Şimdi Ara

Mobil Tarifelere Zam Yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan karara göre mobil tarifelere zam yapıldı. Bu kararla yurt içi aramalardaki azami ücret 87 kuruştan 1.23 TL'ye yükseltildi

Son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle ulaşımdan tekstile kadar birçok alanda zamlarla karşılaşıyorduk. Şimdi ise gelen yeni haberler, telekomünikasyon alanında vatandaşları üzecek bir zammın geldiğini ortaya koydu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kurul kararıyla mobil tarifelere zam geldiğini duyurdu.

Yurt içi aramalarda azami ücret 1.23 TL’ye yükseltildi

Gelen haberlere göre BTK’nın bu kararıyla, mobil şebekelerden yapılan yurt içi aramalardaki azami ücret 1.23 TL’ye yükseldi. Bir önceki ücret ise 87.53 kuruştu. Ayrıca geride bıraktığımız 2021 yılının Nisan ayının başında bu ücretin 80,64 kuruş olduğunu belirtmekte de fayda var. Bu da son bir yılda yurt içi aramalarda uygulanan azami ücretin  %52,5’lik bir artış yaşadığını ortaya koymuş oldu.

Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi'nde yüzde 43 ile yüzde 53 arasında değişen bu zamnlarla birlikte hat değişikliği, Yurtiçi SMS ücreti, açma kapama bedeli ve hatta 'Bilinmeyen Numaralar Servisi' ücreti bile ortalama %50 zamlandı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• paketsiz kullanirsaniz asimi olan paketleriniz varsa sizi operiz diyorlar kisacasi.

faturali kullanan arkadaslar mumkunse akilli fatura secenegi veya asim kontrollu tarifeleri tercih etmeleri lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen öyle ama onada zam yapılır mo bilmiyorum. Sabahlara kadar forumda takılacağıma 2-3 hafta önceden geçseydim şimdi 17-18 lira fazla vermeyecektim d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.