Şimdi Ara

0522 hangi operatör?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
7.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 0522 477 xx xx numaralı bir telefon birkaç kez beni aramış. Geri arıyorum ama telefon çalmıyor, arama direk sonlanıyor. 0522 için nette birkaç arama yaptım ama Türk Telekom'a ait olan bu hattın 2008 yılında kapandığını öğrendim.

Sanal operatörlere 0510 ve 0511 tahsis edilmiş. Acaba bu 0522'de TTnet mobile hattına mı tahsis edildi?

Bu konuda bilgisi olan var mı?

0592 Globalstar ön kodundan bahsetmiyorum. O uydu operatörü.

• Eskiden araba telefonları vardı yanılmıyorsam onlar 522 koduyla başlıyordu... Ama hala açık olan bir telefon kaldığını sanmıyorum...
  • Araç telefonu, özellikle şehirlerarası otobüslerde çok kullanılırdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 522 şu anda kimsenin numarası değil. size fake CLI gönderilmiş. rahatsız etmeye devam ederlerse BTK'ya şikayet etmenizde fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

522 şu anda kimsenin numarası değil. size fake CLI gönderilmiş. rahatsız etmeye devam ederlerse BTK'ya şikayet etmenizde fayda var

CLI ne anlama geliyor?Ve kim nasıl göndermiş?

Anlatır mısın
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=38726455

Bu konuda okuduğum kadarı ile Avea ya taşınabiliyormuş o da olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kronik Enerji

quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

522 şu anda kimsenin numarası değil. size fake CLI gönderilmiş. rahatsız etmeye devam ederlerse BTK'ya şikayet etmenizde fayda var

CLI ne anlama geliyor?Ve kim nasıl göndermiş?

Anlatır mısın

CLI, sen arandığında telefonunun ekranında görünen numaranın teknik adı

arayan kişi sana uyduruk CLI göndermiş. Bunu yapan bir sürü program var, internetten kolayca bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jolibar

Telekom'dan öğrendim durumu. Bilgi veren herkese teşekkür ederim. Hala eski aboneler aktif olarak hatları kullanabiliyorlarmış ayrıca sohbet hatlarından da kullananlar bulunuyormuş. Çoğu sohbet hattıdır geri aramayın dediler. Tekrar teşekkürler.

telekom uydurmuş.

522li CLI geldiyse telefonunuza bu fake'tir

eski aboneler bu numarayı kullanamazlar
  • 0522 kapanınca aboneler mağdur olmasın diye sadece avea faturalı geçişleri yapılmıştı
  • çok eski olan bu paylaşım bu saatte çıktı karşıma. hadi birşeyler yazayım..
    0512 çağrı cihazlarının kodu idi. 0522 de araç telefonlarının.. ancak sadece araçlarda değil, eski yıllarda polislerin elinde olan kocaman telsizler gibi olanları da vardı. sonra ufalttılar ama yinede çok ağır olduğundan, cepte taşıması çok zordu.
    ancak, olağanüstü hallerde çok daha fazla iş görürdü onlar. zira baz istasyonlarından değil, doğrudan doğruya uydu üzerinden görüşme yapılıyordu.
  • yusufdemir55 Y kullanıcısına yanıt
    Babam arabasına 1990 yılında araç telefonu almıştı, numarası 0522 ile başlıyordu. 2003 (2005'te olabilir) yılında araç telefonu altyapısı kaldırıldı, cihazlarda abonelerin elinde kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Babam arabasına 1990 yılında araç telefonu almıştı, numarası 0522 ile başlıyordu. 2003 (2005'te olabilir) yılında araç telefonu altyapısı kaldırıldı, cihazlarda abonelerin elinde kaldı
    Doğrudur. O yıllarsa, analog sistemden sayısal sisteme geçilmeye başlanmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufdemir55

çok eski olan bu paylaşım bu saatte çıktı karşıma. hadi birşeyler yazayım..
    0512 çağrı cihazlarının kodu idi. 0522 de araç telefonlarının.. ancak sadece araçlarda değil, eski yıllarda polislerin elinde olan kocaman telsizler gibi olanları da vardı. sonra ufalttılar ama yinede çok ağır olduğundan, cepte taşıması çok zordu.
    ancak, olağanüstü hallerde çok daha fazla iş görürdü onlar. zira baz istasyonlarından değil, doğrudan doğruya uydu üzerinden görüşme yapılıyordu.
    Yaklaşık 5.5 yıllık bir konu hortlatma olmuş

Elinde 0522 telefon numarasına ait bir faturası olan aynı hattı aynı numara ile Türk Telekom'da yeniden aktif ettirebilir. TT Mobil'de değil Türk Telekom'da. Hat faturalı Türk Telekom hattı olarak çalışıyor ve kapsama işlemleri TT Mobil tarafından sağlanıyor tıpkı Bimcell gibi.

Forumda konusu vardı. Eskiden bu hattı kullanmış kişiler aynı numarayı kullanmaya devam etmek istiyorsa bu yolu izleyebilir.

Bende 0510 222 10 10 numarasını beğeniyorum. NetGSM numaraya seçmeye izin verirse bunu alabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.