Şimdi Ara

Motor terlemesi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
97.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar almaya niyetlendiğim bi toyota verso var. en son servisinde usta "motor terlemiş, conta değişmesi lazım" demiş.
    sizce bu nasıl bi sorundur, ne kadar masraf açar?

• Motor parçalarının arasındaki yalıtımı sağlayan keçe,conta gibi parçaların zamanla eskimesiden dolayı olur.Isınmış motor yağı buharı da bu aralardan kaçar ve dış kısımda ıslaklık oluşturur.Genelde her araçta eninde sonunda olur.Araç bu şekilde genelde kullanılmaya devam eder.Eğer bu tür klasik bir terleme varsa araçta sorun olmaz.Araç yağ damlatmamalı,terleme sorun olmaz.
  • Motor parçalarının arasındaki yalıtımı sağlayan keçe,conta gibi parçaların zamanla eskimesiden dolayı olur.Isınmış motor yağı buharı da bu aralardan kaçar ve dış kısımda ıslaklık oluşturur.Genelde her araçta eninde sonunda olur.Araç bu şekilde genelde kullanılmaya devam eder.Eğer bu tür klasik bir terleme varsa araçta sorun olmaz.Araç yağ damlatmamalı,terleme sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Motor parçalarının arasındaki yalıtımı sağlayan keçe,conta gibi parçaların zamanla eskimesiden dolayı olur.Isınmış motor yağı buharı da bu aralardan kaçar ve dış kısımda ıslaklık oluşturur.Genelde her araçta eninde sonunda olur.Araç bu şekilde genelde kullanılmaya devam eder.Eğer bu tür klasik bir terleme varsa araçta sorun olmaz.Araç yağ damlatmamalı,terleme sorun olmaz.

Eline, diline sağlık.
  • benim anladığım kadarıyla silindir kapak contası değil külbütör kapak contası değişmesi gerekir. o da çok masraflı değildir. sormak lazım eğer silindir kapak contası ise masraflı olur ki zannetmiyorum. benim arabamda da az bi terleme var. yaptırmayı düşünüyorum. ustaya söyledim geçenlerde. kapağın civatalarını sıktı ama pek bişey değişmedi. yaptırmazsam sorun olur mu acaba
  • Arabada yağ eksiltmiyorsa,akşam park ettiğinizde sabahleyin baktığınızda altında yağ görmüyorsanız özetle araba yağ eksiltmiyorsa hiç gereği yok.Bir süre sonra yine olacak zaten.
  • Karter alt bölümünde de oluyor (özellikle Alman araçlarında sık rastlıyorum). Ustalar sallamıyor bile ama sonuçta yağ kaçağına delalet ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.