Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
550
Cevap
54
Favori
37.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir bakayım dosyala duruyormu ama zor gibi sanki
  • Elimdeki malzemeleride kullanarak minimum masrafla birtane kurmak istiyorum , Bendeki malzemeler şunlar ;

AMD FX8320
    Asrock 990fx Extreme 3
    Kingston hyperx genesis 4x2
    Gigabyte Gtx650Ti OC - Uzunluğu 24,9cm
    Kasa Everest 303R-550 W high power uyduruk bir power- Kasa ve powerı değiştiricem büyük ihtimalle
    1tb 3,5'' HDD-

Ne gibi değişikliklerle Sistemimi Küçültebilirim :D Yoksa bu sistemi satıp baştanmı birşeyler toplamam lazım
  • oknglr O kullanıcısına yanıt
    Sizin sistemde komple değişikliğe gitmek en mantıklısı görünüyor :)
  • Bu fiyatlara artık zor toplarız konuyu güncelleyinde görüp görüp üzülmeyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oluruna Bırak!

Bu fiyatlara artık zor toplarız konuyu güncelleyinde görüp görüp üzülmeyeyim

ben 153 liraya ram aldım 8 gb 1600mhz %5 indirim verdi
    297 liraya anakart aldım %5 indirimle 288e geldi %10 indirim verdi
    güç kaynağı aldım 600w highpower 253 lira %10 indirimle 227 lira %15 indirim verdi
    monitor aldım 500 lira 425 liraya geldi %20 indirim kazandım
    işlemci aldım 635 lira 508 liraya geldi %25 indirm verdi
    gtx 970 turbo aldım 1380 lira indirimle 1130 a geldi
    o arada bide kampanya vardı %11 indirim ona da kasa aldım core v1 178 e geldi

toplayınca 3159 lira yapıyor iyi kazık yemişim

n11 den aldım artan indirim kampanyası

• Verilen tabloda a10 7850kli sistem üst seviye gösterilmiş ekran kartsiz şekilde. Biraz araştırdimda gta 5 orta ayarda oynamıyormuş o işlemciyle. Yani nvidiada gtx980 filan varken amd daha çok fiyat performansa uygun olmazmi? Benmi yanılıyorum. Keşke yanılsam

Bu arada çok yararlı bi konu olmuş. Bende mini itx kasa kurmak istiyorum. Ama şuan olabildiğince maliyeti düşük tutmak zorundayım 1500 1600 sınırını aşmayacak şekilde. Sizce a10 7850 li bir sistem oyun açısından en azından 1 1.5 sene götürürmü beni? Nerdeyse 600 700 lira kurtariyor ekran karti1 olmadığı için. İlerde harici bi ekran kartı almayi planlıyorum mantıklı olurmu? Birde yatay kasalar hakkında önerisi olan varmi? Rvz01 gibi mesela ama türkiye de bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 26 Ekim 2015; 7:36:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gibi full t meraklısı bir kullanıcıyı bile Mini Itx kasa için ikna ettiniz ya..Gerçekten bravo..
    Test sonuçlarına bakılırsa da harcadığınız zamana değmiş..
  • -AMD A10-7870K
    -MSI A68HM-E33 V2
    -KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB)
    -Aerocool GT Black Edition 500W
    -Akasa Venom Atto

şöyle bir sistem toplayacaktım ama mini itx kasa daha kullanışlı olur diye düşünmeye başladım.

bu sisteme uygun, sondaki fanı da rahatça takabileceğim. çok da pahalıya kaçmayacak bir anakart ve kasa önerisi verebilir misiniz? bir de ucuzundan psu (eğer kasaya dahil değilse)

kasa için Cooler Master Elite 110 Mini düşünüyorum, çok fazla çeşit de yok gerçi bu tip kasalarda.

bir de bu kasayı yerde değil de masada monitörün yanında kullansam sesi rahatsız eder mi? yıllardır masaüstü pc kullanmıyorum ne kadar sesli çalışır hiç kestiremiyorum

• dedeler666 kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel olmuş
  • Emeğinize sağlık.Benim de son parça olarak kasa kaldı.
  • 2 bin TL civarına SSD siz i5 8 GB li güzel bir sistem önerisi alabilir miyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oturma odasındaki kasayı küçültmek adına realan e-m5 aldım.anakartım matx olduğu için tercih ettim.almadan önce pasif soğutmalı evga gt 630 ile aynı anda ses kartı sığdıramayacağımı bildiğimden sadece ses kartı takıp geçtim.belki tek slot bir ekran kartı

sığdırılabilir.genel fikir vermesi açısından birkaç fotoğraf paylaşıyorum.sanırım en uygun konu bu.

başarısız bir usb ses kartı denemesinden sonra gidip tek slot zotac gt 730 aldım.onuda paylaşayım.

küçük fanlı ekran kartı çekilecek dert değilmiş.eski kartı kullanma adına pci yükseltici alıp sonunda çözüme ulaştım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 29 Şubat 2016; 22:21:50 >

• Buda benim midtower kasamdan minik küp kasaya geçişim oldu.
    Yalnız ASUS GTX 970 ekran kartı kasanın sol kapağının kapanmasını engelliyor.
    Msi gtx970 ler sığıyor ama, mağlesef benim ASUS ekran kartı sığmadı.geri salonda tv ünite masanın yanında duruyor.masaya yakın oldugundan kapağın açık olmadığı belli ible olmuyor.
    Hatta bence açık olması soğutma açısındanda avantajlı diyebilirim.
    Kasa dan çok memnunum.Hem salona ayrı bir hava verdi hemde logitech z906 bassı ile de uyumlu oldu.
    ÜRÜN LİNK:http://www.hepsiburada.com/dark-cubix-usb-3-0-4x-fanli-pencereli-atx-kup-bilgisayar-kasasi-dkchcubixw-p-BD305274
    Sistem:
    İŞLEMCİ: İntel i5 4690K işlemci (şuan için stok fan var,
    İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU: LEPA Aquacharger 120mm Su soğutma Siparişi Amazona verildi.Bu hafta elimde olur- ayrıca kasama sığıyor sıkıntı yok.işlemci 3.5ghz den 4.6ghz stabil görüyor bu soğutma ile
    EKRAN KARTI: ASUS 4GB Nvidia GTX970 Rog Strix
    ANAKART: MSI Z97 PC MATE ATX Mainboard ( evet doğru ATX anakartlar bu küp kasaya sığıyor. )
    RAM: 4*4GB DDR3 1600MHZ DUAL RAM - Gskill Ripjaws(2*4GB) ve Corsair Vengeance (2*4GB)
    HDD: 500GB SATA2 HDD
    SSD: OCZ Trion100 240GB SSD
    PSU: XIGMATEK 600 WATT 80+ ATX PSU
    KASA FAN: 2 ADET biri kırmızı ışıklı 12cm FAN

FOTO:

• merhaba arkadaşlar bu gün siparişini verdim sistem sizce nasıl ????

AMD A8-7650K 3.8GHz 4MB Radeon R7 Vga FM2+ Cpu

MSI A88XI AC V2 DDR3 2133MHz AC WiFi HDMI DVI 16x FM2+ Mini-ITX

Corsair CML8GX3M2A1600C9 Vengeance LowProfile 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9 Dual Kit
  • İyi akşamlar benim sorum şu evimde casper Nirvana masa üstü pc var i7 işlemcili 3770 olması lazım kodu bu masa üstünün kasasını küçültmek istiyorum bu işem için nelere bakmam lazım yardımcı olursanı sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iscala kullanıcısına yanıt
    ram tercihleri yanlış. apu pc için 2400mhz olması gerekir ram'lerin hocam. ekran kartı gücünü ram'lerden beslemek zorundasın...
  • Emeğine sağlık çok güzel olmuş. 1100 civarınada toplaman fiyat/performans kasası olmuş.
  • Böyle bir sistem alsam sıkıntı çıkarırmı ? Elimde hdd bulunmakta ve ssd'yi ileride eklemeyi düşünüyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Edit: Resimde anakart'ı göstermeyi unutmuşum Anakart MSI A88XI AC olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STarChrome -- 20 Şubat 2016; 16:47:10 >
  • STarChrome S kullanıcısına yanıt
    Anakart yok
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.