Şimdi Ara

Muşta Taşımak Yasak mı ve Muşta Öldürür mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
11.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Türkiye'de muşta taşımanın bir yasağı var mı ? ve kavgada birinin kafasına muştayla sağlam sert bir yumruk geçirsem karşımdakinin ölme ihtimali var mı ? ona göre yanımda taşıma düşünüyorum. yanlış anlaşılmasın amacım kavga vs değil olurda bir gün biriyle yumruk, yumruğa kavga ederken bıçak çekerse bende muştayla vururum. veya 10 vs 1 kavga falan olduğunda muştayla dalarım.

• Puhauhauhauuaha Ulan ne güldüm ya, karşısındaki bıçak çekicekmiş de muşta ile karşılık vericekmiş. Zamanında 1 defa muştayı kullanma durumunda bulundum, 2 tane üst üste sağlam bir yumruk atmış kaş üstü ve göz altını patlatmıştım birinin, 2 saniyelik duraksamadan sonra üzerime koşup alttan tutup yere yatırıp bir güzel dövmüştü beni. Yani bu ihtimali de düşün, böyle sağlam insanlar var hayatta :) Hadi benimkinde adamda bıçak falan yok, hayvan gibi bir çocuk vardı sadece. Sen bıçak çekeninden bahsediyorsun, oğlum sen kavgaları filmlerdeki gibi falan mı zannediyorsun, o bıçaklar filmlerdeki gibi şiirsel bir şekilde değil pata küte sallanıyor haberin olsun. Kimse de bıçak kullanmayı falan bilmiyor, onu geçtim sırf "şimdi 1 yumruk yer sersemlersem parçalar beni" düşüncesiyle bile ölümüne bıçak sallayan insanlar var. ki %99'u böyle. O muştayı gösterdiğin anda zaten karşı taraf 1 tane yumruk yememek için kafana gözüne artık nerene gelirse sallar bıçağı. Kaldı ki o muştayla sağlam bir yumruk atabilmen için de rakibine yaklaşman lazım, o ara atacağın bir yumruk gövdene (Kalp, aort damarı vs. çok riskli" alacağın bir bıçak darbesiyle şok geçirmenle sonuçlanacak. İşkembeden sallamıyorum ha, pis bir mahallede büyüdüm ki hala orada yaşıyorum. 1'i akrabam olmak üzere 3 kişinin bıçakla ölümüne şahit oldum. Hepsi de rastgele sallanan bıçakların sonucuydu. 2'si kalbinden 1'i göğsünden bıçaklanmıştı (sanırım aort damarıydı). Boşuna kendini öldürtme, bırak bu gangsta rapçilere özenmeyi, hayatın bu kadar ucuz değil. Kendini korumak istiyorsan, konuşmayı öğren alttan almayı öğren. Konuşmayı bilmeyen adama da eyvallah de geç. Ben de ergenliğimde(ergen olduğunu varsayıyorum) böyle hızlı koşardım da şanslıyım ki benim başıma bir şey gelmedi. Bir de yaralanıp 1 yıl ayağa kalkamama veya sakat kalma durumları var bunlar da ayrı terane. Suç konusuna gelirsek de kavgada muşta kullanmayı düşünen biri yumruğuna güvenmeyen biridir zaten (boksör olacak hali yok ya awk). Haliyle pek öldürücü bir yumruk atabilecek kapasiten yoktur zaten ancak rastgele yumruk sallar kafatasında veya yüzde hassas bir yere vurur ağır bir hasar da verebilirsin bu da bir ihtimal. Darp raporu alınırsa y..ğı yersin haberin olsun. İlla muşta alıcam, benim kanım hızlı atıyor, g.tüm yerinde durmuyor diyorsan bunları hesap et öyle al. bir de bıçaklı adamın üstüne muştayla karşılık vermeye çalışma gibi bir mallık yapma. Git bir jop al (açılıp kapanan) madem, biri kavgayı ayırana kadar sallar sallar uzaklaştırırsın.

• yasak bildiğim kadarıyla elmacık kemiğini kırıyor bir daha iyileşmeyecek şekilde baş ağrıtır gibi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Muşta taşıyacağına çakı,silah vs taşı daha iyi.

• Yasak olması lazım bıçaktan eksik yanı yok ben elime bastırdım hafifçe sanki bıçak gibi uçları o bile acıtıyor yani güçlü vurursan öldürebilir bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakızadam

Muşta taşıyacağına çakı,silah vs taşı daha iyi.

Çakı silah vs taşımak erkek adama yakışmaz reis

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.13

yasak bildiğim kadarıyla elmacık kemiğini kırıyor bir daha iyileşmeyecek şekilde baş ağrıtır gibi

Oha elmacık kemiği kırılınca baş ağrısı mı yapıyor ?

• eazygangsta kullanıcısına yanıt

Şuan belinde emanetle gezene Allah gibi tapıyorlar.Hangi adamlıktan bahsediyorsun knk ?

• Puhauhauhauuaha Ulan ne güldüm ya, karşısındaki bıçak çekicekmiş de muşta ile karşılık vericekmiş. Zamanında 1 defa muştayı kullanma durumunda bulundum, 2 tane üst üste sağlam bir yumruk atmış kaş üstü ve göz altını patlatmıştım birinin, 2 saniyelik duraksamadan sonra üzerime koşup alttan tutup yere yatırıp bir güzel dövmüştü beni. Yani bu ihtimali de düşün, böyle sağlam insanlar var hayatta :) Hadi benimkinde adamda bıçak falan yok, hayvan gibi bir çocuk vardı sadece. Sen bıçak çekeninden bahsediyorsun, oğlum sen kavgaları filmlerdeki gibi falan mı zannediyorsun, o bıçaklar filmlerdeki gibi şiirsel bir şekilde değil pata küte sallanıyor haberin olsun. Kimse de bıçak kullanmayı falan bilmiyor, onu geçtim sırf "şimdi 1 yumruk yer sersemlersem parçalar beni" düşüncesiyle bile ölümüne bıçak sallayan insanlar var. ki %99'u böyle. O muştayı gösterdiğin anda zaten karşı taraf 1 tane yumruk yememek için kafana gözüne artık nerene gelirse sallar bıçağı. Kaldı ki o muştayla sağlam bir yumruk atabilmen için de rakibine yaklaşman lazım, o ara atacağın bir yumruk gövdene (Kalp, aort damarı vs. çok riskli" alacağın bir bıçak darbesiyle şok geçirmenle sonuçlanacak. İşkembeden sallamıyorum ha, pis bir mahallede büyüdüm ki hala orada yaşıyorum. 1'i akrabam olmak üzere 3 kişinin bıçakla ölümüne şahit oldum. Hepsi de rastgele sallanan bıçakların sonucuydu. 2'si kalbinden 1'i göğsünden bıçaklanmıştı (sanırım aort damarıydı). Boşuna kendini öldürtme, bırak bu gangsta rapçilere özenmeyi, hayatın bu kadar ucuz değil. Kendini korumak istiyorsan, konuşmayı öğren alttan almayı öğren. Konuşmayı bilmeyen adama da eyvallah de geç. Ben de ergenliğimde(ergen olduğunu varsayıyorum) böyle hızlı koşardım da şanslıyım ki benim başıma bir şey gelmedi. Bir de yaralanıp 1 yıl ayağa kalkamama veya sakat kalma durumları var bunlar da ayrı terane. Suç konusuna gelirsek de kavgada muşta kullanmayı düşünen biri yumruğuna güvenmeyen biridir zaten (boksör olacak hali yok ya awk). Haliyle pek öldürücü bir yumruk atabilecek kapasiten yoktur zaten ancak rastgele yumruk sallar kafatasında veya yüzde hassas bir yere vurur ağır bir hasar da verebilirsin bu da bir ihtimal. Darp raporu alınırsa y..ğı yersin haberin olsun. İlla muşta alıcam, benim kanım hızlı atıyor, g.tüm yerinde durmuyor diyorsan bunları hesap et öyle al. bir de bıçaklı adamın üstüne muştayla karşılık vermeye çalışma gibi bir mallık yapma. Git bir jop al (açılıp kapanan) madem, biri kavgayı ayırana kadar sallar sallar uzaklaştırırsın.

• Ha bir de zamanında muştayı çöpe atmamın sebebi de: bir abimin "biri gelip muştayla bana vursa, yüzümde bir yamukluk vs. oluşsa, o adamı ölene kadar rahat bırakmam" demişti. Bir de bu tip bir düşman sahibi olmak da var, düşman sahibi olmak ne demek bilir misin bilmiyorum ama hayatım da bir kere yaşamış ve asarım keserim diyen biri olarak 6 ay evden çıkamamıştım korkudan. Kavgadan sonraki şok, korku, pişmanlık her insanın yaşadığı şeyler. Bunları bil, hataya düşme, benim kadar şanslı olamayabilirsin, başına bir şey gelir pişman olursun. "Delikanlı adama yakışmaz" vs. jargonundan da sıyrıl, bu kafayla gider asgari ücrete g.t yalarsın, sonra görürüm senin delikanlılığını.

• Yasak mı bilmiyorum ama muştanın türüne göre öldürüp öldürmeyeceği değişir.

Bazı muştalar dikenli gibi oluyor onlar öldürebilir, bazıları da düz demir oluyor, onlar dikenlilere göre daha az hasar verebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6A465F361

Puhauhauhauuaha Ulan ne güldüm ya, karşısındaki bıçak çekicekmiş de muşta ile karşılık vericekmiş. Zamanında 1 defa muştayı kullanma durumunda bulundum, 2 tane üst üste sağlam bir yumruk atmış kaş üstü ve göz altını patlatmıştım birinin, 2 saniyelik duraksamadan sonra üzerime koşup alttan tutup yere yatırıp bir güzel dövmüştü beni. Yani bu ihtimali de düşün, böyle sağlam insanlar var hayatta :) Hadi benimkinde adamda bıçak falan yok, hayvan gibi bir çocuk vardı sadece. Sen bıçak çekeninden bahsediyorsun, oğlum sen kavgaları filmlerdeki gibi falan mı zannediyorsun, o bıçaklar filmlerdeki gibi şiirsel bir şekilde değil pata küte sallanıyor haberin olsun. Kimse de bıçak kullanmayı falan bilmiyor, onu geçtim sırf "şimdi 1 yumruk yer sersemlersem parçalar beni" düşüncesiyle bile ölümüne bıçak sallayan insanlar var. ki %99'u böyle. O muştayı gösterdiğin anda zaten karşı taraf 1 tane yumruk yememek için kafana gözüne artık nerene gelirse sallar bıçağı. Kaldı ki o muştayla sağlam bir yumruk atabilmen için de rakibine yaklaşman lazım, o ara atacağın bir yumruk gövdene (Kalp, aort damarı vs. çok riskli" alacağın bir bıçak darbesiyle şok geçirmenle sonuçlanacak. İşkembeden sallamıyorum ha, pis bir mahallede büyüdüm ki hala orada yaşıyorum. 1'i akrabam olmak üzere 3 kişinin bıçakla ölümüne şahit oldum. Hepsi de rastgele sallanan bıçakların sonucuydu. 2'si kalbinden 1'i göğsünden bıçaklanmıştı (sanırım aort damarıydı). Boşuna kendini öldürtme, bırak bu gangsta rapçilere özenmeyi, hayatın bu kadar ucuz değil. Kendini korumak istiyorsan, konuşmayı öğren alttan almayı öğren. Konuşmayı bilmeyen adama da eyvallah de geç. Ben de ergenliğimde(ergen olduğunu varsayıyorum) böyle hızlı koşardım da şanslıyım ki benim başıma bir şey gelmedi. Bir de yaralanıp 1 yıl ayağa kalkamama veya sakat kalma durumları var bunlar da ayrı terane. Suç konusuna gelirsek de kavgada muşta kullanmayı düşünen biri yumruğuna güvenmeyen biridir zaten (boksör olacak hali yok ya awk). Haliyle pek öldürücü bir yumruk atabilecek kapasiten yoktur zaten ancak rastgele yumruk sallar kafatasında veya yüzde hassas bir yere vurur ağır bir hasar da verebilirsin bu da bir ihtimal. Darp raporu alınırsa y..ğı yersin haberin olsun. İlla muşta alıcam, benim kanım hızlı atıyor, g.tüm yerinde durmuyor diyorsan bunları hesap et öyle al. bir de bıçaklı adamın üstüne muştayla karşılık vermeye çalışma gibi bir mallık yapma. Git bir jop al (açılıp kapanan) madem, biri kavgayı ayırana kadar sallar sallar uzaklaştırırsın.

Dediğin her şey de tamemen haklısın ama bıçaklı birine karşı muştayla girme dediğin yerde hak vermiyorum çünkü Dünya üzerinde suratına muşta yedikten sonra yere düşmeyecek insan yoktur. sağlam yumruğu geçtim elinde muşta ile dandik yumruk sallasan gene düşürürsün. ama dediğin gibi bıçağı yersen o sıkıntı bu yüzden her zaman ilk davranmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakızadam

Şuan belinde emanetle gezene Allah gibi tapıyorlar.Hangi adamlıktan bahsediyorsun knk ?

Knk doğru söylüyorsun valla muşta falan hikaye hiç tanımadığın adamlar sokakta belinde silahla geziyor kim vurduya gitmek an meselesi bu devirde

• Her kelimene imzamı atarım klavyene sağlık :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Benim bildiğim yasak olduğu yönünde.
    Bir davada su şişesi bile silah sayılmıştı galiba öyle birşeyler hatırlıyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eazygangsta

Dediğin her şey de tamemen haklısın ama bıçaklı birine karşı muştayla girme dediğin yerde hak vermiyorum çünkü Dünya üzerinde suratına muşta yedikten sonra yere düşmeyecek insan yoktur. sağlam yumruğu geçtim elinde muşta ile dandik yumruk sallasan gene düşürürsün. ama dediğin gibi bıçağı yersen o sıkıntı bu yüzden her zaman ilk davranmak lazım.

Alıntıları Göster

Tövbe tövbe, canım kardeşim durduk yere muştayla vurduğun biri tabi ki yere düşer, sarsılır. Kavgada hayvan gibi adrenalin salgılanırken acıyı bile hissetmez insan ne yere düşmesinden bahsediyorsun. Hadi 10+ yıllık boksör olsan bir yumrukta muştasız bile çene kırarsın derim de canım kardeşim emin ol 50+ yaşındaki bir adama vurulmadığı sürece Türkiye'de ölümcül hasar verebilecek yumruk atacak adamla emin ol hayatın boyunca kavga etmeyeceksin:) Ben sana diyorum ki çocuğa var gücümle muştayla 2 tane vurdum, kaş gözü altı üstlü patladı, ona rağmen 2 saniye sarsıldı, o hınçla gelip bir güzel dövdü beni. Kavgayı ayıran adamlar bile benim yediğim dayağa rağmen çocuğa acıyorlardı o derece patlamıştı. Sen hala yere düşmeyecek adam yok diyorsun, gidip sivri uçlu muşta alırsan gözüne girer vs. anlarım. Onu geçtim bir bıçak alıp aynanın karşısına geç de uzanabileceğin mesafeyi ölç sonra bir de o uzanabilme hızını ölç. Bak bakalım sen o yumruğu atabilecek mesafeye girene ve o yumruğu atana kadar kaç bıçak yersin. Her şeyi geçtim, sen filmlerdeki gibi ilk bıçak darbesinde sonra slow motionda göz göze gelindiğini falan mı zannediyorsun? Kavgada hayatta kalma içgüdün devreye girer, kimse basit bir kavgada birini öldürmek istemez ancak bu güdü yüzünden 1 bıçak darbesi değil sen yere düşene hatta hareketsiz kalana kadar bıçaklanmaya devam edersin, emin ol 30'u bile bulur. Eskiden haberlerde sık söylenirdi 15 yerinden, 20 yerinden bıçaklandı diye, o 20 bıçak darbesinin atılması 10 saniye bile sürmüyor emin ol. Tek sebebi bıçaklanan kişinin bıçaklandığını hissetmemesi ve kavgaya devam etmesi bu sebepten dolayı da kan kaybından şok geçirene kadar bıçaklanmaya devam etmesi. Neyse lafla sözle peynir gemisi yürümüyor, sana ne anlatsam boş, sağlıcakla kal.

• Tane tane anlatmışsın mantıklı bir şekilde reis yaşamış kadar olduk

• havalı tabanca al, karşı tarafta bıçak vs varsa sık bacağına acıdan kalkamaz ztn

not : sallamasyon bir tavsiyedir dikkate almayınız  

• Arkadaşların dediği gibi bıçağı öyle filmlerdeki gibi sallamaz.
    Bıçak,silah gözüktüğü gibi Allah ne verdiyse depar at. Sakın erkeklik gururu falan düşünme. Ölürsün,sakat kalırsın ailene ömür boyu acı yaşatırsın. Bıçaklandı öldü derler. Öyle arkandan destan yazmazlar.

Mesela kaçacak yerin yok duvar dibine sıkıştırdı bıçağı çıkardı. Kaçacak yerin olmadığı için müdahale etmen lazım. İki elinle direkt bıçak tuttuğu bileğine yapış. O kolu hareket ettirmesine izin verme. Bıçağı asla kendine doğru döndürme. Alabilirsen al direk elinden ve bıçağı eline alıp kaç. Eğer adam senden güçlüyse bileğini,elini ıstır. Yapabilirsen testislerine yumruk at diz at.

İşte kavgalar böyle yazıldığı gibi olmuyor ya. Ben bir kere okul çıkışı kavga edicektim. sinirden mi korkudan mi heyecandan mi ne ayaklarım zangir zangir titriyordu. Ayaklarımın halı kalmadı. Ama ne zaman kavga başladı aboooov bacaklar taş gibi oldu hayvan gibi güç çıkıyor.

Adrenalin öyle bir hormon ki neler yapıyor neler.

• Kavgadan beladan uzak durun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.