Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
54
Favori
37.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anakart 2133 mhz kadar destekliyor ekran kartı elimde var zaten ama nvidia nın ama ati ile değiştiricem crossfire yapmak için.

thermaltake core v1 kasa'ya topladım sistemi 500w psu ile beraber şimdi sıvı sogutma düşünüyorum aliexpress ten verdim parçaların siparişini gelmesini bekliyorum
  • Güzel inceleme. Elinize sağlık. Takipteyim..
  • Merhaba,

Bir mini-itx sistem kurmayı düşünüyorum ve bu sistemin vesa uyumlu olmasını istiyorum. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Araştırdığım kadarıyla Dark'ın linkteki compact 150 watt kasası bana uygun gibi geldi. Kasa belirtildiği kadarıyla stock fanlara uygun.

http://www.dark.com.tr/dark-compact-150w-yatay-dikey-kullanilabilir-ssd-ready-mini-itx-kasa.html

Sistemde MSI H110I anakart, İ3 6100 islemci, 8GB 2133 Mhz Ram ve 120 Gb SSD olacak. Harici Ekran kartı kullanmayı düşünmüyorum.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zekai s kullanıcısına yanıt
    Kendi sorumun cevabını kendim vereyim o zaman :)

Düşündüğüm sistemi İ5-6400 işlemci ve 240GB Sandisk Ultra II SSD ile kurdum. Şuan için sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Genel olarak tavsiye olunur.
  • zekai s kullanıcısına yanıt
    ekran kartı, psu ve soğutucu yok anladıgım kadariyla ..kasa bir itx sistemin en değerli 2-3 parçasından biridir dostum vasat bir kasa ile başlamışsın ..
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    Açıkçası 34 yaşındayım ve pek oyun da oynadığım için ekran kartına ihtiyacım yok.

Ev içi taşınabilirlik benim için önemli olduğundan doğru seçim yaptığımı düşünüyorum.

Fan olarakta intelin stock fanını, PSU olarakta kasanın içinde geleni kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekai s -- 11 Mart 2016; 10:18:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,75 doğumlu, commodore 64 ve amiga kuşağından gelen, teknoloji düşkünü bir bayan olarak 2006 yılından beri apple dünyasındaydım.Halen de tüm işlerim için apple cihazlar kullanmaktayım fakat 13 yaşındaki oğlum sayesinde 2 yıl önce bir oyun masaüstü pc toplama olayına girdik.Kendim beceremiyeceğimi düşündüğüm için o tarihte tüm bileşenleri belirleyip satın aldığım firmaya toplattım.Sonrasında bu işi ben de yapabilir miyim acaba düşüncesi ile nette konu ile ilgili video,forum,inceleme ne varsa izledim ve okudum.Hatta klasörler halinde başlıklara göre arşivledim.Boş vakitlerimde tekrar tekrar videoları izledim.Özellikle son senelerde yaygınlaşan mini ITX kasaları çok beğeniyordum ve sonunda bu işi yapmaya karar verdim.Şubat ayı sonundan beri parçaları topluyorum.Bugün ekran kartım da gelince olayı sonlandırmış oldum.Resimleri de paylaşıyorum.
    Bu işi ilk kez yapan biri olarak şunu diyebilirm ki; gerekli özen ve dikkat gösterilirse, çok da zor değil.Montajdan sonra bilgisayarı monitöre bağlayıp power tuşuna basıp sonrasında UEFI ekranının sorunsuz açıldığını görmek insanı çok mutlu ediyor :)
    Topladığım bu sistemde strateji ve simulasyon tarzında oyun oynancağı için ekran kartında üst düzey bişey seçmedim.Oğlumun sistemindeki asus 780Ti yi kendisine yeni ekran kartı alındığı zaman bu sisteme ekleyebilirim.

Sistem Bileşenleri

Asus Z170I Pro Gaming LGA1151 DDR4-M.2 mITX
    Intel i5-6600 (6. nesil Skylake)
    MSI GTX 960 GAMING 4G GTX960
    Corsair Hydro 100i GTX
    Kingston HyperX Fury 16gb (2x8) 2400MHz DDR4
    Kingston HyperX Savage 240gb
    Seasonic X-750 80+ Plus Gold 750W (SEA-X-750)
    Corsair Graphite 380T
    Windows 10 Home TR 32/64bit Kutu USB 3.0

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]
    1 by psleda, on Flickr

2 by psleda, on Flickr

6 by psleda, on Flickr

9 by psleda, on Flickr

10 by psleda, on Flickr

12 by psleda, on Flickr

11 by psleda, on Flickr

13 by psleda, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 11 Mart 2016; 22:10:25 >

• Basit ve ucuz bir m-itx sistem kurmak istiyorum.Sadece internet,video,torrent için kullanacağım.Dahili cpulu anakartlar işimi görür mü ?

Aşağıda bir liste yaptım.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 17 Mart 2016; 13:03:56 >

• psleda kullanıcısına yanıt
    bu sisteme 980 gt ve i7 yakışırmış :)
  • amd apu 7850k için hangi anakartları önerirsiniz?
  • fahrettin75 F kullanıcısına yanıt
    bütçenize göre değişir tabiki ancak a88fm2+ itx kartlar kısıtlı baya. .asrock 'un modeli stokta kalmamis ancak sole birsey buldum

http://www.hepsiburada.com/gigabyte-ga-f2a88xn-wifi-amd-a88x-2400mhz-o-c-ddr3-soket-fm2-mini-itx-anakart-p-BD804858
    Doğru yakışırdı ama pascal ekran kartları çıkınca oğluma iyi bir ekran kartı alınacak,onun şu anda kullandığı 780ti bana gelecek.O yüzden kısa bir süreliğine 960 gtx ile idare edicem :)
    amazondan da seçebilirim hocam. Hatta oradan seçmeyi düşünüyorum.
  • Gerçekten düzenli nizamında bir konu olmuş çok teşekkürler
    Bende kasamı toplayınca buraya ss atarım
    Aynı kasayı kullanacaz seni pm'den rahatsız edecem biraz dostum
  • Selamlar.

Konunun ilgi görmesi ve çok fazla kişiye yardımı dokunması güzel bir duygu. Yaz aylarında buna benzer bir konu daha oluşturabiliriz.
  • mini itx anakartlar hergün dikkatimi çekiyor lakin port sayısıdır ram slotudur özelliklede yeni ssd ler için samsung 950 serisi mesela bir tane m2 slotu göremedim kartlarda artık sata3 standart oldu lakin ilerisi için m2 portu şart.
    cücük ssdler için kablo derdi olmadan takmak istiyor insan. bant genişliği olarak tam olarak faydalanma ve ona göre fiyat seviyesi bu tür anakartlarda maalesf omuyor. en mantıklı seçim matx kartlar gibi görünmekte. mini itx sistemlere kadar inemediler.
  • psleda kullanıcısına yanıt
    Sistem çok hoş olmuş elinize sağlık
  • fahrettin75 F kullanıcısına yanıt
    Amazondan Trye anakart anca aracı siteler üzerinden alabilirsiniz ki ciddi kargo tutar ..ki gümrüğe de takarlar kesin astarı yüzünden pahalı olur yani 120 dolarlık bir kart en az 180 dolara gelir size

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da 2000-2500 lira civarı bir mini-itx oyun bilgisayarı önerebilir misiniz? parçaları alman amazondan da alabilirim. (italyan ingiltere vb de olur hangisinde ucuzsa)
    monitör olarak atıl duran 40 inç sony tv mi kullanacağım.
    güç kaynağı elimde 350 watt corsair var. yetmezse alırım başka bir şey.
    ssd olarak da samsung evo 250 gb var.

bana lazım olanlar kasa, anakart, ram, ekran kartı (işlemciyi unutmuşum yazmayı o da lazım).

teşekkürler.

ha bu arada en önemli kriterim sessizlik. fan olarak stok fan kullanırım büyük ihtimalle. bi de konudaki kasanın tek 20 cm fanı hoşuma gitti. tek fan ile halledebilirsem iyi olur :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreone -- 30 Mart 2016; 4:33:14 >
  • Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.