Şimdi Ara

Mini Cooper CountryMan Hakkında Bilgisi Olanlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
41.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ford Focus aracımızı satıp biraz daha yüksek araç almak istiyoruz bir süredir. Aslında aklımızda yine Ford tan devam edip Kuga almak var ancak biraz tuzlu geldi. Mini Cooper Countryman e valide hanımda ısındı baya sevdi. Almayı düşünüyoruz ancak bir kaç sorunum var. Forumda ve google da aradım pek bilgi bulamadım.

1-)Öncelikle bence tarz ve asil duran bi araç. Parasını hakkeder mi bunu sormak istiyorum. İkinci elde 65-75 arası benzin, dizel modelleri var.

2-)1.6,1.6S,1.6D versiyonları var sanırım. Ancak Hız göstergesinin ortasında LCD ekran olanlar 1.6S modelinde sanırım doğru mudur? Dizellerde göremedim ikinci el ilanlarında.

3-) Xenon Far sanırım çok anlamıyorum ancak bazı modellerinde bu var. Yine dizellerde yok sanırım. Ancak paketlere baktığımda hepsi en dolu kasası.

4-) Dizelde yakıt çok azmış sanırım. Ancak otomatik istiyorum alıştık artık yakıt çok mudur ? Sadece benzinli modelinde otomatik var sıkıntı çıkarabilir.

5-) Performansı hangi modelin iyidir. Kesinlikle şu modeli, benzinlisi dizeli alınmamalı diyor musunuz ?

6-) Kronik bir sorunu var mı ? Çok şükür biz bu zamana kadar Mondeo ve Focus ta servis servis dolaşıp tonla para akıtmadık. Hep küçük sorunlardı. Mini sorun çıkarırsa iyice mahvedebilir bizi :)

7-) Benzinli modelini alsak LPG vs taktırabiliyor muyuz ?

eklemek istediğiniz olursa seve seve okuyacağım. Başka araçlar da sunabilirsiniz. 80 bine 50bin km de Honda 2.0i executive kasa CR-V var bizim galerici abi de belki onu bile biraz uyguna alabilirim ama aklım hep bu cooper da. İnanın bu model çok kafamı karıştırdı. Bir türlü hangisinde ne özellik var çözemedim. Kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeniorAwesome -- 13 Kasım 2016; 18:3:44 >

• merhaba herkese kazasız sürüşler dilerim.
    mini cooper countryman 2017 yeni kasa 1,5 twin turbo, 6 ileri tam otomatik, benzinli araçla ilgilenenlerin fikir edinmesi için yazıyorum...
    8 ay önce (sıfır) aldım. şehir içi ve şehirler arası toplam 7000 km yol yaptım. daha önce uzun süreli kullandığım araçlar: seat, opel, passat,
    bmw5, bmw3, civic hb. biraz da passatCC. gelelim mini cooper countrayman'e... sadece önden çeker; yani all4 değil.
    iki çekerli modeli tercih etmemin iki nedeni var. ilki, okuduğum yabancı dergilerde iki çekerin önerilmesiydi. dört çekerin gereksizliği vurgusu
    ve 16,17 inc jantla tercih edilmesi tavsiye ediliyordu. zira daha büyük jantların konforu kayda değer biçimde azalttığı, iki çekerin hem daha hızlı,
    hem de benzinli ürün gamındaki en az yakan model olduğunu yorumluyorlardı. ikinci neden de bütçeyle ilgili. iki model arasında hatırı
    sayılır bir fiyat farkı var.
    yakıt tüketimi: neredeyse 1500 kg, hacimli ve performanslı bir araç. tüketimi detaylı yazıcam, değerlendirme size kalmış.
    şehir dışı 4 yolcu 90-120 km hız: 100 km/ 6-7 lt tüketim. 140-180 km hızlarda 100 km/ 7,5 - 8,5 lt tüketim.
    şehir içi: yol varsa ve trafik akıyorsa 100 km/ 7 lt. dur-kalk trafiğinde ise 8-9 lt.
    kişisel yorumlarım; performansı gayet yeterli. güç talep ettiğinizde kesinlikle mahcup etmez, zorda bırakmaz. koltuğa yapıştırıyor mu? evet yapıştırıyor.
    malzeme, işcilik ve inşaat kalitesi 1.sınıf, premium. (önceki kasada bu çok eleştirilmiş; "bu kadar para verip aldığımız araç niye premium malzeme değil" demişler)
    konfor: mekan konforu, malzeme konforu, ses izolasyonu konforu, aksesuar konforu; premium.
    süspansiyon sistemi konforu: sert ve spor. bu aracın süsp. sistemi viraj ve dinamik sürüş için geliştirilmiş. düzgun yolda, asfaltta konforlu ve rafine bir sürüş var.
    lakin tümsek veya çukur geçişleri kesinlikle konforlu değil. (tümsek ve çukurlarda konfor arayanlar diğer markalara yönelmeli)
    direksiyon netliği ve keskinliği çok iyi. yol tutuş çok iyi(kendi sınıfı içinde). vites geçişleri çok iyi. son derece pürüzsüz ve konforlu.
    uzun yolda sürüş ve yolculuk gayet konforlu; yüksek hızlarda bile.
    cruise kontrol sistemi çok kullanışlı ve en iyilerinden biri olduğu söyleniyor.
    4 kişiyle max. gördüğüm hız: 210 km/s.
    sürüş dinamikleri: son derece keyifli, eğlenceli ve "otomobil sürdüğümü" hissettiren, sürüşü ve yolculuğu keyfe dönüştüren bir araç.

karar aşamasıyla ilgili nacizane öneri:
    herkesin araçtan ve sürüşten beklentileri farklı olabilir. birine harika gelen bir araç, bir başkası için uygun olmayabilir.
    dikkatlice analiz ederek sürmeden hiç bir araca karar vermeyin! listenizde finale kalan araçları mutlaka sürerek eleyin.

herkesin aracı veya tercihi hayırlı olsun, kazasız belasız binsin. araçların hepsi gayet yeterli ve iyi. piyasada kötü araç yok gibi.
    ancak bütçe, tasarım zevki ve sürüş beklentilerimiz marka ve modeli belirliyor. bu kavga edip marka/model fanatikliği yapılacak bir konu değil :)
  • Up lutfen
  • Merhaba; Yaklaşık 7 ay boyunca Countryman S All4 modelini kullandım.

Öncelikle araçtan çok memnun kalmadığımı söylemek isterim. Nedenlerine gelecek olursak.

Tabiri caizse araç çok sert bir araç. Bunu bilerek aldım fakat bir süre sonra rahatsız etmeye başladı. Bunda 18inç jantlar, rft lastikler ve süspansiyonların etkisi olabilir. Araç mini ruhundan biraz uzak. Miniden beklenilen eğlenceli sürüşü tam olarak sunamıyor. Ağırlık ve yükseklikten dolayı. Hızlanma vs. güzel ama yakıt da bununla doğru orantılı olarak yüksek. (S modeli için konuşuyorum). Düz ve Dizel modelleri görüntü olarak çok kötü bence. En azından alacaksanız Xenon mutlaka olmalı, görüntüyü çok değiştiriyor. Sormak istediğiniz olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.
  • Yaklaşık 1.5 sene 2012 Model Mini Cooper countryman 1.6 modelini kullandım sorularınıza bilgim dahilinde cevap vereyim.

1-Bende olan 1.6 modeli idi ve hız göstergesinin ortasında LCD ekran ve mercek farlar vardı hangi donanım paketine giriyor bilmiyorum yani S olmayan modellerde de de bu donanımlar mevcut.

2-Otomatik vitesi ile ilgili sorunla karşılaşmadım kronik bir problemi olduğunu da duymadım. Ancak aracın yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi.

3-1.6s olan modellerin daha peroformanslı olduğu kesin fakat diğer modelleri test etmenizde de fayda var.

4-Kronik bir sorunu yok ancak süspansiyon sistemi çok sert bunu dikkate alın.

5-Yedek parçası pahalı(sadece ön balatalarına servis 1.000 liraya yakın fiyat çıkarmıştı)

Benim araç ile ilgili beğenmediğim yönler:

-İzolasyon fiyatına göre yeterli değil
    -Frenlerinden sürtünme sesi geliyor yetkili serviste balataların değişmesine rağmen düzelmedi servis tarafından normal olduğu söyledi belkide benim araca özgü bir sorundu bilmiyorum
    -Bmw üretimi ancak, kalite Bmw araçlarındaki kaliteden bir iki gömlek aşağıda(Fiyatına oranla)

Bunların dışında tasarımı güzel özellikle bayanların seveceği bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OKAN ÇELİK -- 14 Kasım 2016; 13:42:5 >

• Kısa süreli de olsa kullandığım bir araç(2013Cooper Countryman 1.6). Yukarıdaki arkadaşlar kadar açıklayıcı olamam belki ama, belirtmek istediğim bir nokta var; çok sağlam yakıyor.
  • alt takım ve frenler falan 5 bini buluyor ist da kesin bunlar yıpranıyor 1 yıl içinde ve en önemlisi o bir mini değil bunu unutma
  • @osmant87 Hocam ben tipini aşırı derecede beğendiğim için ciddi ciddi düşünüyorum. O yüzden derdim mini olması değil aksine biz biraz yapılı bir aileyiz 5 kapıda tercihimiz. Sanırım lpg uyumlu değil doğru mudur o halde düz dizel dışında bakmanın bi anlamı yok.

@oneyy1905
    hocam benim nette baktığım 7-10 vs idi beklentimle beraber. Ancak sizin belirtmenize göre tahminim 12-14 arası. Benim focus da öyle yakıyor ama lpg var sıkıntı çıkmıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKAN ÇELİK

Yaklaşık 1.5 sene 2012 Model Mini Cooper countryman 1.6 modelini kullandım sorularınıza bilgim dahilinde cevap vereyim.

1-Bende olan 1.6 modeli idi ve hız göstergesinin ortasında LCD ekran ve mercek farlar vardı hangi donanım paketine giriyor bilmiyorum yani S olmayan modellerde de de bu donanımlar mevcut.

2-Otomatik vitesi ile ilgili sorunla karşılaşmadım kronik bir problemi olduğunu da duymadım. Ancak aracın yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi.

3-1.6s olan modellerin daha peroformanslı olduğu kesin fakat diğer modelleri test etmenizde de fayda var.

4-Kronik bir sorunu yok ancak süspansiyon sistemi çok sert bunu dikkate alın.

5-Yedek parçası pahalı(sadece ön balatalarına servis 1.000 liraya yakın fiyat çıkarmıştı)

Benim araç ile ilgili beğenmediğim yönler:

-İzolasyon fiyatına göre yeterli değil
    -Frenlerinden sürtünme sesi geliyor yetkili serviste balataların değişmesine rağmen düzelmedi servis tarafından normal olduğu söyledi belkide benim araca özgü bir sorundu bilmiyorum
    -Bmw üretimi ancak, kalite Bmw araçlarındaki kaliteden bir iki gömlek aşağıda(Fiyatına oranla)

Bunların dışında tasarımı güzel özellikle bayanların seveceği bir araç.

Hocam sizi mesaja ekleyemedim nickinizdeki boşluktan dolayı alıntılayarak cevap vereyim...

Size de teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. Alırsam boş bir mini istemiyorum zaten dıştan güzel gözükmüyor. Cam tavan ve sunroof mutlaka istiyorum...

Beni tipi çok cezbetmişti ancak hiç güzel yorum gelmeyince ciddi anlamda soğumaya başladım. Yok mu güzel yönleri :(

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniorAwesome

@osmant87 Hocam ben tipini aşırı derecede beğendiğim için ciddi ciddi düşünüyorum. O yüzden derdim mini olması değil aksine biz biraz yapılı bir aileyiz 5 kapıda tercihimiz. Sanırım lpg uyumlu değil doğru mudur o halde düz dizel dışında bakmanın bi anlamı yok.

@oneyy1905
    hocam benim nette baktığım 7-10 vs idi beklentimle beraber. Ancak sizin belirtmenize göre tahminim 12-14 arası. Benim focus da öyle yakıyor ama lpg var sıkıntı çıkmıyor :(

S modellerine olmuyor LPG. Bence bu kadar sertlik aile için pek uygun değil. Run flatten normal lastiğe dönerseniz biraz daha konfor artabilir. Aile için diyorsunuz ama bagaj inanılmaz küçük sizi çok zorlar :) yukarıda arkadaşın dediği gibi sadece adı mini :) görünüş bence çok tarz ama kullanışlı mı tartışılır. Şahsi fikrim S veya diesel alın. Xenon mutlaka olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniorAwesome

@osmant87 Hocam ben tipini aşırı derecede beğendiğim için ciddi ciddi düşünüyorum. O yüzden derdim mini olması değil aksine biz biraz yapılı bir aileyiz 5 kapıda tercihimiz. Sanırım lpg uyumlu değil doğru mudur o halde düz dizel dışında bakmanın bi anlamı yok.

@oneyy1905

Yakıt konusunda tecrübemi aktarayım, (yaklaşık 20000 km'dir kullanıyorum, 2012 model cooper s all4 otomatik): Şu an ortalaması 10.6l/100km. Kullanım tarzına göre 9.5'a kadar inebildim.
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Yani kullanım tarzınıza göre değişiklik gösterir, o yüzden üstten ölçme konuşmak da istemiyorum. Ama dediğim gibi, bir çok farklı araba kullandım, binmeden önceki beklentime göre en çok yakanlardan biri oldu Countryman.
  • 2 yıldır cooperS sahibiyim.birebir aynı araç olmasa da yardımcı olmaya çalışiyim.

tüketim çok diyenlere katılmıyorum. 1.6FSI motorlu golf'ten geçiş yaptım ve aradaki onca güç farkına rağmen aynı tüketime sahipler.depo S modelinde 40lt muadillerine göre küçük olduğu için depo çabuk bitiyor.insanda çok tüketiyor algısı biraz burdan geliyor bence.yoksa verilere bakınca corolla,civic ile eşdeğer. 1.2TSI ile de kıyasladım.S modelin bundan yalnız 1 lt/100km fazlası var.ama S modelle kıyasladım yani 2 misli de güç farkı var.

konforlu değil sportif bir araç.bunun için tercih ettim açıkçası.countryman muhtemelen daha yumuşaktır ama kullanın bakın.yol tutuşu sert olduğu için daha dengelidir.

runflat lastikler aracı sertleştirir ama patlamaması güzel.bmw araçla bir defasında patlak runflat ile bodrumdan istanbula gelip ertesi gün tamir ettirmiştik.sürüşü hiç etkilemedi.

zevk renk meselesi ama arabaların birbirine benzediği piyasada gerçekten farklı bir araçta olmak hoş bir duygu bence.bir de renk seçeneği çok olan bir araç olduğundan beyaz focus gibi sağda solda aynısına denk gelinmiyor.tasarımı hep size özel bir araç oluyor.

koltuklar çok çok rahat.biraz sert ve ortopedik olduğundan beli çok iyi destekliyor.mesela jetta da kullandım bu rahatlığı vermedi.

ortada dijital lcd benim bildiğim sadece S'lerde var.

otomotik şanzımanında hiçbir sorunu yok.çok dayanıklı ve seri vites geçişleri çift kavramayı aratmıyor.ayrıca yokuş iniş ve frenlemelerde çok iyi motor freni yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 17 Kasım 2016; 20:10:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

2 yıldır cooperS sahibiyim.birebir aynı araç olmasa da yardımcı olmaya çalışiyim.

tüketim çok diyenlere katılmıyorum. 1.6FSI motorlu golf'ten geçiş yaptım ve aradaki onca güç farkına rağmen aynı tüketime sahipler.depo S modelinde 40lt muadillerine göre küçük olduğu için depo çabuk bitiyor.insanda çok tüketiyor algısı biraz burdan geliyor bence.yoksa verilere bakınca corolla,civic ile eşdeğer. 1.2TSI ile de kıyasladım.S modelin bundan yalnız 1 lt/100km fazlası var.ama S modelle kıyasladım yani 2 misli de güç farkı var.

konforlu değil sportif bir araç.bunun için tercih ettim açıkçası.countryman muhtemelen daha yumuşaktır ama kullanın bakın.yol tutuşu sert olduğu için daha dengelidir.

runflat lastikler aracı sertleştirir ama patlamaması güzel.bmw araçla bir defasında patlak runflat ile bodrumdan istanbula gelip ertesi gün tamir ettirmiştik.sürüşü hiç etkilemedi.

zevk renk meselesi ama arabaların birbirine benzediği piyasada gerçekten farklı bir araçta olmak hoş bir duygu bence.bir de renk seçeneği çok olan bir araç olduğundan beyaz focus gibi sağda solda aynısına denk gelinmiyor.tasarımı hep size özel bir araç oluyor.

koltuklar çok çok rahat.biraz sert ve ortopedik olduğundan beli çok iyi destekliyor.mesela jetta da kullandım bu rahatlığı vermedi.

otomotik şanzımanında hiçbir sorunu yok.çok dayanıklı ve seri vites geçişleri çift kavramayı aratmıyor.ayrıca yokuş iniş ve frenlemelerde çok iyi motor freni yapıyor.

Konuyu hortlatıyorum ama cooper S all4 çekiş sistemi nasıldır ? bmw de kullanılan xdrive ile aynı mı

• bende 20 gün önce 0 Km mini Cooper Countryman aldım. Oldukça güzel araç yakıt ortalaması şuan 8.0 2000 km rodaj süresi var ondan sonra daha da düşermiş eski aracım da 7,5 yakıyordu yakıt olarak pek fark yok yani ama performans olarak çok güzel araç. Oldukça ilgi de çekiyor aracı park ettiğimde soranlar dahi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyarserdar

quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

2 yıldır cooperS sahibiyim.birebir aynı araç olmasa da yardımcı olmaya çalışiyim.

Konuyu hortlatıyorum ama cooper S all4 çekiş sistemi nasıldır ? bmw de kullanılan xdrive ile aynı mı

4 cekis sistemini pek arastirmadim.bmw ile ayni mi cok emin değilim acikcasi.ama karda baya iyi bir cekis verdiğini izlemistim youtube'da

• quote:

Orijinalden alıntı: birkan2096

bende 20 gün önce 0 Km mini Cooper Countryman aldım. Oldukça güzel araç yakıt ortalaması şuan 8.0 2000 km rodaj süresi var ondan sonra daha da düşermiş eski aracım da 7,5 yakıyordu yakıt olarak pek fark yok yani ama performans olarak çok güzel araç. Oldukça ilgi de çekiyor aracı park ettiğimde soranlar dahi oluyor.

Hayırlı olsun Hocam kaca aldiniz acaba tr paket suan kampanyada galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

quote:

Orijinalden alıntı: birkan2096

bende 20 gün önce 0 Km mini Cooper Countryman aldım. Oldukça güzel araç yakıt ortalaması şuan 8.0 2000 km rodaj süresi var ondan sonra daha da düşermiş eski aracım da 7,5 yakıyordu yakıt olarak pek fark yok yani ama performans olarak çok güzel araç. Oldukça ilgi de çekiyor aracı park ettiğimde soranlar dahi oluyor.

Hayırlı olsun Hocam kaca aldiniz acaba tr paket suan kampanyada galiba

Sağolun hocam ÖTV indirimli aldım ben
  • Hayırlı olsun şirin bir araç
  • merhaba herkese kazasız sürüşler dilerim.
    mini cooper countryman 2017 yeni kasa 1,5 twin turbo, 6 ileri tam otomatik, benzinli araçla ilgilenenlerin fikir edinmesi için yazıyorum...
    8 ay önce (sıfır) aldım. şehir içi ve şehirler arası toplam 7000 km yol yaptım. daha önce uzun süreli kullandığım araçlar: seat, opel, passat,
    bmw5, bmw3, civic hb. biraz da passatCC. gelelim mini cooper countrayman'e... sadece önden çeker; yani all4 değil.
    iki çekerli modeli tercih etmemin iki nedeni var. ilki, okuduğum yabancı dergilerde iki çekerin önerilmesiydi. dört çekerin gereksizliği vurgusu
    ve 16,17 inc jantla tercih edilmesi tavsiye ediliyordu. zira daha büyük jantların konforu kayda değer biçimde azalttığı, iki çekerin hem daha hızlı,
    hem de benzinli ürün gamındaki en az yakan model olduğunu yorumluyorlardı. ikinci neden de bütçeyle ilgili. iki model arasında hatırı
    sayılır bir fiyat farkı var.
    yakıt tüketimi: neredeyse 1500 kg, hacimli ve performanslı bir araç. tüketimi detaylı yazıcam, değerlendirme size kalmış.
    şehir dışı 4 yolcu 90-120 km hız: 100 km/ 6-7 lt tüketim. 140-180 km hızlarda 100 km/ 7,5 - 8,5 lt tüketim.
    şehir içi: yol varsa ve trafik akıyorsa 100 km/ 7 lt. dur-kalk trafiğinde ise 8-9 lt.
    kişisel yorumlarım; performansı gayet yeterli. güç talep ettiğinizde kesinlikle mahcup etmez, zorda bırakmaz. koltuğa yapıştırıyor mu? evet yapıştırıyor.
    malzeme, işcilik ve inşaat kalitesi 1.sınıf, premium. (önceki kasada bu çok eleştirilmiş; "bu kadar para verip aldığımız araç niye premium malzeme değil" demişler)
    konfor: mekan konforu, malzeme konforu, ses izolasyonu konforu, aksesuar konforu; premium.
    süspansiyon sistemi konforu: sert ve spor. bu aracın süsp. sistemi viraj ve dinamik sürüş için geliştirilmiş. düzgun yolda, asfaltta konforlu ve rafine bir sürüş var.
    lakin tümsek veya çukur geçişleri kesinlikle konforlu değil. (tümsek ve çukurlarda konfor arayanlar diğer markalara yönelmeli)
    direksiyon netliği ve keskinliği çok iyi. yol tutuş çok iyi(kendi sınıfı içinde). vites geçişleri çok iyi. son derece pürüzsüz ve konforlu.
    uzun yolda sürüş ve yolculuk gayet konforlu; yüksek hızlarda bile.
    cruise kontrol sistemi çok kullanışlı ve en iyilerinden biri olduğu söyleniyor.
    4 kişiyle max. gördüğüm hız: 210 km/s.
    sürüş dinamikleri: son derece keyifli, eğlenceli ve "otomobil sürdüğümü" hissettiren, sürüşü ve yolculuğu keyfe dönüştüren bir araç.

karar aşamasıyla ilgili nacizane öneri:
    herkesin araçtan ve sürüşten beklentileri farklı olabilir. birine harika gelen bir araç, bir başkası için uygun olmayabilir.
    dikkatlice analiz ederek sürmeden hiç bir araca karar vermeyin! listenizde finale kalan araçları mutlaka sürerek eleyin.

herkesin aracı veya tercihi hayırlı olsun, kazasız belasız binsin. araçların hepsi gayet yeterli ve iyi. piyasada kötü araç yok gibi.
    ancak bütçe, tasarım zevki ve sürüş beklentilerimiz marka ve modeli belirliyor. bu kavga edip marka/model fanatikliği yapılacak bir konu değil :)

• Merhabalar,

Temmuz ayında Countryman 1.5 dizel araç aldım 0 olarak. O zaman ÖTV indirimi yoktu keşke biraz daha bekleseydim diyorum:))

Neyse aracı ilk aldığımda üzerinde 16 inç jant ve 4 mevsim lastik vardı, aracın ilk 500 km de yaktığı ortalama 6.7 civarındaydı. Daha sonra 17 inç siyah jant ve runflat lastiklere geçtim ve şu anda ortalama yakıt düzeyi 7.1 şehir içi. Ben sert araç kullananlardanım, eğerki dikkatli kullanıyorsanız runflat e rağmen ortalama 6.7 lerde yakar. Ruflat kullanmaz ve 16 inç te kalırsanız 6.0 ları görürsünüz diye tahmin ediyorum.

Ama mini alıyorsanız o siyah jantlar olmalı diye düşünüyorum.

Yeri gelmişken araçta halojen farlar var, led e dönüştürmeyi düşünüyorum tanıdığınız bildiğiniz bir usta yedek parçacı, aksesuarcı var mıdır? Istanbuldayım ama marmara bölgesinde heryere giderim sorun değil:))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.