Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emir_2112 kullanıcısına yanıt
    Cinsiyet işinden pek anlamıyorum, dostum.
  • Anladım dostum, cevabın için sağ ol yine de.

• Merhaba iyi günler.. 2 tane muhabbet kuşum var geçen haftaya kadar iyi anlaşıyorlardı ama bu aralar nedense dişi erkeği pek rahat bırakmıyor yem yedirmiyor erkek sadece ötüp kaçmayı deniyor ama kafes dışında karşılık verir gibi yapıyor kendine dokundurmuyor. Erkek olan uçmamaya başladı kanatlarını cırpıyor ama cok kısa bi mesafe gidiyor ? Ne yapmam lazım
  • Merhabalar. 2-3 gün içinde Muhabbet kuşu alacağım inşallah. Almadan bilgilenmek amacıyla foruma baktım. Epey itina isteyen bir konu olduğunu anlamış oldum. Ben 4 aylık civarında almayı düşünüyordum ama alışması için 2,5 aylık civarında almak daha iyi olur diye yorumlar olmuş.
    Bir de tek erkek ya da tek çift almak mı yoksa 3-4 aylık erkek dişi çift almak mı daha iyi olur kuşların iyiliği için?
    Öneride bulunabilirseniz çok sevinirim.
  • melifkaya kullanıcısına yanıt
    Bence tek yavru erkek alırsan daha iyi olur. Sana daha fazla alışır, öteki türlü eşiyle daha çok takılacaktır.
    Kuşları ne için aldığınıza bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swothra

Bence tek yavru erkek alırsan daha iyi olur. Sana daha fazla alışır, öteki türlü eşiyle daha çok takılacaktır.

Teşekkürler hocam. Bu açıdan düşünmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Kuşları ne için aldığınıza bağlı.

Üretmek gibi bir niyetim yok hocam. Evde kuşlarla hoş vakit geçirmek ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak. Bir de özellikle çocukları sanal alemden biraz daha uzak tutmak. 1 yıl kadar büyük akvaryum maceram oldu ama balık hobisinin bana uygun olmadığını anladım.
    Öyleyse yavru ve tek alın. Konuşturma niyetiniz varsa erkek yoksa dişi.

• Selamın aleyküm . 8 tane Muhabbet kuşum var . Hepsi büyük bir kafesteler . 15 gün tatile çıkmak istiyorum . Kuşlara kabuksuz yem aldım . Kaplara bu yemden koyup suyunu 3 büyük 2 küçük suluk ile koysam dönene kadar bir sıkıntı olur mu kuşlar da ??

• OnurCan5555 kullanıcısına yanıt
    Varsa bir de banyoluk koyabilirsin. Benim tek kuşum var, tatile çıkmadan önce fazladan yem koyuyorum. Ne olur olmaz diye kraker asıyorum, suluk ve banyosunu koyuyorum ki belki girer, hem de su içer diye. Daha garanti oluyor. Sizin yemlik ve sulukların boyutunu bilemiyorum ama 8 kuş iyi yer, içer diye düşünüyorum.
  • Sağolun ilginiz için . Banyoluk yok elimde . Yem kabı olarak 1 kg lık dondurma kabı kullanıyorum ancak 5 tane kullanıyorum . Kabuklu yem kullanıyordum ancak kabuk birikmesin yemin üzerinde diye kabuksuz yemi sadece tatil için kullanmayı düşündüm . Gene de bir sorun olur mu diye düşünüyorum çünkü 8 tane can onlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurCan5555 -- 1 Mart 2018; 12:1:19 >
  • Selam dostlar

Benim jumbo'nun kıç bölgesinde ki tüyler uzadı, dışkısını yapınca bu tüylerin üstünde kalıyor. Ne zaman baksam tüylerine yapışmış dışkı görüyorum, orada kuruyup kaldığı için tüylerin rengi de değişmiş. Kıç tüyleri semsert ve yeşile döndü. ılık suyla nemlendirilmiş bez kullanarak temizliyorum şimdilik ama çözüm değil. sormak istediğim şey tüyleri keserek kısaltmalı mıyım? Kesim işlemi hayvan da psikolojik bir sarsıntı yaşatır mı?

• ekostros kullanıcısına yanıt
    Eskiden benim kuşumda da olurdu. Hayvanın kıçını ılık suyla temizlemeye çalışırdım, tabi bu esnada kıçından tüy bile kopardı. Kıçına fazla bok yapışınca bu sefer sıçmakta zorlanıyor çünkü bokun gideceği yer yok. Bir süre sonra bu durum ortadan kalktı, uzun zamandır yaşamıyorum.
  • Merhaba, muhabbet kuşum cama çarpıp önündeki mermerin üzerine düştükten sonra sağ ayağının üzerine basamıyordu. Araya cumartesi pazar girdiği için veterinere pazartesi günü götürebildim. Veteriner, eline alıp bacağını oynattı, kırık yok kendi haline bırakın iyileşir dedi. Sonra aynı gün bi kaç defa tutunamadığı için kafesinin yukarısından kafes zeminine düştü. Şimdi ise diğer ayağını da hissetmiyor sanki, hiç yürüyemiyor, felç olmuş gibi. 1 kere uçup perdeye tutundu, uçmasında sorun yok, ama sadece karnının üzerinde durabiliyor, sürünerek ilerleyebiliyor.

Ne yapabilirim sizce arkadaşlar? Veterinerler anlamıyor kuşlardan.

Edit: Az önce ayaklarını germe hareketini yaparken farkettim, parmaklarını kapatabiliyor ama çok güç yok heralde, bunun dışında dediğim gibi hala sürünerek yürümeye çalışıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abc1905 -- 7 Mart 2018; 17:1:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.Benim mubiş hastalandı yine.
    sulu-açık yeşil kaka ve kusma var.Yem yemesinde ve gücünde sorun yok.Ama 2 gündür sürekli kabarık ve isteksiz ötmüyor,oyun oynamıyor.
    Kakasına göre kimisi ishal kimisi kursak mantar hastalığı diyor.Ancak izlediğim videolarda salyalı kusma kuşta yok .

Acil önerilerinizi bekliyorum
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 10 Mart 2018; 17:36:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Erkek muhabbet kuşumun yanına arkadaş olarak dişi alıp koysam çiftleşirler mi ? Zaman zaman kafeste yalnız olmasına üzülüp yanına dişi bir kuş koyayım diyorum ama çiftleşmelerini de istemiyorum.
  • ekostros kullanıcısına yanıt
    Birbirlerine alıştıktan sonra çiftleşirler, sana olan ilgisi de azalır kuşun.
  • Hocam aynı sorunu yaşamakla beraber popo kısmında ki tüylerde ıslaklık var sizinkinde de böyle bir sorun varmıydı??

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.