çekmeyi kabul etmiyorlar ben de mecburen vermek zorunda kaldım Şimdi ayıp olmasın detay vermeyeyim zaten devletten aldım devlete verdim Kesinlikle benden başka kimse kullanamayacak

• babanız enazından ücretiyle çektirebilmeye ikna etmiş bu bile büyük bir şey bizim ülke için ben onu başaramadım, ben müdürlüğe gittiğimde projeyi sorumlusu ve yetkili saha çalışanlarının olduğu yere gittim adamlara evime ucu ucuna 50 mbps hız geliyor çok kopmalar yaşanıyor saha dolabına uzağım lütfen fibere dönüşüm sağlayabilir miyiz binada 3 daire var dedim, yok senin iş olmaz dedi şuan altyapı mevcut olan hiç bir yere fiber bağlamıyoruz dedi geçiştirmeye çalıştı geçiştirdiğini sandığı an cevap verdim 6-7 ay önce çektiniz bizim diğer apartmana altyapı olmasına rağmen dedim? o nası oldu 3 daire vardı apartmanda dedim ses gelmedi MÜSTAKİL EVE FİBER BAĞLATMA ÖZEL PROJE HAZİRAN 2022 parası neyse onu vereyim çekin masrafını karşılayayım dedim hala parayla dahi olsa yapmıyoruz dedi, en sonunda tamam diyip bıraktım peşini isyan ettim, bu dinazorlar ile işimiz çok zor evime 50 metre ileride fiber kablolar ve pop noktası dedikleri kabloların birleşim noktası var direkte yani hiç kazı yapmadan direklerden kablo parasına çekebilecekleri bir şey hani ortada maliyete dair bir şeyde olmayacaktı sadece kablo parası ve kutu takıcaklardı yaptırabilmenize çok sevindim, ben kendim için anladığım kadarıyla sokağa farklı bir şirket tarafından kazı yapılmadan fiber kullanamayacağım

• erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam inan senin yaşadıklarının aynısını ben de yaşadım Bizim evde üç katlı müstakil bir ev sizin orada vdsl var Fibere gerek yok dediler sürekli en son kasım ayında babam gitti parasıyla yaptıralım diye yine kabul etmemişlerdi geçen gün gittiğinde yılbaşından sonra özel projelere yapmaya başladıklarını söylemişler

• Hocam Metro ethernet bağlatsaydınız daha uyguna gelirdi sanki. Şuan 100 mbps 2000TL sanırım. 6 ay gibi bir taahhüt verirdiniz.

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt
    Hangi firma hocam o Genelde çoğu 24 veya 36 ay taahhüt istiyor

• bu iş aslında devletin görevi ama saçma sapan işlere para akıtmaktan gerçek işlerini yapmıyor. surilere ve diğer çöplere harcanan paranın 10'da biri ile tüm ülkeye FTTH altyapı yapılabilirdi.

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Gıbıra bağlattırmış hocam. Ama telekom ekipleri bağlıyormuş. Ekipmanları kendisi almış 6000 TL'ye.
    Gıbırla 100/100 metro ethernete 6 ay taahhüt vermiş aylık 1900 TL.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle Allah sağlık sıhhat versin. Ayrıca fiber altyapınız da hayırlı olsun güle güle kullanın.

Ücret için fazla falan diyenler olmuş ama neticede konu sahibi 3 katlı müstakil evi için yaptırıyor. Kendi evi yeri olduktan sonra yapılan masrafa bence değer. Bir de böyle düşünmek lazım.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun daha iyileri inşallah sizlerin olsun

• Hocam 20.300 lira için değer mi bilemedim :)

Rahatsızlığınız için geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

• Imkanı olan için 20bin tl verip FTTH çektirip rahata ermek mantıklı heleki ufukta hiç bir şekilde ftth gelicek gibi gözükmüyorsa. Cünkü bu ücreti verebilecek birisi zaten bu miktarı döviz iniş çıkışlarında 1-2 günde kazanıp kaybediyodur. Bağlatır FTTH , 500mbit veya 1Gbit çeker rahatına bakar.

• çok iyi bir olay, tebrikler. Internet kalitesi bu dönemde çok önemli.

Bu noktadan sonra acaba Turknet vb firmalarda sizin döşettiğiniz fiber üzerinden size hizmet verebiliyor mu acaba? Sonuçta onlar da saha dolabına kadar kendi altyapılarını kullanıyorlar. Belki sorulsa Turknet de hizmet verebilir bu noktadan sonra.

• GÜNCELLEME 04.07.2022

Ödemeyi yaptıktan 13 gün sonra bugün ekip geldi kaldırım taşlarını söküyorlar 80 cm derinliğe kadar kazıp 40 lık boru döşeyeceklermiş 3 günde bitiririz dediler

• Arkadaş, kas hastasıyım, internet benim için herşey , 18 saat bilgisayar başındayım yazmış. Değer mi bilemedim falan gibi yazılar var halen çok enteresan.

Benim sağlık problemim yok, evime fiber çeksinler diye hemen 30 bin tl vereyim varsa öyle bir babayiğit hallederim diyen buyursun.

Konuyu açan arkadaşım, siz bakmayın, gayet iyi yapmışsınız atla deve değil bu zamanda bu para. Alacağınız keyif yada çalışıyorsanız yapacağınız iş ile ya maddi yada manevi olarak amorti eder kendini. Hayırlı olsun.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

sağol hocam teşekkür ederim yıllardır parayla bile yaptıramadım yılbaşından sonra özel projeyi açmışlar anca öyle onlara kalsa vdsl fiberden daha iyi ücret konusuna gelecek olursak 50 de isteseler verecektim çünkü bütün hayatım bu başkaları gibi özgür değilim bende herkes gibi gezmek tozmak isterim ama allah böyle uygun gördü benimde en büyük eğlencem 30 metre odamda bu internet o konuşan arkadaşlar bu olayı idrak edemiyor

• hayırlı olsun hocam. keşke ücretsiz hızlı bir şekilde altyapıyı getirselerdi evinize ama beklemektense iyi olmuş özel olarak yaptırdığınız.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.