Şimdi Ara

Midea Oasis mi Airfel LTXN (2016 yeni seri) mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
5.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merak etmeyiniz bir kaç gün içinde forumdaki bu bilgi kirliliğinin önüne geçeceğiz nasipse. Ben o yüzden ısrarla, verilen tüm bilgilerin mutlaka bir dayanağı, görseli, belgesi olmasını rica ederim ki kafalarda istifham oluşmasın.
    Tekrar teşekkür ederim resim için.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    hocam ben özellikle sordum montajdaki arkadaşa da dedim bu bakır mı aliminyum mu diye. Bakır kesinlikle dedi bana öle değisle onun günahına artık...
  • BakimsizTarzan B kullanıcısına yanıt
    banada aynısından takıldı, kutudan çıkan boru bu değil mi
  • Evet kutudan çıkan boru. Ama ilk 15 cm i bakır gerisi aliminyum olanlarda varmış bakır rengi kaplama yapanda. Bende bu yüzden orta yerden görüntü aldım ve kazıtarak kaplama olma olasılığını da ortadan kaldırmış oldum. Eğer başka bir sahtekarlık yöntemi yoksa bakır boruyla geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BakimsizTarzan B kullanıcısına yanıt
    aliminyum hemen şekle girer diye düşünüyorum lakin bizimkini yamultucam diye çok uğraşmıştı takarken
  • Benim klima da dün akşam takıldı.
    servis hizmeti vs. memnun kaldım. Vakum da yapıldı. Boru bakır değilse farkını vereyim, bakır takalım diye bir yem attım, zaten bakır abi dediler.
    Kendi sorduğum midea oasis mi airfel ltxn mi sorusuna alt katta 18000 Oasis, üst kata 12000 ltxn35u taktırarak yanıt vermiş oldum.
    Cihaz kapasiteleri farklı olduğu için kıyaslamak zor airfel dış ünite, daha sessiz doğal olarak.
    iç ünitesi daha hoş ama o da küçük olduğu için ve takıldığı yerden ötürü (daha geniş bir duvarda) öyle gelmiş olmalı bana.
    Montaj setinden borunun deliğini saklamak için macun vs çıkması da iyi oldu, Oasis de yoktu.
    kumandasını beğenmedim Oasis'in daha kibar.
    Elektrik hattı çekilmedi artık bi ara eski mahallemdeki elektrikçiyi getirip halledeceğim. (buradaki önceki klima için beni çok iyi öptü o yüzden uzak duruyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munchausenbyproxy -- 12 Haziran 2016; 5:37:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Hocam AB standartlari kapsaminda artik resmi elektrik ehliyeti olmayanlara baglanti yapma yasagi getirildi bu nedenle baglamiyor klima teknisyenleri. Elektrikcilerde bu ehliyet sorgulaniyor mi orasi da muamma tabi. Teknik olarak bana anlamsiz gelse de, devletimizin bir bildigi vardir elbette diyoruz. klimalarinizi gule guke kullanin artik. Birinci dereceden direkt bilgi sahibi olmak gibisi yoktur sanirim

• Dogru tespit. Hem kuş gibi hafif hem de iplik gibi şekil aliyor meret

• munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Kumandası çok sade benimde Hoşuma gitmedi en azından oda sıcaklığını gösterseydi iyiydi. Ama ışık koymuşlar zahmet olmuştur

• arkadaşlar merhaba, hayırlı bayramlar.

antalya'da oturuyorum ve sadece soğutma amaçlı airfel ltxn50u (18btu) klimayı almayı düşünüyorum. fiyatı da uyun geldi. evimde ısıtma için doğalgaz var ve camlar çift cam ve pvc. izalasyonlu ev. güney ve batı cepheli oda. bu klima nasıl? alınır mı? dış ünite petekleri bakır mı? salona taktırmayı düşünüyorum, yaklaşık 25 m2 civarı oda. veya önerebileceğiniz başka marka var mı?

yaklaşık 8 yıl önce aldığım sharp 12lik invertörlü klimam var ve memnunum. fakat şimdi çok para vermek istemiyorum.
  • ozay O kullanıcısına yanıt
    Klimaya yorum yapmiyacagim ama servisine bakarak al
    Alternatif olarakda kullanicisi olarak midea blanc 18k btu onerebilirim 2600 civarlinda alabilirsiniz antalyada sanirim
  • midea servis iyi degil diyorlar antalyada bende Mitsubishi yönelcem
  • Arkadaşlar selam,

bende şu ürünü almayı planlıyorum, yorumlarınız nedir?

ürünün kalitesi, servisi, bakır boru olayı..vs

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-ltxn50u-18-000-btu-a-inverter-klima-229194244

Birde salonda klima taktıracağım yer ile dış ünüte arasında ki msafe 8-9 mt aralığında, bu sorun olur mu?
  • Airfel LTNX71U geçen hafta içerisinde babama aldım ve salona takıldı,
    Salon mutfak açık yaklaşık 55-60 metrekarelik bir alanda,
    salon bol pencereli G-B-D CEPHELİ ve triplex bir evin zemin katı tani taban su basmanı yerler parke pencereler pimapen(tekcam) ,mantolama yok..

Klima on-off lg bekodan sonra oldukça sessiz bir klima, ve çok soğuk yada sıcak istemeyen ailem için 4-5 günlük kullanımdan sonra yeteceği kanısına vardık.
    Keza 26 derecede otomatik fana aldığımızda yaklaşık 20-30 dk sonra fanı minimum seviyeye getiriyor.
    Servis; bu kadar alanda, makinayı yüksek fanda kullanmamızı önersede, fan yüksek hızda aşırı esinti yarattığı için bizi otomatik fanda kullanmayı tercih ettik.
    Fiyatına göre başarılı bir klima. tavsiye edebilirim.
    Bu arada klima 4 metrelik bakır boruyla yaklaşık 15 dk lık vakum yapılarak montajı yapıldı.
  • schubo85 S kullanıcısına yanıt
    Gule gule iyi gunlerde kullanin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.