Şimdi Ara

MININGCILERE NEDEN KIZILIYOR ? YTD (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
514
Cevap
4
Favori
17.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TechVET

Allah bağışlasın.

Buradaki konu herkesin her işi yapma zorunluluğu değil zaten. Kafanıza yatmayan her şeye yasak, günah, caiz, haram mantığıyla bakmanız. Mesela senin çalıştığın yerde de usulsüzlük vardır. Hayatta hiç bir şey mükemmel değil. Vizyonunuzu geliştirmeniz lazım. Ülkenin vizyonsuzluk çabası inanılmaz yüksek.

Alıntıları Göster
    Amin.
    Herşeye amenna dememek vizyonsuzluksa ben vizyonsuzum, ömrümüde bu şekilde geçiricem inşaAllah. Ayrıca bu coin işi ülkeyi ne ileriye götürür nede geriye, bukadar sert tartışmalara gerek olduğunu düşünmüyorum. Kalın sağlıcakla.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Hıncal Uluç'un saçmalığını paylaşmanda iki hata var. Hıncal ne anlar ve sen hıncal'ı nasıl referans alabiliyorsun? Akıl tutulması gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ott0man

Amin.
    Herşeye amenna dememek vizyonsuzluksa ben vizyonsuzum, ömrümüde bu şekilde geçiricem inşaAllah. Ayrıca bu coin işi ülkeyi ne ileriye götürür nede geriye, bukadar sert tartışmalara gerek olduğunu düşünmüyorum. Kalın sağlıcakla.

Alıntıları Göster

Mining yapanlar sanki uyuşturucu kaçakçısı. Adam birkaç ekran kartı alıyor, bununla sistem kuruyor. Sonra belirli bir coin için algoritma çalıştırıyor. Bunun üzerinden para kazanıyor. Olayı bu kadar dramatize etmek vizyonsuzluk. Yoksa herkes gidip mining yapsın ya da niye yapmıyorlar diye veryansın eden yokki. İnsan yaratıcılığını eleştirmek çok yanlış.

• Güncelleme geldi ama ben bir değişim göremedim. Kartlar yine fiyat olarak uçacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Çok enteresan. 100mbit Kablonet var annemde. Upload hızı 5mbit.  Ağabeyim covid'den ötürü evden çalışıyor. Ankara'ya geri göçtü.   Annemle yaşıyor. 100mbit kablonet ile hiç sorun yaşanmıyor. Gerçi biz Kablonet merkezine çok yakınız. Ping'lerimiz acayip düşük. Belki de ondandır.

Benim test ettiğim oyun da Walhalla idi. İki saat falan oynadım. Gözüme batan bir sorunla karşılaşmadım. Kablonet'te aylık 20 lira fark ödenip 100gb kota ile 10mbit upload da alınabiliyor. 100gb upload dolunca hız tekrar 5mbit'e düşüyor. Büroda kullanıyorum bunu. "Akıllı sınırsız" var büroda. Gün içi 100mbit. Akşam 24mbit. Ama ben büroyum. Bana yüksek hız gün içi lazım. İlaç gibi geldi bana. Bir de 20TL'ye 10mbit upload paketi aldım. Büroda iki tane telefon hattı var. Onları da Türksat'a geçirdim. Telekom'a tanesine 25TL ödeyeceğime, Türksat'a tanesi için 6TL ödüyorum. Bayağı ucuza geldi bana. İki telefon + internet 110TL. 10mbit upload paketi dahil. Büroda sabit hat şart. İnanmazsınız. Faks hala kullanılıyor. Ben de inanamıyorum. Ama kullanılıyor.  Bir de internet sitende cep telefonu numarası yazmak falan... Amatör işi biraz. O yüzden sabit hatta mahkumuz zaten. Hepsini tek paket olarak düşününce de Türksat bayağı bir ucuz oluyor.

Ev kullanıcısına ise akıllı sınırsız gelmez. Ev kullanıcısına gerçek 100mbit şart. Çünkü gündüz zaten iştesin. Akşam hız 24mbit'e düşüyor. Olmaz yani. Gerçek 100mbit de artık çok pahalı. Sanıyorum 130-140TL falan olmalı. Televizyon ve telefonla kombine ederek toplam maliyet aşağıya çekilebilir gerçi. 1972'den beri kullanılan telefon numarasını iptal etmeye kıyamıyorsun biliyon mu? Yoksa yirmibirinci yüzyılda sabit hat komik oluyor. Evde elbet bir televizyon var. Onda da digiturk değil, Teledünya kullanıver falan... Oradan da bir maliyet kısıyorsun. 100mbit kablonet imkansız olmaktan çıkıyor böylece...

---------------

Ben online platformlar mükemmel çalışsa da, online platformlara bel bağlamamak gerektiğini söylüyorum zaten bu arada. Göz göre göre adamların kucağına düşmenin anlamı yok. Ama internet iyi ise, kriz çözülene kadar geçici olarak idare etme yöntemi olabilir.

Özellikle oyun fiyatlarının kontrol altında tutulması için korsan şart.   "Korsan kullanın" demiyorum. "Korsanın varlığını sürdürmesi gerek" diyorum. Online platformlara geçiş korsanın dibine darı eker. Aynı şekilde, ekran kartlı baba sistemlerin de varlığını sürdürmesi şart. Herkes online sistemlere dönerse, hoplatırlar. İnek gibi sağmaya başlarlar. Ekran kartı üreticileri karta ihtiyacı olan tasarımcıları, rendercıları ayrı hoplatır. Online server'lar oyuncuları ayrı hoplatır. Her türlü hoplatılırız yani.  

O yüzden bu tuzağa düşmemek, akıllıca davranmak lazım.

Alıntıları Göster

Korsan yüzünden müzik ve film endüstrisi gelişti. bugün Spotify, Deezer, Netflix, Prime vs.. varsa bunlar sayesinde var. Rekabet iyidir. Yeni alanlar yaratır, yaratıcılığı arttırır. Tamamen katılıyorum.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt

Bu arada ETH 2.0 güncellemesi gerçekleşti.Madencilik biticek diyenler size kötü bir haberim var...

BitmEDİ.

ETH

Mcap: $312,747,492,917.67

Algo: Ethash

Block Count: 12,963,726

Block Reward: 2.6

Block Time: 13.7

Difficulty: 7,539,818,724,920,206

👉Premia Trading Comp. 6/23

Block Reward : 2.6 yazıyor ya o 2.0 a sabitlenecek.

Senaryo 2.2 ye sabitlendi-Fiyat 2800 dolara çıktı denge kuruldu.

• Hocam güncelleme geldi, eth bitti, miningciler ağlıyor, sokakta 3k ya 3090 kimse yüzüne bakmıyor

neyse bir sonraki güncellemeye kadar umarım eth bitti muhabbetleri biter, deliye göre eth her gün 2.0 a geçiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wearesorryserver kullanıcısına yanıt
    😉

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Terör örgutu sempatizanlarida bu işi yapiyor ve elektiriğe bir kuruş ödemeden.

Özet; hem doğaya hem de cebimize zarar.

Allah babana sabır versin. Doğurt, besle, büyüt. Gelecekte gurur duyacağım diye düşün. Sonra senin gibi biri olsun. Böyle bir yorum yapsın.

• Total EIP-1559 Burnt Fees: 468.16 ETH ($1,300,596.64) artık gas lardan gelen fee leri yakıyorlar

Piyasadan eth çekiliyor.Fiyat 🚀🚀YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showshow -- 5 Ağustos 2021; 17:40:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

miningcilerin elektrikleri kesilsin- sistemleri yansın diyorum başka bir şey demiyorum. ekran kartı piyasasının ebesine çöktüler.

burada 3-4 ekran kartı alıp kendini miningci sananlara bir şey demiyorum, bu insanlar son çare bir şey yapmaya çalışan kurnaz tilki gibiler, kendi hallerinde takılıyorlar. asıl sorun fabrika kurup içine mining sistem dizenlerde. geçenlerde burda veya ekşide okumuştum, doğuda bir kapalı fabrika kurulmuş, kaçak elektrik çekilmiş ve içinde neredeyse 1000'e yakın ekran kartlı rig kurmuşlardı, klima filanda hep çalışıyor yine elektrik harcıyor ama kaçak elektrik olduğundan ödeme yapmıyorlar. sabah akşam sistemi çalıştır, klimayı çalıştır, elektrik faturası ödeme. durum böyleyse insanlar kızmasında ne yapsın? benzeri çinde de var izlandada da ama oralarda takibi yapılıyor işte. bir fabrikada 5-10 endüstriyel klima ve 1000'e yakın ekran kartlı rig ne kadar harcar aylık bilmiyorum ama elektrik faturası ödemiyorsa her ay ekran kartı eklemesi yapar.

Orada hükümete kızacaksın. Bütün mallarına el koyup, üzerine banka hesaplarını da Devlet kanallarına aktaracaksın. Peki Hükümet ne yapıyor? Kaçak elektrik kullanımına göz yumup, Elektrik dağıtım şirketinin bunu dürüst vatandaşlara yaslaması için kanun çıkarıyor. Hükümet de o kaçak elektrikle mining yapan da şerefsizdir işte. Ayrıca o kaçak elektriği sadece mining için kullanmadıklarını biliyorsun değil mi?

• quote:

Mining yapanlar sanki uyuşturucu kaçakçısı. Adam birkaç ekran kartı alıyor, bununla sistem kuruyor. Sonra belirli bir coin için algoritma çalıştırıyor. Bunun üzerinden para kazanıyor. Olayı bu kadar dramatize etmek vizyonsuzluk. Yoksa herkes gidip mining yapsın ya da niye yapmıyorlar diye veryansın eden yokki. İnsan yaratıcılığını eleştirmek çok yanlış.

Alıntıları Göster

Uyuşturucu kaçırsa bu kadar tepki haketmezler.gezege en buyuk zararı veren teknoloji açık ara mining.bu kadar yüksek enerji ihtiyacı nasıl karşılanacak sınırlı kaynaklarla?su tuketene para vericez deseler tüm musluklari tüm gün açık bırakır mıydık? Olay ekran kartı bulma olayı kadar basit değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Miningcilere niye kiziyorsunuz ki

Gidin TSMC ve Samsung a kızın

TSMC nin bantlarinin %52 sini alan Apple'a kızın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne oldu paşinyan hani bitiyordu mining   

• katil bile olsan bu kadar tepki verilmez. şu an fırındaki bütün ekmekleri miningciler yiyor adam 1 ekmek alacak, miningçiler 10 tane ekmek alıyor

• quote:

Hıncal Uluç'un saçmalığını paylaşmanda iki hata var. Hıncal ne anlar ve sen hıncal'ı nasıl referans alabiliyorsun? Akıl tutulması gerçekten.

Alıntıları Göster

Al bol bol mining yaparsın

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/150052338

• Ne Mining yapılır be

• quote:

Evet çok basitleştirdin. Git Xbox Series S al. Otur oyununu oyna. İlla ekran kartı mı almak zorundasın?

Alıntıları Göster

Tamaam, haklısın ya zaten pc de niye oyun oynayayım ki?

/s

• showshow kullanıcısına yanıt

Sonra niye kızıyorlar bize deme ama  

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/150052492

• quote:

Orijinalden alıntı: showshow

Dostum fırına gittin beyaz ekmek kalmamış.Aç mı kalırsın kara ekmek mi alırsın?

Bu beyaz ekmek vs kara ekmek değil, beyaz ekmek vs beyaz ekmekten geriye karan kırıntılar..

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.