Şimdi Ara

Modem Ücreti Hakkında Çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
4
Favori
2.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modem ücreti dayatması hakkında çözüm önerisi bekliyorum.

BTK bir işe yaramıyor ve Türk Telekom , Türksat , Türkcell TVF'e ait.

Ekstra 10-20 TL veya daha fazla ücreti dandik ve ayarlarıyla oynanmış cihaza vermek istemiyorum kendi modemini kullanıp ücret ödemek istemeyen binlerce insan olduğunu biliyorum.

Bu dayatmadan nasıl kurtuluruz teşekkürler.

• Yukarıdaki arkadaşların da benim de bahsettiğimiz nokta bu. Altyapın FTTH ise ister kendi cihazını kullan ister Türk Telekom'un verdiğini kullan o kira bedelini ödemek zorundasın. Cidden çok abes ama akıl sır ermiyor bunların işlerine.
    Her neyse umarım bu çağrımız bir karşılık bulur da bu saçmalıktan kurturuluz. İyi forumlar diliyorum hocam.

@XpressMusic34 hocam senin bir bilgin var mı bu hususta? Neden böyle bir kira bedeli ödüyoruz? Bilmediğimiz, aklımızın ermediği çok kıymetli bir hikmeti mi var nedir anlamıyorum ki?
  • Tek kelimeyle "REZİLLİK". Fikirleri takipteyim bende.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kendi modemini al ve modemsiz bi internet paketine geç. başka çaren yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stableRevulation -- 12 Mart 2023; 17:14:33 >
  • stableRevulation kullanıcısına yanıt
    Fiber altyapı da modemsiz internet paketi diye bir şey yok. Çoğu iss modem kirası alıyor (TT dayatması olduğu için) almayanlar da ufak çaplı firmalar onların da hizmeti ne kadar iyi tartışılır.

• Ispanak Namık kullanıcısına yanıt

istediğin fiyat ve hız nedir?

örneğin şu olur mu (en ucuz 20+ hız, fiber ve modemsiz paket)

Modem Ücreti Hakkında Çözümwww.enuygun.com
    FIBER, Türk Telekom, 24 Mbit'ye kadar, 24 Ay Taahhütlü, Limitsiz, Fiber Hız Sever Kampanya 24Mbps - Enuygun
    https://www.enuygun.com/internet-baglantilari/turk-telekom-fiber/fiber-hiz-sever-kampanya-24mbps-24-mbit-bireysel-24-ay/
  • stableRevulation kullanıcısına yanıt
    Hocam meseleyi anlamıyorsunuz. Mesele modem hediyeli veya hediyesiz paket değil. FTTH altyapıda öyle veya böyle o kira bedeli alınıyor. Birçok İSS kira bedeli alıyor. Bu tamamen altyapı sahibi Türk Telekom ile alakalı. Bu anlamsız dayatmayı Türk Telekom yapıyor. Bu kira bedeli Türk Telekom'un kendi tarifelerinde de var.
    Attığınız linkteki Ek Bilgiler kısmında da bahsedilmiş zaten. Doğrudan kira bedeli şeklinde değil de abonelik bitiminde HWG'nin iade edilmemesi durumunda ne olacağı belirtilmiş.
    Ayrıca Türk Telekom'un kendi sitesinde bizzat bahsediliyor modem kullanım ücretinden.

Asıl konuya gelecek olursak benim de desteklediğin kampanyadır efendim. Hakikaten çok anlamsız bir hareket bu. Aylarca yok yere kira ödüyoruz. Üstelik cihazı bizden önce kaç kişi kullandı kim bilir.

• Dejuf D kullanıcısına yanıt

gerisini bilmiyom knk

• Yukarıdaki arkadaşların da benim de bahsettiğimiz nokta bu. Altyapın FTTH ise ister kendi cihazını kullan ister Türk Telekom'un verdiğini kullan o kira bedelini ödemek zorundasın. Cidden çok abes ama akıl sır ermiyor bunların işlerine.
    Her neyse umarım bu çağrımız bir karşılık bulur da bu saçmalıktan kurturuluz. İyi forumlar diliyorum hocam.

@XpressMusic34 hocam senin bir bilgin var mı bu hususta? Neden böyle bir kira bedeli ödüyoruz? Bilmediğimiz, aklımızın ermediği çok kıymetli bir hikmeti mi var nedir anlamıyorum ki?

• Bir hizmet alınır iken başka hizmet dayatması kanunen yasak ama iş tt e gelince kanunu kendilerine göre uyduruyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soygun

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1500tl lik modem aldım superonline için kullanıyorum ama ne hikmetse ayrıca modem parası ödüyorum her sözleşme yenilenmesinde faturaya kurulum ücreti yansıtıyorlar bir kurulum yaptıkları yok gelin cat6 kablosunu değiştirin belki 10 yıldan fazladır duruyor yenileyelim dediğim de extra para istiyorlar kardeşim kabloları koparayım o zaman gel sıfırdan kurulum yap bende kurulum ücretini ödeyeyim bunların olduğunu sadece Türkiye de görebilirsiniz inşallah hükümet değişince bunlara altından kalkamayacakları kadar ceza yağdırır birşeyleri zorunlu hale getirir ki doğur düzgün çalışırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 13 Mart 2023; 15:39:6 >
  • Bu ülkede düzgün iş nerde var? adamlara abone oluyoz para verioz üstüne vermek zorunda oldukları modem içinde para istiyorlar gülesim geliyor ama neyse

• Verdikleri cihazlar düzgün olsa neyse müşteri gigabit paket almış ama LAN portu 100Mbps :D ? hoş diğer cihazlar da iyi sayılmaz Telekom kaç kişiye WiFi 6 veriyor şu an?

• hakem heyetine ver

• davidoff26 kullanıcısına yanıt

Telekomu bilmem ama Turkcell’de fiber aldıysan 1000 lik lan ile Wi-Fi 6 modem veriyor başka paket alınca ne veriyor bilgim yok ama fiberde veriyor. Telekom ne veriyor bilmiyorum en son 15 sene önce kullandım Türk Telekom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 15 Mart 2023; 11:48:29 >
  • @Dejuf Hocam selamlar. Bu konu hakkında daha önce @Ö1f1 hocamız detaylı bir yazı yazmıştı. Ben bulamadım o yazıyı ama kendisi bulup linkini buraya koyacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 15 Mart 2023; 15:41:9 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam teşekkür ederim. Modem Ücreti Hakkında Çözüm 

• Dejuf D kullanıcısına yanıt

Ne demek hocam rica ederim. Modem Ücreti Hakkında Çözüm 

• Hocam söz konusu yazıyı hatırlayamadım maalesef. Biraz ip ucu verseniz?

Ama bu saçma meselenin hikmetini sorarsanız bana kalırsa şirketlerin ARPU'ları desteklemek için buldukları bir yol olduğunu düşünüyorum. Şimdi diyelim ki aboneye tahsis edilen router ve ONT toplamda 20 EUR maliyete sahip olsun. Aylık ARPU ne kadar günceli kontrol etmem lazım ama 80 TL civarında. Yani 4 EUR kabaca. 5 ayda ancak çıkacak cihazların masrafı. Gerisinden kar edecek artık.

Eskiden olsa ARPU örneğin 15 EUR'nun üzerindeyken böyle bir hileye başvurmak isteyeceklerini sanmıyorum. Ancak benim şahsi fikrim şu, bu ücretleri alma, gerekiyorsa kullandığım hizmete zam yap ama bu tür çakallıklara gerek yok.

Ha sen aboneye premium bir cihaz seçeneği de sunarsın o da paralı olur onu anlarım ama zaten mecburen kullanmak zorunda olduğu cihazlardan kira almak bence pek doğru değil. Hiç olmazsa aboneye satın alma seçeneği de sunulmalıdır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 15 Mart 2023; 21:45:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkür ederim.

Benim düşüncelerim de sizinkilerle paralel aslında. Üst düzey cihaz olur da kiralamak isteyen kiralar. Veya xDSL aboneliklerinde olduğu gibi satın almak isteyen peşin veya taksitle satın alır. Ne ona geliyorlar ne buna. Bu zihniyetle işimiz zor maalesef. Modem Ücreti Hakkında Çözüm 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.