P

Yarbay
29 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 236 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İstanbul Taksim'de gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından, Süper Lig'in 14. haftasında Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş-Antalyaspor maçı güvenlik nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

İstiklal Caddesi'nde akşam üzeri bombalı saldırı gerçekleştirildi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olduğu saldırı sonrası Süper Lig'in 14. haftasında Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelendi.

TFF'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, "İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama sonrasında TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirme sonucunda, Vodafone Park'ta bu akşam saat 20.00'de oynanması gereken Beşiktaş - Fraport TAV Antalyaspor karşılaşmasını ileri bir tarihe ertelemiştir." ifadelerine yer verildi.
meraba arkadaslar ben millenicom kullaniyorum turk telekom 4 once binamiza bu kutudan koydu nezaman aktif olur yada kiminle konusmam gerekli gunluk alt yapi kontrol yapiyorum yardimci olak arkadaslar simdiden tesekkur ederim (ornek olmasi icin resim internetten alindi
arkadaslar ben nisanlima 3000 tl ve alti bir akilli telefon almak istiyorum sizler hangi marka ve model tavsiye edersiniz cevaplayan arkadaslar simdiden tesekkur ederim
Son Dakika: YKS tercih dönemi başladı! ÖSYM YKS tercih kılavuzu 2022 ile üniversite tercihi nasıl yapılır?

YKS tercihleri başladı! ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından duyurulan üniversite tercih dönemi adayların erişimine sunuldu. ÖSYM AİS YKS tercih ekranı ziyaret edilmeye başladı. YKS tercih kılavuzu ile adım adım takip edilen tercih süreci boyunca YÖK Atlas YKS tercih robotu da adaylara hizmet verecek. TYT ve AYT puanları ile seçim yapacak adaylar ais.osym.gov adresini ziyaret ediyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman bitecek, son gün ne zaman, YKS tercihi nasıl yapılır? İşte, ÖSYM YKS ekranı

YKS tercih dönemi başladı! ÖSYM YKS tercih kılavuzu 2022 ile üniversite tercihi nasıl yapılır?


YKS tercihleri başladı! ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından duyurulan üniversite tercih dönemi adayların erişimine sunuldu. ÖSYM AİS YKS tercih ekranı ziyaret edilmeye başladı. YKS tercih kılavuzu ile adım adım takip edilen tercih süreci boyunca YÖK Atlas YKS tercih robotu da adaylara hizmet verecek. TYT ve AYT puanları ile seçim yapacak adaylar ais.osym.gov adresini ziyaret ediyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman bitecek, son gün ne zaman, YKS tercihi nasıl yapılır? İşte, ÖSYM YKS ekranı…


YKS tercih kılavuzu 2022 ile adımları takip eden aday öğrenciler listelerini YKS tercih robotu üzerinde hazırladı. Ardından YKS tercih sonuçları gelecek ve kayıt dönemi başlayacak. 20'den fazla tercih yapabildikleri liste YÖK sistemine kaydedilecek. Listelerin öncesinde ziyaret edilen YÖK Atlas YKS tercih robotu adaylara yardım etmeye devam ediyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, son gün ne zaman? İşte,

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre tercih tarihleri şöyle:

27 Temmuz 2022 (bugün) - 5 Ağustos 2022 Cuma

Yaklaşık iki hafta sürecek YKS tercihlerihttps://ais.osym.gov.tr/ sistemi üzerinden alınacak.

YKS TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Yök Atlas sisteminden yararlanacak öğrenci adayları YKS tercih robotu ile listelerini hazırlayabilir. İstedikleri puan türünde üniversite tercihlerini gerçekleştirecek öğrenciler kılavuz dahilinde ÖSYM AİS sisteminde olacak.

Yine kılavuz ile birlikte ÖSYM tarafından yayımlanan üniversite taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları tercihlerde belirleyici olacak.
https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2022/YKS/kontkilavuz19072022.pdf
https://www.sabah.com.tr/taban-puanlari


Son Dakika: YKS tercih dönemi başladı! ÖSYM YKS tercih kılavuzu 2022 ile üniversite tercihi nasıl yapılır?

YKS tercihleri başladı! ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından duyurulan üniversite tercih dönemi adayların erişimine sunuldu. ÖSYM AİS YKS tercih ekranı ziyaret edilmeye başladı. YKS tercih kılavuzu ile adım adım takip edilen tercih süreci boyunca YÖK Atlas YKS tercih robotu da adaylara hizmet verecek. TYT ve AYT puanları ile seçim yapacak adaylar ais.osym.gov adresini ziyaret ediyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman bitecek, son gün ne zaman, YKS tercihi nasıl yapılır? İşte, ÖSYM YKS ekranı…YKS tercih kılavuzu 2022 ile adımları takip eden aday öğrenciler listelerini YKS tercih robotu üzerinde hazırladı. Ardından YKS tercih sonuçları gelecek ve kayıt dönemi başlayacak. 20'den fazla tercih yapabildikleri liste YÖK sistemine kaydedilecek. Listelerin öncesinde ziyaret edilen YÖK Atlas YKS tercih robotu adaylara yardım etmeye devam ediyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, son gün ne zaman? İşte, YKS tercih kılavuzu PDF…


YKS TERCİHLERİ BAŞLADI!

YKS 2022 tercih kılavuzu ile belli olan tarihlerde özellikle üniversite tercihleri son günü merak ediliyor.

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre tercih tarihleri şöyle:

27 Temmuz 2022 (bugün) - 5 Ağustos 2022 Cuma

Yaklaşık iki hafta sürecek YKS tercihlerihttps://ais.osym.gov.tr/ sistemi üzerinden alınacak.
YKS TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Yök Atlas sisteminden yararlanacak öğrenci adayları YKS tercih robotu ile listelerini hazırlayabilir. İstedikleri puan türünde üniversite tercihlerini gerçekleştirecek öğrenciler kılavuz dahilinde ÖSYM AİS sisteminde olacak.

Yine kılavuz ile birlikte ÖSYM tarafından yayımlanan üniversite taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları tercihlerde belirleyici olacak.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2022 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ


YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NASIL ÇALIŞIYOR?

Son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı, aşağıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan "Puan Türü Seçin" alanını doldurduktan sonra kolayca görüntülenebilecek.

YKS tercih robotunu kullanabilmek için öncelikle aşağıdaki linke tıklanması gerekecek. Karşınıza çıkan ekrandan detaylı ve hızlı tercih robotu bilgilerine ulaşmanız mümkün olacak.

Buradan detaylı tercih robotu ekranını seçmeniz halinde başarı sıralamasını ve üniversite bilgilerini girerek filtreleme yapabilirsiniz.

Hızlı YKS tercih robotu ekranını seçmeniz halinde ise üniversite bilgilerine doğrudan ulaşabileceğiniz tabloya erişiminiz mümkün olacaktır.

"Üniversite Seç" kutucuğuna üniversite ismi girerek, o üniversitedeki lisans programlarının listesine ulaşabilirsiniz. "Program Seç" kutucuğuna ilgi duyduğunuz programı (mesleği) girdiğinizde, bu isimli programların bulunduğu üniversiteleri görebilirsiniz.

Lisans programlarına yerleşenlerin puanları, başarı sıraları, TYT/AYT netleri, geldikleri liseler, geldikleri bölgeler; programda görevli öğretim üyeleri, yabancı uyruklu öğrenciler, Erasmus trafiği ve benzeri pek çok detaya ise aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://yokatlas.yok.gov.tr/

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Tercih sonuçları ardından son adım kayıt olacak.

2022 üniversite kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İnternet üzerinden yapılacak kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihlerinde olacak.
meraba arkadaslar bugun binamiza turk telekom fiber kutusu kondu sadece disardan gelen turuncu kablo baglantisi yapilmis binalara hic birsey yapilmadi nezaman aktif olur bilen varmidir
Arkadaslar bugun benim enpara cep şube guvenlikten dolayi bloke konmuş bunu nasil kaldirabilirim
https://turk.net/gigafiber-istiyorum buradan gigafiber taleplerimizi iletiyoruz arkadaslar nekadar cok talep olursa okadar hizli gelir
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan karara göre mobil tarifelere zam yapıldı. Bu kararla yurt içi aramalardaki azami ücret 87 kuruştan 1.23 TL'ye yükseltildi

Son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle ulaşımdan tekstile kadar birçok alanda zamlarla karşılaşıyorduk. Şimdi ise gelen yeni haberler, telekomünikasyon alanında vatandaşları üzecek bir zammın geldiğini ortaya koydu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kurul kararıyla mobil tarifelere zam geldiğini duyurdu.

Yurt içi aramalarda azami ücret 1.23 TL’ye yükseltildi

Gelen haberlere göre BTK’nın bu kararıyla, mobil şebekelerden yapılan yurt içi aramalardaki azami ücret 1.23 TL’ye yükseldi. Bir önceki ücret ise 87.53 kuruştu. Ayrıca geride bıraktığımız 2021 yılının Nisan ayının başında bu ücretin 80,64 kuruş olduğunu belirtmekte de fayda var. Bu da son bir yılda yurt içi aramalarda uygulanan azami ücretin  %52,5’lik bir artış yaşadığını ortaya koymuş oldu.

Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi'nde yüzde 43 ile yüzde 53 arasında değişen bu zamnlarla birlikte hat değişikliği, Yurtiçi SMS ücreti, açma kapama bedeli ve hatta 'Bilinmeyen Numaralar Servisi' ücreti bile ortalama %50 zamlandı.
hayirli aksamlar hayirli ramazanlar arkadaslar ben turknet ile goruştum ipv6 tanimlamasi yapildigini soylemelerine ragmen modem ayarindan bir turlu ipv6 aktif edemedim ipv4 ve ipv6 ayni anda kullanmaya calistigimda modem internet gidiyor bilen arkadaslar varsa yardimci olursa cok sevinirim modem tp link ac vr400 onceden kullaniyordum suan kullanamiyorum
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Nisan'dan sonra Türk Telekom'un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında zamlanacak.

Türkiye'de art arda gelen zamlar, vatandaşların cebini zorlamaya devam ediyor. Temel gıda maddeleri, ardından elektrik ve doğal gaz faturalarındaki artış, ev ekonomilerini ciddi anlamda sarstı. Bu sefer de günümüzde vazgeçilmez hizmetlerden biri olarak görülen internet fiyatlarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

YÜZDE 67 ORANINDA ARTIŞA GİDİLECEK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni karar kapsamında, Türk Telekom'un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında bir artışa gideceği ifade edildi.

1 NİSAN'DA YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR (1haziran olarak ertelenmistir)

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), 1 Nisan'da yürürlüğe girecek zammın (1haziran ertelendi ) Türk Telekom'dan toptan hizmet alarak milyonlarca müşterisine internet ulaştıran şirketleri büyük finansal zarara uğratacağını ifade etti.

"İLK KARARIN ZAM OLMASI BİZLERİ ÜZDÜ"

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, konuyla ilgili şunları söyledi: "Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü."

"ALINAN KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR"

"BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı. Türkiye'nin aydınlık yarınları için çalışan, milyonlarca kurumsal ve bireysel aboneye hizmet sunan alternatif işletmeciler olarak alınan kararların gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz. Bu isteğimizin karşılık görmesi, sektördeki işletmecilerin doğacak büyük zararlarını engellemek kadar, daha makul seviyelerde oluşabilecek internet ve sabit telefon faturalarının daha yüksek fiyatlara çıkmasının önlenmesi adına değerli olacaktır."
Hakkında
Konum: Ankara, Etimesgut
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
p40 lite
Mobil cihaz
huaweı
Operatör
turktelekom
Operatör
Vodafone
ISS
TürkNet
Takım
Beşiktaş
Modem
TP-Link
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 16 sa. önce
Mesaj Sayısı: 2.234
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.486
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 659)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 401 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.