Yüzbaşı
28 Ocak 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 137 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Asus,

Gigabyte,

Msi,

Zotac,

Palit,

İnno3d,

Manli

Colorful,

Galax,

Elsa,

KFA2,

Gainward,

Power Color,

XFX,

HP,

Evga,

Sapphire,

Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar var mı listeye dahil etmek istedikleriniz ?

Üyelerden gelenler ;

PNY,

BFG,

GECUBE,

Club3d,

TUL,

Diamond,

Sparkle,

Asrock,

Hıs,

Maxsun,

Sevgili arkadaşlar merhaba,

Yine bir başlık altında fikirlerimizi tabi ki saygı, sevgi çercevesinde paylaşalım.

Konumuz "Ülkenin ekonomik durumu" 34 yaşında mühendis bir arkadaşım ailesiyle yaşıyor.Sizce doğru mu ?

Malum parti öncesi ülke ekonomisi ile Malum parti sonrası ülkenin ekonomisini tartışmaya davet ediyorum.

Şahsi görüşüm malum parti globalleşen dünyanın getirileri üzerinden en azından kendi yandaşlarına çok başarılı ekonomi yönetimi algısını kafalarına kazıdı.

Market alışverişimiz gün gün tutmaz oldu, teknoloji fiyatları aldı kafasını gitti, araba fiyatları, ev fiyatları sürekli güncelleniyor.

20 sene önce orta gelirli aileler, tazminatlarıyla en azından ev alabiliyorlar idi.Hatta annemiz babamız, eşimiz dostumuz arkadaşımız komşumuz kime bakarsanız bakın, evleri ortalama 20 seneliktir, hepsi de benim söylediğim ya söylediğime yakın tarz ile alınmıştır.

Bu başlık altında yazılanlar tamamen YTD.
Şahsi fikir ve görüşlerimdir.

Merhaba,

Ekran kartı ile Mining yapan kişiler aranızda vardır.

Bu konuyu açmamın sebebi; miningcilere karşı forumda ciddi bir tavır olduğunu farketmem.

Adam parasını vermiş ekran kartı almış kimi niye ilgilendiriyor ?

Pahalandığı için diyorsan, öngörünü kullan sende al.Ya da sende Mining yap?

Bana garip geliyor bazı insanlar kafasını kullanıp riskini alıp Mining yapıyor diğer grup ise risk almadan en azından birşeyler yapanları eleştiriyor.

Al satta bir risk sonuç olarak Ethereum fiyatı düşünce ekran kartı fiyatları da düşüyor.

6500 liradan 30bin TL’ye yükselen 3080 17 bin TL ye kadar düştü.

Daha düşmeyeceğini ya da yükselmeyeceğini kimse garanti edemez ?

Yani bir risk.

Farklı düşünen arkadaşların saygı çerçevesinden olumlu olumsuz yorumlarını paylaşması icin konuyu açıyorum.

İyi forumlar,

Blockchain gelecektir;

Merhaba arkadaşlar,

Hemen sistemimden bahsedeceğim.

b550-xe

5950x

xfx 6800

Asus ryujin 360

mp600 1 tb pro - 4x

Gskill 3600 Neo 4x16gb

Asus mg278q - Msi optix 27" Curverd

Corsair airflow white kasa modelim

bu sistem ile en iyi performansı nasıl alabilirim ?

Genelde cs go, lol ve hikaye modu olan oyunlar oynuyor ve yayın açıyorum.

Sayın @Jlozde konuyu taşıyan iş birlikçi yöneticiyi bizimle paylaşır mısınız ?

https://forum.donanimhaber.com/arizali-ekran-karti-gonderen-inventus-ve-vektron-rezilligi--149420571

Yanımda olan, konuyu öne çıkaran ve çıkaracak arkadaşlara destekleriniz için teşekkür

Ekşi sözlük linkimiz

@StormLight arkadaşımıza teşekkür ederim.
https://eksisozluk.com/entry/124446808

135
Cevap

3
Favori

4.486
Tıklama

78 öne çıkarma almış konuyu, insanların emeklerini, bi yerlerden alınan talimat ile eğer hiçe sayıyorsanız sizinde onlardan bi farkınız yok.

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle konuyu biraz geç açtım fakat başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşıp firmaların bizleri nasıl istismar ettiğini göstermek istiyorum.

İnventus bilgisayardan Evga marka Rtx 3080 ekran kartını 19.800 Tlye aldım.

Kart teslim olduktan sonra, kartın RGBsi ve 3 fanından en alttakinde problem olduğunu farkettim.Kart aslında çalışıyordu.Bende servise gönderdim hemen sonuçta 20 bin
lira para vermişiz.Servis süreci çıkan doa raporu ve verilen sonuç vs beklerken aradan bi 20 gün geçti. @VektronElektronik bana ellerinde ürün
olmadığını ürünün para iadesi olacağını söyledi fakat İnventus ile görüşüp değişim isteyebileceğimi onların elinde varsa değişim yapabileceklerini söyledi.Bende kendilerine
kesinlikle para iadesi istemiyorum çünkü ekran kartı 29 bin lira oldu dedim.(Tam 20 günde 9 bin lira fiyatı artmış.)

Bir ümit İnventusa DOA raporuyla beraber mail attım.Beni yaklaşık 1 hafta kadar beklettiler.En sonunda İnventus'tan yetkili bir arkadaş, ürünün stoklarında olmadığını ve
tedarikçi firmanın da stoklarında olmadığını dolayısıyla para iadesi yapacaklarını ve iban numarası göndermemi talep ettiler.(NASIL YA SİTEYE GİRİP BAKINCA 29 BİNE YARIN KARGO YAZIYOR???)

Bende kendilerine hemen ekran görüntüsü gönderdim.Ürünün stoklarında olduğunu ve fiyatını içeren ekran görüntüsünü gören yetkili benden iban numarası istemeye devam etti bende göndermeyeceğimi söyledim.Para iadesi kesinlikle istemiyorum dedim.Ürünü kız arkadaşımın xx banka hesabı olduğundan dolayı xx banka üzerinden havale ile almıştık.Ben iban vermeyince para iadesini kız arkadaşımın hesabına yaptılar.

Özetle arkadaşlar, sırf bu tavır yüzünden bu olayın peşini bırakmayacağım.THHK başvurdum, thhk olmazsa dava acıcam.Gözümün içine baka baka olan ürünün stoklarında olmadığını söylediler.

Bu ürünlerin değeri hazır sistemde 12 13 bilemediniz 15 bin lira, siz zaten 29 bine satıyorsunuz.Bu tarz şeylere ihtiyacınız mı var ? 20 günde 1 ürüne 3x Asgari ücret zammı yapılır.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

1-)RGB ışığı sabit yanan ve 3 fanından 1 tanesi çalışmayan kartlar normal zaman da direk iade alınıyor mu ?

2-)Ürün tedarikçi firma da yok ise siz bu ürünü nereden tedarik ediyorsunuz ?

3-)Israrla değişim isteyen bir müşteriye seçenek dahi sunmadan nasıl para iadesi yapıyorsunuz ?

4-)Bu ürünün ben 2.sahibi olsaydım, iadeyi yaptığınız hesaba giden para ne olacaktı ?

5-)Şirket yetkilisi, tüm süreç apaçık ortadayken beni yalan beyandan mahkemeye vermekle tehdit etmekte ki amacı yerse mi ?

ADMIN ANLAŞILMASI GÜC Bİ ŞEKİLDE KONUMU BAŞKA BİR BOLUME TAŞIDI BENDE YENİDEN ACIYORUM.

BENIM KONUMUN BENZERLERİ BU FORUM ALTINDA TARTISILIYOR KONUSULUYOR AMAC NEDIR SAYIN DONANIMHABER ADMINI?

https://forum.donanimhaber.com/inventus-ve-vektron-rezilligi-arizali-kart-teslimati--149405710-7#149417400

@Aerosol 34 @corsairms @zwanzig @-Gardiyan- @srcn.90

Süreçle ilgili konuşmalar ve THHK başvuru formu

DOA Raporu Tarihi : 31.03.2021

Raporu inventusa ilettikten sonra tarafıma yapılan dönüş : 05.04.2021

Zorla izin verilmeden para iadesi yapılan tarih : 06.04.2021

THHK Başvuru Tarihi : 05.04.2021

THHK Durum : Başvuru Tamamlandı

showshow Teğmen alıntıiletKopyalaBlokla1 sa.https://store.donanimhaber.com/91/f6/1e/91f61efc31790d1e1268fbb658b43401.jpeg

https://store.donanimhaber.com/a6/1f/65/a61f65cf91927f5634fe105769c75e7a.jpeg

https://store.donanimhaber.com/12/d3/ce/12d3ce0c52f1f7e5f158f424adeb6ad2.jpeg

https://store.donanimhaber.com/11/55/01/1155015c0a917864ae6bcb32dbe25ed6.jpeg

https://store.donanimhaber.com/f2/9e/cf/f29ecfb9297ff518d6d0073aedc79117.jpeg

https://store.donanimhaber.com/c7/61/da/c761da28dfa338467fb8e6de8a94ce79.jpeg

https://store.donanimhaber.com/c1/a8/5f/c1a85fee16940d3c7148920aa42cb9ec.jpeg

https://store.donanimhaber.com/9f/66/15/9f6615c89120aa20332ed9210f59e68e.jpeg
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showshow -- 11 Haziran 2021; 14:51:7 >

Yanımda olan, konuyu öne çıkaran ve çıkaracak arkadaşlara destekleriniz için teşekkür

Ekşi sözlük linkimiz

@StormLight arkadaşımıza teşekkür ederim.
https://eksisozluk.com/entry/124446808

135
Cevap

3
Favori

4.486
Tıklama

78 öne çıkarma almış konuyu, insanların emeklerini, bi yerlerden alınan talimat ile eğer hiçe sayıyorsanız sizinde onlardan bi farkınız yok.

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle konuyu biraz geç açtım fakat başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşıp firmaların bizleri nasıl istismar ettiğini göstermek istiyorum.

Kart teslim olduktan sonra, kartın RGBsi ve 3 fanından en alttakinde problem olduğunu farkettim.Kart aslında çalışıyordu.Bende servise gönderdim hemen sonuçta 20 bin
lira para vermişiz.Servis süreci çıkan doa raporu ve verilen sonuç vs beklerken aradan bi 20 gün geçti. @VektronElektronik bana ellerinde ürün
olmadığını ürünün para iadesi olacağını söyledi fakat İnventus ile görüşüp değişim isteyebileceğimi onların elinde varsa değişim yapabileceklerini söyledi.Bende kendilerine
kesinlikle para iadesi istemiyorum çünkü ekran kartı 29 bin lira oldu dedim.(Tam 20 günde 9 bin lira fiyatı artmış.)

Bir ümit İnventusa DOA raporuyla beraber mail attım.Beni yaklaşık 1 hafta kadar beklettiler.En sonunda İnventus'tan yetkili bir arkadaş, ürünün stoklarında olmadığını ve
tedarikçi firmanın da stoklarında olmadığını dolayısıyla para iadesi yapacaklarını ve iban numarası göndermemi talep ettiler.(NASIL YA SİTEYE GİRİP BAKINCA 29 BİNE YARIN KARGO YAZIYOR???)

Bende kendilerine hemen ekran görüntüsü gönderdim.Ürünün stoklarında olduğunu ve fiyatını içeren ekran görüntüsünü gören yetkili benden iban numarası istemeye devam etti bende göndermeyeceğimi söyledim.Para iadesi kesinlikle istemiyorum dedim.Ürünü kız arkadaşımın xx banka hesabı olduğundan dolayı xx banka üzerinden havale ile almıştık.Ben iban vermeyince para iadesini kız arkadaşımın hesabına yaptılar.

Özetle arkadaşlar, sırf bu tavır yüzünden bu olayın peşini bırakmayacağım.THHK başvurdum, thhk olmazsa dava acıcam.Gözümün içine baka baka olan ürünün stoklarında olmadığını söylediler.

Bu ürünlerin değeri hazır sistemde 12 13 bilemediniz 15 bin lira, siz zaten 29 bine satıyorsunuz.Bu tarz şeylere ihtiyacınız mı var ? 20 günde 1 ürüne 3x Asgari ücret zammı yapılır.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

1-)RGB ışığı sabit yanan ve 3 fanından 1 tanesi çalışmayan kartlar normal zaman da direk iade alınıyor mu ?

3-)Israrla değişim isteyen bir müşteriye seçenek dahi sunmadan nasıl para iadesi yapıyorsunuz ?

4-)Bu ürünün ben 2.sahibi olsaydım, iadeyi yaptığınız hesaba giden para ne olacaktı ?

5-)Şirket yetkilisi, tüm süreç apaçık ortadayken beni yalan beyandan mahkemeye vermekle tehdit etmekte ki amacı yerse mi ?

ADMIN ANLAŞILMASI GÜC Bİ ŞEKİLDE KONUMU BAŞKA BİR BOLUME TAŞIDI BENDE YENİDEN ACIYORUM.

BENIM KONUMUN BENZERLERİ BU FORUM ALTINDA TARTISILIYOR KONUSULUYOR AMAC NEDIR SAYIN DONANIMHABER ADMINI?

https://forum.donanimhaber.com/inventus-ve-vektron-rezilligi-arizali-kart-teslimati--149405710-7#149417400

@Aerosol 34 @corsairms @zwanzig @-Gardiyan- @srcn.90

Süreçle ilgili konuşmalar ve THHK başvuru formu

DOA Raporu Tarihi : 31.03.2021

Raporu inventusa ilettikten sonra tarafıma yapılan dönüş : 05.04.2021

Zorla izin verilmeden para iadesi yapılan tarih : 06.04.2021

THHK Başvuru Tarihi : 05.04.2021

THHK Durum : Başvuru Tamamlandı

Asus Rog B550-XE - ANAKART

AMD 5950X - İŞLEMCİ

Asus Rog Ryujin 360mm - Sıvı sogutma

4x16 gb Gskill Trident Z 3600 MHZ - RAM

Corsair 5000d Airflow - Kasa

1+1+1+1 MP600 PRO Raid0 ile 4tb M2 ( Asus Hyper Gen4 ile raidliyorum)

Xigmatek Platinum 1200w - Güç kaynağı

AMD RX 6800 - Ekran kartı(Elimde Suprim X 3080, Evga 3080, Xfx 6800, Gigabyte 6800 xt, Gaming Xtrio 3060ti var) Herhangi birini bağlayabilirim.

Bu parcalara sahip bir pc var elimde.Online rekabetçi oyunlar için kullanacağım sağlam bir monitor arıyorum. yardımcı olabilecek var mı ?

Merhaba Arkadaşlar,

lira para vermişiz.Servis süreci çıkan doa raporu ve verilen sonuç vs beklerken aradan bi 20 gün geçti. @VektronElektronik bana ellerinde ürün

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

DOA Raporu

Ürün stoklarda yokmuş 😁

Tavıra bakar mısınız ? Koskoca firmaya yakışıyor mu?

Birde yanlış ve yanıltıcı beyan diye mahkemeye vereceklermiş?
Merhaba arkadaşlar,

Çok fazla bu tarz konu açıldığını fark ettim.Bu konuları tek başlık altına toplayalım hem sorunlar hem çözümleri bir arada olsun.

Kendi sorunumdan başlıyorum.

2+2 Raid0 4 TB MP600 Core Gen4 m2 ye sahibim, yaklaşık 24 tblik bir hdd disk yazdırdım.

M2 sağlığı içler acısı ve sıcaklık 65-66 derece bu sıcaklığın düşürmemiz gerekiyor bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

%100de çalışıyor, aynı zamanda okuma yazma hızı da 500mblerde seyrediyor normal şartlar da, 4950 + 4950 olması gerekmiyor mu?

Sistem Özellikleri,

İ9-10850k

Asus Tuf Z590

Gskill 32Gb Ram 3200 MHz

2Tb Mp600 Core Gen4
2Tb Mp600 Core Gen4

4x Seagate 8 TB 7200 RPM HDD

Hakkında
Forum İmzası:
B550-XE - 5950X - ASUS RYUJIN 360MM - RTX 3080 SUPRIM X - 4X16 GSKILL 3600 MHZ NEO - MQ278Q - 144 MHZ 2K - OPTIX 27" 165MHZ 2K - MP600 PRO 1 TB - CORSAIR AIRFLOW WHITE - SS ARTRIC 7 - SS SENSEI - SS APEX 3 - HX1200 - ASUS HYPERX GEN4 - SUPRIM X MOUSEPAD
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
amd
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 457
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 687)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 505 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.