Şimdi Ara

Millet daha direksiyon tutmasını bilmiyor:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otobüs veya minibüs tarzı toplu taşıma aracından dışardaki trafiği ne zaman izlesem dikkat ediyorum çoğu insan hatta 10 insandan 8 i direksiyon tutmasını bilmiyor.. ya alt köşeden tutuyor, ya tek elle en tepeden, bazılarıda içinden köşeden tutuyor.. 9:15 kullanan insanlarda genelde ya alfa sahipleri yada tek kapı coupe araç kullananlar..açıkcası ürktüm trafikte m allaha emanet gidiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Otobüs minibüste durum nasıl, kime emanetsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Surekli 120 km/h ile gittigimiz icin tutus pozisyonumuzu hic bozmuyoruz.

• Ürkmene gerek yok. Bizim ülkemizin şöförleri, direksiyonu diziyle tutup makas atabiliyor.

• Desenize dışardan bakınca yeni gelin gibi tutuyorlar.

• ben hiç tutmuyorum araba yolu bildiğinden kendi gidiyor.
  • Tek elimle tutuyorum çoğu zaman. Yüksek hızlarda ve bol çukurlu manevra yapacağım yollarda iki elle tutarım. Sürekli iki el kullanmak hem yorar hem gereksiz. Sabah yola çıktık. 850 kilometre araba sürdüm. İki elle tutsaydım halim haraptı.

• Tek elle tam ortadan tutup yüzüğümü gösteren benim, muhahahaa,,

Benimde sorum olacak eyy millet,

Neden drag yarışcısı gibi kalkış yapıyorsunuz,,

Niçin düz yolda gaz pedalına sonuna kadar basıp uzuyorsunuz,

Tam viraja girmek üzereyim, önümde neden duracak kadar yavaşlıyorsun,,

• 3 saatte 7 km giderken genelde direksiyonu tutmuyorum. Ama korkma henuz insan oldurmedim

• İçten tutmanın sert keş çukurlarda kolu döndürme olasılığı var..yukardan tek elle tutmanın ani manevralarda toplayamama veya geç müdahalede bulundurma riski var.. burası nürnberg değil beyler istanbul:) en nasıl olmazsa olmazların olur hale geldiği şehir.

• quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Desenize dışardan bakınca yeni gelin gibi tutuyorlar.

Aynen hocam:) ben acemi gözüyle bakarım tek elle tutan yada alltan tutan adama.. ileri sürüş tekniğinde böyle bir tutuş yok..bu tutuş tam şey böyle nasıl desem.. para var ama geçmişten gelen bir araç tutkusu yok tutuşu.. bide bunun diğer elle telefonla konuşan yada eli çenesinde düşünceli araç kullanan versiyonu var:) çok topluyorum bu ara.. trafikte hata yapanı korna manyağı yapıyorum

• Trafikte direksiyon tutmama olasılığım yüksek. Tuttuğumda da elim ısıtabildiği için farklı yerlerden tutarım. Benim gibi düşünen başka kişiler olduğuna da eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 3 Nisan 2017; 10:45:41 >
  • HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    Isı radyasyon oluşturur, aynı yerden turmayın mı demek oluyor,, bunu yazıp bizi zehirlemeseydin,,

• Trafikte ya tek elle tutarım yada tutmam.Trafikten çıktıktan sonra da diğer elim viteste veya el freninde olmadığı sürece direksiyonda olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silenforce -- 3 Nisan 2017; 10:55:7 >
  • İyi yine elle tutuyorlar diziyle evden-işe giden biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alfa sahipleri mi ciddi ciddi bu tespiti yaptın yani.

• bende otobanda veya trafikte dirsek kapıya yaslanmış tek el tutarım ki gayette manevra yapılıyor yağmur pistte yarışan aryton senna mıyız biz iki elle manevra yapalım ne çeviriyoruz hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al301u -- 3 Nisan 2017; 10:59:30 >
  • ben hep böyle sürüyorum bayağı alıştım buna. artık iki elle süremez oldum.

Millet daha direksiyon tutmasını bilmiyor:)
  • Alfamız vardı ben hep 9:15 tutardım o nasıl bir genelleme ya ne alaka 😂😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sakin yolda gidiyorsam tam sag ve sol koselerin icinden volanin disina parmaklarin ikisini simit disinda digerleri icinde kalir guzel oluyor yormuyor.

Eger atik surmem gerekiyorsa elim en tepede olur ciddi bir manevra avantaji sagliyor bugune kadar bireysel tek bir kazam olmadi olmayacak anlamina gelmiyor ancak nasil rahat alisilmissa o sekilde kullanilmali.

En tepeden tek elle reflekslerim zirvesine cikiyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.