Şimdi Ara

Microsoft Uyarıyor: Internet Explorer'ı kullanmasanız da 11. sürüme güncelleyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft Uyarıyor: Internet Explorer'ı kullanmasanız da 11. sürüme güncelleyin

Dün "Internet Explorer 8, 9 ve 10 için yolun sonu geldi" haberini sizlerle paylaşmıştık. Yazılım devi Microsoft bugüne kadar tarayıcısının eski sürümünü kullanan kullanıcıları için de güncelleme sunmaya çalışıyordu, ancak kullanıcı sayısının azalması ve tarayıcıların da günümüze ayak uyduraması şirketin bu kararı almasında etkili olmuş gibi görünüyor.

Yola IE 11 ve Edge tarayıcılarıyla devam eden Microsoft, Internet Explorer'ı tercih eden ya da etmeyen tüm kullanıcıları için bir uyarı yaptı. Uyarının sebebi ise tarayıcının işletim sistemi ile bütünleşik yapıda gelmesi ve bu durumun tehlike yaratma potansiyeli.

Microsoft Kıdemli Yazılım Geliştirme Danışmanı Pay Baltimore, JavaScript / HTML yorumlama motoru (MSHTML.dll), Tarayıcı kontrol mekanizması (ieframe.dll), Windows Internet Protocol yöneticisi (WinInet.dll) ve tarayıcı uygulaması (IExplore.exe) gibi önemli dosyaların sistem dosyası olduğunu hatırlattı. Kullanıcıların eski sürümdeki tarayıcılarını IE 11'e güncellemesi ise bu dosyaları da güncelleyeceği için potansiyel tehlikeler ortadan kalkmış olacak.

Güncellemeyi yüklemek isteyen kişiler Internet Explorer'ı açtıktan sonra "Yardım" sekmesi altından "Internet Explorer Hakkında" kısmına tıklayarak ilgili sayfaya ulaşıp güncellemeyi kurabilirler.

• Onun yerine silsek daha net bir cozum olur ama iste. Neyseki linux var

• IE'den memnunum, online media dosyalarinda 5.1 ses destegi sunmasi ve clear type ozelligi bunda en buyuk etmen. Edge'i sevemedim, cok hatalar iceren bir tarayici, oturmasi yillar alacak bu gidisle anlasilan..

• sırf kullanım oranı fazla gösterilsin diye yapılmış bir kurnazlık....

• Ne Çektin be Microsooft

• Adam gibi tarayıcı yaptı da biz mi taramadık?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Update ile versinler güncellemeyi.

• can çekişe çekişe gebereceksin eyy microsoft :D

• Microsoft böyle baş belası gibi davranmayı bir bıraksa belki daha çok seveni olur. Bela gibi bir ie vardı. Şimdi başımıza onu kaldırmadan bir de edge çıkardı.Madem birini çıkardın diğerini tamamen kaldırsana. O ne demek kullanmıyorsan da güncelle. Öyle bir dünya yok, kendi sorumlulukları.

Bir kere kullandığım seagate harddisk te başıma buna benzer olay denk geldi. Bir gün açılmadı hiç pc, hdd görünmüyor hatası veriyordu. Araştırdım ettim, forumlarına yazdım falan, dediler ki bir hdd güncellemesi varmış, onu zamanında yüklemem gerekirmiş. O yüzden hdd komple çökmüş. Bende dedim ki tüketici aldığı ürünü hatasız problemsiz kullanma hakkına sahip, her aldığım ürün için sürekli acaba güncellemesi çıktı mı diye peşinde koşamam, zorunda da değilim. Dava ederim sizi dedim. Bunlar akabinde evime fedex gönderdiler, hdd mi aldılar, hollandaya götürdüler, orada 2-3 gün içinde düzelttiler, tekrar evime kadar bir güzel kargoladılar ve 0TL aldılar :) . Olay budur. Şimdi millet ie yi günccelemeyip, onun yüzünden virüs yeyip dava açsa bence haklıdır.

• Ne dertli insanlar var şu devirde...Garipler hala explorer kullanıyor, vah vah..

• Hiçbiri bir Netscape Navigator efsanesi değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiderhip

Microsoft böyle baş belası gibi davranmayı bir bıraksa belki daha çok seveni olur. Bela gibi bir ie vardı. Şimdi başımıza onu kaldırmadan bir de edge çıkardı.Madem birini çıkardın diğerini tamamen kaldırsana. O ne demek kullanmıyorsan da güncelle. Öyle bir dünya yok, kendi sorumlulukları.

Bir kere kullandığım seagate harddisk te başıma buna benzer olay denk geldi. Bir gün açılmadı hiç pc, hdd görünmüyor hatası veriyordu. Araştırdım ettim, forumlarına yazdım falan, dediler ki bir hdd güncellemesi varmış, onu zamanında yüklemem gerekirmiş. O yüzden hdd komple çökmüş. Bende dedim ki tüketici aldığı ürünü hatasız problemsiz kullanma hakkına sahip, her aldığım ürün için sürekli acaba güncellemesi çıktı mı diye peşinde koşamam, zorunda da değilim. Dava ederim sizi dedim. Bunlar akabinde evime fedex gönderdiler, hdd mi aldılar, hollandaya götürdüler, orada 2-3 gün içinde düzelttiler, tekrar evime kadar bir güzel kargoladılar ve 0TL aldılar :) . Olay budur. Şimdi millet ie yi günccelemeyip, onun yüzünden virüs yeyip dava açsa bence haklıdır.

Windows lisans sözleşmesini okumadığınız belli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hala ie kullanan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chrome çıktıktan sonra bir daha ie ye yanaşmadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 kullananlar esnaf ve devlet memuru.
  • Sadece yanlışlıkla basarsam güncellerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.