Er
24 Ocak 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 6)
Gönderileri
bir çadır,kamp malzemeleri,ateşim olsun kamp sandalyelerim olsun noodle yiyelim gayet basit yapılır mangal yapalım zor yapılır ama lezzetli ve zevkli olur güzel güzel sohbetler muhabbetler ederiz çayımızı koyar içeriz böyle şeylerin hayalini kurmak bile bana mutluluk veriyor ufak ama güzel şeyler değil mi
floresan lamba,neon ışıkları,hızölçer,otomobillerdeki ateşleme sistemi,radyo,hidroelektrik santral gibi birçok buluşun sahibi olan Nikola Tesla çağının çok ilerisindeki fikirleriyle dünyayı her alanda etkilemiş ve dünyada büyük değişimlere yol açmıştır.Ayrıca akım Jeneratörleri ve motorları,MRI,lazer teknolojisi,robot teknolojisi,deprem makinesi de Nikola Tesla’nın teorilerinden yola çıkılarak yaratılmış projelerdir.Bununla birlikte Tesla’nın hayatı birçok açıdan çok zordu.Büyük mucit genellikle borç içinde yüzüyordu ve son yıllarını New Yorker Hotelin 33.Katında yapayalnız yaşayarak geçirmişti.Tesla’nın asıl arkadaşları onu o odada ziyaret eden güvercinlerdi.1943’te otel odasında öldüğü zaman,parlak bir dahiden çok,kaçık bir bilim kurgu insanı olarak görülüyordu.Dünya,ölümünden yaklaşık 40 yıl sonra Tesla’nın büyüklüğünü kabul etmeye ve buluşlarının ne denli önemli olduğunu anlamay başladı.Niagara’da ünlü mucitin anısına Tesla heykeli yapıldı.Wardenclyffe sitesi Tesla Bilim Merkezine dönüştürüldü.Sırbistan’ın Belgrad şehrinde Tesla Müzesi kuruldu ve belgrad havalimanı,Nikola Tesla’nın adını gurula sergiledi.Ayrıca Silikon Vadisinde Nikola Tesla’nın bronzdan yapılmış ve elinde yanan bir ampul tutarken etrafına ücretsiz wi-fi hizmeti sunan bir heykeli bulunmaktadır..

Tesla’sın imza attığın tasarladığın onlarca yüzlerce proje var dünyanın seyrini değiştirmişsin resmen bir dahisin resmen çağın 30-40 yıl öncesinden geliyorsun ve üst düzey projelerin var değerin taa 40 yıl sonra anlaşılıyor borç harç içinde yalnız ölüyorsun bilim adına harcanmış bir hayatı otel odasında bırakıyorsun.. niagara şelalesinde heykelin var koskoca Silikon Vadisinde heykelin var ciddi anlamda üst bir adamsın ve 2021 yılında donanımhaber diye bir sitede adına Overatted boş adam tarzı başlıklar açılıyor... yazık kafalarına
eskiden her şeyin somut olarakta olsa bir tadı vardı klasik ah nerde eski bayramlar muhabbetleri fakat artık durum çok farklı bir hal alıyor corona ile tamamen dijitalleşmeye geçiliyor da olabilir bilmiyorum fakat eğer olursa online lise yaşayacak çocuklar üniversite online ben kesinlikle böyle bir şeyin uygun olduğunu düşünmüyorum eğer yapmayı hedefledikleri şey buysa ki zaten türkiye bu konuda daha internet kısmında bile sınıfta kalıyor gerisi ohooo ama son zamanlarda dillerden düşmeyen yeni normal ile hedefler böyle mi olur sizce full evde geçen bir hayat düşünmel istemiyorum belki de ben çok paranoyaklaştım ama sanki her şey farklı bir tarafa kayıyor gibi umarım bunları görmeyiz
çocukken kursa giderdim sonra okul hocası gerek yok öyle şeylere falan deyince ingilizce maceram orada bitti ingilizcede zor olan şey varsa o nedir gramer falan mıdır zor olan şeyler ya da direk kolay mıdır ve 2 yılda veya x yılda iyi bir yere gelirsin demek mümkün müdür kafada çok komplikeleştirmeyip basit mi düşünmek gerekir
not:kelime ezberlemek benim için kolay @mrslimshady

600-700 liralık olmayan efendi spor bir ayakkabı arıyorum günlük hayatta giyilecek kafamda bir model var onun haricinde fikri olan yazarsa bırakırsa sevinirim ihtiyacı olan da görmüş olur

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/77/46/a9/7746a9a3398b7d4cd93bbdfa22df9597.jpeg&t=0&width=480&text=1

evet beyler şakasız gürültüsüz 30 gün boyunca her güne bir çizik atacağım ve gerçekten dürüst olacağım 17 ye gelirsem bile benim için bir şeydir bakalım başarılı olabilecek miyim herkese hayırlı ramazanlar

arkadaşlar kapı çok ince olduğu için muhtemelen asılmaz aşağıya koyduğum dolaba assam nolur daha önce kullanan öneri sunabilecek var mıdır

beyler kafama takıldı protein oranı çok iyi sizce çok mu zararlı bir şey
Bulundu alastis’e teşekkürler
bulmama yardımcı olur musunuz

bundan bir kaç yıl önce belki 5-6 bir film vardı yılbaşı gecesi hiç unutmam japon güney kore tarzında yapımı olan bir filmdi yani gözler çekik o anlamda

filmin konusu bir polis grubu ve bir çete vardı çetenin lideri o polisleri çetesiyle öldürüyordu vesaire sebebi d babasının da o polislerden olması ve babasını hiç sevmemesiydi sanırım en son başrol polis reyizimizle başbaşa kalıyorlardı ve bi yarışma yapıyorlardı silahla ilgili silahı hızlı takma şarjörü vesaire çok çok merak ediyorum aradım ama bulamadım var mıdır fikri olan

sıralıyoruz beyler benim hatırladıklarım;

Indila - Dernière Danse açıp açıp dinlerdim

papaoutai-utee papa uteee

naughty boy-la la la

khaled-cest la vie

ınna ındia

ego

ulan ne efso şarkılardı şimdi kulağa çarpınca değişik oluyor

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 386
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 344)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 268 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.