Şimdi Ara

Lenovo mu Asus mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 8-10 arasında bir laptop arıyorum ve elimde bu ikisi kaldı. Monster istemiyorum. Kesinlikle 16gb ram e ihtiyacım var. Asus alırsam ram yükselteceğim. Lenovoyu alırsam eski 7200 2.5hdd mi takacağım. Sorum 1 Garantide sorun yaşar mıyım bu işlemlerde ? Ve sizce hangisini tercih etmeliyim ? Asus tufların amd kasaları da korkutuyor. Grafik tasarımla ilgileniyorum.

Asus artıları

3200 mhz ram

ryzen 7 4800h

1 ya da 2 tb ssd 4tb hdd desteği

tarzında ufak donanımsal artılar

144 hz ekran

daha sağlam kasa

Lenovonun ise

Asusa göre gerçekten çok daha iyi 500 nit %100 adobergb 144hz ekran

Asus TUF Gaming A15 FA506II-BQ20

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-a15-fa506ii-bq200-amd-ryzen-7-4800h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000UMKL4

Lenovo Creator 5 82D4002KTX

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-creator-5-intel-core-i5-10300h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82d4002ktx-p-HBV00000XUKY9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyolog Chaegirab -- 8 Aralık 2020; 17:39:5 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Lenovo mu Asus mu: Bir Laptop Karşılaştırması

Bir laptop satın almayı düşünüyorsanız, Lenovo ve Asus, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi markalardan ikisi olabilir. Her iki marka da, çeşitli bütçe ve ihtiyaçları karşılayan geniş bir dizüstü bilgisayar yelpazesi sunmaktadır.

Lenovo

• Genel olarak güvenilir ve dayanıklı dizüstü bilgisayarlarıyla bilinir.
    • ThinkPad serisi, iş profesyonelleri için popüler bir tercihtir ve sağlamlığı ve performansıyla ünlüdür.
    • Bütçe dostu IdeaPad serisi, öğrenciler ve ev kullanıcıları arasında popülerdir.

Asus

• Yenilikçi özellikleri ve şık tasarımlarıyla tanınır.
    • Republic of Gamers (ROG) serisi, oyuncular için özel olarak üretilmiştir ve yüksek performans sunar.
    • ZenBook serisi, ultra ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarıyla bilinir ve hareket halindeki profesyoneller için idealdir.

Hangisi Daha İyi?

"Lenovo mu Asus mu" sorusunun cevabı, bireysel ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlıdır.

• Sağlamlık ve dayanıklılık arıyorsanız: Lenovo'nun ThinkPad serisi en iyi seçenek olabilir.
    • Oyun oynamak veya yüksek performanslı uygulamalar için: Asus'un ROG serisi mükemmel bir seçim olacaktır.
    • İnce ve hafif bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız: Asus'un ZenBook serisi veya Lenovo'nun IdeaPad serisi iyi seçenekler olabilir.
    • Bütçe dostu bir seçenek arıyorsanız: Lenovo'nun IdeaPad serisi veya Asus'un VivoBook serisi uygun fiyatlı seçenekler sunar.

Sonuç olarak, Lenovo ve Asus, her ikisi de kaliteli dizüstü bilgisayarlar sunan güvenilir markalardır. İhtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi dikkatlice değerlendirerek, kendiniz için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • soğansız menemen

• asus sizin için daha iyi olur. işlemci, ram, kasa ve soğutma açık ara daha iyi
  • Aynı kriterlerde bende bilgisayar arıyorum. Ne yaptınız acaba, neye karar verdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufpb

Aynı kriterlerde bende bilgisayar arıyorum. Ne yaptınız acaba, neye karar verdiniz?

Hala karar veremiyorum asusun her artısı yanında lenovo beni benden alıyor sanki. Fakat bu modelin neden internette yazısını dahi bulmakta zorlanıyorum anlamadım. Çok satılmamış herhalde neden acaba. Hplere baktığımda bana hep bir yerinden kısılmış gibi geldi. Lenovonun yedek parçasını bulamayacağımı da düşünüyorum gelecekte lazım olursa

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyolog Chaegirab

Hala karar veremiyorum asusun her artısı yanında lenovo beni benden alıyor sanki. Fakat bu modelin neden internette yazısını dahi bulmakta zorlanıyorum anlamadım. Çok satılmamış herhalde neden acaba. Hplere baktığımda bana hep bir yerinden kısılmış gibi geldi. Lenovonun yedek parçasını bulamayacağımı da düşünüyorum gelecekte lazım olursa

Alıntıları Göster

https://www.hepsiburada.com/asus-fa506ii-bq048-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TYK6Y?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-44-amd-ryzen-5-4600h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q9hey-005-p-HBV00000YDN4I?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-15imh05-intel-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81y400datx-p-HBV00000WDB8E?magaza=Tekramark

Bende bu modellere bakıyorum çok daha fiyat veremem ama hep bu modeller karşıma çıkıyor, oyun oynamıyorum ama ekran kartı iyi olsun diye..

Bunların hepsinin kendine göre dezavantajları şarj , ışık sızması, klavye rengi, ekran Hz vb.. Hep yorumlarda kullanan kişiler kullandığı ürünü ovuyor, tam bir karsilastirma olmuyor. Ne yapacağım bilmiyorum?

• quote:

https://www.hepsiburada.com/asus-fa506ii-bq048-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TYK6Y?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-44-amd-ryzen-5-4600h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q9hey-005-p-HBV00000YDN4I?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-15imh05-intel-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81y400datx-p-HBV00000WDB8E?magaza=Tekramark

Bende bu modellere bakıyorum çok daha fiyat veremem ama hep bu modeller karşıma çıkıyor, oyun oynamıyorum ama ekran kartı iyi olsun diye..

Bunların hepsinin kendine göre dezavantajları şarj , ışık sızması, klavye rengi, ekran Hz vb.. Hep yorumlarda kullanan kişiler kullandığı ürünü ovuyor, tam bir karsilastirma olmuyor. Ne yapacağım bilmiyorum?

Alıntıları Göster

Acer nitrolar hakkında ekşi sözlükte bazı güzel yorumlar okumuştum. Soğutma sistemini termodinamik açısından vb güzel inceleyenler vardı ve soğuduğumu hatırlıyorum.

https://laptopmedia.com/review/asus-tuf-a15-fa506-ryzen-7-4800h-gtx-1650-ti-review-reimagine-the-budget-gaming-laptop/

https://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-gaming-3i-15-review-second-generation-ideapad-gaming-10th-generation-processors/

fikir olsun diye bu linkleri bırakıyorum size. Bugün lenovoların kasalarını görme şansım oldu. Ekranı biraz esnek gibi geldi ama fena değildi kasaları. Polikarbon olması plastik hissiyatını azaltmış. Eğer 8 gb ram size yetecekse bu iki bilgisayardan birisini seçmenizi öneririm. Asusun ramleri 3200mhz de çalışıyor mesela. Ya da attığınız ideapad e göre daha fazla depolama sınırı mevcut. Ideapad 2tb ssd 2tb hdd yazıyor. Çok farklı bilgisayarlar değil beğendiğinizi de alabilirsiniz. Lenovaların soğutma sistemi hakkında tatmin edici yazı bulamıyorum.

• quote:

Acer nitrolar hakkında ekşi sözlükte bazı güzel yorumlar okumuştum. Soğutma sistemini termodinamik açısından vb güzel inceleyenler vardı ve soğuduğumu hatırlıyorum.

https://laptopmedia.com/review/asus-tuf-a15-fa506-ryzen-7-4800h-gtx-1650-ti-review-reimagine-the-budget-gaming-laptop/

https://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-gaming-3i-15-review-second-generation-ideapad-gaming-10th-generation-processors/

fikir olsun diye bu linkleri bırakıyorum size. Bugün lenovoların kasalarını görme şansım oldu. Ekranı biraz esnek gibi geldi ama fena değildi kasaları. Polikarbon olması plastik hissiyatını azaltmış. Eğer 8 gb ram size yetecekse bu iki bilgisayardan birisini seçmenizi öneririm. Asusun ramleri 3200mhz de çalışıyor mesela. Ya da attığınız ideapad e göre daha fazla depolama sınırı mevcut. Ideapad 2tb ssd 2tb hdd yazıyor. Çok farklı bilgisayarlar değil beğendiğinizi de alabilirsiniz. Lenovaların soğutma sistemi hakkında tatmin edici yazı bulamıyorum.

Alıntıları Göster

Linkler için teşekkürler.. Asus'un marka oluşundan dolayı ağır basıyor ama 60hz. Lenovo ise 120 Hz olup esnek bir kasaya sahip.. Soğutma blokları farklı ama biz gibi oyun oynamayanlar için dert olacağını sanmıyorum..Sanki Asus alacak gibiyim..

• quote:

Linkler için teşekkürler.. Asus'un marka oluşundan dolayı ağır basıyor ama 60hz. Lenovo ise 120 Hz olup esnek bir kasaya sahip.. Soğutma blokları farklı ama biz gibi oyun oynamayanlar için dert olacağını sanmıyorum..Sanki Asus alacak gibiyim..

Alıntıları Göster

Baktığım lenovonun içinde harddisk yükseltmek için olması gereken sata flex kablosunun olmadığını gördüm. Ideapad gaming 3 lerde de yok. Asus tuf a15 modelinde de yoktu haberiniz olsun. Eğer Lenovo alıp harddisk yükseltmek isterseniz ayrıca uyumlu kablo almak gerekecek gibi duruyor. Saçmalık. Ne alacağımı tekrar bilmiyorum. Sanırım Asus a döneceğim gibi.

tuf a15 modelinin renk uzayında az yer kaplaması ve ekranının 60 hz olması sebebiyle vazgeçtim.

HP lerin eski hp ni getir 480 lira indirim kampanyasını da gördükten sonra HP servisini aradım. Kampanyanın hala devam ettiğini söylediler. Fakat hdd olmayan cihazlarda yuvası olsa da sata kablosu olmadığını söylediler.

480 tl indirim ile birlikte bir hp arayışına geçtim hocam. En azında asus'un kasası kadar cafcaflı değiller. Umarım klasik pavillion sıcaklığını çözmüşlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyolog Chaegirab -- 10 Aralık 2020; 16:6:33 >

• Asusun zamaninda bize attigi F3 serisi kazigindan bu yana evime sokmam.

• quote:

Baktığım lenovonun içinde harddisk yükseltmek için olması gereken sata flex kablosunun olmadığını gördüm. Ideapad gaming 3 lerde de yok. Asus tuf a15 modelinde de yoktu haberiniz olsun. Eğer Lenovo alıp harddisk yükseltmek isterseniz ayrıca uyumlu kablo almak gerekecek gibi duruyor. Saçmalık. Ne alacağımı tekrar bilmiyorum. Sanırım Asus a döneceğim gibi.

tuf a15 modelinin renk uzayında az yer kaplaması ve ekranının 60 hz olması sebebiyle vazgeçtim.

HP lerin eski hp ni getir 480 lira indirim kampanyasını da gördükten sonra HP servisini aradım. Kampanyanın hala devam ettiğini söylediler. Fakat hdd olmayan cihazlarda yuvası olsa da sata kablosu olmadığını söylediler.

480 tl indirim ile birlikte bir hp arayışına geçtim hocam. En azında asus'un kasası kadar cafcaflı değiller. Umarım klasik pavillion sıcaklığını çözmüşlerdir.

Alıntıları Göster

Asus un 512 GB SSD den vazgeçip 256 GB SSD modelini aldım. Önceki linkte belirttigim modelden 800 TL daha ucuza geldi. Daha önceden de Asus kullandığım için ve daha hesaplı ya geldiği için tercih ettim..İnşallah sıkıntı çıkartmaz isinma dert değil benim için tek sıkıntım menteşe olabilir. Zaman gösterecek. F3 serisi vardı benim hoşuma gidiyordu eşek gibi kullandım sadece menteşe sıkıntısı yarattı. Dedim ki olur o kadar..

• Asusların bu menteşe sorunlarını ne yapacağız bilmiyorum. N550jv cihazımda da tek sorunum buydu. Hayırlı olsun güle güle kullanın hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyolog Chaegirab -- 13 Aralık 2020; 21:13:32 >
  • Biyolog Chaegirab kullanıcısına yanıt

Teşekkürler daha iyisi sizin olur inşallah..

• Merhaba sizin için yardımı dokunur u bilemem ama uzun br süredir lenovo Y520 kullanıcısıyım. Her model farklıdır elbette ama ben yinede deneyimimi yazayım. Bilgisayarımın özellikleri İntel i7 7700 HQ 16 gb ram 256 gb ssd 2 tb hdd 6 gb gtx1060 ekran kartı ekran full hd başlıca özellikleri. Pc yi aldığımdan beri severek kullanıyorum. soğutma olarak kesinlikle hiç birzaman aşırı ısınma veya ısınmadan kaynaklı farklı bir şey yaşamadım. Oğlumun monster abra ile karşılaştırma yapacak olursam daha sessiz çalışıyor. aktif olarak owerwatch kullanıcısıyım ve şimdiye kadar hiç bir şekilde fps düşmesi vs karşılaşmadım. buun yanında tabii ki de diğer bazı güncel oyunları da yükleyip denedim bir sıkıntı yaşamadım. Oğlum bile şu anda fortnite ı benim pc den oynuyor. Kendi monster ında 3 gb gtx1050 var, söylediğine göre fortnite kasmalar oluyormuş. onun haricinde batarya hiç değişmedi ama programda herhangi bir uyarı gözükmüyor. 2 seneyi geçti alalı sadece A tuşunda kullanımdan dolayı tırnakları yerinden çıkıyordu artık ben de tırnakları japonladım. başka da bir sorunu yok.

Servis konusuna gelirsek 2 defa servise gönderdim. Servisleri sadece istanbul da ve kargo ile teslim edebiliyorsunuz eğer şehir dışında iseniz. İstanbul da iseniz elden teslim alıyorlar. Günümüz kargo koşullarını düşünürsek ben pek vermeye yanaşamadım tabii kişisel olarak güvenip güvenmeme konusu değişebilir. Mediamarkt tan aldığım için oraya teslim edip onların aracılığı ile gönderdim ki içim rahat etti. Benim gönder me sebebim Aldığımda web cam çalışmıyormuş çok sonra farkettim. kullanmadığım için de garanti sonuna kadar beklemek istedim. bu süre zarfında zamanla ekran da ölü pixel yada beyaz ışık gibi 3 yerde falan parlak noktalar oluştu. Bu iki sebepten ötürü garantiye yolladım. ilk yolladığımda web cam tamir edilmiş bir şekilde çok kısa bir sürede geldi, fakat ekran paneline dokunmamışlardı. Bu sebeple ekranın fotoğraflarını çekip bir çıktısını alıp kalem ile yerlerini işaretleyerek tekrar gönderdim. (zaten mediamarkttan teslim almadım o şekilde gelince, anında foto çekip geri yolladım) ikinci seferde ekran panelini de değiştirip geri yolladılar bir de ilk seferinde yapmadıkları için müşteri memnuniyeti adına termal macun yenileme ve temizlik yapılmış. Bu anlamda servis hiç üzmedi sorun yaşamadık. servis konusunda benim izlenimlerim iyi. Yalnız ram arttırımı yapmak istedim parası mukabilinde bana yapamadıklarını dışarıda yaptırabileceğimi garanti kapsamını bozmayacağını söyledi. umarım yardımcı olabilmişimdir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.