Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.075
Cevap
697
Favori
4.415.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer süper bir cihaz isterseniz mitsubishi electric FD serisi klimaları tavsiye ederim düşük enerji tüketimi ile tam anlamıyla ısıtmada kömür sobası gibi bir klima havayı temizleme ve koku giderme özelliğide mevcut

quote:

Orjinalden alıntı: muratekdi

Arkadaşlar, sormak istediğim bir soru var.

Yaşadığım yer Balıkesir/Avşa Adası.
    Ortalama kış sıcaklığı (-) derecenin altına çok nadir düşer.
    Oda 22-23 m2
    3 adet ısıcamlı PVC pencere mevcut.
    2 katlı evin 2.katı ve üzeri çatılı.
    Çift cam harici herhangi bir yalıtım mevcut değil.

%90 ısıtma amaçlı bir klima almak istiyorum. Az enerji tüketen ve odayı ısıtabilecek bir klima. Eşim ve ben çalıştığımız için Ortalama akşam 17:00 den gece 24:00' e kadar çalışacak. Hafta sonları tam gün. Bütçemizi sarsmayacak ortalama 1500 TL. civarı klima tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim.
    Saygılar...
  • arkadaşlar sizlerden bir yardım isteyeceğim özellikle klimacı arkadaşlardan yeni yapılan müstakil evime şuanda kullandığım rsa 12 fuji inverter klimamı yeni evimde de kullanacağım fakat kafama takılan yeni evimde oda biraz biçimsiz nereye kurduracağımı kestiremedim.şöyleki oda dikdörgen şeklinde uzun kenarı 4.5 mt kısa kenarı 3 mt batıya bakan kısa kenarda pencere var güneye bakan uzun kenarda kapı var.odanın etrafı güneye ve kuzeye bakan iki duvarın yanları ve doğuya bakan kısa kenarın yanları oda batıya bakan kısa kenar dış cephe açık.şimdi batıya bakan duvara kurduramam pencere var doğuya kurduramam mesfe çok uzar 4.5 mt gibi geriye kuzey ve güney duvarları kalıyor siz ne dersiniz.kuzey duvara mı güney duvaramı kuralım?ayrıca çocuk odası için ısıtıcı ne tavsiye edersiniz 10 metre kare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enjoy46 -- 3 Şubat 2009; 11:41:51 >
  • o oda görülmeden tam karar verilemez bu yüzden güzel bir keşif yaptırmanızı tavsiye ederim
    quote:

Orjinalden alıntı: enjoy46

arkadaşlar sizlerden bir yardım isteyeceğim özellikle klimacı arkadaşlardan yeni yapılan müstakil evime şuanda kullandığım rsa 12 fuji inverter klimamı yeni evimde de kullanacağım fakat kafama takılan yeni evimde oda biraz biçimsiz nereye kurduracağımı kestiremedim.şöyleki oda dikdörgen şeklinde uzun kenarı 4.5 mt kısa kenarı 3 mt batıya bakan kısa kenarda pencere var güneye bakan uzun kenarda kapı var.odanın etrafı güneye ve kuzeye bakan iki duvarın yanları ve doğuya bakan kısa kenarın yanları oda batıya bakan kısa kenar dış cephe açık.şimdi batıya bakan duvara kurduramam pencere var doğuya kurduramam mesfe çok uzar 4.5 mt gibi geriye kuzey ve güney duvarları kalıyor siz ne dersiniz.kuzey duvara mı güney duvaramı kuralım?ayrıca çocuk odası için ısıtıcı ne tavsiye edersiniz 10 metre kare
  • Arkadaşım siz Diamond Electric klimayı ne kadar tanıyorsunuz acaba,Mit.Elect. kimsenin bi dedeiği yok ama siz tutturmuşsunuz bir Mit.Elec. gerisi boş. Tama bayisin anladık ama tek havada uçan kuşta Mit.Elec. deil ya.Madem değmez o paraya neden bir çok Mit.Elect. bayileri Diamond Elect. salon tipi satmaya bu kadar hevesli birde bunu araştırın isterseniz.Kaldıki Diamond Elect. eski serileri Mit.Elc. NV.serisi ile aynıdır.Geçmişten gelen bir teknolojik birlikteliğide vardı.İyi araştırıp yazın.

quote:

Orjinalden alıntı: KLİMART MÜHENDİSLİK

dıamond electric de dediğiniz modeli mitsubishi electriğin standart modeli ile karşılaştırdım değer olarak birbirlerine yakınlar bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ama fiyat olarak mitsubishi electriğin fiyatına yakın bir bedel ödediyseniz o bedele o klima değmez
    quote:

Orjinalden alıntı: okucukank

sonuçta iki ayrı marka olduğu bariz belli. benim bilgi olarak almak istediğim konu teknik veri olarak değerlendirdiğinde ne gibi + - leri var onu sordum. forumdada görebilirsiniz. birde kabullenemediğim cihazı satarken Mitsubishi klima ile aynı diye satmaya çalışmaları şunu diyebilirsin enerji tüketimi ve verimliliği açısından klasik Mitsubishi klima ile aynı değerleri yakalamış. ortam içerisinde klimadan istenebilecek şu şu konularda üst düzeyde gibi. yanlışım varsa düzeltin. bizde zaten gezmekten yorulmuştuk satın aldık. yaygın olarak kullanılan klimalardan fiyat açısından pahalıydı benim araştırmamda bu yüzden verdiğimiz parayı hakettimi. sonuç olarak bazı konular hariç memnunum. saygılarımla

quote:

SN.OKUCUKANK ALMIŞ OLDUĞUNUZ DIAMOND ELECTRİC MARKA KLİMANIN NE ÜRETİM OLARAK NEDE BAŞKABİR KONUDA MİTSUBİSHİ ELECTRİC MARKASIYLA ALAKASI YOKTUR YANLIZ YANLIŞ ANLAŞILMASIN ALDIĞINIZ CİHAZI KÖTÜLEMEK MAKSADIYLA SÖYLEMİYORUN BUNU SADECE İKİ MARKANIN CİHAZLARININ BİRBİRLERİYLE ALAKASI OLMADIĞI İÇİN SÖYLÜYORUM

• ben dıamond electriğe kötü demiyorumki eğer mitsubishi electric alınabilinecek bir parayla dıamond electric alınmışsa buna değmez derim tabiki. salon tipi konusuna gelince neden sadece salon tipini satıyorlar sizce bir başka model değilde sadece salon çünkü dıamond electrığin salon tipi ucuz, ucuz olduğu içinde satılıyor birde ucuz salon tipi cihazlar arasında en iyisi o.
    mitsubishi electric NV serilerine benzemesine gelincede bu çinlilerin yaptığı genel bir çalışma mitsubishi electriğin NV serisinin kasasına birçok çin malı klima benzetilmiştir zaten
  • quote:

ben dıamond electriğe kötü demiyorumki eğer mitsubishi electric alınabilinecek bir parayla dıamond electric alınmışsa buna değmez derim tabiki. salon tipi konusuna gelince neden sadece salon tipini satıyorlar sizce bir başka model değilde sadece salon çünkü dıamond electrığin salon tipi ucuz, ucuz olduğu içinde satılıyor birde ucuz salon tipi cihazlar arasında en iyisi o.
    mitsubishi electric NV serilerine benzemesine gelincede bu çinlilerin yaptığı genel bir çalışma mitsubishi electriğin NV serisinin kasasına birçok çin malı klima benzetilmiştir zaten

Peki siz Diamond Elect. ne kadar tanıyorsunuz.İsterseniz NV serisi bir ürünün dışına bakarak değil sadece içine açıpta bakın Diamond QV seri ile herşeyi niye aynı.Siz yenisini bu işte belli.Kaldıki Salon tipinde çok daha ucuzlar var piyasada ama Mit.Elect. bayisi hangi cihaza güveneceğini iyi bildiği için Diamond satar.Kaldıki duvar tipinin fiyatıları arasındada nerden baksanız 300-500 TL fark var,bu size azmı geliyor acaba.
  • Merhaba arkadaşlar,

Kısa ve öz bir sorum olacak. D sınıfı bir klima ile A sınıfı bir klimanın aynı şartlardaki elektrik tüketiminin bize parasal olarak yansıması bir saatlik çalışma süresi içinde ne kadar olur?
  • bakın ben dıamond electriği 3yıldır tanıyorum birçok fabrikaya cihaz yaptıran bir firma sizin dediğiniz modelin kartında kompresöründe yada başkabir parçanın üzerinde mitsubishi electric etiketi varmı ben şuan çine gitsem bana mitsubishi electriğin aynısını yapın desem yaparlar ayrıca fiyat konusuna gelince şuanda diamond electric de 9000 Btu/h klasik klima liste fiyatı 990 TL mitsubishi electricte 9000 Btu/H klasik klima 1060 TL çokmu fark var inverter 9000 Btu/H klima diamond electricde 1440 TL mitsubishi electricde 1265 TL sizce hangisi iyi
    benim bu işte yeni olup olmamama gelince bende bu işi babamdan öğrendim baba mesleğim 7 yaşımdan beri bu işin içindeyim şimdi 27 yaşındayım yeterince yenimiyim

Orjinalden alıntı: mbirol

Peki siz Diamond Elect. ne kadar tanıyorsunuz.İsterseniz NV serisi bir ürünün dışına bakarak değil sadece içine açıpta bakın Diamond QV seri ile herşeyi niye aynı.Siz yenisini bu işte belli.Kaldıki Salon tipinde çok daha ucuzlar var piyasada ama Mit.Elect. bayisi hangi cihaza güveneceğini iyi bildiği için Diamond satar.Kaldıki duvar tipinin fiyatıları arasındada nerden baksanız 300-500 TL fark var,bu size azmı geliyor acaba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Merhaba arkadaşlar,

Kısa ve öz bir sorum olacak. D sınıfı bir klima ile A sınıfı bir klimanın aynı şartlardaki elektrik tüketiminin bize parasal olarak yansıması bir saatlik çalışma süresi içinde ne kadar olur?

İşte A ile D arasındaki Tüketim farkı

Arkadaşlar hepsi klima cihazından çıkan gerçek etiketlerdir.Tüm cihazlar 3,5 kw yani 12000 btü serisidir.Buyrun hesaplayın A sınıfı cihazla D sınıfı cihaz arasında 1 yıllık soğutma tüketimi testlerinde 630 kw(D)-525 kw(A)=105 kw fark var.Hemde Diamond çin üretimi(tabi kaliteli çin) Diğer cihaz Japon üretimi.İki cihaz arasındaki fiyat farkı ise 550 ytl.

Birde şunu inceleyin A enerji 1534 ile yine A enerji 2035 cihaz arasındaki tüketim farkı 195 kw

yani D ile A arasındaki farkın neredeyse 2 katı ,Eyer tüketimi ekonomikse işte bu cihaz ekonomik.

Kısacası bu işte A sı B sideğilde EER ve COP ye bakmak daha doğrudur.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Siz liste fiyatlarını karşılaştırın,Diamond liste fiyatındanmı satılıyor.Mit.Elec. çok satıyorsa hadi bakalım kampanya devam devam diye milleti gazlıyor.Birde bu kadar eski olsanız yada Diamond u daha iyi tanırdınız.Neyse uzatmayalım size hayırlı işler.

bakın ben dıamond electriği 3yıldır tanıyorum birçok fabrikaya cihaz yaptıran bir firma sizin dediğiniz modelin kartında kompresöründe yada başkabir parçanın üzerinde mitsubishi electric etiketi varmı ben şuan çine gitsem bana mitsubishi electriğin aynısını yapın desem yaparlar ayrıca fiyat konusuna gelince şuanda diamond electric de 9000 Btu/h klasik klima liste fiyatı 990 TL mitsubishi electricte 9000 Btu/H klasik klima 1060 TL çokmu fark var inverter 9000 Btu/H klima diamond electricde 1440 TL mitsubishi electricde 1265 TL sizce hangisi iyi
    benim bu işte yeni olup olmamama gelince bende bu işi babamdan öğrendim baba mesleğim 7 yaşımdan beri bu işin içindeyim şimdi 27 yaşındayım yeterince yenimiyim

Orjinalden alıntı: mbirol

• klasik seri klimaların değerleri 7000Btu/H 9000Btu/h ve 12000 Btu/h klimalar A enerji sınıfındadır. diğer
  • 24000 btu vestel sahibi olarak kesinlikle derim ki sakın ama sakın ha vestel almayın. aldıgımızdan beri sorun cıkardı. 2 kere degisti. sorunları bitmedi. su akıtır, sogutmaz, ısıtmaz. kendi kendine durur, stabil calısamaz. igrenc bi alet. bigun zevk icin sokup cekicle parcalayacagım!
    bu arada abim kampanyadan mitsubishi almıstı, alet 10 numara. hem de aldıgı fiyat bizim vestele kazıklandıgımız fiyat kadardı :((
  • sevgili klimart muhendislik,
    klima almaya karar verdiğimden, forumdaki önerilerinizi baştan sona okudum.
    bu konuda uzman olduğunuzu gördüm ve sizden yardım rica ediyorum.
    istanbul'da en üst kat apartman dairesinde oturuyorum,
    doğu cepheli 50m2 salon için yazları soğutma amaçlı kullanacağım klima arayışındayım.
    forumda okuduğum yorumlar daha çok mitsubishi,toshiba,vestel,arçelik marka ağırlıklı.
    carrier hakkında bir yoruma rastlayamadım. marka olarak önerir misiniz?
    salonuma carrier marka gold serisi 23000 btu/h soğutma kapasiteli inverter klima uygun mudur?
    montaj dahil 2950 fiyat istendi. bu iş için ayırdığım bütçe yaklaşık bu kadar zaten.
    yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
    derya
  • carrier iyi bir markadır ve klima konusunda yılların deneyimi olan bir marka sizin seçmiş olduğunuz cihaz kapasite olarak size uygun olabilir yanlız dairenizde izalasyon (çatı ve duvarlarda) varmı bu önemli ve cihaz seçiminde kapasiteyi etkiler özellik olarak inverter olması iyi yanlız cop - eer değerleri biraz düşük cihaz soğutmada B ısıtmada ise C sınıfı enerji tüketimine sahip bunun dışında cihaz güzel. ayırmış olduğunuz bütçe ile isterseniz biraz daha verimli bir cihaz alabilirsiniz şuanda kampanyalar var örneğin bizde (mıtsubıshı electrıc) KDV bizden kampanyası ile fiyatlar %18 düşük buna benzer diğer markalardada var

quote:

Orjinalden alıntı: limbus32

sevgili klimart muhendislik,
    klima almaya karar verdiğimden, forumdaki önerilerinizi baştan sona okudum.
    bu konuda uzman olduğunuzu gördüm ve sizden yardım rica ediyorum.
    istanbul'da en üst kat apartman dairesinde oturuyorum,
    doğu cepheli 50m2 salon için yazları soğutma amaçlı kullanacağım klima arayışındayım.
    forumda okuduğum yorumlar daha çok mitsubishi,toshiba,vestel,arçelik marka ağırlıklı.
    carrier hakkında bir yoruma rastlayamadım. marka olarak önerir misiniz?
    salonuma carrier marka gold serisi 23000 btu/h soğutma kapasiteli inverter klima uygun mudur?
    montaj dahil 2950 fiyat istendi. bu iş için ayırdığım bütçe yaklaşık bu kadar zaten.
    yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
    derya

• Merhaba arkadaşlar, çok klasik olacak ama benim de yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. Aklımda 12000 btu'luk Bosch var yeterli olur mu?

- Sadece soğutma amaçlı
    - 25 m2'lik bir salon
    - bir cephesi yazın boydan boya çok güneş alıyor
    - yalıtım yok
    - Bütçe max 1100 TL civarı
    - Mekan: İzmir

Herkese ilgisi için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofear4835 -- 21 Şubat 2009; 15:27:23 >
  • Birkaç gün içerisinde oturma odam için klima almayı düşünüyorum. ve araştırmalarım sonucunda seçeneklerimi 2 ye düşürmüş bulunmaktayım. Birtanesi ZIBRO S2035, diğeri ise DAIKIN Deluxe New FTX35GV. Sorduğum mağazadaki yetkili ikisininde fiyatlarını aynı verdi.

İkisi arasında bir değerlendirme yaptığımda Daikin'ın marka değerinin yüksek olması ve hareket algılayıcıya sahip olması göze çarpıyor. Zibro'da ise 5 yıl komple garantisinin olması, ısıtma ve soğutma veriminin Daikin'a göre daha yüksek olması Zibro'yu daha tercih edilebilir kılıyor. Gerçi "eurovent" sitesinde Zibro markasına rastlayamadım ve katalogda vaadettiği verim değerlerini kontrol edemedim. Ama Daikin'ın katalogda verdiği değerler ile eurovent'te bulunan değerlerin birbirlerini tuttuğunu gördüm.

Hangisini seçmeliyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pekitkan

Birkaç gün içerisinde oturma odam için klima almayı düşünüyorum. ve araştırmalarım sonucunda seçeneklerimi 2 ye düşürmüş bulunmaktayım. Birtanesi ZIBRO S2035, diğeri ise DAIKIN Deluxe New FTX35GV. Sorduğum mağazadaki yetkili ikisininde fiyatlarını aynı verdi.

İkisi arasında bir değerlendirme yaptığımda Daikin'ın marka değerinin yüksek olması ve hareket algılayıcıya sahip olması göze çarpıyor. Zibro'da ise 5 yıl komple garantisinin olması, ısıtma ve soğutma veriminin Daikin'a göre daha yüksek olması Zibro'yu daha tercih edilebilir kılıyor. Gerçi "eurovent" sitesinde Zibro markasına rastlayamadım ve katalogda vaadettiği verim değerlerini kontrol edemedim. Ama Daikin'ın katalogda verdiği değerler ile eurovent'te bulunan değerlerin birbirlerini tuttuğunu gördüm.

Hangisini seçmeliyim?

Arkadaşım fiyat ve ödeme seçeneği hakkında bilgi verebilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr. Elektronic

Arkadaşım fiyat ve ödeme seçeneği hakkında bilgi verebilir misin?

2.100 TL / 10 ay gibi bir fiyat verildi. Sizce nasıl?
  • bu arkadaşımın dediklerine katılıyorum yanlız biraz daha işini kolaylaştırayım diye yazıyorum. problem yaşamadan kaliteli bir cihaz istiyorsan 1.tercih mitsubishi electric 2. tercih daikin 3. tercih toshiba
    ama sen genede bu cihazların eer , cop , ses seviyeleri ve enerji sarfiyatlarını karşılaştırarak seçersen pişman olmassın.

quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

Bak dostum beni iyi dinle. Almışken iyi birşey al. Ben aldım geçen senelerde ve araştırdım.On tane klima markası var. fuji elektirk-fujitsu-general,( bu üçü aynı fabrikanın) Mitusbishı,daikın,toshıba,sharp,alarko(carrier),panasonic,hitachi
    eger bunlardan alırsan yaz-kış problemin olmaz. Diğerlerine gelince AZ PARA=AZ HİZMET .Yazın problem değil ama kışın ısıtmıyorlar. arızaları cabası. Zaten gir şikatvar sitesine anlarsın. Evet bunlar biraz pahalı ama geçen seneler nazaran fiaytlar iyi. Al bitane bunlardan bak keyfine. Sonradan ucuz alıp kafayı yeme. Parayı sokaktan bulmuyoruz.
    Ben Fujı elektirik almıştım arkadaşım vardıda. Ama dediğim gibi bu on markanın kalitesi aynı sadece fabrikaraları ve servisleri farklı. benden sana tavsiye...........
  • quote:

Orjinalden alıntı: pekitkan

Birkaç gün içerisinde oturma odam için klima almayı düşünüyorum. ve araştırmalarım sonucunda seçeneklerimi 2 ye düşürmüş bulunmaktayım. Birtanesi ZIBRO S2035, diğeri ise DAIKIN Deluxe New FTX35GV. Sorduğum mağazadaki yetkili ikisininde fiyatlarını aynı verdi.

Hangisini seçmeliyim?

Yok mu fikri olan?
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.