Şimdi Ara

mitsubishi colt cz3

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
1
Favori
35.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arabayı kullanan arkadaşlar var mı aranızda? bi kaç araba arasında kaldım. bi tanesi bu. donamı filan çok iyi. yakıt tüketimi nasıl?(istanbulda kullanacam) ikinci elde satarken çok zorlanır mıyım? kullanan varsa aranızda yorum yapabilir mi? şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 9 Aralık 2007; 17:34:10 >

• cz3 dediğiniz her şeyiyle ( iç hacmide dahil) colt 5 kapılının aynısıdır.

coltla ilgili bir sorun varsa direkt bana yöneltebilirsin.

nede olsa dh forumun colttan sorumlu üyesi benim:)

cz3 binip binebileceğin en geniş iç hacme sahip 3 kapılı araçtır.

akseaurları normal colt ile aynı. ayrıca normal colttan 600-700 ytl daha ucuz.

yakıt tüketimi ; bende istanbulda kullnıyorum . aracım colt 1.3 invite AMT istanbul şehir içi yakıt tüketimi klima her daim açık ( kışın buğu çözmek için açık bırakırım) 45 litre ile 600 km dir. bu rakam 600 km ninde üstüne çıkabiliyor bazen ( max 640 oldu).

sende almaya niyetlenirsen kesinlikle AMT almanı öneririm. hem daha eğlenceli hemde 6 vitesli olduğu için daha ekonomik.

performansına gelecek olursak coltla çok zorlamadan( deviri 8000 e dayandırmadan demek istiyorum) 210 yapmak mümkün.

videosunun linkini koyarım aşağıya

videoyu bu sayfada ortalarda bir yerde bulabilirsin

http://forum.donanimhaber.com/m_7345317/mpage_43/tm.htm

2. el demişsin bak orada duralım.

2. elde bir corsa yada clio kaar kolay çıkartamazsın . ama muhakkak bir alıcısı bulunur.

arabam.comda bakarsan satılan çok az colt olduğunu görürsün. istanbulda mesela 10 araba var yada yok.

ben bunu colt sahiplerinin araçlarından memnuniyetine bağlıyorum.

standart donanımı aşağıdadır.

motor:

mersedes mitsubishi ortak üretimi 1332 cc 95 hp 125 nm tork dohc mivec 16 v motor.

standart donanım;

6 ileri tiptronik vites veya 5 ileri spor manuel vites.

abs, ebd, 4 havayastığı ( sürücü ve ön yolcu ön havayastıkları , sürücü ve ön yolcu yan havayastıkları)

5 adet kafalık ( bir yakınım arka orta kafalık olmadığı için ciddi şekilde yaralanmıştı o bakımdan belirtiyorum bu özelliği bazı araçlarda arka orta kafalık olmuyor. bence çok önemli bir ayrıntı)

önler elektrikli ön gergili, 5 adet 3 noktalı emniyet kemeri ( bazı araçlarda arka orta emniyet kemeri sadece belden geçer bence bu da önemli)

arka koltuk sağ sol isofix çocuk koltuğu bağlantı noktaları.

15 inch alaşım jantlar,

195\50\r15 continental premium contact lastikler. ( araçların standart lastikleride çok önemli bazı makalar standart lastik olarak adı şanı duyulmamış lastikler veriyorlar)

otomatik klima,

her iki tarafıda sıkışma önleyicili elektrikli ön camlar.

6 hoparlörlü rds radyo cd player, (sıfır alacaksan direksiyondan kumandalı ses sistemi eklendi 2008 lere)

elektrikli- ısıtmalı yan aynalar,

soğutmalı torpido gözü, ( torpido gözünün yanı sıra içine 1.5 litre pet şişe alabilen ek soğutmalı göz)

yol bilgisayarı,

hıza duyarlı elektrik destekli hidrolik direksiyon, (eps)

hıza duyarlı silecekler,

( yatabilen ,çıkabilen, "ön koltuklar gibi" öne arkaya kayabilen arka koltuklar)

5 adet bardaklık

jazz ve note ile birlikte sınıfının en geniş iç hacmine sahip araç daha genişi ferahı yok.

3yıl teknik 12 yıl paslanmazlık garantisi,

sabancı güvencesi.

resimleri aşağıdadır

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 9 Aralık 2007; 17:51:45 >

• resimler

mitsubishi colt cz3

mitsubishi colt cz3
  • yol tutuşu filan iyimidir? zaten amt alacağım.(malum istanbul trafiği). çok sorun çıkartıyor mu? servisi filan her yerde yok galiba. alayım mı diyorsun yani.
  • devamı

aşağıdaki resim czt ye ait.

tamponları değiştiririm dersen böyle bir örünüme kavuşabilirsin.

bir de spoiler tabi.

hayırlı günler.

başka sorun olursa sorabilirsin

mitsubishi colt cz3

mitsubishi colt cz3

• sorun?

o nedir?

mitsubishi bir japon markası olduğunu biliyorsundur herhalde arkadaşım.

biz servise sadece yağ ve filtre değişimi için 15000 km de bir gidenlerdeniz :))

latife bir yana 36000 km oldu herhangi bir sorunla karşılaşmadım. AMT ise her tür trafik koşulunda test edilmiştir tarafımca

( istanbulun halini biliyorsun bayram trafiği cuma eve dönüş kar yağmur sabah e5 saymama gerek yok işte her koşulda test ettim. daha uyarı sinyali bile vermedi.)

mitsubishi takım forumunada mesaj at yeni colt alan 3-4 arkadaş var onlarla direkt konuş.

ben azcık taraflı olabilirim diyorsan:)

yol tutuş.

çok çoşmadıkça yani 170-180 le viraja girmedikçe herhangi bir rahatsızlık yaşanmıyor.

yüksek hızlarda oldukça stabil.

hele 140 150 ile giderken sanki 100 le gidiyormuşsun gibi oluyor.

al alma diyemem.

git kendin bir deneme sürüşü yap

sonra kendi kararını kendin ver.

diğer seçenekler neler bu arada?

• bide yeni corsa yı düşünüyorum ama hem fiyatı yüksek, donanımı az hemde motoru düşük. aslında bende japonları severim arada 5.000 ytl gibi bir fark var. bu yüzden cz3 olacak gibi. bu arada kırmızıda çok yakışıyor.
  • içlerine bin hacim farkını kendi gözlerinle gör

colt minibüs gibi bir iç hacim sunuyor.

dediğin gibi 5000 ytl ye neler yapılmaz

bir takım ış lastiği alırsın hala 4000 ytl paran kalır.

kolay gelsin.
  • diğer renkleri burada.

gök maviside fena değil

siyahta çok güzel.

http://www.temsa.com.tr/otomotiv/urunler.aspx?LNG=TR&uid=138&udt=Renkler
  • hocvam sen bu işi biliyosun peki bu czt nasıldır alınır mı 2. eli nasıldır? donanımı falan
  • donanım olarak czt de normal colta ek olarak sunroof spor koltuklari anti patinaj sistemi(asr) ve esp standart.

valla o tip arabaların alıcıları da herhalde kendileri gibi nadir kişilerdir.

1.5 150 hp.

gerçekten kuvvetli bir motoru var.

www.temsa.com.tr den ayrıntılı bilgi alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 10 Aralık 2007; 20:11:04 >
  • coltta elektro-hidrolik direksiyon (eps) var mı? 5 kapılıda varsa bunda da vardır?
  • evet vardır.

hatta gösterge panelinde ışığı bile var.

www.temsa.com.tr den donanım seçeneklerini görebilirsiniz.

colt 5 kapıda ne varsa colt cz3 tede aynen vardır.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 10 Aralık 2007; 23:21:58 >
  • teşşekkürler tasshelhoff. çok yardımcı oluyorsun. galiba cz3 alacağız.
  • rica ederim.

fiyatına göre colt çok mantıklı.

içine binmedinizmi daha hiç?

hayırlısı olsun.

hayırlı gnler.
  • 5 kapılısına bindimde 3 kapılıyı daha göremedik
  • iç genişliği şaşırtmıştır eminim seni 5 kapılının.

3 kapılıda 5 kapılının aynı genişliğe sahip sadece 5 kapılıdaki mavimsi döşemeler biraz daha koyu renkli.

hayırlı günler.
  • çok methettiniz çok anlattınız çok aydınlattınız ve dün bir 2008 siyah CZ3 ile aranıza katıldım başta sayın tasshelhoff olmak üzere beni bu derece mutlu eden bir otomobile kavuşturduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim...
    selam ve sevgiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah leopar

çok methettiniz çok anlattınız çok aydınlattınız ve dün bir 2008 siyah CZ3 ile aranıza katıldım başta sayın tasshelhoff olmak üzere beni bu derece mutlu eden bir otomobile kavuşturduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim...
    selam ve sevgiler

hayırlı olsun. ilk izlenimlerini bizlerle paylaşırsan sevinirim. belki yıl sonuna kadar bende aranıza katılırım. ( bide ayıptır sorması kaça aldınız? bişeyler hediye ettiler mi? bende isterim belki)
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah leopar

çok methettiniz çok anlattınız çok aydınlattınız ve dün bir 2008 siyah CZ3 ile aranıza katıldım başta sayın tasshelhoff olmak üzere beni bu derece mutlu eden bir otomobile kavuşturduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim...
    selam ve sevgiler

rica ederim.

faydalı olduysam hele de aracı beğendiyseniz bana yeter.
    teşekküre gerek yok.

izlenimleriniz paylaşırsanız ve forumda açılan konulara iştirak ederseniz sevinrim.

kauni arkadaşta colt almaya karar vermiş.

gerçektende fiyat donanım performans oranı en iyi olan araç colt.

işallah colt sahipleri ve beğenenleri arttkça 2. elide istediğimiz seviyeye gelecek.

hayırlı olsun tekrardan.

garanti hala 5 yıla çıkartılabiliyorsa çıkarmanızı öneririm.

hayırlı günler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.