Şimdi Ara

Mount and blade warband Sizce en iyi ülke? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
42.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • orta derece zorluk ayarında yaptım ben en kolayda değil. haklısınız en zorda tabi yapmak zor olur ancak svadya atlıları gerçekten dengeli. silahları kaliteli zırhları sağlam çok da yavaş değiller bence bu anlamda svadya üstün biraz. kuşatmalarda biraz sıkıntı yaşadım svadyada sadece
  • Bu arada açık alan muharebelerinde çoğu zaman Khergit'ler üstün oluyor.Ancak kuşatmalarda genellikle kalkanı ve zırhı sağlam olan piyadeler (Vaegir ve Nord piyadeleri baya iyiler) üstün oluyor.

Burada biraz mantıklı olmak gerekiyor,eğer herşeyden orta olsun diyorsan her zaman Svadya, hem piyadesi iyi hem atlısı iyi hem okçusu iyi. Ama bir özelliği iyi diğeri kötü olsun diyorsan iyice araştır. Mesela Khergit atlıları büyük alanlarda savaşırken rakibe tam bir bela oluyor ama kuşatmalarda çıtır çerez gibi harcanıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cartman

en iyi ülke, senin olduğun ülkedir.

katılıyorum +1
    birde kergitler Türkler mi oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic35 -- 15 Kasım 2011; 15:58:37 >
  • Bence en iyisi nordlar ve rodoklar kale kuşatmalarında üslerine yok nordların okçuları biraz zayıf olsada yayalarıda aksine ordukıran
  • Milliyetçi damarlarımızı kullanmadan düşünmemiz lazım ama milletimiz :S

En iyi ırk konusu Rodoklar tüm ırklara karşı güçlü herhangi bir taktikle rodokları yenmek imkansız her taktiği denedim olmadı sadece daha güçlü bir orduyla yenebilirsiniz peki güçlü bir rodok ordusu olursa ?

atlılara karşı ovadada güçlüdürler çünkü uzun mızrak kullanabilen tek ırktır atları durdururlar ve rodok çavuşları inanılmaz güçlü gönderli silahlarıyla ve dev kalkanlarıyla kullanabildikleri nacaklarıyla yenilmezler keskin nişancılara ulaşamaz hiç bir atlı o devasa savunmayı geçipte ulaşamaz demir vücudu en iyi ırktır. en uzun menzile sahip nişancıları vardır ve çavuşlarının kalkanlarını kırmak için 3 katı kadar okçunun tüm oklarını sarfetmesi gerekir..

tek kelimeyle yenilmez :D ilk başlarda onaları almanız güçlerini kullanmak ve kolaylık açısından iyidir rodoklar genelde sarranid ve svadyayla savaş halinde olur bu nedneşe yalen civarıyla ilgilenemez çünkü sürekli darbe yemektedir.
  • Swadya tabiki.Bu oyun at üzerine kurulu atın yoksa seni üflerler.Bana sadece en çok swadyayla hangi ırkı yenmekte zorlandın derseniz rodok derim.Ama eninde sonunda swadya yener:)10 savaşın 8 i swadya 2 si rodoktur açık alanda.Kale savaşındaysa oran eşittir.
  • Ben bildiklerimi yazıyım

Rodok ordularının atlarla alakası yoktur. Rodok ordusunda çok nadir at görürsünüz. Çok kalabalık bir atlı ordusu dışında çoğu orduya ciddi kayıplar verdirebilir. Eğer tepede bir yerde duruyorlarsa o atlarınızdan ümidi kesin. Fazla ok yemeden en hızlı şekilde üstlerine gidin yoksa ağır kayıp verirsiniz. Belki savaşı zorda olsa kazanırsınız ancak verdiğiniz kayıp içinize oturacaktır bunu tecrübe edindim Tüm orduların hatta Nordların bile kalesini işgal edebilirsiniz ama iş Rodoklularda değişir. Rodok arbaletli keskin nişancıları oyundaki en iyi nişancılar diyebilirim. Düşman uzak mesafede olsa bile hepsinin kafasına bir ok geçirebilirler aynı zamanda kalkanlarıda iyi parçalar. O yüzden size tavsiyem eğer bir rodok kalesini kuşatacaksanız kaledeki asker sayısının en az 2 veya 3 katı bir sayıyla gitmenizde fayda olacaktır. Mesela kalede 100 asker varsa siz en az 250 askerle gitmelisiniz. Daha merdivenlere ilerlerken kayıp verdiğinizi görceksiniz çünkü merdivende bu sayı had safhaya ulaşıyor.

Kergitlilerin ordusuda atlı üzerine kurulu olduğu için ordunuz çok hızlı ve çevik olacaktır. Belkide taktiğe en az ihtiyaç olan ordu desem yanlış olmaz. Hücum şeklinde saldırıda düşmana ciddi kayıp verdirebilirsiniz aynı zamanda ortam çok hareketli olacağı için savaş zevki had safhada olacaktır. Kale kuşatmalarında zayıf kalırlar.

Sarranidliler ise askerlere rütbe atlatana kadar ciddi kayıp verirsiniz. Belli bir rütbeye kadar adam akıllı zırh giymezler ve çok çabuk ölürler. Geliştirdiğinizde ise elinizde çok az kayıp vereceğiniz bir ordu olur. Zırhlı atı olup baştan aşağı gri zırh giymiş askerler var (adını tam hatırlamıyorum) onlar normal bir askerden 6-7 kat daha az hasar yiyorlar. Normalde bir askere kılıç geçirdiğimde 50 hasar puanı alıyorsam bu dediğim askerler en fazla 6-7 hasar azalıyor. Kale kuşatmalarında savunmada gördüğüm kadarıyla orta düzeyde bir savunma gerçekleştiriyorlar.
  • Oyunda Lezalit adlı bir yoldaş(NPC) bazı konuşmalarında tüm kalradyanın hükümdarı olmanın yolunu karışık bir ordudan geçeceğini söylüyor tam hatırlamasamda sarranid ve svadya atlıları, nord kahramanları, vaegir okçularından bahsediyordu

Ayrıca açık alanda kergit , kale/şehir savunmalarında rodok , kale/şehir saldırılarında nordlar sağlamdır.
  • Bir viking olarak Nordlar diyorum

ama svadya şovalyeleri çok güçlü
  • nord baltaları iyi fakat atları yok
  • Komutları düzgün verirsen kergit. Bazı komutlar ile ölümcül saldırılar yapılıyor. Kergitler çok iyi ok kullanıyor.
  • Benim favorim svadyalılar. Şovalyeleri iyi baya.
  • Svadyalilarin zirhlari cok kalin ve dayanikli
  • Nordlar, kimse dikkat etmez ama atletik anlamda çok iyiler ve bu da kale savaşlarında çok işe yarıyor. Mesela nord ırkı kolay kale alır fakat kolay kolay geri vermez. Kuşattıkları kalede şövalyeler filan vardır be binicilikleri yüzünden atletizmleri düşüktür, bu nedenle savunmada da saldırıda da Nord'lar ve Rodok'lar avantajlıdır. Fakat saha savaşlarında elbette ki dezavantajlılar. Eh oyunda kazanmak için de kale/şehir ele geçirmek/elde tutmak mecbur olduğu için, Nord ve Rodok her zaman favorilerim olmuştur...
  • rodokların okcuları iyidir gerci benim kendime göre stratejim var okcuları güzelce diziyorum tek basma karsı orduyu kendime cekiyorum kalkan kırılana kadar okcular ordunun yarısını yiyor zaten
  • Bence En İyi Krallık Sarranid Hem Zırhları Çok İyi Hemde Müslümanlar.Memlük Askerleri Süper.
  • Vaegir ve Sarranid. İkisinin de atlıları gerçekten müthiş. Hele en sonuna kadar atları geliştirebilirsen. Sen olduğun yerde bekle onlar temizleyip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scartor -- 23 Temmuz 2012; 12:16:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraytankmen

Bence En İyi Krallık Sarranid Hem Zırhları Çok İyi Hemde Müslümanlar.Memlük Askerleri Süper.

Yok artık ya,böyle bir zihniyet var mı hala?
  • Bence her türlü Svadya
  • Kergit
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.