Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kusma vs. yok ishal ve halsizlik var. Dal darı koydum hocam dehşet bir şekilde saldırdı. Su içtiğini hiç görmedim hala fakat içiyordur muhakkak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Kusma vs. yok ishal ve halsizlik var. Dal darı koydum hocam dehşet bir şekilde saldırdı. Su içtiğini hiç görmedim hala fakat içiyordur muhakkak

tamam dal darı olayı güzel olmuş bence o ilacı fazla kullanmayın durumu kötüleşirse vitamin+antibiyotik gerekebilir ama zaman zaman oluyor geçmiş olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuron

quote:

tamam dal darı olayı güzel olmuş bence o ilacı fazla kullanmayın durumu kötüleşirse vitamin+antibiyotik gerekebilir ama zaman zaman oluyor geçmiş olsun :)

Hocam öncelikle sizi tuttuğum ve uğraştırdığım için çok özür dilerim, forum adabı gereği yardım eden birini çok sıkmamak isterim genelde. Fakat durum kötü olunca, elimden de birşey gelmeyince mecburen yazıyorum.

Götürdüğüm kuşçu ve veteriner İsadur’u 3 gün kullan dedi bayağı geç kalmışsınız dedi. Ölecek diye çok korkuyorum. Darı verdim okuduklarıma istinaden. 2 gün bitti 3. Gündeyiz hala aynı köşede yatıyor. Arada bi kıpırdanıyor, kafesi açıyorum yerde geziyor. Uçarsa kafasını çarpıyor bir yere iyi ayarlayamıyor bende açmıyorum.

Yarın sabah düzelmezse antibiyotiği nasıl vereceğim? Neo Terramycin okudum fakat kuşçularda vs. yok. Eczaneden zaten reçetesiz alamıyorum, gitmedim bile. Evde Terramycin krem buldum, onu da veremem suyuna vs. katıp krem çünkü.

Veterinere götürdüm zaten fakat pek ilgilenmedi nedense. 2 petshop sahibi ile benzer konuştular. Şimdi tekrar götüreyim başka veterinere diyorum ama dışarısı soğuk, arabaya gidene kadar bile üşüyecek daha kötü olacak diye korkuyorum. Asıl korkum şuan yemek yiyip uyuyor fakat yem yemeyi azalttı gibi, bütün gün izliyorum artık.

Yarı dert yarı soru formatında bir mesaj oldu, hakkınızı helal edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mubişimin cinsi nedir, arkadaşlar?

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir_2112 -- 12 Ocak 2018; 21:40:54 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam öncelikle sizi tuttuğum ve uğraştırdığım için çok özür dilerim, forum adabı gereği yardım eden birini çok sıkmamak isterim genelde. Fakat durum kötü olunca, elimden de birşey gelmeyince mecburen yazıyorum.

Götürdüğüm kuşçu ve veteriner İsadur’u 3 gün kullan dedi bayağı geç kalmışsınız dedi. Ölecek diye çok korkuyorum. Darı verdim okuduklarıma istinaden. 2 gün bitti 3. Gündeyiz hala aynı köşede yatıyor. Arada bi kıpırdanıyor, kafesi açıyorum yerde geziyor. Uçarsa kafasını çarpıyor bir yere iyi ayarlayamıyor bende açmıyorum.

Yarın sabah düzelmezse antibiyotiği nasıl vereceğim? Neo Terramycin okudum fakat kuşçularda vs. yok. Eczaneden zaten reçetesiz alamıyorum, gitmedim bile. Evde Terramycin krem buldum, onu da veremem suyuna vs. katıp krem çünkü.

Veterinere götürdüm zaten fakat pek ilgilenmedi nedense. 2 petshop sahibi ile benzer konuştular. Şimdi tekrar götüreyim başka veterinere diyorum ama dışarısı soğuk, arabaya gidene kadar bile üşüyecek daha kötü olacak diye korkuyorum. Asıl korkum şuan yemek yiyip uyuyor fakat yem yemeyi azalttı gibi, bütün gün izliyorum artık.

tamam ilaç ismi doğru bunu veteriner ilaçları satan yerde bulursun veteriner kliniği ama başında veteriner durmaz adını söyler alırsın bulamazsan aynı etken maddeli olanından alırsın "Oksitetrasiklin" fakat hayvan için olanı kullanman dozu ayarlamak için iyi olur bu ilaçlar tavuklar küçükbaş hayvanlar içinde kullanılır hiç bulamazsan ben sana göndereyim diyeceğim ama geç olabilir olmadı eczaneden alırsın eczacıya durumu anlat yardımcı olur bence hatta tanıdık bir doktor yazar bile korkutmak istemem ama kötüleşiyorsa durum acilen başlaman gerek. İnsanlar için olan için alırsan dozu ayarlamak çok önemli iyi olsun diye çok verme. Suyu sabah akşam değiştir ilacı dediği dozda kullan kuş başka yerden su içmesin iyileşse bile ilacı kesme en az 7 gün en fazla 10 gün.

• Benim kuş yumurtayı zar şeklinde attı hocam neden normal kabuklu deyil sizce yumurta bilginiz varmı

• quote:

quote:

quote:

durum nasıl oldu ?

• Hocam antibiyotik bulamadığım için mecbur okuya okuya çözüm buldum (cahilane)

Doktorun bana verdiği antibiyotik iğneler vardı kullanmadığım. Dozajı 1g’dı. 1,2 litre suya 2 gram koyup çalkaladım. Bir şırınga ile ilk başta ağzına bir kaç damla damlattım. Suyunu 8 saatte 1 yeniliyorum. Şuan biraz düzelme var gibi görünüyor. Kafesten çıkmak istiyor beni görünce kapağın oraya geliyor. Bariz çok daha hareketli. Demin tüm kafesi yıkadım temizledim.

Antibiyotik: IESPOR (Sefazolin) iğne formunda.

• quote:

Hocam antibiyotik bulamadığım için mecbur okuya okuya çözüm buldum (cahilane)

Doktorun bana verdiği antibiyotik iğneler vardı kullanmadığım. Dozajı 1g’dı. 1,2 litre suya 2 gram koyup çalkaladım. Bir şırınga ile ilk başta ağzına bir kaç damla damlattım. Suyunu 8 saatte 1 yeniliyorum. Şuan biraz düzelme var gibi görünüyor. Kafesten çıkmak istiyor beni görünce kapağın oraya geliyor. Bariz çok daha hareketli. Demin tüm kafesi yıkadım temizledim.

Antibiyotik: IESPOR (Sefazolin) iğne formunda.

umarım iyileşir
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Hızlı şekilde iyileşir umarım.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. 8 Aylık bir muhabbet kuşum var (Dişi). Evcil kuş, Üretim Kuşu filan değil. Yaklaşık 6 aydır benimle.

Yanına Bir eş almak istiyorum. Fakat İnternet de Çok farklı yorumlar var.

Dediğim gibi Kuş Üretim Kuşu değil, evcil kuş ve bizimle arası çok iyi. Yanına Bir eş almalı mıyım ?
    Alacağım Erkek Kaç aylık olmalı ?
    Kuşu PetShopa götürüp kendine eş seçtirme gibi bir imkanım yok. Kendim Bir eş alıp getireceğim yanına. Direk Aynı kafese koysam bir sorun çıkar mı ? Yoksa Yeni bir kafes daha mı almak gerekli ?

Kuş Evcil olduğu ve bize alışık olduğu için yanına alacağım eş ile ilgili bir sorun olur mu ? Kuşa zarar verme ihtimali filan var mı?

Son olarak Sizce eş almak gerekli mi ? Yoksa yalnız yaşaması daha mı iyi ? Ben Kesinlikle yalnız kalmamalı bir eşi olmalı diye düşünüyorum. Fakat kuşlarla ilgili bilmediğim ekstra bir bilgi var dır mutlaka diye sizlere de sormak istedim.

Amacım Kesinlikle Üretim yapmak yavru almak filan değil. Sadece Kuşum Yalnız yaşamasın istiyorum. Bütün gün dışarı da bizimle, yeterince ilgileniyoruz fakat dediğim gibi Bir eşi olmalı diye düşünüyorum.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Alın bencede eş , yanına alıcağınız erkek kuş bi kaç ay büyük olsun . İlk zamanlar biraz uyum sorunu yaşayabilirler ama çok büyük kavga olmazsa ayırmanız gerekmez ,birbirlerine alışmalarını bekleyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah hocam teşekkürler.
  • Benim bir sorum olacak. Muhabbet kuşum sürekli kapıyı, bilgisayar masasını, masayı, vitrini... sürekli kemiriyor. Tahtalarını yiyor hep, kuş da bişi mi eksik acaba? Kafesinde mürekkep balığı kemiği var ama onu ellemiyor, masaları kemiriyor. Evde sağlam bişi kalmadı artık.
  • Az önce eve geldim annem kuluma elma verdiğini ve boğazına takıldığını söyledi baktım durumu iyi gibi ama eskisi kadar sesini çıkaramıyor. Ne yapmalıyım daha önce başına gelen var mı?

• z796689 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Hareketlerinde bir sıkıntı yok. Sadece ishal olmuş çok yedirdiler galiba ama annemleri tembihledim bakalım. Yanlış anlamışsınız sesi çıkıyor onda bir sıkıntı yok ama sanki zorla çıkıyor gibi, eskisi gibi sesli değil biraz da cızırtılı gibiydi. Bazen yemeğini hızlı yiyip üst üste hapşırıyor falan boğazına kaçıyor herhalde. Ona taktım biraz kafayı. Umarım bir şey olmaz çok seviyoruz keratayı. Teşekkürler tekrardan :)

• Arkadaşlar yardımlarınıza ihityacım var
    Benim kuşum aşağı yukarı 1.5 yaşında.3 gündür hasta.Tüyleri kabarık şekilde sürekli uyuyor.İshal yok(kakası normal),iştahıda fena değil.Ama haraketsiz,tüyleri kabarık ve uykulu sürekli.
    Yaşadığım taşrada veterinerler kuşlardan anlamaz.Kendim çözüm bulmak durumundayım.Suluğuan antibiyotik kattım ama ne derece faydası olur bilmiyorum.
    Size bu durumdayken kuş kurtarılabilir mi?
    Arkadaşımı kaybetmek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 27 Ocak 2018; 16:53:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: z796689

İshali olsaydı tam anlamıyla hasta derdim ama şimdi yazdıklarınıza bakınca hastalık habercisi gibi bir durum olacak gibi duruyor. Böyle durumlar genelde üşümelerinden dolayı olur, onu sıcak bir yerde tutmalısınız derim, bulunduğu yer belki de sıcaktır bilemiyorum, ya da sadece uyumak için öyle duruyordur da size halsiz gibi gelmiştir. Kendini ısıtmak için yaparlar genelde. Kötüye yoracaksak hocam bir sürü ihtimal sıralarız siz sadece onunla biraz sohbet etmeye ilgilenmeye çalışın. Kafesi temizleyin temizlerken ona laf atarsınız canlılığı yerine gelir belki.

İlgilendiğin için sağol hocam.Oda sıcak yarım saat aktif, ondan sonra tüğlerini kabartıp uyku moduna geçiyor.İştahında sorun yok çok şükür.Belkide küçük bir algınlıktır.
    Bugün vitamin aldım satıcıdan,"2 kuşumu kaybettim birisi tam yumurtlamak üzereydi salgın var" diyince tırstım iyice.Ne kadar dikkat etsemde burası küçük bir ilçe.Rahatlıkla hastalık taşıyabiliriz
    .Ek olarak nezle vs akıntısıda yok sadece halsiz ve pek hareketli değil.Bu saatlerde misal cıvıl cıvıl olurdu şimdi ancak yemini yedi ve uyuklamaya başladı

• Arkadaşlar Merhaba,

1-1,5 Aydır muhabbet kuşumun poposunda bir şişlik var. Daha öncede aynısı gibi oluyordu ama bu kadar fazla değildi yumurtluyordu kuş . Bunun nedenini önceden yumurta sansam da yumurta olmadığı kanaatindeyim. Yumurta şişliğin den farkı ise buruşukluk oldu o bölgede . Kuşun davranışlarında bir değişiklik yok . 1 Haftadır izliyorum dışkısında da bir değişiklik göremedim .

Teşekkür ediyorum.

RESİMLER:
    https://hizliresim.org/images/2018/01/29/a989bf5e-13da-486c-ac21-142da97ecdf1.jpg
    https://hizliresim.org/images/2018/01/29/268af8d7-ce81-45f5-a81a-f6bd8c52f629.jpg
    https://hizliresim.org/images/2018/01/29/259c12ee-4141-4cfe-8aa7-daefda588cec.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaOtzi -- 29 Ocak 2018; 11:4:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emir_2112

Mubişimin cinsi nedir, arkadaşlar?

Oskar'a bugün arkadaş aldım, ama dişi diye aldığım kuş erkek sanırım. Siz ne diyorsunuz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir_2112 -- 21 Şubat 2018; 21:1:31 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.