Şimdi Ara

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD35VA KIRIGAMINE INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
46.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben standart bir klimadan bahsetmiyorum söylemiş olduğum klimanın ısıtma kapasitesi max: 18740 Btu/h siz bu kapasiteyle yalıtımlı bir dairede 40 metrekare odayı ısıtamazmısınız yani klimayı bilen arkadaşlar iyi düşünsün benim bahsettiğim klima mıtsubıshı electrıc MSZ-FD25 standart 9000 BTU/h klima değil bu cihazların ısıtma değerleri yüksek
  • Azınla kuş mu tutuyor,hatta kuşta tutsa olmaz.Siz değil klimaplus versin tazmin hakkının saklı olduğu yazıyı,ben İzmir de 30 m2 yeri ısıtmak için alacağım,ama ısıtmazsa siz ne tazmin ödeyeceksiniz.Lafla olamz bu işler.
  • Yahu mitsubishi elektrik servisleri burada gülüyorlar adamlar 18 metre kare çatı katı yalıtım iyi oldugu halde bu cihazı vermediler 18000 klasik önerdiler,hatta biri aldı geri getirdi,bu arkadaş uçmuş,kanacaklara selam olsun.
  • siz klimadan anlayan biri olarak sizce 18768 Btu/h ısıtma kapasaiteli bir cihaz 30 m2 odayı ısıtmada yeterli gelmezmi ve cihazın ısıtma derecesi bir modelinde -15 bir modelinde -25 ben bişey demiyorum artık siz söyleyin
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Azınla kuş mu tutuyor,hatta kuşta tutsa olmaz.Siz değil klimaplus versin tazmin hakkının saklı olduğu yazıyı,ben İzmir de 30 m2 yeri ısıtmak için alacağım,ama ısıtmazsa siz ne tazmin ödeyeceksiniz.Lafla olamz bu işler.
  • Sayın arkadaşım olmaz yapma etme olmaz,havalar - degerlere düşünce o klima hep 18000 btu da çalışır ınverter olmasının bir anlamı kalmaz ve zaten ısıtamaz,ha tutki ısıttı oda 3-5 saat sonra ısıtmaya başlar,ınverter klimaların yüksek btu olmasının nedeni daha büyük alana takılsın diye degil daha çabuk ısıtıp,sogutsun diyedir,ve hemen ınverter özelligine dönsün diyedri olurmu gözünü sevem.
  • :-) kusura bakmayın ama gerçekten komik ısıtması 18768 Btu/h olan inverter cihazı almadınız klasik seri ısıtması 17750 olan cıhazı tercih ettiniz yani oda güzel
    quote:

Orjinalden alıntı: calofdati

Yahu mitsubishi elektrik servisleri burada gülüyorlar adamlar 18 metre kare çatı katı yalıtım iyi oldugu halde bu cihazı vermediler 18000 klasik önerdiler,hatta biri aldı geri getirdi,bu arkadaş uçmuş,kanacaklara selam olsun.
  • herkese merhaba,diyelimki 30 m2 bir odamız var ,burayı elektrikli bir 3000 wattlık bir ısıtıcı normal şartlar altında çok rahat ısıtamazmı.sanırım ısıtır.
    şimdi 3000 watt x3412 =10236 btu yapar,eğer cop değeride 5 olan bir klima kullansak 3000 watt/5=600 watt elektrikle, kaliteli bir klima bu işi yapar demek.
    bu hesaptan yola çıkarsak 10200 btu veren bir klima 30 m2 yeri çok rahat ısıtır sonucu çıkmıyormu..ben klimayı alırken bu hesabı yaptım ve gittim aldım,fd 35 bile yetmez denmiş ama valla tepki gelecek diye yazmak istemiyorum ama ben fd 25 aldım.. üstelik aldığım yerin müşteri kabul kısmı biraz büyük bir yerdi,içersi gayet sıcaktı,sordum burda ne kullanıyorsunuz diye,onlarda sadece 9000 lik daikin var dediler,ama yalan ama doğru onların yalancısıyım..
    yukarda yaptığım hesap bilgi amaçlıdır,yoksa klimacı arkadaşlara ukalalık tasmalak gibi bir niyetim yoktur.yanlışta biliyor olabilirim.

not:aldığım yeri isteyen olursa pm atabilirim,telefon açıp sorabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: altay74

herkese merhaba,diyelimki 30 m2 bir odamız var ,burayı elektrikli bir 3000 wattlık bir ısıtıcı normal şartlar altında çok rahat ısıtamazmı.sanırım ısıtır.
    şimdi 3000 watt x3412 =10236 btu yapar,eğer cop değeride 5 olan bir klima kullansak 3000 watt/5=600 watt elektrikle, kaliteli bir klima bu işi yapar demek.
    bu hesaptan yola çıkarsak 10200 btu veren bir klima 30 m2 yeri çok rahat ısıtır sonucu çıkmıyormu..ben klimayı alırken bu hesabı yaptım ve gittim aldım,fd 35 bile yetmez denmiş ama valla tepki gelecek diye yazmak istemiyorum ama ben fd 25 aldım.. üstelik aldığım yerin müşteri kabul kısmı biraz büyük bir yerdi,içersi gayet sıcaktı,sordum burda ne kullanıyorsunuz diye,onlarda sadece 9000 lik daikin var dediler,ama yalan ama doğru onların yalancısıyım..
    yukarda yaptığım hesap bilgi amaçlıdır,yoksa klimacı arkadaşlara ukalalık tasmalak gibi bir niyetim yoktur.yanlışta biliyor olabilirim.

Bana pm atabilirmisiniz rica etsem...

• quote:

Orjinalden alıntı: KLİMART MÜHENDİSLİK

:-) kusura bakmayın ama gerçekten komik ısıtması 18768 Btu/h olan inverter cihazı almadınız klasik seri ısıtması 17750 olan cıhazı tercih ettiniz yani oda güzel
    quote:

Yahu mitsubishi elektrik servisleri burada gülüyorlar adamlar 18 metre kare çatı katı yalıtım iyi oldugu halde bu cihazı vermediler 18000 klasik önerdiler,hatta biri aldı geri getirdi,bu arkadaş uçmuş,kanacaklara selam olsun.

Yazılanı okuyun önce,ben degil arkadaşım diyorum,ve alan arkadaş degil mitsubishi elektrik servis ve bayii 18 metre kare çatı,yalıtımsız alana bu klimayı vermedi ısıtmaz dedi ve 18000 klasik tercih edilmesini ama illa ısrar edilirse elinizden belge alarak takarım sonucada karışmam dedi ve arkadaş 18000 klasik aldı aynı alanda bir başka kişide 18 metre kare alanda ısınamadıgı için geri verdi ve gene 18000 klasik aldı umarım anlamışsınızdır,siz klimacı degilsiniz.

o klima 40 metre kare alanı ISITAMAZ

• altay74 arkadaşım hayırlı olsun iyi günlerde sorunsuz kullanırsın inşallah ben arkadaşlara anlatamıyorum kabullenmek istemiyorlar konu idda konusu haline geldi halbuki hesabı çok kolay senin yaptığın hesap da bunlardan biri bu kadar basit bir şeyi hala anlamamakta ısrar ediyorlar
    quote:

herkese merhaba,diyelimki 30 m2 bir odamız var ,burayı elektrikli bir 3000 wattlık bir ısıtıcı normal şartlar altında çok rahat ısıtamazmı.sanırım ısıtır.

• bakın ben size yanlış bişey söylemiyorum ısıtmaz deyipde daha yüksek bir kapasiteli bir cihaz verse anlarım ama size MSZ-FD25 18768 Btu/h ısıtma kapasiteli cihaz yerine önermiş oldukları cihaz MSH-GA50VB 17750 ısıtma kapasiteli bir cihaz ben bunu anlamıyorum ve sizin ihtiyacınız olan maksimum kapasite kaliteli bir marka için 18 m2 de en fazla 11000 Btu/h
    gelin bu iki cihazı karşılaştıralım MSZ-FD25VA ile MSH-GA50VB

MSZ-FD25VA
    soğutma kapasite (min.-max.): 3754 - 11944 Btu/h
    ısıtma kapasite (min.-max.): 5119 - 18768 Btu/h
    EER : 5.15
    sınıf: A
    COP: 5.25
    çalışma aralığı : soğutmada -10 +46 ısıtmada -15 +24

MSH-GA50VB
    soğutma kapasite (max.): 17100 Btu/h
    ısıtma kapasite (max.): 17750 Btu/h
    EER : 2,81
    sınıf: B
    COP: 3,23
    çalışma aralığı : soğutmada +21 +43 ısıtmada -10 +24

bu karşılaştırmadan sonra dahada ısrar ederseniz size bişey diyemem ayrıca size bayi elinde hazır olan cihazı vermiş olabilir ve ayrıca ben bu cihazı 40 m2 yi ısıtır derken ara kat ve yalıtımlı bir daireden bahsediyorum ve bunuda her türlü kanıtlar ve iddiayada rahat rahat girerim

quote:

quote:

:-) kusura bakmayın ama gerçekten komik ısıtması 18768 Btu/h olan inverter cihazı almadınız klasik seri ısıtması 17750 olan cıhazı tercih ettiniz yani oda güzel
    quote:

Yazılanı okuyun önce,ben degil arkadaşım diyorum,ve alan arkadaş degil mitsubishi elektrik servis ve bayii 18 metre kare çatı,yalıtımsız alana bu klimayı vermedi ısıtmaz dedi ve 18000 klasik tercih edilmesini ama illa ısrar edilirse elinizden belge alarak takarım sonucada karışmam dedi ve arkadaş 18000 klasik aldı aynı alanda bir başka kişide 18 metre kare alanda ısınamadıgı için geri verdi ve gene 18000 klasik aldı umarım anlamışsınızdır,siz klimacı degilsiniz.

• Bak arkadaşım arkadaşımız hala araştırma durumunda ve yanlışım varsa diyor . ve aşağıdaki yazısı buna kanıt bu klima ıstmıyor sen mademki bu arkadaşa teşekkür ediyorsun bize hiç söylemeden buraya yansıtmadan bu arkadaşa yardımcı ol ücretsiz ya evine naklettir bu klimayı veya 32 m2 kaç btu klima gerekiyorsa onun için yardımcı ol. adam mbirol arkadaşa soruyor . ve benim anladığım olayı sineye çekmiş durumda .. sen sen ol arkadaşın soru aşamasındaki yanlışı burda kullanma. o klima ısıtsa arkadaş bu yazıyı yazmazdı. senin yanına gelirim ama onun yanına gitmem zor. işi inada bindiren yok sana tek sorum gc seriniz çokmu kötüdürde ben 25 küsur alanı ısıtamıyorum..... tutup beni 38m2 kullnılan imese davet edip birde referanslarım var diyorsun. referansa öyle olmaz bu makineden 3-5 tane eve takarsın . bende klima kullnan biri olarak gelirim beraber giderim neyin ne olduğu ortaya çıkar. bana şuan bi tane ev göster ben onada razıyım. bu hesap o şekilde yapılmıyor lütfen.

altay74
    Teğmen

10 Ocak 2009; 20:43:39

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba,, bu klimayı çok araştırdıktan sonra ben işyerime aldım.alma sebebim yüksek cop değeri ve mitsubishi elektrik kalitesi idi..işyerim 8*4=32 metrekare 32*3=96 metreküp bir yer..tavan, asma tavan,ön cam 3*4=12 metrekare alüminyum doğramalı..yan cephem yalıtımsız 8*3=24 metrekare duvar,asma kat payınıda eklersek yaklaşık 30 m2 dir.sabah işyerimi açtığımda iç ısı 8 ila 9 derece arası oluyor.klimayı en yüksek ısıtma ve fan hızına aldığımdan yaklaşık 1-1,5 saat sonra içerisi 15-16 dereceye yaklaşıyor..daha sonra ben hızını düşürüyorum..malum işyeri olduğu için kapıda sık sık açılıp kapanıyor.. deneme amaçlı full güçte çalıştırdığımda ısı 21 dereceyi anca geçti.elektrik faturasına gelince genelde 25 civarı gelen faturam 35 ytl geldi ki,çok komiğime gitti,ben 70-80 bekliyordum..şimdi yeni gelecek faturayı bekliyorum,asıl o zaman belli olacak ne yaktığı..memnunmusun derseniz,sıcağı çok seven bir yapım olduğu için bana az ısıtıyor gibi geldi.bazı arkadaşlar klimanın hava çıkış sıcaklığını 60 derece falan demiş ama ben sanki bu kadar değil gibime geliyor,daha çok ılık üflüyor gibi geliyor..tabii ilk çalışmadaki ısıdan bahsetmiyorum,klima +25 derece katsa aldığı havaya, 10+25=35 derece üflüyecek,,ısındıkça,ısıtmak için alacağı havada daha sıcak olacağı için örneğin 20 alsa 25 de kendi eklese 45 derece olacak.,konunun uzmanı arkadaşlar aydınlatır inşallah bu konuda..diğer özelliği ise pek benim bişime yaramıyor,,i-see akıllı göz olayı olmasada olurdu..kapalı tutuyorum o özelliği..tabii üstündeki gözün etrafı tararken bir oraya bir buraya dönmeside hoş oluyordu. :
    uzaktan bana üflediği hava bana gelene kadar iyice serinliyor,bu yüzdende havayı kendime yönlendirmiyorum.bu biraz can sıkıcı oluyor.
    bu yazımı okuyan servis arkadaş olursa bana klimanın çıkış sıcaklığını nasıl bir test ortamında ölçmem gerektiği,ve değerleri verirse çok sevinirim.acaba gazmı az basıldı diye kuruntu yapıyorum..gerçi takan arkadaşlar bir çok sorumu cevaplayamasalarda teknik arkadaşlardı.

sevgili tankan arkadaşım benim durumum bu,inşallah sana faydası olur,bende seneye belki işyerime daha yüksek değerlisini alıp bunu eve taktırırım..

quote:

Orjinalden alıntı: tankan

Şekerci arkadaş
    MSZ FD 25 modeli klimanı kaç m2 yerde kullanıyorsun. Benim için ısıtma çok önemli. Isıtması yeterlimi yani kullandıgın yeri 26- 27 derecelere rahat çıkarabiliyormu.

quote:

altay74 arkadaşım hayırlı olsun iyi günlerde sorunsuz kullanırsın inşallah ben arkadaşlara anlatamıyorum kabullenmek istemiyorlar konu idda konusu haline geldi halbuki hesabı çok kolay senin yaptığın hesap da bunlardan biri bu kadar basit bir şeyi hala anlamamakta ısrar ediyorlar
    quote:

• hilmi bey, şuanki düşünceme bakarsak kafamdaki bazı sorunlarda gittiği için,genel olarak klimadan memnunum..kendimi bir tartışmanın içinde de herhangi bir taraf olarak bulmak istemiyorum. siz elektrikli ısıtıcının klima karşılığı btu su olarak ne düşünüyorsunuz,hesaplama mantığı mantıksız mı...birde hiç bir yalıtımı olmayan bir işyerine göre,yalıtımlı bir odayı ısıtmak daha zordur. diyorsunuz.bana göre daha kolay çünkü üretilen ısı odaya hapsalocak,fakat yalıtımsız yerde uçup gidecek.bunun nedenini açıklarsanız sevinirim.zira seneyede eve taktırmayı düşünüyorum.eğer işyerinde çalışan çok,insan vucudu ısı yayar derseniz,ben yalnızım..üstelik işyerimde şimdi saydım tam 26 adet tv,ıvır zıvır,yerler mermer.bankolar vs vs. var,yani genel olarak ısıtılması zor eşyalar var.oysaki evde yerde halı,pencerelerde perde,koltuklar vs. olacak,yani ısıtılması teknik olarak daha kolay eşyalar değilmi..

birde şöyle düşünce varsaysak, bir odamız var süper yalıtımlı ısı kaybı çok çok az. değerleri kafadan atıyorum; odayı 10 dereceden 25 dereceye getirmek için ,50000 btu luk bir enerjiye ihtiyacımız olsa,kaçak ısı kaybımız 2000 btu olsa. takılan bir klima içeri 50000 btu yu belli bir zamanda verse odayı 25 derece yapsa,sonrada devamlı 2000 btu verse,odamın ısısı 25 derecede sabit kalmazmı,kalmazsa neden..kalır derseniz 2000 btu nun üstü herhangi bir klima bu işi yapar demek,sadece bir farkla,atıyorum 10000 lik klima yaklaşık 5 saatte,20000 lik klima yaklaşık 2,5 saatte 25 derece yapacak,sonra sabit 2000 btu verecek..

çok soru sordum kusura bakmayın,hepsini cevaplarsanız sevirim.

görüşleriniz ve yazmak için harcayacağınız vakit için şimdiden teşekkür ederim..

• quote:

bakın ben size yanlış bişey söylemiyorum ısıtmaz deyipde daha yüksek bir kapasiteli bir cihaz verse anlarım ama size MSZ-FD25 18768 Btu/h ısıtma kapasiteli cihaz yerine önermiş oldukları cihaz MSH-GA50VB 17750 ısıtma kapasiteli bir cihaz ben bunu anlamıyorum ve sizin ihtiyacınız olan maksimum kapasite kaliteli bir marka için 18 m2 de en fazla 11000 Btu/h
    gelin bu iki cihazı karşılaştıralım MSZ-FD25VA ile MSH-GA50VB

MSZ-FD25VA
    soğutma kapasite (min.-max.): 3754 - 11944 Btu/h
    ısıtma kapasite (min.-max.): 5119 - 18768 Btu/h
    EER : 5.15
    sınıf: A
    COP: 5.25
    çalışma aralığı : soğutmada -10 +46 ısıtmada -15 +24

MSH-GA50VB
    soğutma kapasite (max.): 17100 Btu/h
    ısıtma kapasite (max.): 17750 Btu/h
    EER : 2,81
    sınıf: B
    COP: 3,23
    çalışma aralığı : soğutmada +21 +43 ısıtmada -10 +24

bu karşılaştırmadan sonra dahada ısrar ederseniz size bişey diyemem ayrıca size bayi elinde hazır olan cihazı vermiş olabilir ve ayrıca ben bu cihazı 40 m2 yi ısıtır derken ara kat ve yalıtımlı bir daireden bahsediyorum ve bunuda her türlü kanıtlar ve iddiayada rahat rahat girerim

quote:

quote:

quote:

O arkadaş bana canının istedigi cihazı veremez 40 yıllık mahalle ve okul arkadaşıyız,

bende diyorum 15 metre kare yeri 9000 btu ınverter klima ile anca ısıtıyorum ve bu klima asla 25-30 metre kare ısıtamaz çünkü 15 yıldır bu ınverter klimayı kullanıyorum ha yeni teknoloji diyecekseniz yeni aldıgım 6 aylık klimamda var oda ıstamaz,

siz saçma sapan örnek veriyorsunuz yüksek btu larını göstererek,ınverter klimalar yüksek btularda devamlı çalışmazlar ama kliask olanlar günlerce çalışırlar,eger ınverter yüksek btuda çalışırsa ınverter olmaz ınverter en yüksek btu da çalışacagı zaman 20-30 dakikadır ama siz bunuda bilmiyorsunuzdur.

• Yarın kısmet olursa 23 m2 odam için GC-35 alıcam. Aksi görüşü olan bir arkadaş varsa lütfen belirtsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratekdi

Yarın kısmet olursa 23 m2 odam için GC-35 alıcam. Aksi görüşü olan bir arkadaş varsa lütfen belirtsin.

dostum acelen yoksa 1 hafta kadar beklemen menfaatine olacaktır.bende seninle aynı durumdayım fujitsu topiğinde bir yetkili arkadaş fujitsularda yakında cazip kampanya yapacaklarını söyledi bende 20 şubata kadar beklicem fujitsu ile fiyat mukayesesi yapcam ona göre hareket etcem
  • quote:

Yarın kısmet olursa 23 m2 odam için GC-35 alıcam. Aksi görüşü olan bir arkadaş varsa lütfen belirtsin.

o klima o alanı rahatlıkla ısıtır ama arkadaşında dedigi gibi fujitsuyu uygun fiyata bulursanız fujitsu alın ısıtma kapasitesi daha yüksek ve iyi.
  • o kadar açıkladığım halde bu tartışma uzayıp duruyor mademki siz bu işi iyi biliyorsunuz ben artık uzatmıyorum sıkıldım bu anlamsız tartışmadan benim müşterilerim beni biliyor ben bu değerlere göre klima satıyorum ve montajını yapıyorum hiç bir zamanda iade eden ve memnun olmayan bir müşterim olmadı ben daha öncede söylemiştim 7 yaşımdan beri bu işle içiçeyim baba mesleğim 10 yıldır faal olarak satış ve montaj yapıyorum şuanda da 27 yaşındayım demekki bunca yıl ben bu işi bilmeden yapmışım size iyi forumlar...
  • quote:

karar vermeden önce okuyunuz..

savaskalfa dan alıntıdır.

arkadaşlar 2 adet MSZ-GC35VA ve 1 adette MSZ-GC25VA olmak üzere 3 adet klima aldım.uşakta ikinci katta üstü kiremitli 22 m2 odayı ısıtmadığı tüketimin yüksek olduğunu tespit ettim.klimaplus ı arayarak durumu bildirdim.vakumlama yapmadıkları için ısıtmada problem olacağını söyleyerek teknik ekibi gönderdi.gelen ekip gazı boşaltıp vakumlama yaptılar.ağız çıkış sıcaklığını 49 falan ölçtüler.başından vakumlama yapılmadığı için ısıtmadığını bundan sonra ısıtmanın artacağını ve tüketimin düşeceğini söylediler.ama ne yazıkki ısınmada artma olmadığı gibi tüketimdede değişiklik olmadı.bende klimaplus ı arayarak durumu bildirdim ve FD kirigamine serileriyle değiştirmek istediğimi belirttim.3 klimayıda FD kirigamine serileriyle değiştirdim.inanırmısınız GC serisi ile FD serisi arasında inanılmaz bir fark var.fd serisinin ağız sıcaklığını ölçmek için kablolu dijital termometre aldım ve 59 dereceye ulaştığınız gördüm.tüketim olarak yarıyarıya düşüş olduğunu ve 22 m2 odayı 15 dakikanın içinde ısıttığını gördüm.daha önce gc serisiyle 1 saatte ısıtamıyorduk.belki sorun gc serisinde değildi kuran ekip vakumlama yapmadığı için ve sonradan yapılan vakumlamanın bi faydası olmadı demekki.beni size tavsiyem arkadaşlar fd serisini almanız biraz daha fazlasını vereceksiniz belki ama sonuçta klima bir kere alınıyor.

• doğrudur üstü kiremitli bir evi ısıtmak zordur iyi hesap gerektiren bir iş her ne kadar bu iki ayrı seri klimaların soğutma kapasiteleri birbirine yakın olsada ısıtma konusunda birbirlerinden çok farklıdırlar bu yüzden fd serisi ısıtma ağırlıklı bir klimadır.
    quote:

quote:

karar vermeden önce okuyunuz..

savaskalfa dan alıntıdır.

arkadaşlar 2 adet MSZ-GC35VA ve 1 adette MSZ-GC25VA olmak üzere 3 adet klima aldım.uşakta ikinci katta üstü kiremitli 22 m2 odayı ısıtmadığı tüketimin yüksek olduğunu tespit ettim.klimaplus ı arayarak durumu bildirdim.vakumlama yapmadıkları için ısıtmada problem olacağını söyleyerek teknik ekibi gönderdi.gelen ekip gazı boşaltıp vakumlama yaptılar.ağız çıkış sıcaklığını 49 falan ölçtüler.başından vakumlama yapılmadığı için ısıtmadığını bundan sonra ısıtmanın artacağını ve tüketimin düşeceğini söylediler.ama ne yazıkki ısınmada artma olmadığı gibi tüketimdede değişiklik olmadı.bende klimaplus ı arayarak durumu bildirdim ve FD kirigamine serileriyle değiştirmek istediğimi belirttim.3 klimayıda FD kirigamine serileriyle değiştirdim.inanırmısınız GC serisi ile FD serisi arasında inanılmaz bir fark var.fd serisinin ağız sıcaklığını ölçmek için kablolu dijital termometre aldım ve 59 dereceye ulaştığınız gördüm.tüketim olarak yarıyarıya düşüş olduğunu ve 22 m2 odayı 15 dakikanın içinde ısıttığını gördüm.daha önce gc serisiyle 1 saatte ısıtamıyorduk.belki sorun gc serisinde değildi kuran ekip vakumlama yapmadığı için ve sonradan yapılan vakumlamanın bi faydası olmadı demekki.beni size tavsiyem arkadaşlar fd serisini almanız biraz daha fazlasını vereceksiniz belki ama sonuçta klima bir kere alınıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.