Şimdi Ara

Modem ulaşılabilir Max VDSL hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EKLEME: Bugün 2 Mayıs da Ana ankastereye modemi taktım denedim. Arada başka ek filan yok yani direk T11 Dolapdan kablo geliyor . Kablo uzunluğu tahmini 7 Metre 29 Nisan dada ev içinden ve Apartman iç ankastreden modem bağlayarak ölçüm yapmıştım (modem olarak Zyxel 3312-B10A kullandım.
    29 Nisan Ev içinden ölçüm;

29 Nisan Apartman iç ankastre

2 Mayısa Apartman önü Ana dağıtım ankasresinden ölçüm

Eneteresan heme T11 dibi sayılırım. Ama 100 Mbit yine yok... @AMC arkadaşın dediği gibi T11 den pek hayır beklemek doğru olmayacak gibi.. Yapılacak bişi yokmudur? T11 ler GPON a çecrilmesi zormudur

**************************************************************************************************

Apartman da T11 Telekom dolabı var. Apartman girişinde resimdeki dağıtım kutusu. Kablo uzunluğu 20 40 metre filandir. Fiber dolaba bu kadar yakın olmam dolayısıyla modemde Max ulaşılabilir hız 130 140 Mbit olması gerekmez mi? Ortam Uygunken 100 Mbit internetim olsun diyorum. Nasılsa fiyat aynı.. Sıkıntı ne olabilir? Çözüm nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 2 Mayıs 2020; 13:28:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iç tesisatınızın kalitesine de bağlı iş mesafeyle bitmiyor
  • imkanınız varsa modemle ankastre'den bir ölçün bu kadar kısa mesafeden böyle değer almak mantıklı değil %90 iç tesisat kablodan kaynaklı kayıp yaşıyorsunuz.
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Aslında tam bende bunu düşünüyorum. Apartman iç ankastesinde 92Mbit yükseldi. Oraya kadar modem elektriği için uzatma kablosu vardı. Daha uzununu bulursam dış ankastrenin (Apartman dış duvarı) gidip modemi bağlayıp test edeceğim. Dış ankastre resmini koymamın sebebi pek dağınık karman çormanda değildi. SNR parazit çok olmamalı diye düşünüyorum Tabi Tecrübem yok bu konuda.
    Acaba T11 Fiber dolap daki kart çıkış güçlerini oynuyor olabilirlermi. Çıkış güçlerini düşürüp enerji tasarufu vs .Bilmiyorum artık.. T11 Dolap kilitli ve montaj edilirken yanında idim. Kapak açıldığında merkeze sinyal yolluyormuş.. T11 i Bunu kurcalamam :)
    Ping 20mS -25mS civarlar arasında nPref de..
  • T11 Kabinden pek hayır beklemeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

T11 Kabinden pek hayır beklemeyin.
    Bu konuda bilgi verirmsiniz? Sebep. Apartmana fiber girdi diye seviniyordum. Apartmana Fiber gelmişken T11 i gpon ile değiştirtmek mümkün olabilirmi? FAcebook da Turknet in Fiber hizmetini başladığını gördüm.
  • EKLEME: Bugün 2 Mayıs da Ana ankastereye modemi taktım denedim. Arada başka ek filan yok yani direk T11 Dolapdan kablo geliyor . Kablo uzunluğu tahmini 7 Metre 29 Nisan dada ev içinden ve Apartman iç ankastreden modem bağlayarak ölçüm yapmıştım (modem olarak Zyxel 3312-B10A kullandım.
    29 Nisan Ev içinden ölçüm;

29 Nisan Apartman iç ankastre

2 Mayısa Apartman önü Ana dağıtım ankasresinden ölçüm

Eneteresan heme T11 dibi sayılırım. Ama 100 Mbit yine yok... @AMC arkadaşın dediği gibi T11 den pek hayır beklemek doğru olmayacak gibi.. Yapılacak bişi yokmudur? T11 ler GPON a çecrilmesi zormudur

**************************************************************************************************

Apartman da T11 Telekom dolabı var. Apartman girişinde resimdeki dağıtım kutusu. Kablo uzunluğu 20 40 metre filandir. Fiber dolaba bu kadar yakın olmam dolayısıyla modemde Max ulaşılabilir hız 130 140 Mbit olması gerekmez mi? Ortam Uygunken 100 Mbit internetim olsun diyorum. Nasılsa fiyat aynı.. Sıkıntı ne olabilir? Çözüm nedir?

• Max hıza ulaşmak istiuorsan SNR Margin kontrolü olan modem alman olucak. Keenetic ve Asus modemlerde SNR Margin kontrolü var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bina önünden dairenize ciddi bir zayıflama var önce ona bir baktırın, Sonra yeni hız profili tanımmalası isteyin operatörden. Profiliniz 100 mb'e kadar açık olsa down SNR 8.2 ye inene kadar en yüksek hızı alır modem. Sizinki alabileceği halde almamış SS'lerde SNR 9 ve 11 görüyorum.
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    T11 dolap sıkıntılı sanırım. Dolap dibinden 100 rahat almam lazım diye düşünüyorum. Kablodan olmadığını tespit ettim. TürkTelekom dolabı nı kime bildirmek gerekir. Abonesi olduğum TürkNET e mi Dolap sahibine TürkTelekom a mı?
    Acaba uzaktan kart port ların çıkış gücünü oynayabiliyorlarmı ki? Yada T11 kapasitesi dolmak üzere olduğunda T11 dibinden bile SNR baya zayıflarmı nedir bilemedim.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Anlatmak istediğimi anlamamışsınız hocam, sizin sorununuz o hızı alamamanız SNR düşüklüğünden değil, Hız profiliniz 100 alamıcak şekilde girilmiş. Şu an SNR değeriniz 20 de olsa 30 da olsa 100mbit ile buluşmaz modeminiz. Sorununuzu çözücek olan tamamen Turknet. Hız profiliniz onların kontrolunde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 2 Mayıs 2020; 16:44:35 >
  • T11 için değerler normal.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    T11 kapasitesi düşük bi dolap sonradan vazgeçtiler o dolaptan zaten abone geldikce malesef snr biraz daha düşücek veya hız yükselten olursa.
    Merhaba, fiber için altyapı genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Hız profiliniz ile ilgili sorun yaşıyorsanızhttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek size bilgi verelim.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hadi yaa.. Komşumda Turknet de.. Hat değerlerini istemiştim. 50Mbit de idi. 75 Rahat alıyor arttır diye tavsiye vermiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, fiber için altyapı genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Hız profiliniz ile ilgili sorun yaşıyorsanızhttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek size bilgi verelim.
    Ben istekte bulunmuştum. Destek No: 32985457 idi sonra bunu kapatıp, Destek No:33004296
    olarak yenisi açtılar.

Ama buradaki anlatımlara göre T11 fiber dolap değişmeden bu iş olmayacak gibi görünüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 3 Mayıs 2020; 18:23:2 >
    Sizin dolabı takanları tanıyorum

Bu da benim T11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 3 Mayıs 2020; 19:20:9 >
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Hat zayıflaması cok düşük ?

• quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Sizin dolabı takanları tanıyorum

Bu da benim T11

Sizin T11 biraz uzakta sanırım. benimki çok yakın olmama rağmen sizin alınabilecek hız benden çok daha fazla.. işte buna anlam veremiyorum. Bu arada aynı şehirdemiyiz? Dolabı takanları tanıyorum derken?

350 metre Tıp A11 ZTE kar 2013

Benim T11 5 aylık

Oturduğunuz bölgeyi de biliyorum

Sizin hat değerleri böyle idi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.