Şimdi Ara

Midea Oasis mi Airfel LTXN (2016 yeni seri) mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
5.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 15
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 4 saat 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ado (6 mesaj) Zikuvikuzi (5 mesaj) Ghostkiller1 (5 mesaj) BakimsizTarzan (4 mesaj) muratai (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (11 mesaj) Tablet (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar >> Midea Oasis mi Airfel LTXN (2016 yeni seri) mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    542 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    18000'lik klima Airfel ltxn50u mu (midea nin ürettiği yeni serilerden) yoksa midea oasis mi?

Tam midea ya karar vermiş alacaktım ama airfel aklıma girdi. Bu modelini midea üretiyormuş. Servisleri sanıyorum airfel in daha iyi. Fiyat olarak da aynılar(3000Tl) ama airfel 12 taksit midea tek çekim. Biraz arada kaldım.

Değerlerini karşılaştırdığımda airfel daha bile iyi görünüyor. İç ünite görünüşü ise Midea oasis'in çok daha iyi.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Airfelle osais bir olabilmesinin imkanı yok.airfel giriş seviyesi.osais nerde airfel nerde.midea üretmesi demek üst klasman üretmesi demek değil.

Ne kadar para okadar köfte misali bu işler.giriş seviyesi cihaz airfel.piyasada çok yeni henüz birşey söylemk için çok erken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    141 Mesaj

http://www.epey.com/klima/karsilastir/48950-50961/midea-oasis-ms11mu-18_airfel-ltxn50u-18/

Kağıt üzerinde teknik özellikler olarak birbirine çok yakın. Airfel in bu ürünleri çok yeni, kullanıcı tecrübesi henüz oluşmamıştır bu nedenle. Fiyat yönünden düşünülebilir, artık arkasında Daikin da var.
    |
    |
    munchausenbyproxy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Daıkın yeni değilki airfel için.airfeli alan zaten daıkın.adamlar uyanık türkiye pazarı için airfeli kurulu düzeni aldılar.ama üretimleri daıkın değil fason yaptırıyorlar.
    Airfelin önce şu aliminyum montaj kitini bırakıp yani daıkının tüketicileri enayi yerine koymalarını bırakması gerekiyor.

Fiyatı ucuz gibi gösterip bakır boruyu çalıyorlar kurulumda.parayla yaptırınca 200 250 fiyat çekiyorlar.

Artı su motoru gibi çalışan kompresörü değiştirmeleri dış ünite fan motorunu değiştirmeleri gerekiyor.
    Airfelin önünde çok uzun günleri var klima sınıfına girmesi için.
    Marka karşıtı değilim kötü mal ve yalana karşıyım aldatmacaya karşıyım.

• Yarbay
    5268 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

Daıkın yeni değilki airfel için.airfeli alan zaten daıkın.adamlar uyanık türkiye pazarı için airfeli kurulu düzeni aldılar.ama üretimleri daıkın değil fason yaptırıyorlar.
    Airfelin önce şu aliminyum montaj kitini bırakıp yani daıkının tüketicileri enayi yerine koymalarını bırakması gerekiyor.

Fiyatı ucuz gibi gösterip bakır boruyu çalıyorlar kurulumda.parayla yaptırınca 200 250 fiyat çekiyorlar.

Artı su motoru gibi çalışan kompresörü değiştirmeleri dış ünite fan motorunu değiştirmeleri gerekiyor.

Airfel mi Baymak (elegant plus) mı diye sorayım sizi yakalamışken?

quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

Airfel mi Baymak (elegant plus) mı diye sorayım sizi yakalamışken?

sadece iki seçim arasında iseniz airfel tabiki.ama airfelin hangi üretimleri.gree üretimimi yoksa yeni üretilen midea üretimimi.airfelin sezonsal verimliliğe uygun klimaları kronik sorunlu.h5 hatası sensör problemi gibi.

mideanın yeni ürettiğide şu an için erken birşey söylemek.cihaz yeni sürüldü piyasaya.yaz kış denenmişliği yok.sonuçta fason üretilen bir klima bu.ne kadar para okadar köfte misali bu işler.benim şahsi fikrim ise alınmaz şu an için.aynı fiyatlara midea fairwind serisi var ,uğur klima varken yanlış seçim derim.ama tabiki son karar sizindir arkadaşım.biz elimizden geldiğince eksikliklerri yazalımda kararını siz kendi fikrinizle verin.

• Yarbay
    5268 Mesaj

Uğur klima iyi mi?
    12000 btu inverter bakıyorum, çok para vermek istemiyorum sadece soğutmada kullanıcam yazın.
    Mitsubishi ler 2500 tl , ben 2000 tl ve altı olsun istiyorum çünkü yatak odasınada max 9000 btu (7000 yok gari?) inverter alıcam.
    |
    |
    Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    143 Mesaj
    Ugur klima ve demirdokum mu gostkiller usta midea fairwand guzel ama 2000 tl ustu fiyatlari

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    arkadaşlar uğur klima iyidir parasına göre üzmez sizi.midea üretimidir.midea fairwind uğur klimadan bir tık üsttedir.ama uğurda işinizi görür yeterki mekana uygun seçilsin sorun olmaz.şuan aceleyle bakamadım ama bir örnek link atayım fairwind için

http://www.galeribeyaz.com/midea-fairwind-ms12fu-12-duvar-tipi-klima.html#.VxaNUEyLSM8

uğuru ucuza bulursanız uğur alın.m2 leriniz nedir yalıtımı kaçıncı kat soğutma ısıtmamı kullanılcak biraz daha açarsanız daha rahat seçim yapabiliriz
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Uğur klima iyi mi?
    12000 btu inverter bakıyorum, çok para vermek istemiyorum sadece soğutmada kullanıcam yazın.
    Mitsubishi ler 2500 tl , ben 2000 tl ve altı olsun istiyorum çünkü yatak odasınada max 9000 btu (7000 yok gari?) inverter alıcam.

sadece soğutma ise o zaman sıkıntı yok.m2 niz nedir.
  • Yarbay
    5268 Mesaj

24 m2. Mantolama var camlar isicam. Birde ben klimayi hep 25-26 hatta bazen 27 de acan biriyim cok sogugu sevmem yani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    47 Mesaj
    İkisi arasında kaldım:

Uğur usmart 12 12000btu inverter 1750tl
    Airfel ltxn35u 12000btu inverter 1750tl

Fiyat aynı ya kullanımı?

Airfelin teknik servisi daikinin onu al diyen var
    Uğur 5 yıl garantili hem daha sessiz onu al diyen var

Eş dost görüşü böyle.
    Siz ne dersiniz?

• Yüzbaşı
    961 Mesaj

uğurun sessizliğini bilmem ama ben airfeli taktırdım ve gayet çok sessiz o durumdan aklında şüphe olmasın hocam.
    |
    |
    keyifdoktoru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4572 Mesaj

vakumlama yapildi mi, bakır boru yapiliyor mu hakkaten daikin türkiye mi destek veriyor muş? (ltxn serisinden bahsediyorum tabi)
    |
    |
    Holy1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    961 Mesaj

Bakır boru kendi kutusundan çıkıyor zaten servis kendi getirmedi onu taktılar. Daikin servisi halletti işi

|
    |
    streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Dün DAIKIN bayisine gidip AİRFEL konusunu uzun uzun konuştum BURADAKİ konuda daha detaylı anlattım bakabilirsiniz. 2 tane doküman da ekledim ki tüm teknik değerleri yazmışlar zaten.
    Yalnız bir konuda uyarmak isterim ki orijinal kitlerinin bakır olmadığını bilmeniz gerekir @Holy1903 arkadaşım alüminyum kitlerin uçlarındaki yaklaşık 15cm lik bölüm bakır gerisi alüminyumdur, izolasyonla kaplı olduğundan siz sadece uçlardaki bakır kısmı görmüş olabilirsiniz. ama ''yok kesin bakırdı'' diyorsanız bundan daha güzel haber olmaz diyebilirim
    AİRFEL markasına tüm desteği DAIKIN veriyor, bütün güvence de servis hizmetleri de montajı da arızası da her şeyi DAIKIN güvencesindedir.
    |
    |
    Bahsedilenler: streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Holy1903

• Yarbay
    4572 Mesaj

ltxn serisinde kesin olarak bakır diye biliyorum keza satan kim varsa bakır dedi ..
    |
    |
    Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    831 Mesaj

Ltxn serisi borunun orta bölümü umarım yardımcı olur boru konusunda
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 11 Haziran 2016; 18:39:08 >
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

O zaman uygulama farklılıkları var demek ki, model olarak bir şey söylemedi ama DAIKIN daki yetkili tüm AİRFEL ürünlerde 4 metreye kadar ücretsiz alüminyum bilgisi paylaştı bana. DAIKIN da ise 5 metreye kadar bakır ücetsiz, her iki marka için de bu metrajlardan sonrasının ücrete tabi olduğu bilgisini aldım.
    Elbette ki bakır olması büyük avantaj. Mesafe uzun değilse, ankastre tesisat atılmayacaksa alüminyum olması bana göre problem değil o ayrı konu tabi.

@BakimsizTarzan paylaşım için teşekkürler. en azından bir modelden emin olmuş oldu herkes
    |
    |
    Bahsedilenler: streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör BakimsizTarzan
  • Yüzbaşı
    831 Mesaj

Evet buradaki arkadaşlar çok şüpheci olduğundan koruma köpüğünü kestim yetmedi bakır rengi poşet kaplı olabilir dedikleri için kazıttım hafiften boruyu satın aldığım kişide serviste bakır demişti aliminyum çıksaydı uğraşırdım bu konuda hakkımı arardım. forumda alan bir kaç arkadaşta bakır olduğunu teyit etti sıkıntı yok sanırım.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.