DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD35VA KIRIGAMINE INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
145
Cevap
1
Favori
41.697
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar >> MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD35VA KIRIGAMINE INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Çavuş
   70 Mesaj
   21 Eylül 2008 12:13:12 Konu Sahibi
   Geçen hafta içerisinde İzmir Buca Mitsubishi yetkili satıcısından bu ürünü aldım, çok fazla araştırmadım ürün markalı olduğu için iyi olduğunu düşündüm. forumdonanim haberde klima bölümünü görünce sizlerden klima hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek istedim.


   Ürün Özellikleri


   MSZ-FD Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisi

   Mitsubishi Electric Klima Sistemleri yeni Kirigamine Serisini yüksek enerji verimi ve sessizlik arasında mükemmel uyumu yakalamak için geliştirmiştir. Japonca doğal hava ve konforun diğer adı olan Kirigamine klima teknolojisinde de en üst noktayı göstermektedir.

   2.5 kW ve 3.5 kW kapasiteli iki modeli bulunan Kirigamine Serisi soğutmada 5.15, ısıtmada 5.25 değerlerine ulaşan COP’siyle enerji tasarrufunda en üst noktaya ulaşmaktadır. Standart bir A Sınıfı klimadan bile yaklaşık %60 daha fazla enerji verimi sağlamaktadır. 3.5 Kw kapasiteli modelde inverter çalışması ile ısıtma kapasitesi 6.3 Kw’a kadar çıkabilmektedir.
   -10 °C dış hava sıcaklığına kadar soğutma yapabilen seri -15 °C dış hava sıcaklığına kadar da ısıtma yapabilmektedir. Comfort Plus modellerinde ise ısıtma aralığı -20 °C dış hava sıcaklığına ulaşmaktadır. Sessiz çalışmada iddaalı olan Mitsubishi Electric bu seride ses seviyesini 20 dB’e düşürmüş ve endüstrideki en düşük ses seviyesine ulaşmıştır.

   I-SEE Sensör fonksiyonuna sahip olan seride bu özel göz 150º ’lik geniş bir açıyla döşeme ve duvar sıcaklığını ölçerek otomatik olarak bir yandan diğer yana hareket eder. Konvansiyonel klimalar iç ortam sıcaklığını sadece emiş hava sıcaklığını kullanarak kontrol ettiği için insanların hissettiği sıcaklıkta önemli bir rol oynayan döşeme seviyesi sıcaklığı gözden kaçabilir. I SEE Sensör yaşam alanlarında konforu sağlamak için döşeme sıcaklıklarını tarar. Isı farklılığı olan bölgeleri tespit ederek ısıyı o bölgeye yönlendirir. Böylece oda içinde daha homojen bir ısı dağılımı gerçekleşir. I-See sensör’ün yanı sıra “Bölge Ayarı” fonksiyonuna sahip olan bu yeni seri bir tek düğme ile odanın sağ, sol ya da tümünü seçmenize imkan vererek verimli ve enerji tasarruflu ısıtma ve soğutma yapmaya imkan tanır.

   Filtreleme sistemi de geliştirilen seri ön filtre olmasının yanında ayrıca 2 adet Plazma Hava Temizleme Fonksiyonuyla donatılmıştır. Bu fonksiyonlar havadaki nano boyutundan mikron boyutuna kadar tüm kirli partikülleri yok eder. Plazma Elektrot Ünitesi ozon ve plazma oluşturmak için elektro-boşaltma sistemi kullanılır. Ozon ve plazma ve iki özel filtre arasındaki işbirliği dinamik bir plazma hava temizleme fonksiyonu oluşturur. Plazma Koku Giderme Filtresi platin katalizöre sahiptir. Yaklaşık 3000 m2 lik bir yüzeyde 1 nanometre kadar minik delikler havadaki küçük, kötü kokulu maddeleri yakalar, sonra plazma elektrot ünitesi ve filtrenin içindeki platin katalizörün içinde oluşturulan ozon gücüyle kokuların kaynağı yok edilir. Ayrıca ’Anti Alerjik Elektrikli Enzim Filtresi’’ eklenmiştir. Filtreye doldurulan statik elektrik gücü ve plazma elektrot ünitesinde oluşturulan plazma ile bakteri, polen ve havadaki diğer alerjenler yakalanır, bunlar daha sonra filtredeki enzimle etkisiz hale getirilir.

   Kirigamine Serisi küf sporunun gelişimine son vermek üzere dizayn edilmiş ‘’Küf Yok Edici’’ fonksiyonu sahiptir. Plazma Elektrot Ünitesinde oluşan ozon küf gelişim hızını neredeyse %20 azaltarak küf sporlarıyla savaşır. Soğutma çalışmasından sonra Plazma Elektrot Ünitesi iç ünitenin içini ozonla doldurur. Ozon(O3) çok kararlı bir molekül değildir. Yavaş yavaş ve doğal bir şekilde oksijene(O2) dönüşür. Dönüşme sırasında üretilen saf oksijen organik ya da inorganik maddeleri güçlü bir şekilde oksitler böylece sterilizasyon ve koku giderme etkisi oluşturur ve klima içinde küf oluşması engellenir.

   |
   |
   _____________________________

   İzmir Market
   - Güvenilir Alışveriş Siteniz. 5.000 Çeşit Ürün, Güncel Fiyat ve Stok Bilgisi.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   21 Eylül 2008 12:21:46
   süper daha ne olsun
   |
   |
   _____________________________

  • Çavuş
   83 Mesaj
   21 Eylül 2008 12:37:24
   fiyatı nedır ayrıca fıyatı daıkın ururu sarara eşdeğer diye biliyorum yinede hayırlı olsun saygılar
   |
   |
   _____________________________

  • Çavuş
   70 Mesaj
   21 Eylül 2008 19:34:12 Konu Sahibi
   2.800 YTL Nakit olarak aldım
   |
   |
   _____________________________

   İzmir Market
   - Güvenilir Alışveriş Siteniz. 5.000 Çeşit Ürün, Güncel Fiyat ve Stok Bilgisi.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   21 Eylül 2008 20:56:21
   quote:

   Orjinalden alıntı: gurandemir

   2.800 YTL Nakit olarak aldım

   kaç btu bu
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   157 Mesaj
   07 Şubat 2009 18:58:55
   gurandemir arkadaşım, bende aynı klimayı almayı düşünüyorum. siparişini verdim. sen bir kış geçirdin sayılır. memnun musun?, kaç metre kare odayı ısıtıyorsun, ısı yalıtımı nasıl, güneş görüyor mu? dışa açılan kaç cephesi var? günde kaç saat çalıştırıyorsun ve en önemlisi ne kadar elektrik faturası geldi. daha önceden ne kadar geliyordu.

   yazlıklarıma bakınca epeyi soru sormuşum:) cevap alabilirsem sevinirim. iyi çalışmalar

   quote:

   Orjinalden alıntı: gurandemir

   Geçen hafta içerisinde İzmir Buca Mitsubishi yetkili satıcısından bu ürünü aldım, çok fazla araştırmadım ürün markalı olduğu için iyi olduğunu düşündüm. forumdonanim haberde klima bölümünü görünce sizlerden klima hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek istedim.
   |
   |
   _____________________________

   "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır" epiktetos
  • Çavuş
   67 Mesaj
   09 Şubat 2009 18:55:53
   arkadaşlar FD serisi cihazlar tek kelimeyle mükemmel klimalardır hava temizleme özelliği koku giderme özelliği ı-see sensör özelliği ve ısıtmadaki performansı ile mükemmel bir klima kullanıcıların söylemesine göre ve araştırmalara göre ayda full kullanımda ortalama 30 tl ile 40 tl arası bir enerji sarfiyatı vardır ve kışın kömür sobası gibi ısıtır
   |
   |
   _____________________________

   KLİMART MÜHENDİSLİK
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   9 Not
   09 Şubat 2009 19:06:05
   Hocam birde şunların BTU değerlerini verin veya şu kadar ortalama m2 alan içindir v.s

   25/35 nedir???

   Bu seri için iyi şeyler okuyorum çeşitli yerlerde

   ----
   |
   |
   _____________________________

   Panel tavsiyesi yapmıyorum! bana ulaşmak isteyenler eMail atabilirler; canozy@yahoo.com/ozyman20002001@yahoo.com

   Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
   FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
  • Teğmen
   121 Mesaj
   09 Şubat 2009 21:59:02
   Size bir sorum olacak, gönlümden geçen elbette fd serisi. yalnız fiyatı diğer modellere göre yüksek olmasından dolayı şu soruma cevap verebilirseniz biraz daha bütçemizi zorlayıp fd serisini alıcam.
   FD25VA Serisi için 40 m2 ye kadar ısıtır demişsiniz. Yalnız klimaplus internet sitesinde

   "MSZ-FD Soğutma Isıtma
   MSZ-FD25VA 8530 10918
   MSZ-FD35VA 11943 13649
   Belirtilen kapasite değerleri nominal değerlerdir. Detaylı kapasite değerleri için teknik özelliklere bakınız. "

   Diyor, yani 25 serisinin nominal ısıtma değeri 10918. Oysa ki sizin bana verdiğiniz hesaplamaya göre yaptığım hesaplamadaki çıkan sonuç 23 m2 oda için 12420. Bu seri maksimum 18768 Btu/h çıkabiliyor. Ancak nominal değeri benim ihtiyacımın altında olduğundan ve yüksek kapasite ile çalışacağından kar yapayım derken zarar edermiyim? Yoksa ben en iyisi gc 35 mi alayım?

   Not: Bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederim tekrar, deneyiminize güvenerek vereceğiniz cevap doğrultusunda son kararımı verip siparişimi vericem.
   < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   10 Şubat 2009 04:22:57
   Arkadaşım lütfen KLİMACISINIZ milleti yanlış yönlendirmeyiniz.... ben 12000 gc modeliyle 25 m2 alanı 10C den aşağı dış hava sıcaklığı düştümü ısıtamıyorum. bu kadar olmaz klimaplus firması görmüyormusunuz bayiinizin yanlış yorumlarını... art ve dominik arkadaşlar.. ne diyor bu arkadaşımız. hiçmi uyarmıyorsunuz.. beni biliyorsunuz, bana yazımı buldurtmayın ben zamanında yazdım fd serisinin eer cop açısından en performanslı klima olduğunu.. bu açıdan tüm klimalardan üstündür.. ve mitsubishi düşmanı değilim bu şekilde değerlendirin.. bilgiçlik taslamıyorum . haddimde değildir .. doğruya doğru eğriye eğri.. diğer arkadaşlarda değinmiş.. önceleride defalarca söylendi . klimalar devamlı çalışamazlar yükselebildikleri btu kapasitesinde. nasıl ısıtma nominal başlangıç kapasitesi 10918 olan fd25 klima 40 m2 alanı ısıtacakmış.. lütfen ... 40m2 alanı ısıtmak için en az kaç bin btu lazım olduğunu lütfen klimacı arkadaşlar yazsınlar.

   albani abi bildiğim kadarıyla üstüme vazife değil size cevap vermek ama 25 denince 9000btu 35 denince 12000 btu aslıysa 25x3412=8530 -- 35x3412=11940 btu. yuvarlandımı bu rakamlar çıkıyor bende birde sharp var düz 9600 btu oda 25 sınıfında bu şekil değerlendirebilirsiniz. doğrusunu gene ustalar bilir.. ben onlardan aldığım bilgilerin sağlamasını yaparak yazıyorum..


   amacımda arkadaşı kırmak değil. aslında kızdığım konu klimacı bir arkadaşın bu şekilde yazmaması gerekir..ben yazsam neyse klimacı değilim mal bulmuş magribi gibi malımı övsem gene neyse.. ama gıcık oluyorum bu tür yönlendirmelere.. benim gibi pc özürlüsü biri bile inceleyerek konuyu ayırt edebilyorsa.. ben kasıt ararım artık.. çünkü bu arkadaş hakkında en iyi düşüncem klima plus un sitesindeki yanlış değerleri hala düzeltmemiş olmasıdır.. ama klimacı biri bu konulara hassasiyet göstermelidir.

   http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_90/key_//tm.htm#27939248
   < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
   |
   |
   _____________________________

   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
  • Çavuş
   67 Mesaj
   10 Şubat 2009 09:51:10
   MURAT BEY FD serisi alacaksanız eğer fd25 sizin için yeterli cihazın ısıtması maksimumda 18000 Btu/h ve bu cihaz ilk çalıştırmada odanızın ısısını bıraz yükseltikten sonra devir düşürmeye başlayacağından kısabir süre maksimumda kalacak ve daha sonra nominal kapasiteye ve ardından minimuma düşecektir bu durum FD35 de de aynı olacak
   < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
   |
   |
   _____________________________

   KLİMART MÜHENDİSLİK
  • Çavuş
   67 Mesaj
   10 Şubat 2009 10:22:24
   arkadaşlar bakın beni yanlış anlamayın ama hiç kimseyi kandırmak gibi bir amacım yok sizi kandırmakla elime bişey geçmez size söylemiş olduğum metrekareler o klimaları kullanabileceğiniz maksimum metrekarelerdir tabiki mekanın durumuna göre vermiş olduğun değerler izalasyonlu bir daire için verilmiş değerlerdir. evet ben bir klimacıyım ve bu vermiş olduğum metrekareleride size referanslarımla kanıtlayabilirim ayrıca şunuda unutmayın bir klimacı küçük kapasiteli klima satarak para kazanmaz büyük kapasite satmak herzaman klimacı için avantajlıdır.......
   |
   |
   _____________________________

   KLİMART MÜHENDİSLİK
  • Teğmen
   121 Mesaj
   10 Şubat 2009 11:19:03
   daha önce yazdığım yazıdan alıntı yapıyorum;

   ***merhaba,, bu klimayı çok araştırdıktan sonra ben işyerime aldım.alma sebebim yüksek cop değeri ve mitsubishi elektrik kalitesi idi..işyerim 8*4=32 metrekare 32*3=96 metreküp bir yer..tavan, asma tavan,ön cam 3*4=12 metrekare alüminyum doğramalı..yan cephem yalıtımsız 8*3=24 metrekare duvar,asma kat payınıda eklersek yaklaşık 30 m2 dir.sabah işyerimi açtığımda iç ısı 8 ila 9 derece arası oluyor.klimayı en yüksek ısıtma ve fan hızına aldığımdan yaklaşık 1-1,5 saat sonra içerisi 15-16 dereceye yaklaşıyor..daha sonra ben hızını düşürüyorum..malum işyeri olduğu için kapıda sık sık açılıp kapanıyor.. deneme amaçlı full güçte çalıştırdığımda ısı 21 dereceyi anca geçti.elektrik faturasına gelince genelde 25 civarı gelen faturam 35 ytl geldi ki,çok komiğime gitti,ben 70-80 bekliyordum..şimdi yeni gelecek faturayı bekliyorum,asıl o zaman belli olacak ne yaktığı..memnunmusun derseniz,sıcağı çok seven bir yapım olduğu için bana az ısıtıyor gibi geldi.bazı arkadaşlar klimanın hava çıkış sıcaklığını 60 derece falan demiş ama ben sanki bu kadar değil gibime geliyor,daha çok ılık üflüyor gibi geliyor..tabii ilk çalışmadaki ısıdan bahsetmiyorum,klima +25 derece katsa aldığı havaya, 10+25=35 derece üflüyecek,,ısındıkça,ısıtmak için alacağı havada daha sıcak olacağı için örneğin 20 alsa 25 de kendi eklese 45 derece olacak.,konunun uzmanı arkadaşlar aydınlatır inşallah bu konuda..diğer özelliği ise pek benim bişime yaramıyor,,i-see akıllı göz olayı olmasada olurdu..kapalı tutuyorum o özelliği..tabii üstündeki gözün etrafı tararken bir oraya bir buraya dönmeside hoş oluyordu. :
   uzaktan bana üflediği hava bana gelene kadar iyice serinliyor,bu yüzdende havayı kendime yönlendirmiyorum.bu biraz can sıkıcı oluyor.***

   şimdi ;
   yeni gelen faturam 70 tl,yani günlerin dahada kısalmasını varsayarsak klimasız 30-35 gelmesi gereken faturam 40 tl klima farkı fazlası ile geldi..DİKKAT ben yalıtımsız bir yerde hemde kapısı zırt pırt açılan yönü direk kuzey olan yalıtımsız bir işyerinden bahsediyorum.( kapının zırt pırt açılması işlerin yoğunluğundan değil,gelenlerin az bir kısmı müşteri,geriye kalan adres soran ve dilenciler malum kriz,, olmayan işlerede nazar değmesin bari )
   klima ağız çıkış sıcaklığını bu forumdan bir abimizle beraber fan hızını düşürüp 59 derece ölçtük.debi fazla olduğu için bana az geliyormuş,bu konuda rahatladım..iç sıcaklığı 20-21 dereceye ayarladım,bazı arkadaşlar evde 27-28 dereceye ayarlayıp evde atletle oturduklarını yazmışlardı,israftan başka birşey değil,tüketimde buna bağlı olarak haliyle logaritmik olarak katlanıyor.yerine göre sadece 2 derecelik bir fark %20 fazla enerji tüketimi yada tersi durumunda tasarrufu demek.

   ben klimart mühendislik arkadaşın verdiği değerlere iyi yalıtımlı bir evde yaklaşacağını inanıyorum.

   NOT: ben klima satıcısı değilim,neyin ne olduğunuda bilen biriyim,mesleğim elektronik.bu foruma yeni de üye olmadım.kimseyi kandırmak gibi bir niyetimde yok.işkembeden de sallamıyorum..klimaları çok araştırdım inceledim,karar verdim,aldım kullanıyorum ve memnunum.lütfen şahsıma ithamda da bulunmayınız ve son olarak diyorumki yerim bursada gelmek isteyen buyursun gelsin çayımı içsin,görsün incelesin.
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   121 Mesaj
   10 Şubat 2009 11:51:12
   Bursa' ya geldiğimizde bi çayınızı içeriz artık. Klimanın FD 35 serisi zannedersem kullandığınız cihaz. Verdiğiniz bilgiler çok önemli. Birde yazınızdan şunu çıkardım I see sensor o kadar da önemli değil. Benim yaşadığım yer Avşa Adası yolunuz düşerse beklerim. Yalnız Avşa Adasında Arçelik-Beko servisi harici bir servis yok. Dolayısıyla montaj ücreti olarak birşey ödemiycez Klimart Mühendislik arkadaşımızın söylediğine göre ama ya yıllık bakım?? Klimanın odamı ıstacağı konusunda en ufak bir şüphem yok. Şimdi de servisi düşündürüyor. Bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar...
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   10 Şubat 2009 13:20:42
   Ben sizin referansalarınızı bire bir görmek istiyorum bende istanbuldayım bu zor olmaz her halde. lütfen beni tam izalasyonlu 40m2 de çalışan 25 lik chazının takılı olduğu yere veya yerlere götürün ısıtıyormuymuş kışın birlikte girip test edelim. gelim yanınıza birlikte gidelim.. demiş olduğunuz klimacı yüksek btu satmak istemezmi ince çizginize ozaman inanırım sizdende burada özür dilerim.

   quote:

   Orjinalden alıntı: KLİMART MÜHENDİSLİK

   arkadaşlar bakın beni yanlış anlamayın ama hiç kimseyi kandırmak gibi bir amacım yok sizi kandırmakla elime bişey geçmez size söylemiş olduğum metrekareler o klimaları kullanabileceğiniz maksimum metrekarelerdir tabiki mekanın durumuna göre vermiş olduğun değerler izalasyonlu bir daire için verilmiş değerlerdir. evet ben bir klimacıyım ve bu vermiş olduğum metrekareleride size referanslarımla kanıtlayabilirim ayrıca şunuda unutmayın bir klimacı küçük kapasiteli klima satarak para kazanmaz büyük kapasite satmak herzaman klimacı için avantajlıdır.......
   |
   |
   _____________________________

   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
  • Çavuş
   67 Mesaj
   10 Şubat 2009 13:47:18
   size açıklamanızdan dolayı çok teşekkür ederim
   quote:

   Orjinalden alıntı: altay74

   daha önce yazdığım yazıdan alıntı yapıyorum;

   ***merhaba,, bu klimayı çok araştırdıktan sonra ben işyerime aldım.alma sebebim yüksek cop değeri ve mitsubishi elektrik kalitesi idi..işyerim 8*4=32 metrekare 32*3=96 metreküp bir yer..tavan, asma tavan,ön cam 3*4=12 metrekare alüminyum doğramalı..yan cephem yalıtımsız 8*3=24 metrekare duvar,asma kat payınıda eklersek yaklaşık 30 m2 dir.sabah işyerimi açtığımda iç ısı 8 ila 9 derece arası oluyor.klimayı en yüksek ısıtma ve fan hızına aldığımdan yaklaşık 1-1,5 saat sonra içerisi 15-16 dereceye yaklaşıyor..daha sonra ben hızını düşürüyorum..malum işyeri olduğu için kapıda sık sık açılıp kapanıyor.. deneme amaçlı full güçte çalıştırdığımda ısı 21 dereceyi anca geçti.elektrik faturasına gelince genelde 25 civarı gelen faturam 35 ytl geldi ki,çok komiğime gitti,ben 70-80 bekliyordum..şimdi yeni gelecek faturayı bekliyorum,asıl o zaman belli olacak ne yaktığı..memnunmusun derseniz,sıcağı çok seven bir yapım olduğu için bana az ısıtıyor gibi geldi.bazı arkadaşlar klimanın hava çıkış sıcaklığını 60 derece falan demiş ama ben sanki bu kadar değil gibime geliyor,daha çok ılık üflüyor gibi geliyor..tabii ilk çalışmadaki ısıdan bahsetmiyorum,klima +25 derece katsa aldığı havaya, 10+25=35 derece üflüyecek,,ısındıkça,ısıtmak için alacağı havada daha sıcak olacağı için örneğin 20 alsa 25 de kendi eklese 45 derece olacak.,konunun uzmanı arkadaşlar aydınlatır inşallah bu konuda..diğer özelliği ise pek benim bişime yaramıyor,,i-see akıllı göz olayı olmasada olurdu..kapalı tutuyorum o özelliği..tabii üstündeki gözün etrafı tararken bir oraya bir buraya dönmeside hoş oluyordu. :
   uzaktan bana üflediği hava bana gelene kadar iyice serinliyor,bu yüzdende havayı kendime yönlendirmiyorum.bu biraz can sıkıcı oluyor.***

   şimdi ;
   yeni gelen faturam 70 tl,yani günlerin dahada kısalmasını varsayarsak klimasız 30-35 gelmesi gereken faturam 40 tl klima farkı fazlası ile geldi..DİKKAT ben yalıtımsız bir yerde hemde kapısı zırt pırt açılan yönü direk kuzey olan yalıtımsız bir işyerinden bahsediyorum.( kapının zırt pırt açılması işlerin yoğunluğundan değil,gelenlerin az bir kısmı müşteri,geriye kalan adres soran ve dilenciler malum kriz,, olmayan işlerede nazar değmesin bari )
   klima ağız çıkış sıcaklığını bu forumdan bir abimizle beraber fan hızını düşürüp 59 derece ölçtük.debi fazla olduğu için bana az geliyormuş,bu konuda rahatladım..iç sıcaklığı 20-21 dereceye ayarladım,bazı arkadaşlar evde 27-28 dereceye ayarlayıp evde atletle oturduklarını yazmışlardı,israftan başka birşey değil,tüketimde buna bağlı olarak haliyle logaritmik olarak katlanıyor.yerine göre sadece 2 derecelik bir fark %20 fazla enerji tüketimi yada tersi durumunda tasarrufu demek.

   ben klimart mühendislik arkadaşın verdiği değerlere iyi yalıtımlı bir evde yaklaşacağını inanıyorum.

   NOT: ben klima satıcısı değilim,neyin ne olduğunuda bilen biriyim,mesleğim elektronik.bu foruma yeni de üye olmadım.kimseyi kandırmak gibi bir niyetimde yok.işkembeden de sallamıyorum..klimaları çok araştırdım inceledim,karar verdim,aldım kullanıyorum ve memnunum.lütfen şahsıma ithamda da bulunmayınız ve son olarak diyorumki yerim bursada gelmek isteyen buyursun gelsin çayımı içsin,görsün incelesin.

   |
   |
   _____________________________

   KLİMART MÜHENDİSLİK
  • Yüzbaşı
   316 Mesaj
   10 Şubat 2009 21:45:34
   Tamam söz gelicem bitanede ev bulun bana sanayi sitesiyle bu iş olmaz kapı ikide bir açılıp kapanmsın devamlı koşuşturmayla fazla sıcaklık gerekmez bile üstte bir arkadaşımızda demiş ev şartlarındada sizin dediklerinizin dahada doğru çıkacağını söylemiş. bende tam aksini söylüyorum hemde izalasyonlu olsun diyorum. siz çok güvenip izalasyonsuz ortamdan bahsetmişsiniz. birde ev bulun 25lik klimanızın takılı olduğu ben gelicem forum şahit olsun... samimi olarak size soruyorum dediğinize kendiniz inanıyormusunuz. ben size hiç inanmıyorum.. işi inada bindirmek gibi bir haliniz var yanlışın üstüne yanlışa devam ediyorsunuz.. tek üzüldüğümse . sizin klima asya 09 lc yi geçti y sağlam ikide bir 25m2 diye tutturup duruyorya.. ama dikkat edin o klimanın ısıtma btusu bile sizin klimadan yüksek. ama diğer klimacılara şaşıyorum nasıl bu konuya girmiyorlar. hayret.. bende şimdi başka bir başlık açıcam. hepsini protesto edicem. burada inatmı ediyoruz yoksa milleti bilgilendirmeyemi çalışıyoruz..

   quote:

   Orjinalden alıntı: KLİMART MÜHENDİSLİK

   uygun olduğunuz bir gün ümraniyeye gelin imes sanayi sitesinde izalasyonsuz 38 metrekarede çalışan bir cihazım var beraber gidip bakabiliriz.

   Alıntıları Göster   |
   |
   _____________________________

   PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü 522 17 94 servis müdürü direkt faksı: 522 17 45

   EN VUKUAT HİLMİ
  • Binbaşı
   1667 Mesaj
   10 Şubat 2009 23:23:20
   quote:

   Orjinalden alıntı: hilmi-c


   Tamam söz gelicem bitanede ev bulun bana sanayi sitesiyle bu iş olmaz kapı ikide bir açılıp kapanmsın devamlı koşuşturmayla fazla sıcaklık gerekmez bile üstte bir arkadaşımızda demiş ev şartlarındada sizin dediklerinizin dahada doğru çıkacağını söylemiş. bende tam aksini söylüyorum hemde izalasyonlu olsun diyorum. siz çok güvenip izalasyonsuz ortamdan bahsetmişsiniz. birde ev bulun 25lik klimanızın takılı olduğu ben gelicem forum şahit olsun... samimi olarak size soruyorum dediğinize kendiniz inanıyormusunuz. ben size hiç inanmıyorum.. işi inada bindirmek gibi bir haliniz var yanlışın üstüne yanlışa devam ediyorsunuz.. tek üzüldüğümse . sizin klima asya 09 lc yi geçti y sağlam ikide bir 25m2 diye tutturup duruyorya.. ama dikkat edin o klimanın ısıtma btusu bile sizin klimadan yüksek. ama diğer klimacılara şaşıyorum nasıl bu konuya girmiyorlar. hayret.. bende şimdi başka bir başlık açıcam. hepsini protesto edicem. burada inatmı ediyoruz yoksa milleti bilgilendirmeyemi çalışıyoruz..   Evet yav Hilmi Bey, siz bana 9000 Btu 25 m2 yi ısıtmaz diyordunuz bu arkadaş 40 m2 demiş. Hani ürün Fujitsu olsa olurmu olur diyeceğim ama. Bencede çoook zor..
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   492 Mesaj
   11 Şubat 2009 01:02:05
   quote:

   Orjinalden alıntı: ysaglam   Alıntıları Göster   Evet yav Hilmi Bey, siz bana 9000 Btu 25 m2 yi ısıtmaz diyordunuz bu arkadaş 40 m2 demiş. Hani ürün Fujitsu olsa olurmu olur diyeceğim ama. Bencede çoook zor..
   İlginç Arkadaş maksimim değerden bahsediyor, O zaman Fujitsu ve Daiseki için 50 m2 dermiydi acaba
   _____________________________

   İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
   İÇİYLE UĞURLANIR
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Not
   11 Şubat 2009 13:20:09
   DİKKAT


   Arkadaşlar bu klimart arkadaşa inanıpta sakın yanlış yapmayın ha!! Bu arkadaş klimadan anlasa 9 000 btü degerindeki bir cihaz için 40 m2 yi ısıtır deseler bile öncelikle o itiraz etmeli idi.İş tamamen ticari,aman diyeyim dikkat!!!!
   |
   |
   _____________________________

  • Reklamlar
   ses yalıtım malzemeleri
   izmir havalimanı transfer
   SEO
   ses yalıtımı
   modasor
   Bu sayfanın
   Mobil sürümü
   Tablet sürümü
   Mini Sürümü

   BR4
   0,469
   1.2.162

   Reklamlar
    
   izmir havalimanı transfer modasor SEO ses yalıtımı
   Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

   BR4
   0,641
   1.2.162

   Bildirim
   mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.