Şimdi Ara

Microsoft, Windows 11'de Android uygulama desteğini kesiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows 11'de Android uygulama desteğini kesiyor
    Android için Windows Alt Sistemi (WSA) özeliği sayesinde Windows 11’de Amazon Appstore üzerinden neredeyse tüm Android uygulamaları yüklenip çalıştırılabiliyor. Microsoft, 2021’den beri kullanımda olan bu özelliğe desteği kestiğini açıkladı.

Ayrıca Bkz.Android telefonlar artık Windows 11'de webcam olarak kullanılabiliyor

Son tarih 5 Mart 2025

Microsoft’un açıklamasına göre, Windows’taki Amazon Uygulama Mağazası ve Windows Alt Sistemi’ne bağlı tüm uygulamalar ve oyunlar 5 Mart 2025’ten itibaren artık desteklenmeyecek. Amazon Appstore veya Android uygulamalarını yüklemiş olan Windows 11 kullanıcıları, bu tarihe kadar uygulamalara erişmeye devam edecek ancak sonrasında kullanamayacak. Amazon da yarından itibaren yeni kullanıcıların Microsoft Store’dan Amazon Appstore’u indirmesini engellemeyi planlıyor.

Microsoft’un WSA desteğini sonlandırması, Android uygulamalarını Windows'ta çalıştırmanın imkansız olacağı anlamına gelmiyor; BlueStacks gibi birçok Android emülatör mevcut.

Kaynak:https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-is-killing-support-for-running-android-apps-on-windows-11

• Aklın yolu bir. Senin işletim sistemin var, sana yazılım geliştiren yazılım geliştiricilerin var. Utanmadan Android uygulamalarına destek veriyordun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Googlenin Pc işine iyice sarılma vakti geldi. Hazır Snapdragon pc ler için işlemci üretiyorken.

• Windows 12 de varsayılan aktif hazır globale açık olarak gelecektir.

• wolf silver W kullanıcısına yanıt

Google'ın işletim sistemi Chrome OS var zaten ARM üzerinde çalışan. Ama Windows ile rekabet edemez.

• Tam tersi daha fazla destekleyeceklerdi hani?

• Niye geldi, niye gitti? Başka bir mevzu olabilir bu işte.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • çok da u

• Microsoft en iyi bildiği işi yapmış işte KAPATMIŞ / BATIRMIŞ!

• Windows 11 in kendisi düzgün çalışmıyor ki android uygulama çalıştırsın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kesin diceler bunlar windowsun temel yapısını bozduğu için çıkardık :)

• Emülatörlerden farkı GPU'yu doğrudan alt işletim sistemin tanımasıydı, ciddi performans kazanımı sağlıyordu fakat microsoft hem yaygınlaştıramadı hem stabilite sorunlarını bir türlü çözemedi. Düşük DPI algılama sorunları vs. kullanışsız yapıyordu malesef.

Emülatörlerin parlak döneminden sonra çıkması, bu yöndeki ihtiyaçların azalması bu işin sonunu getirdi bence. Diğer yandan androidin sürekli gelen api güncellemelerine değişen kütüphanelerine microsoft bile yaka silkmiş olabilir. gugıl amca senelik değiştiriyor her sene tekrar tekrar kim uğraşacak.

• Windows 11'i piyasaya çıkarırken öve öve bitiremedikleri bu özelliği kaldırıyorlarmış. Sorarım o zaman; Windows 11'e geçmek için tek bir neden varken şimdi niye geçiş yapalım?

Hem Windows 10 özelliklerini kaldırın sonra eklediğiniz yeni özellikleri de kaldırın, sırada ne var, Windows'un ta kendisi mi?!

Windows 11 gelmiş geçmiş en anlamsız ve gereksiz işletim sistemidir. Windows ME, Vista ve 8 bunun yanında halt etmiş başarısızlık konusunda. 11 kadar hiçbir işletim sistemi başarısız olamaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.