Çavuş
21 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar evime radyatör almak için bir firmadan bilgi aldım, bana aliminyum radyatörün çok daha iyi olduğunu söyledi, fakat fiyatı demirdökümün radyatörlerine göre % 60 daha pahalı. Sizce alüminyum radyatör aldığıma değermi.


Geçen hafta içerisinde İzmir Buca Mitsubishi yetkili satıcısından bu ürünü aldım, çok fazla araştırmadım ürün markalı olduğu için iyi olduğunu düşündüm. forumdonanim haberde klima bölümünü görünce sizlerden klima hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek istedim.


Ürün Özellikleri

MSZ-FD Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisi

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri yeni Kirigamine Serisini yüksek enerji verimi ve sessizlik arasında mükemmel uyumu yakalamak için geliştirmiştir. Japonca doğal hava ve konforun diğer adı olan Kirigamine klima teknolojisinde de en üst noktayı göstermektedir.

2.5 kW ve 3.5 kW kapasiteli iki modeli bulunan Kirigamine Serisi soğutmada 5.15, ısıtmada 5.25 değerlerine ulaşan COP’siyle enerji tasarrufunda en üst noktaya ulaşmaktadır. Standart bir A Sınıfı klimadan bile yaklaşık %60 daha fazla enerji verimi sağlamaktadır. 3.5 Kw kapasiteli modelde inverter çalışması ile ısıtma kapasitesi 6.3 Kw’a kadar çıkabilmektedir.
-10 °C dış hava sıcaklığına kadar soğutma yapabilen seri -15 °C dış hava sıcaklığına kadar da ısıtma yapabilmektedir. Comfort Plus modellerinde ise ısıtma aralığı -20 °C dış hava sıcaklığına ulaşmaktadır. Sessiz çalışmada iddaalı olan Mitsubishi Electric bu seride ses seviyesini 20 dB’e düşürmüş ve endüstrideki en düşük ses seviyesine ulaşmıştır.

I-SEE Sensör fonksiyonuna sahip olan seride bu özel göz 150º ’lik geniş bir açıyla döşeme ve duvar sıcaklığını ölçerek otomatik olarak bir yandan diğer yana hareket eder. Konvansiyonel klimalar iç ortam sıcaklığını sadece emiş hava sıcaklığını kullanarak kontrol ettiği için insanların hissettiği sıcaklıkta önemli bir rol oynayan döşeme seviyesi sıcaklığı gözden kaçabilir. I SEE Sensör yaşam alanlarında konforu sağlamak için döşeme sıcaklıklarını tarar. Isı farklılığı olan bölgeleri tespit ederek ısıyı o bölgeye yönlendirir. Böylece oda içinde daha homojen bir ısı dağılımı gerçekleşir. I-See sensör’ün yanı sıra “Bölge Ayarı” fonksiyonuna sahip olan bu yeni seri bir tek düğme ile odanın sağ, sol ya da tümünü seçmenize imkan vererek verimli ve enerji tasarruflu ısıtma ve soğutma yapmaya imkan tanır.

Filtreleme sistemi de geliştirilen seri ön filtre olmasının yanında ayrıca 2 adet Plazma Hava Temizleme Fonksiyonuyla donatılmıştır. Bu fonksiyonlar havadaki nano boyutundan mikron boyutuna kadar tüm kirli partikülleri yok eder. Plazma Elektrot Ünitesi ozon ve plazma oluşturmak için elektro-boşaltma sistemi kullanılır. Ozon ve plazma ve iki özel filtre arasındaki işbirliği dinamik bir plazma hava temizleme fonksiyonu oluşturur. Plazma Koku Giderme Filtresi platin katalizöre sahiptir. Yaklaşık 3000 m2 lik bir yüzeyde 1 nanometre kadar minik delikler havadaki küçük, kötü kokulu maddeleri yakalar, sonra plazma elektrot ünitesi ve filtrenin içindeki platin katalizörün içinde oluşturulan ozon gücüyle kokuların kaynağı yok edilir. Ayrıca ’Anti Alerjik Elektrikli Enzim Filtresi’’ eklenmiştir. Filtreye doldurulan statik elektrik gücü ve plazma elektrot ünitesinde oluşturulan plazma ile bakteri, polen ve havadaki diğer alerjenler yakalanır, bunlar daha sonra filtredeki enzimle etkisiz hale getirilir.

Kirigamine Serisi küf sporunun gelişimine son vermek üzere dizayn edilmiş ‘’Küf Yok Edici’’ fonksiyonu sahiptir. Plazma Elektrot Ünitesinde oluşan ozon küf gelişim hızını neredeyse %20 azaltarak küf sporlarıyla savaşır. Soğutma çalışmasından sonra Plazma Elektrot Ünitesi iç ünitenin içini ozonla doldurur. Ozon(O3) çok kararlı bir molekül değildir. Yavaş yavaş ve doğal bir şekilde oksijene(O2) dönüşür. Dönüşme sırasında üretilen saf oksijen organik ya da inorganik maddeleri güçlü bir şekilde oksitler böylece sterilizasyon ve koku giderme etkisi oluşturur ve klima içinde küf oluşması engellenir.


Canon EOS 350 Fotoğraf makinası kullanıyorum, buna takabileceğim küçük nesnelerin fotoğraflarını çekebileceğim Macro Objektif arıyorum, tavsiyelerde bunulunmanızı istiyorum, tavsiyede bulunan arkadaşların çektiği fotoğraflar varsa örneklerini burda gösterebilirlerse sevinirim.
3 boyut ve animasyon internet üzerinde biraz yavaş oluyor, umarım bilgisayarınız hızlıdır.
Arkadaşlar kendimize deneme amaçlı 3 boyutlu bir web sitesi hazırladık, yorumlarınızı yarsanız ona göre düzenleme yapabilirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim


Medya Bilgisayar İzmir Flash+Maya Programlama
Yeni yaptığımız Medya Bilgisayar
sitemiz için yorumlarınızı bekliyorum.
Sitemizde hiçbir alıntı template kullanılmamıştır.
Arkadaşlar sizler için Olivetti WebCam sürücülerini güncelledim.

İzmirMarket

linkinden ulaşabilirsiniz.
Hakkında
Konum: İzmir
Forum İmzası:
İzmir Market - Güvenilir Alışveriş Siteniz. 5.000 Çeşit Ürün, Güncel Fiyat ve Stok Bilgisi.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 69
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 470
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 111.669 (Bu ay: 79)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.