Binbaşı
04 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Yaklaşık bir buçuk ay kadar evde vücut ağırlığıyla (şınav, ters mekik, squat, plank) egzersiz yapıyordum. Şimdi 15-25-35 kilo olmak üzere direnç bantları aldım. Bunlarla yapmak için kendime aşağıdaki programı oluşturdum.


Üst Vücut


Şınav 3x15

Lying Chest Press 3x12

Chest Fly 3x12

Pull Apart 3x12

Biceps Curl 3x12

Tricep Extension 3x12

Tricep Kickback 3x12

Front Raises 3x12

Bent Rows 3x12


Alt Vücut


Inverted Crunch 3x15

Glute Hip Bridge 3x12

Side Bend 2x25

Plank 2x1min

Goblet Squat 3x15

Bulgarian Squat (Sağ Bacak) 1x12

Lying Leg Raise 3x15

Leg Extension 3x12

Leg Curl 3x12


Programı haftada toplamda dört gün uygulamak [İkiGün+BirGünDinlen+Kardiyo+İkiGün+BirGünDinlen] ve bir gün de kardiyo ve mobilite çalışmak istiyorum. Kardiyo ve mobilite için henüz belli bir programım yok.


Geçen yıl spor salonunda bana yapılan programdan faydalanarak böyle bir program oluşturdum. Eksiklerini, çıkarılması-eklenmesi gereken hareketler konusunda biri yardımcı olursa mutlu olurum.

Orta refüjde sulama var gifini biri paylaşabilir mi? Bir türlü bulamadım.
Silvermoon'da iyi ve düzeyli bir ortamı olan, küfürlerin havada uçuşmadığı, casual olarak raidlere takılabileceğim bir guild arıyorum :) Yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkarsa çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar;

📲 Turkcell ÜCRETSİZ Sağlayabileceğiniz Tüm Avantajlar (GB,Dk,TL) 📲 adlı konuda, @Lene adlı arkadaşa yazdığım mesaj sorgusuz sualsiz, bildirimsiz kaldırılmış. Mesaj içeriği hemen hemen şu şekildeydi;

quote:

http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/turkcellde-isler-boyle-yuruyor-ensar-vakfina-destek-serbest-ali-ismaile-yasak-205172http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/503931/Turkcell_den_aciklama__Sponsorluga_devam.html

Yukarıdaki sebepten ötürü yazdım Bir çok kişi, çevremdende tanık olduğum üzere bu sebeple Turkcell hattını iptal edip, hattını başka operatöre taşımıştı.


Mesaj farklılık taşıyabilir. Çünkü mesajın silindiği için hakkında şey göremiyorum. Ancak hemen hemen bu şekildeydi. @Lene adlı arkadaş da bu durumu doğrulayabilir.Konunun şu anki böyledir. @Lene'nin cevap verdiği mesaj boş olarak gözüküyor.

Ayrıca şunu da söylemek isterim: Bir konu hakkında görüş bildirmemiz yasaksa neden bu forumu kullanalım ki? Bu 'forum' sözcüğünün anlamına aykırıdır. Eğer forum kurallarına aykırı ise zaten bunu silerken bildirmeniz gerekmektedir.

Saygılarımla.
Türkiye gericiliği ve resmi tarih yazıcılığı 1908 Devrimi’ni yıllarca “2. Meşrutiyet” ya da “İttihatçı darbesi” diye anarak, bu büyük altüst oluşu sıradan ve herhangi bir sistem değişikliği olarak sunmayı tercih etti. Bilinçli bir tercihti bu, çünkü ilhamını Fransız Devrimi’nden alan, “eşitlik, özgürlük, kardeşlik” ilkelerinin yanına “adalet” şiarını da ekleyen, 2. Abdülhamit’in baskıcı rejimini yerle bir eden, 1923’teki cumhuriyetin ilanına zemin hazırlayan bir devrimi yeni kuşaklara öğretmek istemediler. 1908’i önemsizleştirmek, itibarsızlaştırmak için liberaller ile siyasal islamcıların adı konulmamış bir ittifakıydı söz konusu olan.

Eski takvime göre 10 Temmuz 1324’te, şimdiki takvime göreyse 23 Temmuz 1908’de meşrutiyet Manastır’da top atışlarıyla yeniden ilan edildi. Bu ayağa kalkış karşısında çaresiz kalan 2. Abdülhamit, Kanun-i Esasi’yi yani anayasayı yeniden yürürlüğe soktuğunu tüm imparatorluğa duyurdu.

Namık Kemal’in Hürriyet Kasidesi’nde sözünü ettiği “Didar-ı hürriyet”, 600 yüz yıllık Osmanlı topraklarında yeniden yankılanmaya başlamıştı. Caddeler, meydanlar coşkulu bir şekilde hürriyetin ilanıyla çalkalanıyordu. 30 yıl boyunca askıya alınan anayasa, bulunduğu tozlu raflardan indirip yeniden yaşamaya başlıyordu.İLERİCİ BİR ATILIM

Lenin’in “Türkiye’de Jön Türklerin önderlik ettiği ordu içindeki devrimci hareket zafere ulaştı. Bu zaferin yarım bir zafer, hatta daha azı olduğu doğrudur, çünkü Türkiye’nin İkinci Nikolası (II. Abdülhamit) meşhur Türk anayasasını tekrar yürürlüğe koyma vaadiyle şimdilik paçasını kurtarmayı başardı. Ama bir devrim sırasında böyle yarım zaferler, eski rejimin vermek zorunda kaldığı alelacele tavizler, daha geniş halk kitlelerini içine alan iç savaşın yeni ve çok daha kesin, daha şiddetli dalgalanmalarına yol açacak en sağlam garantidir” diye tanımladığı 1908 Devrimi, kapitalizm öncesinde Osmanlı çapında bir burjuva devrimidir. O dönemin kendine özgü konumlanışlarına ve dinamiklerine göre 1908 Devrimi ilerici bir atılım, modernleşme yönünde önemli bir hamledir. Ve 1923 Cumhuriyet Devrimi üzerindeki etkileri tartışılmayacak kadar kritiktir.

Prof. Dr. Halil İnalcık’ın ifadesiyle, 1908 Devrimi aslında “saltanatı fiilen yıkan, Türkiye Cumhuriyeti’ni hazırlayan” bir devrim.

1908 DEVRİMİ NELERİ BAŞARDI?

1908’de başarılan az buz değildir: Hükümet artık padişaha karşı değil, halk tarafından seçilmiş bir meclise karşı sorumludur. 30 yıldır rafa kaldırılan anayasa yeniden yürürlüğe konulmuştur. Çağdaş merkezi bir devlet yapısı için pek çok yeni yasa çıkarılmıştır. “Padişahın tebaası” olmaktan çıkan halk, yurttaş olma yolunda önemli bir adım atmış, “vatandaş” haline gelmiştir. Siyasi partiler kurulmuştur. Sadrazamın, şeyhülislamın, nâzırların yüksek maaşları yarıya indirilmiştir. Özel ilişkiler nedeniyle bürokratik yapıda yüksek mevkileri işgal eden çok sayıda kişi işten çıkarılmıştır. Kız öğrenciler üniversiteye alınmıştır. Ticaret okulları açılmıştır. Din adamlarının ayrıcalıklarına son verilmiştir. Kooperatifler ve sendikalar kurulmuştur. 1 Mayıs işçi bayramı olarak ilan edilmiştir. Daha önce put olarak görülen heykele izin verilmiştir. İlk sinema filmi çekilmiştir. Sansüre son verilmiştir. Müslüman kadınlar sahneye çıkmaya ve kamuda çalışmaya başlamıştır.

23 Temmuz 1908 günü bu dönüşümü başaran kadro, 1860’lardan itibaren Osmanlı’da ortaya çıkan Jöntürk hareketinin devamı olan kadrodur. Ortaya çıktıkları yıllarda Genç Osmanlılar, Yeni Osmanlılar gibi isimlerle anılsa da, Avrupa’da en genel adlandırmayla Jön Türkler olarak bilinen bu kadro, 1889’dan itibaren Tıbbiye’de kurulan ve İttihat Terakki adını taşıyan gizli derneğin çevresinde örgütlenip gelişen bir kadroydu.

YOK SAYILAN, GİZLENEN DEVRİM

İşte bu nedenle 1908 Devrimi, burjuvazi ve resmi tarih yazıcıları tarafından gizlenmeye, göz önünden kaçırılmaya çalışıldı. 1908’den 1934’e kadar her yıl 23 Temmuz günü Hürriyet Bayramı adıyla kutlandı 1908 Devrimi’nin yıl dönümü. 1935’ten sonra resmi bayramlar arasından kaldırıldı ve unutuluşa terk edildi.

Oysa modern Türkiye’nin tarihi sadece 1923 Cumhuriyet Devrimi’yle değil, 1923’e öncülük eden 1908 Devrimi’yle açılmıştır.

EMEKÇİ HALKA SIRT DÖNÜŞ VE YOZLAŞMAYLA YARIM KALAN YÜRÜYÜŞ

En genel anlamda “burjuva demokratik devrim” niteliğine sahip 1908 Devrimi’nin coşkusu uzun sürmedi. 1908’in eşitlik-özgürlük-kardeşlik-adalet özlemiyle başlayan ve epey mevzi kazanan devrimi, giderek çeşitli yozlaşmaların, gericiliğe teslim oluşların, emekçi halka sırt dönüşlerin kurbanı oldu.

İSTİBDADI KAHRETMEK, HÜRRİYETİ YAŞATMAK İŞÇİ SINIFI DEVRİMİYLE MÜMKÜN

1908 yılı Temmuz ayında memleketin her köşesinden yükselen “Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet” sloganı, 109 yıl sonra daha güncel, daha yakıcı. Şimdiki görevse belli: 1908’in, 1923’ün tüm ilerici değerlerini kapsamak ve bir emekçi cumhuriyetle taçlandırmak. Geçen yüz yılda defalarca anlaşıldı ve kanıtlandı ki, eşitlik-özgürlük-kardeşlik-adalet ancak işçi sınıfı iktidarıyla mümkün ve sürdürülebilir.
http://haber.sol.org.tr/toplum/1908-devrimi-109-yasinda-kahrolsun-istibdat-yasasin-hurriyet-203820
Merhabalar,

Yaklaşık bir ay önce anakart arızası görmüş W350SK model, Monster marka notebookum var. Geçen sefer de notebook açılmıyordu fakat aynı zamanda ışıkları yanmıyordu. Bu gün yine arızalandı. Bu sefer yine açılmıyor ama, şarj oluyor ve açtığımda 4-5 kez ışık yanıp sönüyor. Fn + B denedim fakat düzelmedi. Sorun ne kaynaklı olabilir?

Başlık biraz garip oldu ama :)


Resimde görmüş olduğunuz yazılım/tasarım kitaplarını satıyorum. Haftaya taşınacağım için acilen satılması gerekiyor. Hepsini almak isteyene 130 TL'den veriyorum. İndirim söz konusu değil. Kargo alıcıya ait. Önce havale yada (kominsyonlu) sanalpazar.

Çoğu kitap neredeyse açılmadı, sıfır gibi. Teker teker almak isteyene, etiket fiyatının yarısı üzerinden veriyorum. İndirim konuşulablir. PHP, Wordpress, C++'ların CD'si yoktur, Web Tasarım Rehberi'nin de kondisyonu düşük, onlara uygun ekstra bir şey yapılabilir.

Mesajla iletişime geçerseniz sevinirim.
Merhabalar,

Monster marka w350sk model laptopum var. Laptopun ekranı çatladı. Şimdi ne yapacağım acep? Teknik servis, sadece kadıköyde sanırım. Hala laptopun garantisi var. Bir yeşillendirirseniz sevinirim.


Java kasacağım derken ailenizi yıkmayın
Hakkında
Konum: Bursa
Hakkımda:

I say goodbye to romance, yeah...
Goodbye to friends, I tell you...
Goodbye to all the past...
I guess that we'll meet...
We'll meet in the end...
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Mesaj Sayısı: 1.236
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.911
İkinci El Bölümü Mesajları: 130
Konularının görüntülenme sayısı: 709.804 (Bu ay: 251)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 194 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.