Şimdi Ara

MOTOR YAĞI SEÇİMİ ACEA B4 YERİNE ACEA C3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2009 laguna3 1.5 dizel aracımda partikül filtresi bulunmuyor renault istediği yağın standartları renault rn710 acea b4 , 5w40

ben bu araca partikül filtreli motorlarda kullanılan rn720 standartlarını destekleyen acea c3 , 5w30 motor yağı koymamın zararı olurmu

• hocam hiç kafanızı karıştırmayın, katalogda birden fazlayağ çeşidi tavsiye edilmiştir. Tavsiye edilenlerden birini seçin bulabildiğiniz en kaliteli marka yağı koyun olsun bitsin.
  • Aynı soruyu ben Clio 3 1.5 DCİ aracım içim, Forumun yağ uzmanı "Vezir" hocama sordum verdiği cevap " DPF filtresi olan araçlar için kullanılan yağı, DPF filtresi olmayan araçta kullanabilirsin hiç bir zararı yoktur ama tersini yaparsan zararlıdır" olmuştu. Burada önemli nokta DPF filtreli olan araçlar için üretilen yağlar daha pahalıdır, sizin araçta filtre yoksa gereksiz yere fazladan para vermiş olursun başka bir sakıncası yok.
  • evet bende vezir beyden bilgi aldım , 5-30 sorun olmaz ama turbo araçlar için 40 numara yağ daha sağlıklı olur dedi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.