Yarbay
02 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 163 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Arkadaşlar annemin A50 telefonu var telefon hiç bir düşme olmamasına rağmen kapanıp açılmaya ve çok ısınmaya başladı. Başına böyle bir sorun gelen var mı? Donanımsal ve anakarttan olabilir diye düşünüyorum ama bilemiyorum. Kendisi uzakta şu an müdahale de edemiyoruz ne yapmamızı önerirsiniz?

Merhaba başlıkta belli zaten, AutoCAD, Sta4cad, Primavera P6 vs gibi programları çalıştıracak uzun yıllar götürecek (min 5 sene) bir laptop lazım. Yeğenim kullanacağı için çok büyük olmasın istiyoruz. Arada Sims vs gibi basit oyunlar oynanacak. Ayrıca yazılım için de kullanılacak bir laptop arayışı içindeyiz. C++, Python vb gibi.

Amd'ye çok sıcak bakmıyorum. Hangi intel yeterli vs unuttum takip etmeye etmeye. Ram önemli anladığım kadarıyla. Önerilerinize açığım arkadaşlar.
Merhaba arkadaşlar. Hali hazırda zaten lisans mezunuyum. Şansımı deneyeyim diye sınava girdim çok iyi bi sonuç yok elimde ama Ankara içi 4 yıllık geleceği olmayan bölümler ve 2 yıllık sağlık ile ilgili bölümler geliyor.

Hobi olarak okumak istediğim için Antropoloji ve Sanat Tarihi düşünüyorum 4 yıllık olarak.

Bunun dışında da mezun olunca en azından bir meslek daha olsun diye 2 yıllık sağlık bölümlerini düşünüyorum. Sizce sağlık ile ilgili hangi bölümler tercih edilmeli?
Arkadaşlar merhaba yeğenimin masaüstü bir bilgisayarı vardı. Tahminen 6-7 yıllık. Zamanının iyi sayılabilecek bir bilgisayarı. Ancak 4 yıla yakındır harddisk'i yok kullanmıyor. Ödevleri için ve genel internet gezinimi için SSD almayı planlıyorum. Bir kaç sorum olacak.


1- Her türlü SSD'yi alsam anakarta uyum sağlar mı ?
2- Eskiden çok sistem topladım ama bayadır girişmiyorum. Sizce bilgisayarcıya mı vermem mantıklı olur yoksa eski tarz kasaya yerleştirip anakarta bağlamak işimi görür mü ?
3- Güç kaynağı ile bir alakam olacak mı, alırken güç kaynağına uygun SSD seçmem mi lazım ?
4- Ortalama olarak 500-600 civarı bütçeye uygun uzun yıllar götürebilecek tavsiyeniz var mı ?

Edit: Hard Disk soketi aşağıdaki gibi arkadaşlar. Anakart pegatron ipx58 diye geçiyor ama hangi soketi kullandığını bilmiyorum.
Eski bilgisayara SSD yükseltmesi ?
Uzun bir yazı olacak farkındayım ama içimi dökmek için yazıyorum arkadaşlar.

Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. TürkTelekomdan geçtim. Geçişin ilk saatlerinde bile problemle karşılaştım. -forumda konuları mevcut-

Uzun aralıklarla hiç bir sıkıntı görmeden kullandığım oldu, evet. 1 hafta öncesine kadar 35'lik paket kullanıyordum. Malum şartlardan dolayı evde farkı aktiviteler ve katılmam gereken online derslerin içeriklerinden dolayı paketimi yükselttim. Paket 90 mpbs'e kadar 85₺. Mevcut modemim biraz sıkıntılıydı. Şu dar zamanda gittim modem masrafına girdim ki rahat rahat hızın keyfine varayım. Bir yandan da bu keyfi tam olarak tadamayacağımı biliyordum çünkü saat akşam 8'den sonra bağlantı çöp oluyor.

Hız testi yapıyorum normal değerler, youtube açıyorum donarak izliyorum. Netflix açıyorum otomatik kaliteden mütevelli görüntü çamur gibi oluyor. Twitch'te yayın izliyorum 5 dakikada bir donuyor. Ama ne hikmetse hız testinde bir anormallik yok. Bu şekilde 2 yıl idare ettim. Ama 4-5 gün öncesinde saçma sapan bir arıza meydana geldi -destek konusunda bulabilirsiniz bir çok kişi erişim sorunu yaşadı- ve bütün düzenimi bozdu.

Saçma sapan oim destek sistemi ve bot mesajları zaten insanın sinirini hoplatan kısım. Aynı santralde yüzlerce kişi internet hizmeti alamıyorken, bot mesajı yollayarak bizde bir sorun yok, sen bi modemi kontrol et bi aç kapa yap bi üfle modunda mesajlar insanı gerçekten çileden çıkarıyor. Neyse dedim o arızanın olduğu gün belli ki genel bir sıkıntı mevcut bekleyelim dedim. Akşam 5-6 gibi düzelir gibi oldu ve oimden mesaj geldi şu saatler arasında erişim sorunu vardı giremediniz diye. İyi dedim düzelmiştir inşallah. Tabi bu arada internet can çekişmeye devam ediyor. Twitter'dan kendilerine yazıyorum umursamıyorlar.

Ertesi gün oldu internet normal seyirde. Yine Youtube, Netflix çamurdan hallice ama hızımız çok iyi maşallah Almanya kıskanıyor. Gün içinde tekrar bağlantı gitmeye başladı. Tekrar destek kaydını açtım ve bilin bakalım sorun nerdeymiş ? Modemimdeymiş. Her zamanki bot mesajından gelen cinnetle twitter'da yağdırmaya başladım çünkü cidden problem var ve umurlarında değiliz. Size tavsiyem twitterdan çözüm isteyin çünkü forumdaki gaz alıcı elemana kalırsak ve oim'den gelen bot mesajını beklersek vakit kaybetmiş oluruz.

Neyse twitterdan da yazdım dediğim gibi yazdıkdan hemen hemen 15 dakika sonra bağlantım normalleşti. Biliyorum ordakilerin bir şey yapmadığını ama oradan yazınca en azından karşımızda kanlı canlı birinin olduğu içimizi rahatlatıyor.

Fazla uzatmak istemiyorum yeterince uzadı zaten problem hala çözülmedi. Üstüne üstlük hala arıza kaydı açtığımda bir problem yok kardeş sen bi modem ayarına filan bak diye mesaj geliyor. Tamam diyorum belki doğrudur halihazırda yeni modem aldığım için eski modemim de elimin altına. Hemen tak çıkar yapıyorum değişen bir şey yok.

Bugün gün içinde tekrar tekrar yaşadım aynı problemi ve destek kaydı açtım. Bu sırada oim'de durum offline olarak gözüküyordu. Bilin bakalım ne oldu ? Oim mesaj attı ve sorun modemimdeymiş. Ama sistemlerinde offline gözüküyorum.

En son bu yazıyı yazdığım saatlerde tekrar bağlantım gider gibi oldu. Hız testi yapayım dedim bilin bakalım ne oldu ? İnternetin yavaşlığından hız testi yapamadım. Sonrası malum zaten bağlantım yine koptu.


Çok uzun bir yazı oldu kusra bakmayın. Türknet'in içimizi dökeceğimiz problemimizi anlatabileceğimiz bir birimi yok -aslında ararsanız mh bağlanılan numarayı bulursunuz ama ordaki elemanında eğer ki bağlanırsanız yapacağı şey sizin yerinize destek kaydı açıyor derdinizi anlattığınızda hıhı anlıyorum destek kaydı açıyorum demekten başka bir şey bilmiyor- o yüzden buraya yazmak istedim. Fiyat olarak çok iyi, akk olarak mükemmel ama hizmet konusunda çöp arkadaşlar bu firma. O yüzden yeni abonelik düşünüyorsanız, internetinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız kendinizi seviyorsanız ve akıl sağlığınızı kaybetmekten korkuyorsanız ciddi manada size tavsiye etmiyorum bu firmayı. 5 gündür yaşattığı problem çileden çıkarttı beni. Ne tuttuğumuz orucun sevabı kaldı ne başka bir şey.

Bunlar da mükemmel hız testimiz ve modemlerimde(?) sorun olduğunu için teknik bilgiler kısmında online gözükmem:


Mavi çizgiye göz atınız: yüksek hız var diye aldanmayın. 2 saniye var, 2 saniye yok. Böyle stabil bir iss(?)
35 Mbps paket kullanıyordum, ortalama 30 civarı alıyordum hızı. Bugün izne ayrıldım paketi yükselttim. Paket 100 mbps'e çıktı ama hız ortalama 24 mbps'e düştü. Bu nasıl bir saçmalık ?
Arkadaşlar özel şirket çalışanı için, diyelim 1 hafta içini dolduracak şekilde izin aldık ve malum olaylardan dolayı perşembe'den pazar gününe kadar sokağa çıkma yasağı geldi. Bu durumda yıllık izin hakkımız düşüyor mu yoksa izinli günümüz sokağa çıkma yasağına denk geldiği için yıllık izin hakkımız kalıyor mu ?
Bir arkadaşımın ip5 telefonu var, telefon pert. Sembolik bir fiyata ben alacağım batarya ve ekran değiştireceğim. Ancak şöyle bir sorum var, telefonda kamera uygulamasını açınca siyah ekran gözüküyor. Video kısmında çekiyor. Ön kamerada da problem yok.

İşin garip terafın instagram, fb gibi 3. Yazılımlarla kamerayı sorunsuz kullanabiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir sizce ?
Merhaba arkadaşlar, Ankara'da yıllardır telekomünikasyon sektöründeyiz. Biraz geç kalmakla beraber internetten satışa başlamak istiyoruz. Telefon satışımız olmayacak, sadece aksesuar üzerine (Garantili ve sağlamlığı bilinen, USB Kablo, Powerbank, Şarj Aleti vs ürünler.) Piyasa zaten zor durumdayken en düşük komisyonlu siteleri kullanmak istiyoruz.

Sizin bu tarz alışverişlerinizde ilk tercih ettiğiniz internet sitesi hangisi ?

Fiyat karşılaştırma siteleri ile alışverişiniz oluyor mu ?

Önerebileceğiniz noktalar neler ?
İkisi arasında kaldım yarın sipariş vereceğim. Spotify ve Samsung A50 ile kullanıyorum. Şu an kullandığım kulaklık asus marka telefondan çıkan kulak içi bir kulaklık. Yaklaşık 4 sene oldu hala da kullanıyorum. Basları beni tatmin ediyor.

Benim için bas vuruntusu güzel bir olay, severim. Tiz seslerdeki tıslamadan nefret ederim. Her çeşit müziği de dinliyorum. Duyulmayan bir enstrümanı duymaya da bayılıyorum ayrıca.

Bende ağır basan kulaklık ZST Pro o da sırf tasarımından dolayı. Bu seçeneklerde sizce hangisini tercih etmeliyim ? Bütçe maksimum 150₺.
Hakkında
Konum: Ankara,Keçiören
Forum İmzası:
Bu kullanıcı adı bir hatırlatmadır. Lütfen dik oturun.
VICTOR G701 BİLGİSAYAR İNCELEMESİ
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Victor
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
TurkNet
Oyun Platformu
PS4
Takım
Beşiktaş
World of Warcraft
Oynamıyorum
Steam
h_burak
TV
Vestel Ucuz Yollu FHD
Klima
Klima
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Samsung
Notebook
Victor
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
LOL
Garen
Dünyadan Futbol
Gençlerbirliği
Kulaklık - Amfi
Philips
Modem
Asus
Milli Takımlar
İtalya
Formula 1
Mercedes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 3 sa. önce
Mesaj Sayısı: 3.311
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 11.732
İkinci El Bölümü Mesajları: 39
Konularının görüntülenme sayısı: 279.043 (Bu ay: 1.031)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.407 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.