Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
54
Favori
37.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yukarıdaki donanım aynı zamanda oyun bilgisayarı olarak düşünülebilir. amd nin fm2+ yerine fm2 soketli anakartları ve yanına alt versiyon A serisi işlemci konabilir. Daha da ucuza kaçılacaksa o halde işlemcisisi t
    ümleşik itx ler de var. Yalnız çok ta ucuza kaçılırsa videolarda bile donma takılma gibi sorunlar ortaya çıkabilir, helede şimdiki tv lerin en az 1920*1080 çözünürlükte olduğunu hesap edersek, dahili ekran kartı da azıcık hallice olmalı.

Ucuz elden dahili işlemcili şunlar da olabilir. HDMI çıkışı kesinlikle olmalı yalnız.

http://www.hepsiburada.com/asrock-q1900b-itx-intel-j1900-1333mhz-ddr3-tumlesik-islemcili-mini-itx-anakart-p-BD304949

http://www.merpazar.com/asp/product/11046/ECS-VIA-VX900-L2007-CPU-1-6GHz-Anakart

Şahsen msi veya asrock un değişik modellerinden seçim yapardım

• Yardımın için teşekkürler.Seçenekleri bütçeye göre değerlendireceğim.
  • sistemi toplayalı epey bi oldu fotolarını atmayı unutmuşum

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]

• s1Lv3r S kullanıcısına yanıt
    hocam aklımda sizinkine benzer bir sistem var..
    işlemciyi i5 4460'a anakartı da msi h81i düşürüp, sıvı soğutmayı almayacağım.
    Geri kalan her şey sizinle aynı.. sizce nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loast

hocam aklımda sizinkine benzer bir sistem var..
    işlemciyi i5 4460'a anakartı da msi h81i düşürüp, sıvı soğutmayı almayacağım.
    Geri kalan her şey sizinle aynı.. sizce nasıl olur?

güzel olacağını düşünüyorum ama bütçeyi çok zorlamıyorsa z97 anakart daha iyi olur sanırım, bir de orta yollu soğutucu...
  • Yararlı rehber teşekkürlerHep içimde uktedir mini sistem.
  • düşündüğüm sistem bu ekran kartını sonraya bıraktım yorumu olan var mıdır?
    Yaklaşık 1800 TL tutuyor çok yönlü olarak düşünüyorum sistemi.

SilverStone Milo ML07 450W 80+ Bronze Mini ITX Çelik HTPC Kasa (Siyah)
    Intel Core i5 4460 1150 Soket 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci (BX80646I54460)
    Asus H81I-PLUS Intel H81 1150 Soket DDR3 1600MHz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart
    Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED 1600MHz DDR3 CL9 XMP Ram (HX316C9SRK2/8)
    Samsung 120GB 850 Evo 2,5" Sata 3.0 Ssd Disk (MZ-75E120BW)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remotion -- 10 Temmuz 2015; 14:47:06 >
  • Merhabalar.

Aklımda 2500 TL'ye sadece kasa toplamak istiyorum. Oynayacağım 2 oyun var BF3 ve BF4. Yani çok fazla bir alan ihtiyacım yok. Ona göre HDD'ye çok para ayırmak zorunda değiliz.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar.
  • Hocam nasıl şöyle bir düşündüm.

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler]
  • Sistem bileşenleri olarak elimde;

2x4 gskill ripjaws 1866 mhz ram
    240 gb kingston ssd
    CM g750m 750w power
    asus vg248qe
    sapphire 380 nitro (iade çeki ile alınabilir)

Konu güzel ve yararlı bulduğum için böyle minik bir sistem kurabilirim. Şimdi amaç kesinlikle oyun. Özellikle BF3 ve BF4 için sadece anakart ve işlemci olarak (intel - amd) nasıl bir tavsiyeniz olur?

Anakart ve işlemci için bütçe 600 TL

Keyifli forumlar..
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Seçilen kasa da önemli, Anakarttan beklentiler de önemli. 600TL bütçe cpu+anakart içinse 2.el daha mantıklı çözüm olur. Anakart şu olabilir ;

http://forum.donanimhaber.com/m_106401562/tm.htm

Cpu da paranın alabildiği en iyisi artık neyse.
  • Forumda bir arkadas ile Cooler Master elit 120 ile müzakere içindeyiz.

Alisverislerim genelde 2. el oldugu icin butceyi cok yukseltmedim ve kafamda biraz amd ile ilgili planlar yapmistim.

Bir siger taraftan anakart konusunda msi in z87i modeli ile bu h81 modeli arasında kaldım desem yeridir. Hatta Msı'i sahibinden.com sitesinde biri satmakta. Lakin fatura vs yok 300 tl gibi bir fiyati mevcut.

Anakart yerine dediginiz gibi işlemciye yatırım yapmak daha mantıklı olacak gibi.

Bu arada kasa konusundaki düşünceniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kasa olarak cm fena degil ama ben begenmiyorum. Libkteki anakarti satan arkadastan kasasinida alin madem tam olsun ondaki kasa guzel

• Anakart olabilirde kasa biraz tuzlu açıkçası. Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  • Sistemi kurunca fotoğrafları bekliyoruz.
  • CM Elite 120 kasasi icin arkadaşla anlastik. Nasipse yarın kargo yapacak.

Anakart konusunda msi h81i düşündüm beraberinde i5 4460 ve EVGA GTX 750ti şeklinde bir mini itx kuracağım. Sence ?

Uyumludur. Ekran kartı belki daha iyi birşey seçilebilir.
  • Sizin öneriniz nedir? Benim aklımdan geçen forumda 4 gb lık 270x satan bir üye var onu düşünüyorum.
  • @Chris Brown İlk mesajdaki resimler uçmuş , güncelleme şansınız varmı ?
  • Moduler olmayan guc kaynagi alsak soeun olurmuki moduler olanlar pahali bana max 300 liraya 600 eat guc kaynagi lazim core v1 anakarta i5 4460 gtx 960 4gb

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.