Şimdi Ara

MMA - UFC - Bellator Ana Konu (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.407
Cevap
23
Favori
48.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hydralisk

Mac 5 saniye surdu

Hocam nereden izledin libk atar misin?

• Conooor!!! Balonu COnor patlattı

@boxor Tebrikler hocam güzel tespit yapmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 13 Aralık 2015; 13:10:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton Senna

McGregor balonu bu haftasonu patlıyor beyler kaçırmayın

Irish power 13 saniye sürdü hozenin balonu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Conooor!!! Balonu COnor patlattı

@boxor Tebrikler hocam güzel tespit yapmışsınız

sağolun hocam ko bekliyordum ama bu kadar hızlı olcağını hiç düşünmemiştim bu sporda oluyor böyle şeyler eğer conor siklet atlamazsa aldo ile 5 round luk bir maçını görmek isterim :)
  • Vay be arkadaş ne çok McGregor fanı varmış bu Dana White sağlam pazarlamış herifi. Adam haketti ve kazandı diyecek hiçbir lafım yok ama benim gözümde hala çok iyi bir dövüşçü değil bu adam. Bir önceki maç kondisyonu yetseydi Chad Mendes ile Jose Aldo'nun maçını izliyor olacaktık.

Jones dönse de şu kemerini bi geri alsa artık

Pettis seni de çok özledik
  • Merhaba Arkadaşlar bayadır yazmıyordum ancak ufc yi hala sıkı takip etmeye devam ediyorum. Aldo çok talihsizce kaybetti. Kesinlikle bi rematch olacaktır.

Ancak benim tespitim aldo biraz conor ın provasyonuna boyun eğdi diyebilirim. Adamın morali bozuldu özgüven kaybetti bence her halinden belliydi. Sağlam bir aldoyu zannetmiyorum durdurabilsin ancak Conor' a da bir parantez geçmek istiyorum. Gerçekten çok farklı bir adam.

Bunların dışında Jones' u bende çok özledim sosyal medya da takip ediyorum sağlam antremanlara başlamış hazırlanıyor belliki kısa süre içinde octagonda kendisi görücez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsiRuh1989

Merhaba Arkadaşlar bayadır yazmıyordum ancak ufc yi hala sıkı takip etmeye devam ediyorum. Aldo çok talihsizce kaybetti. Kesinlikle bi rematch olacaktır.

Ancak benim tespitim aldo biraz conor ın provasyonuna boyun eğdi diyebilirim. Adamın morali bozuldu özgüven kaybetti bence her halinden belliydi. Sağlam bir aldoyu zannetmiyorum durdurabilsin ancak Conor' a da bir parantez geçmek istiyorum. Gerçekten çok farklı bir adam.

Bunların dışında Jones' u bende çok özledim sosyal medya da takip ediyorum sağlam antremanlara başlamış hazırlanıyor belliki kısa süre içinde octagonda kendisi görücez.

Hocam Jones işi abarttı baya baya stronglift antrenmanı yapıyor ve hakkını veriyor gördüğüm kadarıyla. Umarım 205lbye düşmekte zorlanmaz ki bildiği vardır diye düşünüyorum.

Aldo konusunda ise kesinlikle dediklerinize katılıyorum. Bu sporun önemli bir kısmının da kafada olup bittiğinin kanıtıdır bu maç. Kimse Conor'ın bu kadar kısa sürede KO edebileceğini düşünmüyordu.

Ayrıca bir diğer maç var ki Luke reyiz Weidman'i devirip kemeri aldı kimsenin umurunda değil

edit : Dos Anjos vs Cerrone maçı var haftasonu ve bir Pettis fanı olarak Cerrone'nin maçı kazanmasını umuyorum. Cowboy da stilini en beğendiğim dövüşçülerden biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton Senna -- 15 Aralık 2015; 22:25:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton Senna

quote:

Merhaba Arkadaşlar bayadır yazmıyordum ancak ufc yi hala sıkı takip etmeye devam ediyorum. Aldo çok talihsizce kaybetti. Kesinlikle bi rematch olacaktır.

Hocam Jones işi abarttı baya baya stronglift antrenmanı yapıyor ve hakkını veriyor gördüğüm kadarıyla. Umarım 205lbye düşmekte zorlanmaz ki bildiği vardır diye düşünüyorum.

Aldo konusunda ise kesinlikle dediklerinize katılıyorum. Bu sporun önemli bir kısmının da kafada olup bittiğinin kanıtıdır bu maç. Kimse Conor'ın bu kadar kısa sürede KO edebileceğini düşünmüyordu.

Ayrıca bir diğer maç var ki Luke reyiz Weidman'i devirip kemeri aldı kimsenin umurunda değil

edit : Dos Anjos vs Cerrone maçı var haftasonu ve bir Pettis fanı olarak Cerrone'nin maçı kazanmasını umuyorum. Cowboy da stilini en beğendiğim dövüşçülerden biri.

Cerronenin stili iyi ancak dos anjos bu maçta takedownlarla dövüşü yere taşımak isteyecektir aynı pettise yaptığı gibi. Dos anjos güçlü bir adam. Bende cerrone yi çok beğeniyorum umarım alır.

Luke çok iyi bir dövüş çıkardı. Weidman zaten şampiyon olabilecek ve bunu yıllarca koruyabilecek bir adam değildi. Keza rockhold da öyle.

Ayrıca Anderson Silva' nın Weidman'la 3. maçı yapmasını çok istiyordum ki kemeri kaybetti. Umarım Silva' yı gene kemer için dövüşünü görürüz.

• Bu MMA dövüşçülerinin çeneleri çok mu zayıf yoksa Conor çok sağlam yumruklara mı sahip anlayamadım. Eğer Conor bir üst sıklete geçmezse, rakibi Frankie Edgar olmalı. Conor Edgar'ı da nakavt ederse diyecek söz bulamam.
  • Chad Mendes submission yapmaya kalkışmasaydı güreşi ile götürürdü işi. Conor ile ayakta dövüşebilecek kimseyi göremiyorum şu an, ancak üstüne deli gibi saldırıp counter yemeyecek akıllı bir dövüşçü yapabilir bunu. Aldo'nun en büyük hatası direk üstüne üstüne gitmesiydi, counter'ı yapıştırdı Conor da. Bu adam karşısında akıllı dövüşmek gerekiyor, öyle dalayım indireyim, kaba kuvvetle filan olacak iş değil.

İyi bir güreşçi hakkından gelecektir diye düşünüyorum çünkü Mendes dövüşünde yer de pekde aktif değildi. Edgar yere alıp tutabilirse kapar kemeri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHARLOTTE_ -- 18 Aralık 2015; 16:51:49 >
  • _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    Beyler Aldo' yu çok küçük görüyorsunuz bence. Aldo psikolojik olarak eziklik yaşadı Conor onu etki altına aldığı için kaybetti. Bence aldo conor 2. maçı çok şeye gebe olacaktır. Aldo 13 saniyede ko olucak adam değil.
  • quote:

Beyler Aldo' yu çok küçük görüyorsunuz bence. Aldo psikolojik olarak eziklik yaşadı Conor onu etki altına aldığı için kaybetti. Bence aldo conor 2. maçı çok şeye gebe olacaktır. Aldo 13 saniyede ko olucak adam değil.

Rematch olacağını zannetmiyorum. Edgar ile dövüşecektir yüksek ihtimal. Bu sırada Aldo'da biri ile dövüşür yada bekletirler ancak sakatlanmadan o kadar durabilecek mi göreceğiz.

Bir de 13 saniyede KO etmese de, ben sonucun değişeceğini sanmıyorum eğer bir rematch olursa.

Ancak Chris Weidman geri alacak kemeri bence.

• öncelikle şu konuyla alakalı bu ülkede bikaç kelam edilebilecek bir tek doğru düzgün platform yok ve sırf bu yüzden daha yeni buraya üye oldum,baştan sona okudum bu başlıkta yazılanları.zaman zaman kopmuş gitmiş yazmamış kimse ama sonra geri dönmüş filan,eksikte olsa nihayetinde eldeki en iyi platform burası mma-ufc ile alakalı.forum kültürü ile alakalı acemiliklerimiz olursa affola,zamanla öğrenicez artık.ilk mesajımı genel bir özet niteliğinde yazacak olursam:

conor mcgregor:çok çok iyi ****ı evet.peki balon mu?kesinlikle değil.bu adam olağanüstü yetenekli,hızlı ve akıllı bir sporcu.oyunun fiziksel kısmı dışında mental anlamdada korkunç efektif bir adam.oyunu okuması,rakibi okuması ve çözmesi,rakibin aklı ile oynaması ve onu görece pasif bir psikolojiye sokarak zihinsel üstünlüğü eline alması kendisine çok büyük avantajlar sağlıyor.bunun dışında inanılmaz bir özgüveni var.adam her şekilde her rakibe karşı kendisine sonsuz derecede inanıyor ki bu da ufc gibi üst düzey bir organizasyonda bu derece sert bir sporda çok önemli bir artı.stand-up ta featherweight de kesinlikle bir numara.bu siklette ayakta geçecek mücadelelerde aldo ona en yakın isim ki onuda devirdi zaten. ha rematch olsa sonuç %99 yine değişmez.ayaktaysan,boxing,kickboxing yapıyorsan mcgregor u yenmen çok çok zor.güreşe ve yerde geçen mücadelelere ağırlık veren ve bu konuda iyi olan rakiplerle karşılaşırsa mağlup olma olasılığı var sadece.mendes maçı bu konuda fikir verebilir mesela.conor iyi bir wrestler,iyi bir jiu jitsu fighter değil bunu biliyoruz.bu adamı vuracak kişi buralardan vuracak.ama mendes maçında şunu da gördük ki conor darbe alabilen dayanıklı bir adam.iyi yıpratıldı o maçta,sağlam darbeler aldı,dakikalarca dezavantajlı ve kendi stiline aykırı pozisyonlarda kaldı ama yeniden ayağa kalkmayı bildi.o bakımdan kaybedecekse buradan kaybedecek ama o bile çok kolay değil çünkü adam sert.mesele kemeri featherweight kategorisinde kaybetmesi ise rakip bazında analizini yapalım.aldo ile rematch olursa 13 sn de bitmez,2 round sürer,3 sürer,5 sürer mühim değil.%99 aldo yu tekrar yener. edgar ile yapacağı maçta (ki bence şu an adaletli bir card olacaksa edgar olmalı rakip) wrestling ve yerde geçecek mücadelelerde mendes maçı kadar zorlanmaz.mendes edgar dan daha iyi bir wrestler çünkü.edgar ın avantajı şu olur.conor a sert dedik ama edgar o division daki en sert adam.edgar ın yediği dayakları toplasan burdan las vegas a beş şeritli yol olur.adam tam bir dayak arsızı,mazoşist ve yıkılmayı bilmeyen bir deli.ama o maçında galibi en kötü unanimous decision ile yine conor olur diye düşünüyorum.özetle featherweight conor mcgregor a ait artık,bu siklette buradan inmesi hayli güç.gelelim işin conor için pek iyi sonuçlanmama ihtimali olan kısmına.o bölümün adı lightweight.bu adamın burdada gözü var ama o gözü kapatma ihtimali yüksek çok rakip var o mahallede.eğer 5-7 kg alıp oraya sıçrayacaksa yine division da ilk 5 hatta ilk 3 içinde olabilir,evet mc gregor o kadar iyi bence ama oranında kemerini beline takma ihtimali dos anjos duvarı yüzünden imkansıza yakın.belki pettis i dahi yener hatta pettis e karşı conor a %50 daha iyimser bir günümde % 60 diyebilirim ama dos anjos çok çok çok çok düşük ihtimal.dos anjos a paragraf açmadan önce conor mc gregor ile ilgili son olarak bikaç kelam daha edeyim.antipatik bulanlar var,hater ları çok ama bence bütün o tavırları iticilikten ziyade komik,ben adama gülüyorum şahsen,baya makara adam.ve sırf bu adam yüzünden ufc izlemeye başlayanlar var biliyorum ki bu bile bu pazarın devamı için çok büyük bir avantaj.gelelim rafael dos anjos a.....

rafael dos anjos:kısa kesicem.adam hem ayakta hem yerde çok iyi.ayrıca gözü kara.herif tam bir bully.pettis'in hiç şansı yok.tekrar maç olsa bu defa nakavt bile olabilir.zaten o müsabakada 5 round un tümünü ezici şekilde kaybetti ve maç boyu en az 2 kez nakavt sınırından döndü.nurmagomedov da aynı şekilde.onada pek şans vermiyorum.amaaaaaa bu division da bir adam var ki,daha doğrusu adam da değil daha 19 yaşında çocuk.işte o çocuk şimdi değilse de ilerisi için dos anjos a tek tehdit.sage northcutt.bu çocuk sınırsız bir potansiyel.hem lightweight de hem tüm ufc de herkesi kıskandıracak boyutta inanılmaz bir fiziği var.kas torbası.bunun dışında ultra hızlı bir dövüşçü.çok çabuk ve çok hızlı.tüm organizasyondaki en atletik sporcu.hem ayakta hem yerde bir sürü enstrümana sahip ve octagon ın her köşesinde her şekilde savaşabilecek kadar komple bir paket.yalnız daha çok tecrübesiz.şu çaylak haliyle kemer maçına çıksa dos anjos a minimum 3-4 round dayanır o derece sağlam çocuk.ama şu an şampiyonu yenme ihtimali yok denecek kadar az tabiki. daha zamanı var.tecrübe açığı baya var.fakat ilerde bu çocuğun adı çok daha fazla duyulacak.cerrone hakkında yazmamışım.çünkü yazmaya gerek yok aslında.cerrone=soft. ufc de gelebileceği en iyi nokta şu an içerisinde bulunduğu nokta,ötesi yok.kırılgansan burada tutunamazsın ve o da kırılgan,narin bir cowboy.

açılış için bu kadar yeterli sanırım:) daha sonra jon jones,cormier,anthony ''rumble'' johnson,machida,belfort,rockhold,ronda,holm isimleri eksenli bi yazı daha yazarım,şimdilik müsade:)

• hayalet725 H kullanıcısına yanıt
    Hocam yazınızı çok beğendim özellikle Conor'ın mental açıdan ne kadar kuvvetli olduğunu söylemişsiniz kesinlikle katılıyorum.

Sadece, alınmayın ama yazıyı Dana White yazsa bu kadar olurdu

Tek katılmadığım nokta Pettis'e karşı Conor a şans vermeniz. Belki Pettis fanı olduğum için olaya duygusal yaklaşıyor olabilirim ama Conor lightweightte Pettis'e karşı kazanamaz diye düşünüyorum. Umarım LW'ye yükselir de biraz heyecan yaşarız.

Dos Anjos hakkında yazdığınıza katılıyorum gerçekten Pettis'in şansı çok zor rematch olursa.

Özellikle Jones hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum, aramıza hoş geldiniz.
  • dana ile istişare ettik önce,öyle yazdım ondandır:)) 2005-2006 yıllarından beri ufc yi takip ediyorum ve bende kickbox yapıyorum,o bağlamda yakınım bu konulara,teşekkür ederim dostum görüşlerin için,hoşbulduk:) bugün çok vaktim yok ama yarın en altta yazdığım isimlerle alakalı bikaç bişey karalamaya çalışıcam.
  • slm arkadaşlar.hem geçmiş müsabakalar ve güncel olanlarla alakalı ben kaldığım yerden karalamaya devam edeyim biraz daha.e tabi öncelikle bayanlar...

ronda-holly-women's bantamweight: en baştan şunu bilerek bu kategoriyi izlemek gerekiyor.bayanlarda çok az kişi testosteron içerikli destek maddeler ve belli miktarlarda steroid kullanmadan müsabık durumda.ama az ama çok bu maddeler çoğu tarafından alınıyor.özellikle burada adı geçecek 3 sporcu için bu durum bariz biçimde belli.neredeyse hepsi kullandığı için de bu durumu birinin diğerine üstünlüğü şeklinde bir artı değer olarak ele almak manasız,sadece belirtmek istedim.ronda ya dikkatle bakın.bu kadın çoğu reklam çekiminde ya da görselliğin ön planda olduğu ortamlarda belkide ufc de en dişi görünen sporculardan birisi ama gerçekten dikkatli baktığınızda o gizli erkeksilik olayını farkedersiniz.tavırlarından, mimiklerinden filan bahsetmiyorum.bildiğin biyolojik-fizyolojik olarak sirayet etmiş bir erkeksi durum var ki bu da extra hormon ile açıklanır.çok çok daha fazlasını müsabık bayan vücut geliştirmecilerde görebilirsiniz.ronda ile başladık onunla devam edelim.son iki yıldır aynı şeyi söylerdim,bu kadını hiç şüphesiz yenecek iki isim vardı.birisi holly holm ki zaten dağıttı attı bir diğeride nam-ı diğer cyborg yani cristiane justino venancio.holly neden ufc ye daha erken girmedi?kendisimi tercih etmedi? background u mu yetersizdi? tam aksine mükemmel bir spor geçmişi var.ama ronda kopmuş gitmişti ve hem o hem de organizasyon tam aradığı madeni bulmuştu,biraz daha işlenmesi gerekiyordu ve işlendi.bu işlenme esnasında da karşısına hep silip süpüreceği çırpı gibi hatunlar (bete hariç) çıkarıldı.maden tükenince ve izleyici daha fazlasını isteyince eli büyük oynamaları gerekti ve sonuç ortada.ya da cyborg (ki tek yenilgisini 10 yıl önce mma kariyerinin ilk maçında almış,ondan sonraki tüm maçlarını süpürmüştür) neden yıllardır ufc organizasyonu içinde değil diye düşünmek lazım.ronda rüştünü her platformda ispatlamış bir judocu.bak dövüşçü demiyorum ''judocu'' judoculuktan dövüşçü olmaya evrilememiş,bir parça güreş ve bir parça bjj ile judoyu revize etmiş birisi.özetle yerde gerçekten çok iyi.birde ciddi boyuttaki fiziksel kuvveti var tabi.peki ayakta? sıradan hatta vasat.holly fizik güç açısından kendisine denkti,teknik ve oyun zekası açısındansa ronda dan üç beş gömlek üstündü.ronda nın tek üstün olduğu grappling olayındada rondaya kısmen cevap verebilecek kadarına sahipti.furious 7,expendables 3,tv shows,commercial mevzularıyla işin ciddiyetinden de bir parça kopan rondayı evire çevire yendi.ronda harika bir kamp geçirse ve rematch olsa nolur? en fazla ilk sonucu bir raund daha uzatır o kadar ki zaten düşük ihtimal ufc 198 de yüksek ihtimal ufc 200 de bunu göreceğiz.cyborg de rondayı yenecek bir diğer sporcu.burada bir holly holm vs cyborg maçı çok keyifli olur.işte ben ona maç derim.

rockhold-weidman-belfort-machida-yoel romero-anderson silva-middleweight: son kertede yani weidman vitor belfort u yendikten sonra şunu söylemiştim.ya romero ya rockhold cezayı kesecek.rockhold a nasip oldu.çok iyi oldu çokta güzel iyi oldu:) koca ufc de taşıdığı kemeri en az hakeden değil zerre kadar haketmeyen ve kemerin ağırlığı altında ezilen tek sporcu weidman dı bana göre.şöyle ki ilk silva maçını silvanın şaklabanlıkları ve haddini aşan gereksiz soytarılıkları sonucu kazandı.açık guard,rakibi aşırı küçümseme silvanın yıllar sonra ilk yenilgisini almasına neden oldu.yıllardır yenilgi yüzü görmeyen silva da psikolojik olarak ciddi anlamda hasar aldı tabi.unutmayalım ''kan akıyorsa ve yaralanabiliyorsa öldürüledebilir'' fikri weidman a kazındı burada ve adamın özgüveni ikiye katlandı.hemen ardından bu özgüvenle ve psikolojik üstünlükle çıktığı ikinci silva maçında ilk raund da bu etkiyi negatif ve pozitif taraflarından iki sporcudada net gördük.sonrasında silva toparlar ve puanla da olsa maçı alır diye düşünüyordum ama mücadele sporları tarihinde gördüğüm en rahatsız edici sahnelerden biriyle kaval kemiğinin bileğe yakın kısmının kırılması sonucu silva maçı kaybetti.adamın bacağı bildiğin undisputed 3 teki dolor gibi kırıldı.özetle farklı hikayelerle ama aynı ana fikirle bu iki maçı silva kaybetti.weidman kazanmadı,silva kaybetti.arada fark var.ardından lyoto machida nın (ki en sevdiğim 3 ufc dövüşçüsünden biridir) aşırı savunmaya dönük,aşırı çekingen,kendi gibi olmayan-olamayan oyunu neticesinde puanla onuda yendi.machida 5. round un son 15 saniyesinde gerçek machida ya dönüştü ama o vakte kadar nerelerde saklı olduğu belli olmayan machida müsabakayı puanla kaybetti.belfort maçı apayrı bir hikaye zaten.maçı izlerken duvarları yumrukladım.bir ara belfort kesin işi bitirdi dediğimde vitesi düşürdü adam.neden nasıl anlayamadım.çatır çatır weidman a ince işçilik çalışan belfort bir anda durdu.öylece kendi kendine kontraları çat diye kesti adam.sersemletmişsin devam etsene,hadi yoruldun diyelim ayakta.e o zaman o sersemlemiş haliyle kendine gelmeden alsana altına takedown ile,yok arkadaş.yılların tecrübesini bu derece amatör ve heyecanlı ilk defa gördüm ve delirdim.özetle o maçta gitti ama bal kutudan bir yere kadar akar,bir adam ancak bu kadar uzun süre ballı olabilirdi ve kutunun kapağı kapandı.rockhold eze eze o kapağı weidman için açılmamak üzere kapattı.şimdi ya rockhold-belfort ya da rockhold-romero olacak.hangisi olursa olsun çok güzel maçlar. normalde title şansı romero nun ama rockhold vitor u istediğini söyledi.bekleyip göreceğiz.machida için sayfalarca yazarım ama şimdilik sadece şunu söyleyeceğim.erken yaşlandı. belfort ise saçma sapan weidman yenilgisi haricinde yaşlanmak nedir bilmiyor.steroid meselesi onun içinde baya konuşuldu ama zaten kim alıyor kim almıyor belirsiz o konuları deşmiyorum.romero da yaşı büyük ama bomba gibi bir dövüşçü.rockhold zaten çok iyi ve şampiyon.division un geleceği rockhold-romero-belfort arasında çizilecek.son olarak anderson silva 27 şubatta michael bisping maçı ile octagon a dönüyor deyip middleweight defterini şimdilik kapatalım.

jon jones-rumble-cormier-gustafsson-light heavyweight: bu division tüm ufc de en çok keyif aldığım division.neredeyse 20 farklı sporcuyu detaylı olarak takip ediyorum.bellator ve wsof nin ilk 5 rankings ini de sayarsak toplamda 30 light heavyweight radarda diyebilirim.jon jones ile başlayalım.

jon ''bones'' jones: saf yetenek.dövüşmek için doğmuş,buralar için var.wrestling,muay thai,kickboxing,bjj,boxing...adamda hepsi var.bunlara ek olarak oyun zekası ve doğuştan sahip olduğu olağanüstü fiziğide ekleyince tüm bu sonuçları alması ve geldiği yer sürpriz değil.fakat jones un kariyerini 2 part a ayırmak gerek.1.kısım malum kazaya kadar olan kısım.tam anlamıyla kemerini alana kadar,kısmende alex maçına kadar daha hücum odaklı,daha agresif bir jones varken,alex,glover ve cormier maçlarında yani son 3 maçında daha savunma odaklı bir jones vardı.biraz floyd un boks taki hali gibi.bir anlamda bu stratejiyi sergilemeye zorunluydu diyede bakabiliriz meseleye çünkü karşılaştığı bu son 3 dövüşçü gerek fiziksel güç gerekse tüm oyun planı açısından jones u en çok zorlamaya muktedir adamlardı ve öylede oldu.tüm maçlar 5 raund sürdü ve unanimous decision ile bitti ki bence iki tanesine (alex,cormier) split decision kararı verilse kimsenin öyle aman aman bir itirazı olmazdı.o derece yakın maçlardı.zaten bu ikisiyle yaptığı maçlarla en son cormier-gustafsson ikilisinin birbirleriyle yaptığı maça baktığımızda bu 3 maçın bize söylediği bir şey var.jones-cormier-alex üçlüsü her an birbirlerini yenme-yenilme ihtimali olan isimler. sonucu çok ufak farklar belirleyebilir.glover da çok etkili bir rakip olsada bunlardan bir iki tık aşağıda kalıyor.bu ufak farkları jones kazadan sonraki antrenman şekli ve temposu ile biraz daha büyük farklara çevirmeseydi tabi.işte tam da burada 2.part başlıyor ki neler olacağını ya ufc 198 newyork ya da ufc 200 vegas ta göreceğiz.jones son aylarda korkunç bir şekilde antrenman yapıyor.bu antrenman süreci bir maç için yapılan kamp sürecinden daha uzun ve daha farklı çünkü tek bir maç için değil,jones un bundan sonraki kariyerinin şekillenmesi anlamında yapılan devrimsel nitelikli idmanlar.adamın çalışmalarında ki birinci unsur ''güç'' jones daha kuvvetli daha güçlü olmak için çalışıyor.çok ağır powerlift antrenmanları bunlar.kazadan önce yüzdelersem jones %36 cormier %33 alex %31 derdim.kazadan sonra jones %40 cormier %30 alex %30 derim.yani jones un bu iki isimle yapacağı muhtemel maçlarda sonuçlar eskisine nazaran çok daha büyük ihtimalle yine jones lehine olacaktır.peki jones bu antrenmanları bu iki isim için mi yapıyor? hayır.bu zamana kadar hiç karşılaşmadığı fakat eninde sonunda karşılaşacağı bir başka isim için.anthony ''rumble'' johnson için yapıyor.nedenleriyle beraber aşağıda nam-ı diğer rumble...

anthony ''rumble'' johnson: mike tyson ın kendi sözleriyle ''ürkütücü'' olarak tanımladığı,mesele saf fiziksel güç ve knockout kabiliyeti olduğunda sadece bu division da değil ağır siklet dahil tüm ufc de bir numara olan adamdan bahsediyoruz.welterweight-heavyweight arasındaki tüm sikletlerde dolaşmış,hatta ağırsiklet kilosunda olduğunda andrei arlovski yi yenmiş,ufc ye ara verip geri döndükten sonra eski halinden 10 gömlek üstün bambaşka bir halde geri dönebilmiş bir adamdan.phil davis,antonio nogueira,alexander gustafsson,jimi manuwa dörtlüsüne neler yaptığı ortada.ezici üstünlüklerle biten maçlar oldu hepsi.rumble bu adamları ''yenmedi'' ''dövdü'' yenmek ile bildiğin evire çevire dövmek arasında fark vardır.tek falso neredeydi peki,tabiki cormier maçında.o maçta sakin kalamayan,aşırı heyecanlı,aklıyla dövüşemeyen bir rumble vardı.nedenleri şunlar.o maça kadar ki 3 maçın (davis,nogueira,alex) hepsi çok üst düzey rakiplerle ve hepsi tartışmasız ezici rumble üstünlüğü ile noktalandı.ben uzun zamandır ufc de böyle açık ve net bir dominasyon görmemiştim.phil davis maçı dışında pek oyun planı kurmasına ve savunma yapmasına da gerek kalmadı zaten.hücum yetti ki rumble ın asıl silahıda asla geri adam atmadan sürekli rakibin üzerine gidip hücum ederek ofansif bir şekilde maçları kazanmak.yine aynı şekilde wrestling kullanmasına da pek gerek kalmadı bu maçlarda.ama cormier gibi olimpik düzeyde bir wrestler a bu işlemezdi ve nitekim öylede oldu.o maçta fazla özgüven,eksik wrestling ve eksik savunma üçlüsünün kurbanı oldu.bir nevi kendi stilinin kurbanı.buna rağmen o denli bir fiziksel güç var ki o maçın ilk raund unda cormier ın takedown çabaları sonuç vermedi.bazı pozisyonlarda cormier gibi bir adamı sırtında taşıdı yinede takedown olmadı tabi ilk raund için geçerli bir durumdu sonrasında yorgunluk geldi.peki sonrasında ne oldu? ciddi anlamda bir ders çıkarma ki bunuda manuwa maçındaki wrestling ve takedown lar ile gördük.rumble tabiki cormier düzeyinde bir güreşçi değil ama bu adamın da background u güreş kökenli.yani bu konuda hiç fena değil ki cormier maçından sonra deli gibi güreş çalışıyor.jones nasıl powerlift çalışıyorsa rumble da aynı yoğunlukta güreş çalışıyor ki zaten geçmişinde azımsanmayacak bir güreş tecrübesi var.yani gustafsson un iki katı kadar filan güreşçi zaten.e phil davis maçın da çok ciddi savunma yaptığını ve istediğinde sadece saf gücü ve hücumu ile değil oyun zekası ve savunması ile de çok büyük işler yapabileceğini biliyoruz.phil davis e (ki davis güreşçidir) tam 12 kez takedown defense yapmış ve yere inmemiş.stand-up strike larda da 43 kez davis i engellemiş.yani istediğinde savunma da muhteşem.kariyerinde kaybettiği tüm maçlar rear naked choke ile.knockout olmuyor adam zaten.cormier maçında ki hatalarından ciddi ders almış bir rumble geliyor özetle.30 ocakta ryan bader ı tabiki yiyecek.ardından da jones-cormier maçının galibi ile kemer maçına çıkacak ve bence %80 şampiyon olacak.sadece zaman meselesi...

Hocam yine çok güzel yazmışsın,

bantamweight konusunda aynı şeyleri düşünüyorum, özellikle Holm'un steroid kullandığını düşündüğümü belirtmiştim. Cyborg'u sizin kadar takip etmemişimdir fakat Holm'un uzun süre kemeri elinde tutacağını düşünüyorum.

middleweight konusunda fazla yorum yapmayacağım, en az takip ettiğim class ve bana hiç zevk vermiyor.

Asıl meseleye yani LHW'ye gelirsek,

Jones bana UFC'yi sevdiren dövüşçüdür. Adam kesinlikle bu spor için doğmuş hatta ailece adamlar spor için doğmuşlar diğer iki kardeşi de NFL'de oynuyor. Normalde geri dönüşlere çok inanmam ama Jones çok hazır görünüyor her açıdan. Powerlifting antrenmanlarıyla çıtayı da baya yükseltti fiziksel olarak çok iyi bir noktada. Neden bu kadar güçlenmeye çalıştığına net bir anlam verememiştim aslında, cevabı da sizin yazınızda buldum. Anthony Johnson kesinlikle fiizksel olarak Jones'u en fazla zorlayacak adamdır UFCde. Hatta her açıdan çok ters geliyor bana Jones karşısında Anthony Johnson. Umarım bu maçı görürüz ve zevkli bir maç olur. Kesinlikle Cormier'in o kemeri hakettiğini düşünmüyorum.

• Ayrton Senna kullanıcısına yanıt
    saol adamım teşekkür ederim ama başlık çok fakir,hayal kırıklığına uğradım.misal iki gündür ikimiz yazıyoruz.en iyisi spor kanallarından biriyle anlaşalım ve senle beraber tc de ufc programı yapalım:)
    belki o zaman hareketlenir:)

paralel düşünüyoruz ama her ne kadar cormier ın stilini pek sevmesem de haketmeden buralarda olduğunu (weidman gibi şansa kadere) düşünmüyorum.gerçi kemeri asıl sahibinden almadı (jones) o pencereden bakarsak söylediğin gibi düşünülebilir ki bu durum cormier ın üzerinde hep baskı zaten.beklediğimiz maç olacak mrk etme.kaçınılmaz bu.olma şekli açısından benim beklentim ve tahminim şu.çok büyük ihtimalle jones-cormier maçında jones kemeri alacak.30 ocakta da ryan bader %99.999 yani bir mucize olmazsa rumble tarafından ezilecek.sonrada jones-rumble olacaktır.yalnız burda işi bozacak faktör glover teixeira.adam en son patrick cummins i hiç yorulmadan patakladı.adam maç istiyor ufc den.sıralamasıda çok iyi.okuduğum makalelerden gustafsson u istediğini duydum ki sıralamaya bakarsak hakediyor bu maçı.eğer öyle olursa sorun yok.ama rumble bader ı yendikten sonra glover-rumble gibi bir maç ayarlarsa ufc,işte o zaman muhtemel rumble-bones maçının tarihi uzar ve biraz daha fazla beklememiz gerekir.hangi şekilde olursa olsun rumble vs bones olacak.hayalimdeki maç...

Hocam malesef konuya çok yazan olmuyor önemli eventler dışında. Zamanla gören arkadaşlar gelip yazar diye düşünüyorum.

Glover iyi bir dövüşçü ama lhwde çıta o kadar yüksek ki kemeri alabilecegini hiç düşünmüyorum.

Overeem ve HW konusunda ne düşünüyorsun hocam ?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.