Şimdi Ara

MSI mı Monster mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar uzun zamandır kararsızlık içersindeyim, fikir açısından görüşlerinize muhtacım

MSI GE62 6QD(Apache Pro)-1283XTR

MSI düşünmemin nedeni, görünüş açısından beğeniyorum ve kalite olarak monstera göre daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Çok fazla ağır oyunlar oynamam, LOL , cs:go , hearthstone , h1z1, arma 3, sims 4 arada ağır oyunlarada kaçıyorum ama genelde bu çevrelerde kalıyorum. MSI da 960m ekran kartı mevcut, günümüze göre biraz eski bir ekran kartı. Fakat oyunları daha çok laptop yerine masaüstünde oynama tarafındayım. Yerleşik bir hayatım olmadığı içinde evdeki masaüstünü senede 2 ay falan kullanıyorum. Gelelim diğer konuya:

Monster Abra A5 V9.1

Monsterı düşünmemin nedeni ise daha yenilikçi donanımlara sahip olması. Bunun ips ekranlı olarak düşünüyorum. Yanılmıyorsam MSI da ips ekran. Uzun yıllar kullanımı düşündüğümde ise kasa kalitesi olarak hangisi daha dayanıklıdır fikrim yok. Tabiki görünüş olarak MSI kadar yanar dönerli değil . İleri ki zamanlarda masaüstümü yükseltmeyi düşünüyorum zaten 1070 yada 1060 piyasa ve nakit durumuma göre.

Özetlemek gerekirse, kullanmaktan çok büyük keyif alacağım kesinlikle MSI dır, performans bakımından ise Monster. Yazılımsal olarak desteğede önem veriyorum ama onun hakkında iki markadanda bilgim yok. Elimde şuan Acer marka laptop var seyahat serisinden. Kırıkları nasıl daha fazla ilerletmeyeyim diye düşünüyorum. Kapağı açarken menteşeden kırıldı,ayrıca gövdede nasıl çatladı bilmiyorum. Monsterda da bunları yaşarsam o kadar para verip çok üzücü olur.

Fikirlerinize muhtacım

EDİT 1:

Bilgisayarı kullanma amacımı yazmayı unutmuşum. Bilgisayarı kullanma amacım, daha çok yazılım, grafik, render gibi işler için alacağım yanında oyunda bonus olarak kalsın derim. WS alacak kadar param yok zaten daha o kadar üst seviye çalışmalarda bulunamıyorum, onlar ilerisi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dknttr -- 6 Şubat 2017; 18:21:57 >

• Aynı soru benim de kafamı kurcalıyor.960m ve 1050 farkı kafamı cok karıştırıyor ya :/

edit: ya benim anlamadıgım bu 970 ve 980 li laptoplar nereye kayboldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 6 Şubat 2017; 18:23:43 >
  • Açıkcası karar vermek zor benim açımdan, doğru düzgün kesin bilgi elde edemiyorum ve uzun süredir internettede araştırıyorum ama sonuç yok. FPS testler dışında ama fps çok dikkate aldığım bir konu değil. Uzun vadede yazılımsal destek ve kalite olarak beni üzmeyen hangisi olur onu bilemiyorum
  • MSI alın eğer uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız. Monster servisi iyidir güzeldir ama cihazları hep sorun çıkarıyor. Forumları takip edin, herkes "monster çok ucuz, çok yeni donanım" diye saldırıyor ama bilgisayar sadece ekran kartı, ram, işlemci ya da ssd'den oluşmuyor ki.

Ben MSI diyorum, bugün 960m olanını satın aldım, gelecek 1-2 güne. Benim aldığım stokta yok, klavyesi ışıksız olandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pc332

MSI alın eğer uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız. Monster servisi iyidir güzeldir ama cihazları hep sorun çıkarıyor. Forumları takip edin, herkes "monster çok ucuz, çok yeni donanım" diye saldırıyor ama bilgisayar sadece ekran kartı, ram, işlemci ya da ssd'den oluşmuyor ki.

Ben MSI diyorum, bugün 960m olanını satın aldım, gelecek 1-2 güne. Benim aldığım stokta yok, klavyesi ışıksız olandı.

Büyük ihtimal bende öyle yapacagım.Her oyunu oynama takıntım yok.2-3 oynadıgım oyun var onları seyahat halindeyken bana oynatsın yeter.Lol csgo hearthstone - gta5 skyrim oynuyorum ki o ekran kartıda çok rahat kaldırır bu oyunları.Donanımdan çok kaliteye önem vericem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pweck5

quote:

MSI alın eğer uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız. Monster servisi iyidir güzeldir ama cihazları hep sorun çıkarıyor. Forumları takip edin, herkes "monster çok ucuz, çok yeni donanım" diye saldırıyor ama bilgisayar sadece ekran kartı, ram, işlemci ya da ssd'den oluşmuyor ki.

Büyük ihtimal bende öyle yapacagım.Her oyunu oynama takıntım yok.2-3 oynadıgım oyun var onları seyahat halindeyken bana oynatsın yeter.Lol csgo hearthstone - gta5 skyrim oynuyorum ki o ekran kartıda çok rahat kaldırır bu oyunları.Donanımdan çok kaliteye önem vericem :)

Aynen öyle, kaliteli olsun, ısınmasın yeter zaten. En kötü 2-3 yıla ben GTX 2070'li bir masaüstü toplarım zaten.(bu yıl çıkacak deniyor)

• quote:

quote:

quote:

Aynen öyle, kaliteli olsun, ısınmasın yeter zaten. En kötü 2-3 yıla ben GTX 2070'li bir masaüstü toplarım zaten.(bu yıl çıkacak deniyor)

1070 2bin500tl iken 2070 4000 tl olur hocam :/

• MSI yı aldım yarına elimde olur. İlginiz için çok teşekkür ederim :) Kendimce + - tablosu yaptım ve msi üstün geldi. Hepimize hayırlı olsun

İyi Forumlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dknttr

MSI yı aldım yarına elimde olur. İlginiz için çok teşekkür ederim :) Kendimce + - tablosu yaptım ve msi üstün geldi. Hepimize hayırlı olsun

Hocam gelince bana özelden düşüncelerinizi aktarır mısınız? bende düşünüyorum da fikir oluşması açısından :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1070 2bin500tl iken 2070 4000 tl olur hocam :/

Olsun hocam, masaüstü toplayacağız sonuçta. Gerçi ileride kim sağ kim ölü bilinmez.

• quote:

MSI yı aldım yarına elimde olur. İlginiz için çok teşekkür ederim :) Kendimce + - tablosu yaptım ve msi üstün geldi. Hepimize hayırlı olsun

İyi yapmışsın hocam hayırlı olsun.
  • hocam alacağın msı parası ile şunu da düşün derim:
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_64051/
    hatta 70 tl daha verip 16 gb olanı da düşünebilirsin:
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-16gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_64163/
    bunlar da hediye de mevcut.
    ama aldın sanırım. hayırlı olsun konuyu inceleyen arkadaşlar bu linklere de göz gezdirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: daisundai

hocam alacağın msı parası ile şunu da düşün derim:
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_64051/
    hatta 70 tl daha verip 16 gb olanı da düşünebilirsin:
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-16gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_64163/
    bunlar da hediye de mevcut.
    ama aldın sanırım. hayırlı olsun konuyu inceleyen arkadaşlar bu linklere de göz gezdirsin.

Hocam bu attıklarınız daha pahalı, ayrıca yanında Sanalmarketim.com'un çantası veriliyor yani orjinal MSI çantası olsa bir nebze. Ayrıca arkadaşın aldığı seri GE serisi ve kasası metal, klavyesi RGB. 4437 TL'ye geldi ki bence hiç fena değil. Ben bu attığınızı aldım 8gb olanını o da 3970'e geldi. Öğlen stokta vardı hemen bitti zaten.

• Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar Bi yerden performans alacağım diye uzun vadede karın ağrıtmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Yüksek performansı masaüstüne bırakmak lazım birde
  • Pweck5 kullanıcısına yanıt
    Tabi, her türlü bilgiyi aktarabilirim :) Kafanıza takılan bir soru varsa özelden sorabilirsiniz, neyi incelememi isterseniz vs vs.

İyi Forumlar
  • quote:

Tabi, her türlü bilgiyi aktarabilirim :) Kafanıza takılan bir soru varsa özelden sorabilirsiniz, neyi incelememi isterseniz vs vs.

İyi Forumlar

Senin aldığının Kasası da metal valla, 400 lira fazla verip bunu alasım geldi ama malum şimdi iptal etmek olmaz. :P
  • pc332 kullanıcısına yanıt
    Hocam indirim günü birlikmiş sanırsam, piyasada indirim yok. Açıkcası baya şaşırdım 14 şubata kadar sanıyordum
  • quote:

Hocam indirim günü birlikmiş sanırsam, piyasada indirim yok. Açıkcası baya şaşırdım 14 şubata kadar sanıyordum

Aynen sadece 1 günlükmüş.
  • GTX1050 Ti serisi GTX970m serisinden iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtiMX4 -- 7 Şubat 2017; 22:46:4 >
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Tam olarak öyle denemez hocam. 970M 1050-1050 Ti arası gibi birşey. Hatta 1050 Ti ile baş başa gibi. 1050 960M'den daha iyi, 965M ayarında sanki.

Bu videoda 960M, 970M, 1050, 1050 Ti, 1060 karşılaştırması var. Umarım faydalı olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.